Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2007., 13:28   #81
vec 6 godina imam vodenu kornjacicu, zove se Tori

upravo je dobila novu vecu kucu, ...sto se moze...raste mala


terarij ima dijelove gdje se moze odmarati i setati i dijelove gdje je voda pa moze plivati...

stavila sam joj i neke skoljkice i kamenja koja sam nasla na plazi...


hranim je racicima, briketiranom hranom i salatom.

kad sam je dobila, bila je malecka i nisam razmisljala koliko ce narasti...

smjesna je.
 
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 10:38   #82
Ajme koliko krivih informacija na jednom mjestu, a svi kao ljubitelji zivotinja...
Lijepo na www.kornjace.hr i na forum www.kornjace.hr/forum naucit sta i kako treba prije nabavke zivotinja!
moxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:38   #83
ja bi si uzela dvije za bozic, tj kao obiteljski poklon, pa me zanima koliko otprilike to sve onda kosta i kolike one narastu??cime ih hraniti osim njihovom kupovnom suhom hranom??
deflinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:42   #84
nemojte ih poklanjati...brzo rastu, traze terarij, grijac, nisu igracke koje se drzi u kantici od plastike
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 16:45   #85
Quote:
deflinic kaže: Pogledaj post
ja bi si uzela dvije za bozic, tj kao obiteljski poklon, pa me zanima koliko otprilike to sve onda kosta i kolike one narastu??cime ih hraniti osim njihovom kupovnom suhom hranom??
Nista te ne kosta recimo, otic na www.kornjace.net (kao sto ti je moxa napisala) pa recimo procitat da prosjecna kornjaca iz pet sopa (zutouha), velicine 3-4 cm, u konacnici naraste do 25 centimetara.
Ista trazi 150 i vise litara vode u akvariju, dobar vanjski filter, UV svjetlo i sto je najvaznije ne jede ''kupovnu hranu'', nego meso, sirovo, nezacinjeno + vitamisnki dodaci.

Kornjaca je zivotinja koja zivi sama, dvije se uzimaju samo i jedino ako imas uvjeta za ogromne akvarije, sto vecina, nema. Uz to kad se uzimaju dvije, ako se to vec cini, covjek treba biti spreman na to da ce se kornjace medusobno grist, ''neslagat'', znaci da ih je potrebno odvojit i imat cak dva velika akvarija, dva filtera, bla, bla, bla. Totalno neisplatljivo i glupo.

I kao sto Noemi rece, kornjaca nije igrackica za 100 kuna za djecicu.
Kornjaca je zivotinja, koja trazi odredene uvjete (suprotno jel shvacanju da ista zivi u onom plasticnom sranju s palmom na sredini i hrani se racicima, bez filtera i grijaca, i da joj je maksimalna velicina 5 cm ), kao i svaka druga zivotinja, iako je kornjaca jedna od najpotcjenjenijih zivotinja uz zamorcice i hrcke iliti ''zivotinja za djecu koja se kupuje ne zato sto ju netko zeli nego zato kaj je jefitna i mala'', bez da se covjek raspita sta i kako.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 12:24   #86
Thumbs up

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
One ti inače zimi hibriniraju pa izgledaju ko da su mrtve. A da ona tvoja nije hibrinirala?
joj ovo zvuči brutalno...nadamo se da nije hibernirala..micika mala.ma to ti je godišnji odmor kad hiberniraju.po ljeti su lude.al ja sam skužila da moje ne hiberniraju otkad imaju temp vode oko 26 stupnjeva.to im je optimalno.
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 12:27   #87
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Nista te ne kosta recimo, otic na www.kornjace.net (kao sto ti je moxa napisala) pa recimo procitat da prosjecna kornjaca iz pet sopa (zutouha), velicine 3-4 cm, u konacnici naraste do 25 centimetara.
Ista trazi 150 i vise litara vode u akvariju, dobar vanjski filter, UV svjetlo i sto je najvaznije ne jede ''kupovnu hranu'', nego meso, sirovo, nezacinjeno + vitamisnki dodaci.

