Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2003., 15:33   #21
Zašto ne usvoje? (kako uopće stojimo s tim u RH, nisam baš o tome informirana, priznajem!)
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 17:09   #22
Ne znam kako je to u HR (zivim odavno u CH), nisam ih pitao. Sad im je ionako kasno, koliko ja znam postoje starosne granice za usvajanje.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 20:12   #23
Tocno, za zenu je starosna granica 35 godina, a za muskarca 40. Ovo sam nedavno cula na TV i nisam mogla doci k sebi
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 14:37   #24
I namjerni pobacaj cesto ostavlja duboke posljedice na psihu zene. Sve zene koje ja znam a koje su napravile abortus, su poslije prolazile kroz velike psihicke krize i depresije, proganjao ih je osjecaj krivnje...
A sto se tice usvajanja, nasi zakoni su posve glupi Sto ne bi zena od 36 godina mogla usvojit dijete Narocito jer se mnogi parovi odlucuju na usvajanje u malo kasnijim godinama... prvo godinama pokusavaju prirodnim putem... pa onda umjetna oplodnja... dok se odluce na usvajanje, vec im zakon to ne dopusta
Haremska plesačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:47   #25
Pobačaj

Potaknuta Latinicom koja je sad na TVu, postavljam ovaj topic... Zanima me vase stajaliste oko ove teme, bi li trebali zabraniti pobacaj ili ne?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:54   #26
Ne.
Želimo pravo na izbor.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:58   #27
Ja sam protiv zakonske zabrane. Ne kazem da sam za pobacaj, posebno kao sredstvo kontracepcije, no mislim da je bolje to obaviti sigurno i pod nadzorom, nego kod neke babe u podrumu..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 21:17   #28
Ne bih nikada napravila pobačaj. Ali to je moj izbor. Smatram da svaka žena treba imati svoj izbor. Eto, to je moje mišljenje.
__________________
Moje virtualno ogledalo
CyberGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 21:19   #29
Stvar svačijeg izbora.

na ženskom kutku je već bila otvorena ova tema pod abortus i tamo sam jasno iznijela svoje mišljenje.

Eto.
Manuella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 21:29   #30
Quote:
Manuella kaže:na ženskom kutku je već bila otvorena ova tema pod abortus...
Da? Nisam znala.. Idem nac.. Kad je bila?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 21:29   #31
To treba bit legalno...svatko ima pravo odlucit sta je najbolje za njega..
Mislim da tu nema govora o ubijanju djece...to dijete jos i nije zivo i mislim da to nije nista strasno...
Ljudi trebaju imat djecu kad oni to zele, a ne kad se "omakne"...to nije mala stvar i odgovonost i treba dobro razmislit.
boklec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 21:42   #32
ne
 
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 21:44   #33
Pobačaj svima ne samo njima

Nikad ga ne bih ni pod kojim uvjetima zabranila!

Ako je u moderno doba sve napredovalo, ako ljudi complete žive dulje i kvalitetnije čemu osporavati ženama pravo na izbor po pitanju (ne)rađanja?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 21:47   #34
Re: Pobačaj?

Quote:
Desirée kaže:
bi li trebali zabraniti pobacaj ili ne?
smatram da pobacaj ne treba zakonski zabranit, tako sam i glasala.
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 21:56   #35
Quote:
young.but.dead kaže:
zabranio bi zakonom osim u iznimnim okolnostima (kako je riješeno npr u poljskoj)
A kako je to rijeseno u Poljskoj? Ja znam samo da je tamo zabranjen pobacaj..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 22:24   #36
Glasala sam za ne. Svaki čovjek ima pravo na svoj izbor. Ali, najbolje je od svega toga što se kod nas Crkva upliće u sve, kao što su se i vidjeli rezultati ankete. Ipak smo mi još konzervativna zemlja.

Što sa dijetetom koje ima 12 ili 13 godina je silovano? Zar da ostavi neželjeno dijete.
Što ako se ustanovi da na ginekološkom pregledu dijete ima poteškoća, odnosno da nije sve u redu? Ili da je mrtvo novorođenće u trbuhu? Što ako roditelj nema financijske mogućnosti uzdržavati dijete, da nema osnovne stvari kao što su hrana i voda -isto se ističe kao ljudsko pravo. I što onda?

Na ovaj dio pitanja, nadam se da ću dobiti odgovor. Od ministra Hebranga , ali čisto sumnjam.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 22:57   #37
NE

gledala sam Latinicu i ful su mi oni zadrti muški digli tlak

...dok su s druge strane one žene imale pametne i argumentirane odgovore i stavove.
koji su sasvim na mjestu.

...a muški su stalno tukli jednu te istu slamu i srali s religijom i crkovom, čija se mišljenja, neka, btw. po meni toalno kose sa svakom imalo zdravom logikom.

moje je mišljenje da tu muški glasovi ne bi nikako smjeli imati istu važnost, kao ženski.
jer na kraju krajeva žensko je to koje sve to nosi u najvećem udjelu.
žensko je ono na kojem bi morala počivati glavna i konačna odluka.
...a muško je tu da je podrži u njenoj odluci.
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 23:00   #38
Ako netko ne zeli djecu, neka koristi kontracepciju. Ove stvari tipa sto sa zrtvama silovanja su ok pitanje, ali u ukupnom broju pobacaja sudjeluju tako malim postotkom da su prakticki zanemarive.

Po meni je najveca stvar u tome pravo zene da odluci sto ce se s njenim tijelom dogadati devet mjeseci. To je jako dugo razdoblje i da nema popratnih pojava, a pogotovo kad se pomisli na fizicke probleme, dugotrajne posljedice trudnoce, da ne spominjemo odgajanje djece.

Dakle, jasno, ako je ikako moguce, sprijeciti da dode do nezeljene trudnoce, a ako vec dode, onda zena ima svako pravo prekinuti trudnocu. I nema tog kvazimoralnog ili bilo kojeg drugog takozvanog autoriteta tipa Crkve koji smije tako nesto zabraniti.


Dodao bih jos jednu stvar. Mislim da bi se moralo razmisliti i o tome da bi otac takoder morao imati neki utjecaj na to da li ce se dijete kojemu je on tvorac roditi. I ovdje ne mislim na slucaj da on zeli da se rodi, nego ako zeli pobacaj. Cak i ako majka ne zeli.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 23:03   #39
dobra tema. zakvacila sam ju na TOP.
pa malo komentirajte.....

ja sam inace za pobacaj, ali samo ako drugog izbora nema.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 23:19   #40
Nisam za pobačaj kao sredstvo kontracepcije - moraš biti malo lud da na to tak gledaš - ali smatram da ga treba ostaviti kao mogućnost jer život piše razne priče...
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.