Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2005., 00:52   #61
Quote:
Tapirče kaže:
Smirivanje konflikata je stvar zdravog razuma i smisla za diplomaciju, za to nisi trebao trenirati borilacku vjestinu.
Neću se puno mješat u vezi efektivnosti ali
s ovim se potpuno slažem.
Ne treba mi tip u kimonu da mi to govori.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 08:24   #62
Quote:
Toco1980 kaže:
Je. Jer smisao aikidoa nije borba ili izazivanje borbe već smirivanje konflikta. Usput treniraš li...? S obzirom da spominješ Dobroslava, možda se poznajemo....
Sumnjam... ja sam završio još kad se Rino (the big guy) spremao polagat 1. kyu... Tak da sumnjam...

Al mogu reć toliko da je svaka vještina put ka spoznavanju samog sebe. Rijetko koji majstor će se upustit u kojekakve besmislene duele izvan dojoa za razliku od neukih, ne bih rekao čak ni početnika.
Manje više svi koji krenu trenirat neku vještinu, ne bi li ju mogli koristit (valjda pritom misle na ulično isprovocirano dokazivanje), kasnije završe plačući na nekom tatamiu jer su shvatili da nije baš samo tak nekog pretuč, a kamo li naučit služit se nekom vještinom, a još manje služit nekoj vještini...
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 09:15   #63
Quote:
babajuna kaže:
Sumnjam... ja sam završio još kad se Rino (the big guy) spremao polagat 1. kyu... Tak da sumnjam...
kad je on to polagao? Prije 2-3 godine mislim? Onda smo se možda čak vidjeli jer ja treniram od 1999. ...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 09:36   #64
Quote:
babajuna kaže:
Manje više svi koji krenu trenirat neku vještinu, ne bi li ju mogli koristit (valjda pritom misle na ulično isprovocirano dokazivanje), kasnije završe plačući na nekom tatamiu jer su shvatili da nije baš samo tak nekog pretuč, a kamo li naučit služit se nekom vještinom, a još manje služit nekoj vještini...



slično kao kad se djeca igraju autićima
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 09:41   #65
Quote:
Toco1980 kaže:
kad je on to polagao? Prije 2-3 godine mislim? Onda smo se možda čak vidjeli jer ja treniram od 1999. ...
Iskreno, neznam ni da li je položio ali tak negdje je to bilo, cca. 3 godine.
Ja sam počeo dosta ranije tak da sumnjam da smo bili u istom terminu al možda smo se sreli negdje na hodnicima DIF-a, never know...
Jel polažeš redovito?
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 09:52   #66
Quote:
babajuna kaže:
Iskreno, neznam ni da li je položio ali tak negdje je to bilo, cca. 3 godine.
Ja sam počeo dosta ranije tak da sumnjam da smo bili u istom terminu al možda smo se sreli negdje na hodnicima DIF-a, never know...
Tko zna..... možda se barem iz viđenja znamo.
Quote:
babajuna kaže:
Jel polažeš redovito?
Manje više, koliko mogu... Ne idem polagati dok koliko-toliko kvalitetno ne usvojim "gradivo". Dosta njih se žuri. Naštrebaju program za polaganje i onda na polaganju zna biti u najmanju ruku kaotično.....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 11:53   #67
btw, koliko yudansha je trenutačno u hr?
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 13:16   #68
Quote:
eisenfaust kaže:
btw, koliko yudansha je trenutačno u hr?
E to ti ne mogu točno reći jer ne znam..... ... u mom klubu ih ih trenutno ima 8, za ostale klubove ne znam (možda netko drugi zna?)
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 09:19   #69
Baš gledam cijeli topic. Ne znam koliko su sada stvari malisanu postale jasnije
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 10:27   #70
Quote:
eisenfaust kaže:
Baš gledam cijeli topic. Ne znam koliko su sada stvari malisanu postale jasnije
Ne znam ni ja, ali što mogu kada se čovjek više nije uključivao.... Ovako mu edino mogu reći "Idi pa vidi"...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 10:34   #71
Quote:
Toco1980 kaže:
"Idi pa vidi"...

najpametnije. šteta što sve uvijek završi u raspravama bože-te-sačuvaj!
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 11:06   #72
Quote:
eisenfaust kaže:
najpametnije. šteta što sve uvijek završi u raspravama bože-te-sačuvaj!
Baš. (A posebno volim one likove tipa "joj ja to nisam trenirao, al' sam vidio demonstracije pa sve znam i mogu sve reći o tome bolje od ljudi koji se time bave..." )
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 11:12   #73
još su bolji likovi koji provedu par mjeseci ili čak godinu dana negdje pa promijene vještinu/sport i tako kroz par godina poberu svu pamet svijeta
a biće da je čovjek glup ako se bavi nečime 30ak godina
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 11:38   #74
Quote:
eisenfaust kaže:
još su bolji likovi koji provedu par mjeseci ili čak godinu dana negdje pa promijene vještinu/sport i tako kroz par godina poberu svu pamet svijeta
To ti je ono, od svega po malo, ali ništa konkretno. Mislim, što čovjk može naučiti u godinu dana? Možda neke osnove (npr. padove, neke osnovne vježbe i tehnike)... ili oni koji na tako isprobaju sve dostupne vještine i onda nakon toga ništa više ne treniraju jer nijedna nije dobra.
Quote:
eisenfaust kaže:
a biće da je čovjek glup ako se bavi nečime 30ak godina
Baš.

(Usput, imaš PM.... za slučaj da ti je promaklo)
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 11:58   #75
thx, eto baš škicnuo
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 12:16   #76
Jedna stvar mi je malo čudna. Znam da na forumu ima još nekoliko aikidoka, ali se ne javljaju.... Ne znam zbog čega.

Volio bih malo razmjeniti iskustva s nekim tko trenira Iwama-ryu (uz uvijet da je želja obostrana)... Evo, npr zanima me Iwama-ryu buki-waza...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 12:21   #77
znam za kabuki

bu'e se već netko javil pać'te konverzirati
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 12:26   #78
Quote:
eisenfaust kaže:
znam za kabuki
Znam i ja za kabuki. Znam i za no . Vrste japanskog tradicionalnog kazališta...
Quote:
eisenfaust kaže:
bu'e se već netko javil pać'te konverzirati
Vidjet ćemo..... Ma znam da ih ima.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 12:48   #79
Quote:
Toco1980 kaže:
Baš. (A posebno volim one likove tipa "joj ja to nisam trenirao, al' sam vidio demonstracije pa sve znam i mogu sve reći o tome bolje od ljudi koji se time bave..." )
Rekao sam da sam sparirao sa ljudima koji su trenirali druge borilačke sportove osim tajlandskog boksa. Želiš li da ti opišem kako su tvoji aikidoke prolazili na tim sparinzima? Recimo da nisu bili baš pretjerano učinkoviti. I to njih nekoliko koji su vrlo dugo trenirali aikido. Zato znam o čemu pričam.
__________________
da li je ubojica jedan ili ih je možda dvoje
Tapirče is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 12:50   #80
a koliko dugo?
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.