Kornjaca je zivotinja koja zivi sama, dvije se uzimaju samo i jedino ako imas uvjeta za ogromne akvarije, sto vecina, nema. Uz to kad se uzimaju dvije, ako se to vec cini, covjek treba biti spreman na to da ce se kornjace medusobno grist, ''neslagat'', znaci da ih je potrebno odvojit i imat cak dva velika akvarija, dva filtera, bla, bla, bla. Totalno neisplatljivo i glupo.

I kao sto Noemi rece, kornjaca nije igrackica za 100 kuna za djecicu.
Kornjaca je zivotinja, koja trazi odredene uvjete (suprotno jel shvacanju da ista zivi u onom plasticnom sranju s palmom na sredini i hrani se racicima, bez filtera i grijaca, i da joj je maksimalna velicina 5 cm ), kao i svaka druga zivotinja, iako je kornjaca jedna od najpotcjenjenijih zivotinja uz zamorcice i hrcke iliti ''zivotinja za djecu koja se kupuje ne zato sto ju netko zeli nego zato kaj je jefitna i mala'', bez da se covjek raspita sta i kako.

istina!!podržavam..
ja imam dve crvenouhe i nemrem reć da se ne slažu.veća je ženka manji je muško.i to je lom.mali se vozi na velikoj..
i kavalir je al ne svojom voljom-kad se jede veća je brza ko vrag...tak da odvojeno jedu..bogec.kad je spor
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 15:27   #88
ja isto imam dvije kornjače...stare su jedno 2 i pol godine,i držala sam ih jedno vrijeme u tom bazenu,mislim da su bili jako gladne...sve dok jednog dana nisam dospjela na kornjače.net i tamo pročitala sve što im treba...onda smo naručili veliki akvarij,filter, promijenili ishranu malo i predpostavljam da im je sad bolje...a jadnice,kad im nešto fali ne mogu ni da traže...lol...
RetroCountess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 17:44   #89
Ja imam 4 korrnjače 2 velike i 2 male...dvije velike su mi stare otprilike 2 god. a dvije male 1 god...kada sam ih prvi put stavila sve zajedno prvo su se njuškale pa su se odlično slagale evo sad su svi kao obitelj...tako će se i tvoje sprijateljiti ,samo će im trebati malo više vremene jer je tvoj korni bio dugo sam,.ali ne brini se sve će biti ok!
kviki_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 20:37   #90
imam dvije kornjače jedna je kod mene 8 godina,a druga 6 godina. žive u plastičnoj posudi jedu račiče, spavaju zimski san samo se povremeno bude jer su gladne. Starija je veličine dlana a druga je mrvicu manja. Toliko su pitome da pružaju vrat da ih se pomazi ispod omih velikih usta.
cucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 07:19   #91
Samo kratko da dodam-to nisu male kornjače to što kupiš u pet-shopu su bebe tako da će ti narasti dosta velike i moraš im osigurati dovoljno velik akvarij.
To govorim jer mi je nedavno kolegica na poslu rekla da želi kćeri kupiti "patuljaste" kornjače-veli one koje držiš u plastici sa palmicom! Onda sam joj pokazala kako te kornjače izgledaju kad narastu jer to nisu nikakve PATULJASTE već kornjače koje su se tek izlegle!
Kornjače su predivne ali kupujte ih tek kad se dobro informirate o držanju i kolike narastu!
__________________
U životu je sve onako kak si sam napraviš
marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:29   #92
Quote:
cucek kaže: Pogledaj post
imam dvije kornjače jedna je kod mene 8 godina,a druga 6 godina. žive u plastičnoj posudi jedu račiče, spavaju zimski san samo se povremeno bude jer su gladne. Starija je veličine dlana a druga je mrvicu manja. Toliko su pitome da pružaju vrat da ih se pomazi ispod omih velikih usta.
imaš deformirane kornjače koje neče još dugo veličina za tu starost nije dobra kornjačama se treba osigurat dovoljno velik prostor da plivaju i gibaju se i kornjače treba hraniti mesom,salatom i ponekad im je dobro dati račiče večinom proteinsku hranu meso.
Majstor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:43   #93
Quote:
Majstor123 kaže: Pogledaj post
imaš deformirane kornjače koje neče još dugo veličina za tu starost nije dobra kornjačama se treba osigurat dovoljno velik prostor da plivaju i gibaju se i kornjače treba hraniti mesom,salatom i ponekad im je dobro dati račiče večinom proteinsku hranu meso.
Sve to štima, ali hranit mesom? Samo riblje meso!!! Jer takvo meso pronalaze kornjače i u prirodi. Meso toplokrvnih životinja nemogu provarit kako treba.
__________________
Šta je meni ovo trebalo
Tamburas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:58   #94
te kornjace koje mi imamo su se rodile u zatocenistvu i zive isto tako pa nisu ni imale priliku hraniti se u prirodi,mogu jest svo kuhano meso osim svinjetine.riba je pozeljna slatkovodna.da bi se kornjaca normalno razvijala i imala normalan zivot treba joj puno prostora za plivanje (a to nikako nije posuda s palmom-ne znam kako to uopce smiju prodavati),mjesto za suncanje,grijac koji ce odrzavat stalnu temp.vode,raznovrsna prehrana-to je vec sto puta napisano,racici i ta kupovna hrana bi trebala biti sporedna tj.povremena hrana a meso,povrce i voce osnovna.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 04:26   #95
mogu jesti i svinjetinu samo ne cesto jer je masnija...

