Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2011., 13:14   #201
99% ziher. tebi će novci sjest od tebe samog, a poziv na broj ti ako hoćeš, možeš upisat i današnji datum, to što računalo prepoznaje bi bilo od koristi da to zapravo nešto znači (tj. da imaš neki ugovor i da ti netko primanja isplaćuje na žiro). ja čak mislim da bi ti se samo ta uplata prefakturirala na običnu uplatu, bez ekstra modela i poziva na brojeve
 
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:18   #202
Uplate redovitog primanja idu preko računa proračuna
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 14:18   #203
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Jesi ziher? Obzirom da ide drugačiji model i poziv na broj koji se koristi kod uplata redovitih primanja (i koje računalo prepoznaje kao takvo, pretpostavljam).
Probao ja, ne ide... Vidi se broj odlaznog računa s kojeg prebacuješ (prva znamenka 3) pa ti piše kao običnu uplatu. Drugo pogrešan ti je poziv na broj.

Ide (za PBZ) broj računa primatelja 2340009-32xxxxxxxx, a u pozivu na broj 11 40002-MB uplatitelja ili OIB.

Evidentirat će ti se kao uplata plaće ako ispuniš opću uplatnicu i uplatiš ju na FINU ili u banku (poštu) time da naravno ne ideš u PBZ.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 17:41   #204
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Uplate redovitog primanja idu preko računa proračuna
Otkud to?
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 17:49   #205
Sori ak sam zbrčkala
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 15:38   #206
Istekla mi stambena štednja i kaže mi gospođa da moram otvorit u nekoj banci tekući račun kako bi mi mogla prebacit novce.

Zanima me gdje ga otvoriti, znam da je hypo najskuplji a koji je najpovoljniji?
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 19:28   #207
Tekuci ti je vise manje svugdje isti.
8-9 kuna mjesecno za vodjenje racuna ako imas prometa, inace free.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:31   #208
PBZ, ZaBa, ERSTE, Splitska sigurno nemaju "free" tekući.
Ozbiljno ljudi, odakle vadite takve informacije?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 02:15   #209
Kako nema pa ja imam takav bas u ERSTE, cak i Visa karticu deviznog racuna ne naplacuju mjesecno ako taj mjesec nije bilo prometa na racunu.
Sto se tice ovog posta iznad ,covjeku je dovoljno otvoriti racun na mjesec dana dok mu isplate stednju pa ga zatvoriti.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 12:18   #210
Erste banka je posebna po tim naknadama i ako jedna banka nudi račune bez naknade ako nema prometa, ne možeš generalizirati i reći da je svugdje isto. Otprilike isto je ako imaš promet svaki mjesec

Devizni račun nije tekući račun. I to nema veze s karticom
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 16:45   #211
Imam žiro račun u PBZ-u, a sad bi trebao tekući otvorit za privatne uplate i sl.
Student sam i zanima me koja banka ima najpovoljniju mjesečnu naknadu za tekući/tekući žiro zajedno ili tako neka kombinacija. I bitno mi je poprilično da je u igri kartica s kojom bi mogao plaćat na e-bayu. Dosad sam to radio sa visom electron od pbz žira. Hvala unaprijed na savjetima.
Konfucije_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 16:55   #212
Isto PBZ. Otvoriš studentski paket i u njemu imaš tekući račun za koji ne plaćaš mjesečnu naknadu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 02:06   #213
Malo proguglah i našao sam neki al on košta 5kn. Nije problem naravno u 5kn mjesečno, samo ne znam jel misliš na taj index plus. Ako je kartica od tekućeg also neka visa ili nešto čime mogu plaćat e-bay, nije problem 5 kn. Ovaj amex i rate što tamo nude nije zgoreg, al nije mi primarno.

Nego, trebam li biti viša godina za to i nositi neke potvrde? Jer sad sam upisao novi faks, tako da sam opet brucoš.
Konfucije_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 09:13   #214
Dovoljno je samo da si redovni student (možeš biti i 1. godina) i da im, kod otvaranja tog paketa, doneseš potvrdu da si upisan (to ovjeriš u svojoj referadi). A u tom paketu za 5kn dobivaš sve što ti je tamo navedeno.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 23:29   #215
imam jedno pitanje.
moram nešto skupo platiti a ne mogu to u odjednom kešu a jedina mogućnost je platiti do 12 rata karticama zagrebačke banke.
ja nemam račune u toj banci. da li je moguće u zabi otvoriti tekući račun i dobiti neku karticu kojom mogu do 12 rata plaćati bezkamatno i da mi se
to skida sa računa svaki mjesec?
stvarno se ne razumijem u bankarstvo, možda pitam nebuloze ali svaka pomoć dobro dođe. pozz.
anita j is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 23:36   #216
Ako nemaš primanju u toj banci, teško da ćeš dobiti mogućnost obročnog plaćanja putek tekućeg računa. Koliko sam ja upoznata, tu mogućnost imaju samo oni s redovnim prilivom (plaća, mirovina). Ili putem master kartice koju opet možeš dobiti ako imaš plaću preko njih. Ili ako oročiš neki depozit.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 00:02   #217
Ja imam racun u Zabi a ne primam primanja na njega nego samo povremene sitne uplate.
Na izvodu uvijek pise kupovanje na rate do xxxx kn a dozvoljeni minus 0kn.
E sad to ni meni nije bas jasno, kako daju kupovanje na rate a nemam kod njih primanja?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 08:33   #218
koliko je meni poznato, obročna otplata po maestro kartici moguća je samo za klijente koji primaju redovna primanja preko trn-a i koji imaju ugovorenu lepezu ili platni asistent

evo, kopiram sa Zabinog linka:

Obročno plaćanje Maestro karticom tekućeg računa omogućeno je korisnicima Lepeza mogućnosti i Platnih asistenata.
Za potrebe obročnog plaćanja automatski vam se odobrava poseban limit u visini jednog redovitog priljeva kojeg ostvarujete po tekućem računu.
Limit za obročno plaćanje možete dodatno povećati vraćanjem neiskorištenih čekova.
Za svaki ček koji vratite Banci limit za plaćanje u obrocima povećat će se za 1.000 kn (do maksimalne visine limita, ovisno o Lepezi ili Platnom asistentu koji koristite).
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 08:56   #219
hvala ljudi, mislila sam da možda postoji neka mogućnost ali ne postoji tako da ću morati iskeširati pare ipak. pozdrav!
anita j is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 03:47   #220
molio bi ako mi neko može reći na koji tip računa mogu stavljati novac a da mi se sa njega niko ne moze naplatit, tipa kazne za prometne prekrsaje i slične naplate od strane države .... znači račun sa kojega mogu samo ja dignuti novac nikakva drzavna ustanova..... imam otvoren tekući sa deviznim računom dali mogu na njega ili moram otvoriti neku drugu vrst računa? hvala lijepo
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.