Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2008., 02:36   #81
Hvala Hobby na angažiranosti...
Puno si mi pitanja postavila-pokušat ću na većinu njih odgovoriti.....
Razumna sam osoba(ma koliko se moj problem činio krajnje nerazumnim), tako da mislim da je bol prilikom prvog spolnog odnosa zanemarivo mala(uz neke varijacije na temu),ali ipak imam snažnu fobiju preko koje ne mogu...imam dojam da će me to strašno boljeti iako znam da ne bi trebalo...I sama sebi izgledam luda kada pročitam svoju posljednju rečenicu...Ne mogu baš objasniti ni sama sebi čega se bojim,tako da mi je jasno da me teško shvaćate i mislite da izmišljam.....čula sam,prilikom posjeta psihologu i ginekologu, da ima još problema poput moga pa i puno gorih...Nije mi sad cilj utješiti se s takvim slučajevima pa da mi bude lakše kad se s njima usporedim već se želim usporediti s vama,normalnim ljudima:-) ne bi li me ta vaša normalnost ponijela pa da i sam postanem takva....
I, da, napisala sam sam da želim biti majka...Ne bojim se toliko poroda jer još mi je on miljama daleko....na majčinstvo gledam kao na sreću između djeteta i majke, a ne kao da to sve proizlazi iz poroda...idem korak po korak,,odnosno, problem po po problem...vjerojatno će to biti moja sljedeća velika fobija,nažalost...
DJTalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 07:14   #82


nije mi jasno zasto si odjebala doktore (i sto su ti oni predlozili da si to dozivjela kao agresivan napad na sebe?)

imas prilicno godina pa si vec trebala shvatiti da problem (kojeg ocito imas u glavi) nece proci sam od sebe i umjesto da odes ginekologu/psihologu trazis savjete ovdje?

iskreno ne znam ni sto bi ti rekla za muza, super je sto je strpljiv, volite se, blabla ali i to ima granica

btw netko te vec pitao ali nisi odgovorila, osim vaginalnog seksa s kojim ocito imas problema, kako stojis s drkicom, oralnim seksom i sl - ili nema bas bas nicega?
ne moras odgovoriti ako neces ali zivo me zanima kako izgleda kad ti i muz recimo navecer legnete u krevet - jel se zvaljakate, drpate, jel te muz uopce ikad vidio golu, dirao i ljubio po pici, jesi kad uzela njegovog pimpaca u ruku/usta (izdrkala mu koji put) ili legnete svako u svojoj pidzamici, ugasite svjetlo i date si djecju pusu?
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 11:29   #83
Ja mislim da se tebi dogodilo slijedeće:

Čekala si sa prvim seksom do braka.
Bilo te je pomalo strah, kao uostalom i svakoga koga to čeka - nitko nije stupio prvi puta u spolni odnos mrtav - hladan.
Međutim, prvi puta si odustala zbog straha, pa si i drugi puta odustala zbog straha, pa na kraju i svaki idući put.
Tvoj suprug je bio pun razumijevanja i nije ti to predbacivao.

I sada si se već našla u "kolotečini", odnosno toliko si se navikla (i ti i suprug) na takvu situaciju da je to sada dovelo do apsurda.
Stupanje u spolne odnose sada već za vas znači i promjenu u međusobnim odnosima i puno veću "novinu", nego što je to bilo prije braka.
Trenutno oboje mislite da ste sa svojim međusobnim odnosima zadovoljni i u neku ruku se i bojite išta mijenjati, jer osjećate i neku vrstu sigurnosti u ovom "statusu quo".

Mislim da tu više niti nije toliko u pitanju strah od boli, već strah od nepoznatog i utjecaja toga na vaš brak i međusobne odnose.
Nakon 2 godine braka, postalo vam je normalno ne imati spolne odnose i navikli ste se na to, te je to već postao i način vašeg života u braku.

Iako ste oboje svjesni da to nije normalno, sada vam je jako teško to promijeniti i što više vremena prolazi, bit će vam još teže.

Po meni, tu postoji strah od toga kako će stupanje u spolne odnose nakon 2 godine nekonzumiranog braka utjecati na vaše međusobne odnose, strah kako će ti odnosi uopće izgledati.
A, vjeruj mi, tvoj suprug je sigurno užasnut kako će to uopće "obaviti" taj prvi put, znajući koliko si histeriju od toga napravila.

Stoga ja mislim da je sada već jako teško da ćeš ti ikada spavati sa svojim suprugom, jer se sada već previše toga nagomilalo i problem je puno složeniji od "straha od boli".

