Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 21:06   #61
Exclamation Kornjače

Imamo već 7 god. vodenu kornjaču koja živi sretno u terariju, moj sinak vodi brigu o njoj i prije 4 dana je zabrijao da je korni sam i da mu treba društvo, a ja mama ko mama kupila s njim malog kornija (nije ni bilo većih za kupiti), e sad: zanima me jesmo li zeznuli situaciju, sin mi veli da veliki korni i nije baš gostoljubiv prema malome. I kaj sad? Mogu li se oni ipak "sprijateljiti"?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:00   #62
pa da...malo ste zeznuli situaciju...veca kornjaca ce sigurno biti agresivna prema maloj...
iz osobnog iskustva: imala sam kornjacu godinu dana kada sam odlucila kupiti jos jednu i rezultat je bio da je ova starija odgrizla rep mladjoj.
razdvojila sam ih i drzala ih posebno jedno vrijeme dok ova nova nije malo narasla...ponovno sam ih stavila zajedno i od onda se super slazu i ne mogu jedna bez druge i tako vec 8 godina...tako da suzivot nije nemoguc...samo kaj vasa ima 7 godina sto znaci da je sigurno vec jako velika...cini mi se da ce ovu malu gledati vise kao hranu,a ne neko drustvo...

imam i muzjaka doma koji ima negdje 3 godine...ne pada mi napamet staviti ga s "godzilicama" jer bi ga raskomadale

ja bi ih rastavila za sada...postupno upoznavanje uz nadgledanje ponasanja...sumnjam ali zasto ne pokusati...
i nadam se da imas mjesta za jos jedan akvarij
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:26   #63
koliko je preporučljivo kornjače držati u onim manjim plastičnim posudama koje ti obično daju u pet shopovima kad kupiš kornjaču?


dakle, ne akvarij, nego onu plastiku s nekakvim otočićem u sredini
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 00:12   #64
nikoliko


kornjaca treba temperaturu vode od 25-26 stupnjeva, uv lampu, basking spot, prostor za plivanje



u onoj posudici je lagano osudjena na smrt


pogle www.kornjace.net
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 00:28   #65
hvala


ajme kako su to sirota bića i koliko pažnje njima treba
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 10:39   #66
Quote:
Noemi kaže:
nikoliko


kornjaca treba temperaturu vode od 25-26 stupnjeva, uv lampu, basking spot, prostor za plivanje



u onoj posudici je lagano osudjena na smrt


pogle www.kornjace.net
i jedu meso i povrce,a ne one racice koje ce ti rado prodati u svim trgovinama
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 23:22   #67
Cijeli dan promatram terarij i vidim da se stari korni normalno ponaša prema malom, ono - malo je zbunjen jer je do sad bio sam ali je inače o.i. i ne napada ga. Tak smo hepi
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 16:00   #68
Quote:
winnerica kaže:
Cijeli dan promatram terarij i vidim da se stari korni normalno ponaša prema malom, ono - malo je zbunjen jer je do sad bio sam ali je inače o.i. i ne napada ga. Tak smo hepi
super!
za svaki slucaj malo cesce bacite pogled na akvarij, moje se nekad znaju potuc sto je normalno ali su tu negdje po velicini, a ovdje bi manja mogla nastradati...
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 02:29   #69
Vodene kornjače (male)

Još od malih nogu sam volio kornjače, nešto me fasciniralo uvijek u tim (ako pričamo o tortoise kornjačama dugovječnim) bićima. I sad naravno kao mulcu (4-5. razred) kupili oni meni kornjaču i šta ću, imao plastičnu tulavu posudu koju su mi dali u pet shopu i nek tamo kornjača bude, s ovim je hrani, end of story.

I jebiga, 5. razred šta ću, stavljao sam vodu (odstajalu, navodno zbog klora nemam pojma), davao joj jest, ali vidjelo se da je kornjača nezadovoljna masu.

Grebla je cijelu noć po posudi i znala izać ponekad, kasnije se valjda razbolila sunce moje pa je samo na suhom dijelu bila i uginula nedugo zatim. Imao sam još jednu, isto se desilo.

Sjećam se samo da sam jako patio, jebiga 11-12 godina, prvi ljubimci, i tako. Čak sam ih i pokopao.


I reko sebi da neću imat kornjače dok im ne budem mogo napravit atmosferu onako kako bi trebale imat. I sad moje pitanje je, gdje da se informiram o tome?

Uzeo bih veliki akvarij, napravio sve "by the book", da im bude dobro. Pa možda i da ih uzgajam jednog dana tko zna.

Inače nisam neki stručnjak za to, nemam pojma koja je razlika između tih malih vodenih (slatkovodnih) kornjača i onih koje narastu malo veće a i dalje se kreću po vodama (rijeke, jezera recimo), i tako...

