Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2007., 01:42   #201
zna li tko kad se najranije može pobaciti? koliko dana/tjedana?
Barbi:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 11:17   #202
Quote:
caterina kaže: Pogledaj post
nisam bila u takvoj situaciji pa ne mogu komentirat, čitala sam negdje da kad saznaš da si trudan djetetu već kuca srce, tako da priče da je to samo skup stanica i sl. definitivno pada u vodu. to je dijete, slatka mala beba. mislim da je jako hrabro kad žena koja ne želi dijete ili iz nekog drugog razloga ga ne smije zadržati i dokaz jako velike ljubavi prema djetetu dat ga na posvajanje. ima puno parova (osobno ih poznajem nekoliko) koji su prepuni ljubavi i čekaju da usvoje dijete jer na žalost ne mogu imat svoje
Ajde ne lupetaj!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 01:04   #203
Bolje spriječiti nego liječiti. Kondomi dođu 15 kuna. Use them.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 16:01   #204
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
Interesiraju me dvije stvari...
1. Sto se desava sa zenskom psihom poslije
a) namjernog
b) nenamjernog pobacaja
2) Sto se desava sa tijelom zene u periodu neposredno poslije abortusa ?
Unaprijed hvala
Kako kod koje žene To je prvenstveno stvar psihe.
Dvije prijateljice su kroz to prošle. Jedna je malo teže podnijela, drugoj je to bilo poput popravka zuba
Obje su sad ok i ne žale zbog toga
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 19:23   #205
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Bolje spriječiti nego liječiti. Kondomi dođu 15 kuna. Use them.
A kad podbaci to nesritne gumice?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:50   #206
Ovako, nikoga ne osuđujem. To je osobna stvar, ali ja to nikad ne bi napravila. Kao studentica imala sam baš lude "sreće" da sam u dva različita stana imala gazdarice koje su to radile kao da kažu dobar dan. Jedna je to napravila 24 puta, a druga 16. I da budemo načisto obje su bile u braku a izgovor im je bio da muževi ne žele koristiti kontracepciju. One su prema meni bile super, ali ni kod jedne se nisam dugo zadržala. Jednostavno me mučio neki duševni nemir kad sam bila u njihovoj blizini. Ako je netko gledao film "Njemi krik" sve vam je jasno.
__________________
Ljubav je slijepa. Zato si pomaže opipavanjem.
Tiho jezero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 08:54   #207
pazi, muževi su kao krivi što ne žele gumicu stavljat a one kao nisu krive jer nisu htjele pilule piti...pa koliko u današnje vrijeme ima tih kontrac. sredstava...
ne shvaćam ako se netko već zaštiti zašto ne popije pilulu poslije?...
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 10:00   #208
Quote:
Tiho jezero kaže: Pogledaj post
Ovako, nikoga ne osuđujem. To je osobna stvar, ali ja to nikad ne bi napravila. Kao studentica imala sam baš lude "sreće" da sam u dva različita stana imala gazdarice koje su to radile kao da kažu dobar dan. Jedna je to napravila 24 puta, a druga 16. I da budemo načisto obje su bile u braku a izgovor im je bio da muževi ne žele koristiti kontracepciju. One su prema meni bile super, ali ni kod jedne se nisam dugo zadržala. Jednostavno me mučio neki duševni nemir kad sam bila u njihovoj blizini. Ako je netko gledao film "Njemi krik" sve vam je jasno.
To je stravično šta si ispričala. Jadne su one žene koje shvate abić kao kontracepciju! Ali kvragu, ima alternativnih načina da se žena zaštiti od neželjene trudnoće. Nijemi krik sam gledala i to je lots of bullshit jer ipak, medicina se masu modernizirala otkad je taj filmić bio snimljen. A to su pustili na vjeronauku kad sam bila u 3. srednje pa smo se kidali od smjeha, jer takva sranja puštati nama koji smo bili masu generacija iza toga bio je čisti apsurd
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 18:09   #209
Pozdrav,
danas sam saznala da je mojoj bebi ne kuca srce,u 11 sam tjednu trudnoce(bila).
Ono sto me ceka je pobacaj.U ovih dan dva.
Niko iz blize okoline nema iskustva sa tim.Zanima me sta me ceka??
Da li to puno boli??
Koliko krvari zena nakon toga??

Ja to svakako moram uraditi bilo to grozno ili ne,tako da licna iskustva mi dobro dodju cisto da znam sto me ceka.

Ne moram ni govoriti o psihickom stanju...valjda je svima jasno..
ScoobyDoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 18:18   #210
Ako ideš na abić pod lokalnom anestezijom nije baš ugodno. Krvarenje je normalna pojava nakon toga. Sve je ok ako se provede u normalnim uvjetima, samo ti moraš znati jeli stvarno to želiš napraviti?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 00:39   #211
Quote:
ScoobyDoo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
danas sam saznala da je mojoj bebi ne kuca srce,u 11 sam tjednu trudnoce(bila).
Ono sto me ceka je pobacaj.U ovih dan dva.
Niko iz blize okoline nema iskustva sa tim.Zanima me sta me ceka??
Da li to puno boli??
Koliko krvari zena nakon toga??