Moguća su 2 scenarija - proživjet ćete život ovako, bez seksa i djece.
Ili ćete se razvesti i svatko će voditi normalan bračni i seksualni život, ali sa drugim partnerima.

Osim ako doista oboje ne uspijete skupiti hrabrosti i početi se seksati (ali, iskreno, po ovome što pišeš, meni se čini da će jako, jako teško doći do toga, jer sam stekla dojam da se vi, u jednu ruku, i bojite riješiti svoj "problem").
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 11:58   #84
@Talia

S kojim si razlogom dosla ovdje?

Dobila si puno pitanja na koja nisi odogvorila.. Javio sam ti se na PM i profesionalnom kompetentnoscu terapeuta i za ovakve probleme ponudio pomoc, na moju ideju/prijedlog mogucnost nisi nista odgovorila...

Pitao sam te ovdje kako zamisljas rjesenje problema, odnosno sto ocekujes ili si ocekivala da ce se desiti ovdje i da bi moglo biti da dodje do pomaka.. s ciljem da bolje shvatim(o) tvoj naci razmisljanja ili tvoj svijet, pa iz njega krenemo u potragu za najlaksim rjesenjem problema, no ni na to nisi odgovorila...

Ako ocekujes rjesenje carobnim stapicem u kojem neces trebati nista napraviti niti odgovoriti na pitanja (sto ne znam zatso je tesko buduci da si potpuno aninomina), onda toga nazalost nema...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:13   #85
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
@Talia

S kojim si razlogom dosla ovdje?

Dobila si puno pitanja na koja nisi odogvorila..
Javio sam ti se na PM i profesionalnom kompetentnoscu terapeuta i za ovakve probleme ponudio pomoc, na moju ideju/prijedlog mogucnost nisi nista odgovorila...

Pitao sam te ovdje kako zamisljas rjesenje problema, odnosno sto ocekujes ili si ocekivala da ce se desiti ovdje i da bi moglo biti da dodje do pomaka.. s ciljem da bolje shvatim(o) tvoj naci razmisljanja ili tvoj svijet, pa iz njega krenemo u potragu za najlaksim rjesenjem problema, no ni na to nisi odgovorila...
da, meni je isto "genijalno" kad ljudi dođu, otvore temu, forumaši se skupe svesrdno odgovarati, diskutirati, zapitkivati, a autor lijepo sve to izignorira.

Talia: koji je zapravo tvoj problem? neka heavy duty emocionalna hladnoća, ne hebeš se i ne hebeš ljude pol posto, kako bi se reklo iz tvog ponašanja ovdje? praktički sva pitanja koja su ti ljudi postavili izignorirala si, nema objašnjenja s tvoje strane, nema razgovora, odgovora, diskusije... sacreus kao psiholog i terapeut ti na PM pošalje neki vjerojatno konstruktivan prijedlog, ti i to izignoriraš...

mogu samo ponovit ono što je otprilike već netko rekao: ti tobože tražiš pomoć, a moliš boga da je ne nađeš. a psihološki korijeni su tu vjerojatno znatno dublji od pukog straha od seksualnih odnosa. no, ti se ne želiš suočiti sama sa sobom, a očito ni s ikim tko te navodi na to suočavanje sa samom sobom.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:35   #86
A mislim da ta ideja da netko trazi pomoc a moli se da ju ne nadje cak i realna... sad gledam komentar Hobby koja je dobila odgovor.. Talia je odgovorila samo na ono sto se dotice opisivanja problema i neutralne segmente... to je bas pokazatelj da se drzi samo problema i ne krece dalje, odnosno ne ide blize pomoci...

Razgovor o problemu i temeljito analiziranje istoga je bitno, ali nekad je uzrok puno prizemniji od dublje analize i ponekad ne treba previse analizirati vec samo rijesiti...

Ali to je uvijek i svaki put na samom klijentu, odnosno osobi s problemom... ja osobno u terapeutskom radu nemam volje raditi s ljudima koji nisu spremni rjesavati problem, vec ocekuju da im ga netko drugi rijesi carobnim stapicem... jer to nikad nikud ne vodi...

Iako kazem, to nije kritika, to je normalno.. nase drustvo, kultura, odgoj su nas naucili da je seksualnost tabu tema... ali ipak ovdje je sve potpuno anonimno...

Ali i uz svu tu nasu naucenost, nekad moramo preci preko necega da bi rjeavali problem, a to je konkretno razgovor o seksu i seksualnosti..

