Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2013., 21:48   #5581
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Moja slabo dobiva na kilazi. Mozda bi nam bas trebalo neko mlijeko koje vise deblja? Danas zaboravih pitati pedijatricu dablibda predjem s AC- a na obicni Novalac, vidjet cu je opet sutra pa cu valjda pitati. Gamefreak, znas li je li AC formula manje kaloricna od obicne? Znam da AR jest, ali ne znam jesu li sve posebne formule manje kaloricne? Malecka mi se hitno mora malo udebljati.
Krećem od kraja prema početku. Što se tiče kalorijske vrijednosti, neke velike razlike ne bi smjelo biti u specijalnim formulama. Nekada (prije 10-15 godina) su mlijeka protiv proljeva imala manju kalorijsku vrijednost zbog toga što su se tada djeca stavljala na strogu dijetu. Danas, specijalne formule imaju otprilike istu kalorijsku vrijednost kao i majčino mlijeko. AC formula svakako ne bi trebala biti manje kalorična od jedinice. Vidim da si danas bila kod pedijatra i kažeš da ti se mala mora udebljati. Da li je to izjava tvog pedijatra ili ti misliš da ti se mala mora udebljati? Ako ti je pedijatar rekao da ti se mala mora udebljati čudi me da ti nije preporučio nešto za tu namjenu.
Quote:
loveNY kaže: Pogledaj post
Sigurno ce reci Nan

Gamefrik no hard feelings, its a joke.

Mene zanima ako mi mozes reci i znas nesto o AM 12+.. Ostati ja 2,3 ili prijeci na 12+?Kravlje ne mislim uvoditi barem do 2 god.
Koliko sam ja shvatio AM 12+, su neka vrst prijelaznih mlijeka prema KM. Po svom sastavu nisam vidio neke bitnije razlike od trojki. Po meni su one namijenjene onim roditeljima koji svoju djecu misle hraniti do 2. ili 3. godine života. I, da, mislim da su jeftinija od trojki te da su najčešće obogaćene nekim okusom (vanilija,med).


Quote:
matijacip kaže: Pogledaj post
haha kad žene napadnu nema izvlačenja
Girl power! Yeah!
Što se tiče mojih favorita oni su slijedeći:
1.
2.
3.
4.
5.
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 22:26   #5582
A jesi neki

Danas sam proucavala 12+ mlijeka. Nii jedan nema skrob u sastavu. To je razlika od 2,3..

Nisu bas nis jeftinija posebno. Ima i s okusima ali vecinom su bez.
__________________
Don't waste your talent
loveNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 23:02   #5583
Gamefreak imam i ja jedno pitanje a još mi nitko na njega nije dao konkretan odgovor. Zašto je AM dobro jedino u prvih pila sata a kasnije nije preporučljivo davati djetetu? Mislim ja bacim ono što ne popije ali me jako zanima. Hvala hvala
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 08:00   #5584
ja sam mislila da je napisao bijelim slovima,ali nije jbg
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 09:55   #5585
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
nase drustvo je totalno poremeceno i valjda nikad nece prestat usporedjivati dobivene grame i gledati na to kao na, stajaznam, ultimativni uspjeh. bitno je da je mala beba bumbar.
ae.
nije.
bitno je da je zdrava i da napreduje.
...
stravicno me nervira to usporedjivanje bepskih kilaza, bez obzira radi li se o dojenoj bebi ili o bebi na adaptiranom, jer se sve svodi samo na brojke, a da se pritom nista drugo ne uzima u obzir; nit otpusna tezina, nit centimetri u visinu, nit genetika roditelja - a kamoli individualnost svake pojedine bebe . jer osjetila sam na vlastitoj kozi kako to moze utjecati na nas majke, iako sam poprilicno racionalna osoba i iako me nisu bas nesto sorali postporodjanji hormoni, to me stvarno, do srzi pogodilo.
eto, zato sam danas, s vremenskim odmakom i dozom iskustva, vrlo glasna kad su takve stvari u pitanju. u nadi da cu bar nekome pomoci i olaksati ono kroz sto mnoge mlade majke prolaze.
i da ne bi pomislili da sam frustrirana jer nisam uspjela dojiti, nije to u pitanju unatoc svemu, dojim jos uvijek. samo to, eto, ne dozivljvam kao svoj osobni uber uspjeh
ovo potpisujem "velikim slovima"...slažem se od riječi do riječi...a akda se sjetim količine suza koju sam isplakala majko premila...užas