Ja govorim o onim malim slatkovodnim. Dakle zanima me koliki im je životni vijek normalan, i općenito jel se netko time bavi da mi da par savjeta.

Hvala.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 02:38   #70
ja imam kornjacu, crveno vratku, i trazim joj novi dom.

planiram preseljenje i na zalost, necu je moci voditi sa sobom,a doma se nece imati tko brinuti o njoj.

imam akvarij, sada ga polako prerasta i trebati ce novi.
dala bi je iskljucivo u dobre ruke, nekom tko ce se brinuti za nju, s tim da je mogu posjetiti da budem sigurna da joj je ok.

vec je relativno velika, ima 2 godine, cca velicine mog dlana je (imam malu ruku, centrimetri me nikad nisu isli)

prosli smo djecje bolesti, upale ociju, upale pluca..omeksavanje oklopa...sad je velika beba koja voli jesti meso i ribicu, pojede malo salate tu i tamo, i pusti da je se ceska po glavici

zove se johhnie ako si zainteresiran, javi mi se na pm.

trazim joj DOBAR dom...clan obitelji je
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 03:10   #71
ajaooo

A nažalost neću je moć uzet jer ovo planiram u roku od nekoliko godina realizirat, ne prije .


Nego jel ta kornjača koja ti je sad veličine dlana bila onako jako mala ili? Ima capice ili peraje?

pitam pizdarije malo ali fakat tek ulazim u ovo .
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 03:12   #72
uzmi je sa sobom nemoj je ostavljat .
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 07:58   #73
nimoy imas stranicuhttp://www.kornjace.net
turtle su super al su mnogo brige. ko i sve ostalo zivo.
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 11:39   #74
One ti inače zimi hibriniraju pa izgledaju ko da su mrtve. A da ona tvoja nije hibrinirala?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 13:03   #75
Misliš hiberniraju? Nikad čuo za "hibrinaciju" .

Naravno da nije, uostalom bilo je ljeto .

Bio sam mulac, ali znao bi da je kornjača živa ipak .

Flint, hvala za stranicu, pogledat ću.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 19:13   #76
Ja ti takoder imam te takozvane crveno uhe ili kalofornijske kornjace imam dvije jedna je stara 4 god a druga god.i poli preporucam ti njih nisu zahtjevne 2 puta tjedno im promijenis vodu i vazno im je da im je voda oko 23 stupnja tako da moras nabavit grijac sto se tice akvarija sto je veci akvarij kornjace brze rastu sto se tice same velicine ja kad sam svoje uzimo bile su velike kao mala zlicica samo dodas sa strane noge i glavu preslatke su dok su male a sto se tice ove hibernacije one hiberniraju samo ako im je voda prehladna sto se i meni desilo jel na pocetku nisam imo odma grijac zato ti preporucam da ga odma nabavis i uzivaj.
L_i_m_e_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:39   #77
imam i ja dvije crvenouhe kornjačice, bile velike ko kovanica od 5 kn kad sam ih nabavila. treba im veći akvarij (moj je od 80 l), u jedan kut staviš kamenje da mogu izaći na suho, obavezno grijač (optimalno 25 stupnjeva), filter za vodu (ne vole kad im se često mijenja voda, a i lakše je ovako - jednom mjesečno). kažu da im i lampa za sunčanje dobro dođe, ali ja im nisam stavljala. tokom proljeća sam ih iznosila na terasu kroz podne da se sunčaju (u manjoj posudi), sad je cijeli akvarij vani i dobar dio dana imaju sunca - sunčanje im je oooogroman gušt i potrebno je zbog D vitamina, jedino što sad mučimo muku s algama koje se kote brzinom svjetlosti i rade močvaru od akvarija.. mogu narasti prilično velike, 20-30 cm, i onda su prave razbijačice (nabavi grijač koji je u tvrdoj plastici, nikako stakleni )
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 03:31   #78
Hvala ljudi na postovima, definitivno ću nabavit kroz koju godinu kad budem u svom stanu, a hoću se još informirat prije toga.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 14:56   #79
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
uzmi je sa sobom nemoj je ostavljat .
ne mogu, ne pustaju ih u ameriku


kupim onda veci akvarij, pa ako za par godina budes htio se javi. dati cemo je iskljucivo nekom tko ce ga jako jako jako paziti.

preslatki je, jucer se setao po dnevnom, pustila sam ga da se malo rekreira.hoda za mackama po stanu
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 03:23   #80
ajaaao a mačke mu neće ništa?

Ma gle, počašćen sam tvojom ponudom ali ne mislim sad dok sam još kod stare kemijat, nego kad budem (za koju godinu hopefully ) bio u svom stanu...

Tako da ono, nadam se da ćeš ga negdje udomit...a žaba mala
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.