Na zadnjem seminaru iz seksualne terapije (Jane Read ga je vodila) na pocetku je postavila pitanje koji su najcesci problemi.. i ja sam iznio da je meni najveci problem potaknut ljude na razgovor.. to je bilo u sloveniji, pa je rasprava krenula i u smjeru da mozda smo mi drugacji mentalitet, ali iako sudionici nisu imali bas iskustva u seksualnoj terapiji slozili su se s mojim iskustvima.. da je vecini ljudi tesko o icemu razgovarati...

Jedan moj primjer.. Musko -Zenski par, ona ne moze dozivjeti orgazam... ja sam u odnosu s njim samo, ona ne zeli u nikakav kontakt sa mnom... trebamo saznati u cemu je problem s njom jer ne moze dozivjeti orgazam.. naravno, on ne zeli na nijedno pitanje odgovoriti.. i samo slusam kako je sve diwno krasno presuper, seks, on svrsi, ona ne... etc. nakon duuugo vremena uspijem izvuci odgovor na prvo pitanje koliko im traje spolni odnos i koliko njemu treba da svrsi - 1 minutu!!!

Ali problem je u njoj.. i oboje u to uvjereni... naravno, ikakve daljnje ideje, rad, prijedlozi.. su odbijeni.. uz i dalje neodogovaranje na ikakvo pitanje, ali pomoc im je jako potrebna i zele da im pomognem to rijesiti...

Primjer govori sam za sebe kao i zatso sam ga spomenuo...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:41   #87
da, meni Talijin 'gard' djeluje otprilike ovako:

- hoćeš mi posve prići (uključujući seksualno)? - e nećeš!

poruka ljudima je istovjetna (mislim na njeno ignoriranje)...Sacreuse, dobro si uočio da ona odgovara samo vrlo djelomično, na 'neutralne' stvari koje joj odgovaraju (da ispadne da je ipak nešto odgovorila):

hoćete mi se približitii i razgovarati sa mnom? - e nećete i jebite se (svi osim mene, naravno), jer ja ću vas ignorirati.

šta nije tako?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:44   #88
tvoj muz je ili najstrpljivije bice na zemlji i zasluzuje da mu se digne spomenik ili je peder. ali jedno sam skoro 100 % siguran da je i on djevac. jer da nije pa nema tu to bi bilo samo daj daj daj daj daj daj daj znam da imas i popustila bi ti mala prije ili kasnije. daj boze mili pa muz ti je volis ga i koji je vraziji problem jesi ikada pala i udarila se pa da boli ali jbg ovo boli na pocetku kasnije ne kasnije ces padati svako malo i to je to daj saberi se ne brukaj se tu pred ljudima dajuci im o cemu da blebecu i smiju se sredi to i javi se kada obavis pusti price zatvori oci, rasiri noge i idemo udri mujo valjda zna taj tvoj sto mu je raditi ako ne zazovi mene da rijesimo to
__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:49   #89
Hobby!
Nije nam se dogodilo to što si napisala... Znam da bi nam stupanje u spolne odnose donijelo promjenu,ali mi tu promjenu ne doživljavamo sa strahom nego jedva čekamo da dođe, dapače,praktički i ne živimo doke ne dođe.....I nikako nismo zadovoljni našim odnosom, ma koliko nam zna biti dobro i ma koliko se zapravo dobro slažemo u svim drugim segmentima(jer da se ne slažemo makar još u jednom segmentu ne bismo ni ovoliko uspjeli). Kao što sam već negdje rekla nama praktički život stoji, i brak nam je opasno ugrožen i zapravo pun frustracije(možete i zamisliti koliko), tako da se nipošto nismo uljulkali u ovu nezevidnu situaciju.Znam, da će seks imati samo pozitivan utjecaj na naš brak,ma kakav god bio(nakon ovoliko vremena).
Mi zapravo i ne znamo kako funkcionira pravi brak, a kamoli da nam je ovo postao način normalnog funkcioniranja u braku...
Sacreus,
poslat ću ti PM skoro...Moje neodgovaranje nije ignoriranje već nedostatak vremena da pišem...
Rosary,
ne bih rekla sam emocionalno hladna,prije bih rekla da se bojim otvarat ljudima da me ne povrijede...iako se želim otvarati ljudima,što se zapravo vidi jer sam otvorila ovdje jako intimnu temu i lakše mi je ovako o njoj pričati nego oči u oči s nekim stručnjakom....Iako mi je 25 godina izgledam dosta mlađe tako da kad pričam s osobama često me i ne dožive ozbiljno..., a moj problem najčešće shvate kao razmaženost....Ne odbijam ja čak i tu mogućnost, ali mislim da za običnu razmaženost ovaj problem ipak predugo traje...
DJTalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:12   #90
dobro opet mujas daj trazis opravdanja sama za sebe ovo ono filozofiras pitanje je vrlo jednostavno ili cete se poseksati ili ode brak jer to bez seksa nije ni brak mala moja pusti price i uhvati se djela.