Quote:
dora0206 kaže: Pogledaj post
Gamefreak imam i ja jedno pitanje a još mi nitko na njega nije dao konkretan odgovor. Zašto je AM dobro jedino u prvih pila sata a kasnije nije preporučljivo davati djetetu? Mislim ja bacim ono što ne popije ali me jako zanima. Hvala hvala
e ovo i mene zanima..prijateljici je farmaceutkinja u ljekarni rekla (za Nan) da jedino što se može dogoditi je da mlijeko izgubi neke minerale i vitamine...e sada ne znam...nama se do sada nije dogodilo da dugo stoji uvijek friško dobije...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 11:20   #5586
Nama svako hranjenje traje sat vremena pa mlijeko mora odstojati duze. Gamefreak, rekla mi je samo da pratim i slusam djetetov apetit.l, sto naravno i radim. U svoja tri mjeseca je dobila 2 kile i porasla 10 cm. Imala je jednu fazu odbijanja klopice, sada joj se apetit vratio, ali i dalje moram cuda izvoditi da pojede bocicu. Nakon sto popije 50ak ml, sve joj postane zanimljivije od bocice pa iducih 100 ml jede po sat vremena.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 11:28   #5587
Dragi roditelji,

Na svim AM pise da recimo dijete od 1,5mj ima 5 obroka na dan...sto znaci da beba jede svakih cca 4,5h.
Moj u vecini slucajeva izdrzi 3h.
E sada....ponekad uspijemo dobiti jos kojih 30min zbog mijenjanja pelena.
Moje pitanje: da li se drzite preporuka sa kutije AM ili jednostavno dajete bebi jesti na zahtijev?

I jos nesto....da li vam se kad dogodi da beba urla od gladi i kada joj dadete jesti, ona jede nekih 5min i onda zaspe ili pocne sve slabije vuci.
Taj fenomen se kod mojeg poceo javljati....zbog cega ga moram buditi na razne nacine.

Eh da....uf sva sam u pitanjima.
Da li bljuckanje znaci da nismo potrefili AD? Znade ponekad i plakati nakon jela...
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 13:01   #5588
Quote:
gamefreak1 kaže: Pogledaj post
Što se tiče cijena, a također je vezano uz AM.
Adaptirana mlijeka se dijele u tri kategorije:
1. Mainstream formule (Bebimil,Milumil, Babylove)- koja su cjenovno najpovoljnije, ali manje kvalitetne po sastavu
2. Premium formule (Hipp, Nan ,Aptamil)- cjenovno malo skuplje od 1. skupine,ali sastavom kvalitenije ( tu spada i Novolac, ali se on može nabaviti samo u ljekarnama te je stoga znatno skuplji)
3. Super premium formule (Nan HA, Aptamil HA-kojeg ima samo u Mulleru)- još malo skuplji, ali i najkvalitetniji

Po svim kategorijama razlike su minimalne, što najbolje možete vidjeti kada ispod cijene pročitate cijene po kilogramu i na 100 grama proizvoda. Nemojte smetnuti s uma da različita AM imaju i različita pakiranja ( 300g, 400g, 500g, itd). Eto, čisto da znate pa odlučite, cijena ili kvaliteta ili oboje.
Na sto mislite kada kazete manje/ vise KVALITETNO?


Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2

Zadnje uređivanje vrapček : 22.05.2013. at 13:08.
vrapček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 17:02   #5589
ja sam vrlo zadovoljna hipp-om, mi grčeva nismo imali, samo malo aerokolika dok se nisam kupila TT bocu s unutarnjim ventilom.

to sam odma trebala kupiti kad smo morali prestat dojit zbog moje žuči.

sad smo dvojku uspješno uveli, jedino što mi sad nekad zna bljucnut. možda se prejede ma malo bljucne
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:59   #5590
Quote:
dora0206 kaže: Pogledaj post
Gamefreak imam i ja jedno pitanje a još mi nitko na njega nije dao konkretan odgovor. Zašto je AM dobro jedino u prvih pila sata a kasnije nije preporučljivo davati djetetu? Mislim ja bacim ono što ne popije ali me jako zanima. Hvala hvala

Moje poimanje AM je da je to nešto što mijenja majčino mlijeko i davati takvu zamjenu, što je ujedno i jedino što unosiš prvih par mjeseci u tako osjetljiv organizam kao što je bebin, je vrlo osjetljive naravi. S druge strane AM je mlijeko čija je glavna sirovina kravlje mlijeko. Karakteristika mlijeka je da se pod utjecajem bakterija počne kiseliti. Koliko god ti sterilizirala bočice, prokuhavala ih ili slično, ne možeš izbjeći vanjsku kontaminaciju prilikom pravljenja bočice. S obzirom da neki proizvođači u svojim formulama imaju i probiotike, čuvanje takve bočice pa makar i u frižideru nije preporučljivo. Nadam se da ti je to dovoljno konkretan odgovor.

Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Nama svako hranjenje traje sat vremena pa mlijeko mora odstojati duze. Gamefreak, rekla mi je samo da pratim i slusam djetetov apetit.l, sto naravno i radim. U svoja tri mjeseca je dobila 2 kile i porasla 10 cm. Imala je jednu fazu odbijanja klopice, sada joj se apetit vratio, ali i dalje moram cuda izvoditi da pojede bocicu. Nakon sto popije 50ak ml, sve joj postane zanimljivije od bocice pa iducih 100 ml jede po sat vremena.
Ono što čitam, dijete ti dobiva na težini doduše u donjoj granici, ali ti je otišla u dužinu. S obzirom da ti tvoj pedijatar nije savjetovao neku posebnu prehranu ne bih se ni ja tu nešto posebno "petljao". Netko je na ovom topicu, par stranica ranije (čini mi se Nosorog), stavio link s percentilnim krivuljama rasta gdje možeš ukucati visinu i težinu djeteta gdje ti onda izbaci da li ti dijete dobro napreduje za tu dob.
Što se tiče duljine hranjenja, na žalost, nemam nekih konkretnih savjeta.

Quote:
vrapček kaže: Pogledaj post
Na sto mislite kada kazete manje/ vise KVALITETNO?


Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
Mislio sam, kao što sam i napisao, na sastav. Konkretno primjer, po meni kvalitetnije je AM koja ima prebiotike od onih koji ih nemaju. Također je još kvalitetnije mlijeko koje ima probiotike od onih koji ih nemaju i tako dalje...

Quote:
matijacip kaže: Pogledaj post
ja sam mislila da je napisao bijelim slovima,ali nije jbg
Taman kad sam počeo nabrajati pukla mi veza :
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 22:05   #5591
iz svega sto je gamefreak napisao, i sami mozemo zakljuciti koja mlijeka vise preferira, koja ne.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 22:46   #5592
Hvala,na odgovoru, jasnije mi je,mada kažem što ne popije u pola sata svakako prosipam . Nuklea 500 moja cura mislim da nikada nije dobila više od 700 gr, jedva smo navukli 2 kg za 3 mjeseca, i njih je sve zanimljivije nakon prvih 50 ml, kako ja to kažem dok popisu želudac, ali prestala sam puno gnjaviti oko hrane. I sada,mi trebaju igracke, pjesmice i čuda da tijekom dana odnosno bocice tijekom dana popije 120 ml, a sutra punimo 7 mjeseci. Ima dva kruta obroka i u jedan se uvijek.trudim stavljati mlijeko da dođe do skoro 500 ml dnevno. Nikada nije jela onoliko koliko piše na kutiji. Par pedijatara mi je reklo da dijete "treba" piti 100 ml + koliko mjeseci ima, što znači da bi mi trebali 170 ml piti, a to se desi samo jednom dnevno,.navečer pred spavanje. Nijedno dijete nije isto, mjere na kutiji su okvirne, dijete može odstupati od toga.
Jelena otkri nam koja to mlijeka gamefreak preferira?
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 22:49   #5593
ma meni nije baš do šale,mala mi opizdila s kreveta pa sam još u šoku,ali svejedno...popapala je bočicu i sad spava,mislim da je sve uredu jer je i gugutala i smijala se. malo sam off ali jbg baš se grozno osjećam.