Ja to svakako moram uraditi bilo to grozno ili ne,tako da licna iskustva mi dobro dodju cisto da znam sto me ceka.

Ne moram ni govoriti o psihickom stanju...valjda je svima jasno..
Zao mi je zbog tvoje situacije jer si ocito zelela tu bebu. bice jos prilike. ja sam imala abortus pod totalnom a. apsolutno nista strasno.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 21:23   #212
Iskreno, do nedavno nisam uopče razmišljala o pobačaju; bio mi je sasvim sporedna stvar. Igrom slučaja vidjela sam kako izgleda pobačaj sniman ultrazvukom i stvarno sam ostala. Nisam znala da fetus osijeća strah i da pokušava pobijeći. Kada su stavili taj aparat u utrobu, a nisu još dirali fetus, broj srčanih otkucaja mu je skočio na 200o/min, a kada su mu prigližili taj aparat (kao nekakva cijev) ono je počelo mahati rukama i pokušao je pobijeći u drugi dio utrobe. Ta cijev ga je samo usisala. Glavu nisu mogli usisati pa su izvadili tu cijev i unijeli nekakva kliješta kojima su onda zdrobili glavu fetusa te ju takvu isisali aparatom. Ja sam ostala kada sam vidjela, naručito kako se taj fetus uzrujano giba dok mu se približava taj aparat. Sasvim sam ostala.
zige is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 14:49   #213
primitivni refleski. ne brini
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 15:10   #214
Quote:
zige kaže: Pogledaj post
Iskreno, do nedavno nisam uopče razmišljala o pobačaju; bio mi je sasvim sporedna stvar. Igrom slučaja vidjela sam kako izgleda pobačaj sniman ultrazvukom i stvarno sam ostala. Nisam znala da fetus osijeća strah i da pokušava pobijeći. Kada su stavili taj aparat u utrobu, a nisu još dirali fetus, broj srčanih otkucaja mu je skočio na 200o/min, a kada su mu prigližili taj aparat (kao nekakva cijev) ono je počelo mahati rukama i pokušao je pobijeći u drugi dio utrobe. Ta cijev ga je samo usisala. Glavu nisu mogli usisati pa su izvadili tu cijev i unijeli nekakva kliješta kojima su onda zdrobili glavu fetusa te ju takvu isisali aparatom. Ja sam ostala kada sam vidjela, naručito kako se taj fetus uzrujano giba dok mu se približava taj aparat. Sasvim sam ostala.
ta snimka je ubrzana pa izgleda da mase rukama i bjezi
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 13:44   #215
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
ta snimka je ubrzana pa izgleda da mase rukama i bjezi
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 15:22   #216
Meni se čini da ljudi općenito rade puno veća zvjerstva od abortusa. Pa mislim da svakome treba dati mogućnost izbora.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 21:31   #217
Ne!
Razlog:
povećan broj ilegalnih abortusa, a time i infekcija, sepsa, steriliteta,smrti...

Potrebno: educirati ljude o mogućnosti kontracepcije,
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 21:31   #218
Ne!
Razlog:
povećan broj ilegalnih abortusa, a time i infekcija, sepsa, steriliteta,smrti...

Potrebno: educirati ljude o mogućnosti kontracepcije,
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 23:34   #219
Cuo sam za tu neku snimku gdje fetus kao pokusava "pobjeci", radi se o prljavoj montazi i nonsensu. Je li to ono sto je neki inteligentni vjeroucitelj krenuo prikazivati u osnovnoj skoli , pa je zakljucao vrata da prisili traumatiziranu djecu da gledaju?

Ardo: nije istina da su muskarci vecinom protiv pobacaja, vidis po anketi da je samo 20-ak posto posjetioca za zabranu pobacaja, ako su 50% muskarci...
Kljucno je u bit kad stanice postaju osoba. Mislim da ce se svi sloziti da odvojena jajna stanica + spermatozoid nisu osoba. Ni oplodjena jajna stanica nije osoba, nema organe, osobnost, ne moze zivjeti samostalno. Osoba je ili po rodjenju, ili eventualno kad je dovoljno odrasla da moze prezivjeti, makar u inkubatoru - prije toga je samo nakupina stanica.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 22:12   #220
Pobacaj-pomoc


Pozdrav ljudi! Znam da je već bila tema o pobačaju i da tamo sve lijepo piše,ali mi jedna stvar ipak nije jasna: dali je potrebna uputnica socijalnog ginekologa da bi se uopće došlo na pregled u bolnicu ili ne? Puno hvala unaprijed
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.