onako lijepo malo se zaveselite sa dobrim vinom ti malo vise on malo manje i idemo kada si pijan sve manje boli

mrzim ljude kojima nesto smeta zele to promjeniti ali uvijek nalaze probleme. gledaj kada si postavila temu dobila si odmah skoro isti odgovo kao moj, da si tada stala u obavila sto ionako obaviti moras danas bi prica bila gotova i sevili bi se ko zecevi ovako jos tu pizdis gluposti.

imao sam jednu prijateljicu koja je isto tako samo ti si dosta izrazeniji slucaj. nije htjela dati decku a oni dvije godine zajedno ona djevica ovo ono, i sve super sve 5 dok lik nije shvatio pa ima jos riba u oceanu i mnoge ne filozofiraju toliko koliko ova moja i nasao si drugu jer nas muske ti to nervira zamisli kad pode ti muz vani s drustvom ili s nekim na poslu prica i sada frend ili kolega mu kaze jos sinoc sam ........ a tvoj misli jebo te sto je meni ovo trebalo eto to ti je tvoja opcija i mogucnosti. daj saberi se ne boli to toliko pravis problem od niceg i pusti tjesenja tu na forumu imas problem koji treba rijesiti i to mozes samo ti samo na jedan nacin nikako drukcije ako hoces napravi to odmah i skrati pricu ako ne prekini nabrajati gluposti jer si vec odlucila biti djevica do kraja zivota i sama najvjerovatnije.

oprosti sto sam ovako iskren ali jebg ja sam realist
__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:41   #91
Talia,

Nije poanta odgovorila ti meni ili ne.. to nece nista promijeniti.. sva poanta u rjesavanju problema je sadrzana u masu drugih odgovora... a na tebi je samo da odlucis da li ga zelis rijesiti ili ne...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:42   #92
Quote:
DJTalia kaže: Pogledaj post

Nije nam se dogodilo to što si napisala... Znam da bi nam stupanje u spolne odnose donijelo promjenu,ali mi tu promjenu ne doživljavamo sa strahom nego jedva čekamo da dođe, dapače,praktički i ne živimo doke ne dođe.....I nikako nismo zadovoljni našim odnosom, ma koliko nam zna biti dobro i ma koliko se zapravo dobro slažemo u svim drugim segmentima(jer da se ne slažemo makar još u jednom segmentu ne bismo ni ovoliko uspjeli). Kao što sam već negdje rekla nama praktički život stoji, i brak nam je opasno ugrožen i zapravo pun frustracije(možete i zamisliti koliko), tako da se nipošto nismo uljulkali u ovu nezevidnu situaciju.Znam, da će seks imati samo pozitivan utjecaj na naš brak,ma kakav god bio(nakon ovoliko vremena).
Mi zapravo i ne znamo kako funkcionira pravi brak, a kamoli da nam je ovo postao način normalnog funkcioniranja u braku...

...
Onda se jednostavno moraš odvažiti to napraviti - ono što sam ti napisala na LJES-u.
Suočiti se sa svojim strahom, makar mislim da i sama znaš da se nemaš čega bojati.
Nemoguće da si toliko plašljiva, pa ipak je u pitanju osoba s kojom živiš, koju voliš i u koju imaš povjerenja.
Jednostavno se prepusti i pusti da se dogodi.
Pa, neće te silovati, zaboga, uvijek ga možeš prekinuti ako te bude jako boljelo (ali, ja mislim da neće, samo se moraš potruditi opustiti).
Ajde, pregrmi to, ja ti držim fige! Možeš ti to!