ja sam i prešla na taj bio combiotic i zbilja joj je stolica super i nema nikakvih problema,dok je s bebimilom bila druga pjesma.
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:12   #5594
Evo da vam se pohvalim da su naši problemi riješeni ili bar olakšani
Otkad smo prešli na hipp bio combiotik u zadnja 2-3 dana stolica je napokon normalne boje prvi puta u zadnjih mj dana, pojede nekad sve odjednom nekad se moramo natezat al to je zato što žvače dudu, svrbe ju desni ili se igra kao nukleina a neće da jede. Riješili smo se onih groznih natezanja kod kakanja i prduckanja Sad idemo u nove pobjede jer je djetešce isto mršavije građe (roditelji isto) i jako puno raste al je i rođena sitna. Idući tjedan idemo na sistematski i cijepljenje pa ću baš vidjet kakvo je stanje s mjerama. I da moram napomenut da nije ni blizu onim mjerama na kutiji, to su nebuloze, nema šanse da to pojede.
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:14   #5595
moja je često jela i više nego piše na kutiji a opet se nije previše debljala već dobijala normalno na kilaži.
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:24   #5596
Quote:
matijacip kaže: Pogledaj post
moja je često jela i više nego piše na kutiji a opet se nije previše debljala već dobijala normalno na kilaži.
Vjerovatno ovisi od djeteta do djeteta al tvoja je i rođena s preko 4kg čini mi se a moja 2630, kući išli sa 2500g+žutica
Mislim da su ipak pretjerali s mjerama
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:26   #5597
Quote:
Waterfall kaže: Pogledaj post
Vjerovatno ovisi od djeteta do djeteta al tvoja je i rođena s preko 4kg čini mi se a moja 2630, kući išli sa 2500g+žutica
Mislim da su ipak pretjerali s mjerama
bilo kako bilo nisu svi isti,mnogo njih jede i više nego piše,a mnogo njih i manje....tako da je zbilja bezveze uspoređivati kako koje jede da je mrgica mala s preko 4kg
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:46   #5598
Normalno, nije stvar u usporedbi nego u proizvođačima
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:49   #5599
moja je isto rodjena mrgica, pitali smo se na koga, jer smo mi rodjeni sitniji i prosjecni, i cijeli zivot (do sada ) smo bili kost i koza i iako je takva rodjena, jela je kao manja beba, smijesne kolicine tek je sa 4.5 mjeseca pocela jesti neke znacajnije kolicine po obroku, npr.150ml.
@dora, pa ja sam skontala da ne preferira "mainstream" formule tipa babylove, bebimil i sl. i da je bolje mlijeko koje sadrzi prebiotik, a po mogucnosti i probiotik. tako da bi najbolje ocjene dobilo mlijeko koje ima i pre i probiotik, i to neka super premium formula; H.A. npr., pa tako ostaju onda hipp, aptamil, novalac, nan. tako da je neko od tih. mozda novalac jer se kupuje samo u apoteci
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:58   #5600
Jelena ja sam se čak jedan period užasno mučila s količinama koje ona jede jer su mi svi živi odreda tupili da njihovi jedu 100, 150 pa 200ml a da ne govorim o svekiju i mami Prema onim mjerema na novalacu ona je u okvirima po količini, čak gornjoj čini mi se al nam nije odgovarao zbog drugih stvari. Zato kad sam vidjela ovu tablicu na hippu šokirala sam se
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.