P.S. Na kraju krajeva, to je ono što ti i želiš - normalan brak i bračne odnose.
Pomozi sama sebi ispuniti tu želju.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:11   #93
@talijo

a ima li uopće dovoljno kemije između vas dvoje?
ja sam gotovo uvjerena da nema. one prave muško-ženske strasti, fizičke privlačnosti..."basic instincts" i te fore...
__________________
Life is a bitch and then you die :(
zamislite svijet bez kabela!
Red alert is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:18   #94
a kako stojite s oralnim sexom?
ili mozda da za pocetak prvo probas analno da te prodje strah
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 19:49   #95
Quote:
Herzeg Bosanac kaže: Pogledaj post
ili mozda da za pocetak prvo probas analno da te prodje strah
Tebe analni nije boleo? Da probas ti prvi, pa se onda javi.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 02:09   #96
Tebe je ocito boljelo
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 09:03   #97
Quote:
DJTalia kaže: Pogledaj post
Hobby!
Nije nam se dogodilo to što si napisala... Znam da bi nam stupanje u spolne odnose donijelo promjenu,ali mi tu promjenu ne doživljavamo sa strahom nego jedva čekamo da dođe, dapače,praktički i ne živimo doke ne dođe........
Joj daj molim te... da stvarno "jedva čekate" već bi nekaj i napravili po tom pitanju, ako ništa druto potražili neku stručnu pomoč... uz ovoliki trud i zalaganje sex nećete tako skoro dočekati...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 10:07   #98
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Joj daj molim te... da stvarno "jedva čekate" već bi nekaj i napravili po tom pitanju, ako ništa druto potražili neku stručnu pomoč... uz ovoliki trud i zalaganje sex nećete tako skoro dočekati...
Pa, potražili su stručnu pomoć, ali to baš niti nije tako jeftino.

Talia, mislim da malo previše razmišljate o tome i opterećujete se.
Jednostavno se trebate više opustiti.

Mislim da biste trebali prestati toliko o tome mozgati i razgovarati svaki dan, već jednostavno pustiti da stvari idu svojim tokom.
Vi već 2 godine jedva čekate, a od svega skupa do sada ništa.
Nije to stvar za raščlanjivanje na markove konake, već stvar koja ide prirodnim tokom, bez puno filozofije.
Znači, jednostavno to treba napraviti, samo morate "probiti led" (iliti himen).

A, pokazuje li tvoj suprug kakvu nelagodu i/ili strah od tog prvog puta?
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 10:45   #99
jel on isto djevac daj reci mi molim te da makar malo lakse slozim stvari u glavi? jer ako je onda i mogu na neki nacin shvatiti ali ako nije e onda brate nije problem samo u tebi nego i on ima neke ozbiljne dileme. musko je musko dok ne provas jos i nekako ali kada jednom provas samo ti je jedna stvar na pameti.

To ti je kao onaj vic kada je narednik postrojio vojnike i uzeo depnu maramicu i poceo mahati. i sada pita on prvog: na sto ti mislis kada vidis ovu maramicu sto je ja masem?

Kaze ovaj : na zastavu nase domovine kako se ponosno vijori.
Pita drugog isto.
Drugi kaze: na haljine djevojaka dok plesu narodni ples.
Pita treceg isto.
Treci kaze : Na picku.
Kaze narednik pa kako na picku pobogu?

A kaze treci : Ma maho ti ne maho ja uvijek mislim na picku!!!

Eto to ti je to i nema tu filozofije.

molim odgovor jel djevac i on?

__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 15:59   #100
S obzirom da je ovo forum, ajmo reći da je barem 50% šansi da se ovo netko dobro zeza, ali za slučaj da ne...

1. DJ Talia, ja mislim da ti uopće nisi spremna rješavati ovaj problem (svjesno ili nesvjesno) - što se vidi iz odbijanja stručne pomoći i iz načina na koji vodiš ovaj topic, što su već svi primijetili - bez davanja bitnih podataka.
2. Jedna mogućnost je da te muž uopće seksualno ne privlači, da te privlači nema te sile ili straha koji bi te spriječio (osim ako imaš vaginizam)
3. druga mogućnost je da koristiš ne-prakticiranje seksa kao neki (svjesni ili nesvjesni) pokušaj kontrole (nad mužem, nad situacijom, nad životom, bla bla) - sve dok ti imaš nešto što on želi, a ne daješ mu, u prednosti si (bez obzira što i ti navodno to želiš)
4. treća mogućnost (koja ne isključuje prvu i drugu) je da je to tvoj način držanja distance, nedozvoljavanja drugom da ti se približi - jer seks i jest simbolički i doslovno sjedinjavanje, zbližavanje, intimnost...

Tako da, vjerojatnije od toga da ti imaš neki strašan problem a sve je inače super, veća je vjerojatnost da nešto ne štima s vašim odnosom, pa se to reflektira na to da se ne seksate.

I još za kraj - tko želi, pronaći će način, tko ne želi, naći će ispriku.
A¸ti upravo daješ isprike.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.