ovo da ne mogu variti meso drugih zivotinja su gluposti...od kud ti to?

pozeljno ih je hraniti piletinom, junetinom, slatkovodnom ribom

racice izbaciti!

povrce im nuditi pa ako zele jesti super...moje jedu mrkve i jabuke i radic, ali najvise vole meso...ostala zelenjava im nije privlacna
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 13:22   #96
Quote:
Tamburas kaže: Pogledaj post
Sve to štima, ali hranit mesom? Samo riblje meso!!! Jer takvo meso pronalaze kornjače i u prirodi. Meso toplokrvnih životinja nemogu provarit kako treba.
Majstor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 19:30   #97
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
mogu jesti i svinjetinu samo ne cesto jer je masnija...

ovo da ne mogu variti meso drugih zivotinja su gluposti...od kud ti to?

pozeljno ih je hraniti piletinom, junetinom, slatkovodnom ribom

racice izbaciti!

povrce im nuditi pa ako zele jesti super...moje jedu mrkve i jabuke i radic, ali najvise vole meso...ostala zelenjava im nije privlacna
Samo ti hrani tvoje kornjače sa svinjetinom itd. Od sviježeg mesa tu i tamo iznutrice, najbolje srce a u glavnom ribu.
Normalno da tvoje najviše vole meso. Vole to sve, ali nije zdravo za njih.
Puno, previše kornjača, bile vodene ili kopnene vegetiraju u nekim terarijiam/akvarijima. Moraju trpit pogrešnu izhranu i za njih a-tipične okolnosti.
Zato teraristika i akvaristika nisu hobi za svakoga.Treba se steći puno teoretskog znanja prije nego što se prijeđe na praksu i nabavi životinja.
__________________
Šta je meni ovo trebalo
Tamburas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 04:45   #98
Quote:
Tamburas kaže: Pogledaj post
Samo ti hrani tvoje kornjače sa svinjetinom itd. Od sviježeg mesa tu i tamo iznutrice, najbolje srce a u glavnom ribu.
Normalno da tvoje najviše vole meso. Vole to sve, ali nije zdravo za njih.
Puno, previše kornjača, bile vodene ili kopnene vegetiraju u nekim terarijiam/akvarijima. Moraju trpit pogrešnu izhranu i za njih a-tipične okolnosti.
Zato teraristika i akvaristika nisu hobi za svakoga.Treba se steći puno teoretskog znanja prije nego što se prijeđe na praksu i nabavi životinja.


za pocetak citaj sto pise...svinjetinu mogu, bolje druge vrste mesa jer je svinjetina masna

a ti si kao neki strucnjak?odi malo tu pa pogledaj

i da, drzim kornjace u akvariju uredjenom za njih...a gdje bi ti to tocno drzao kornjace ako ne u terariju/akvariju?
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 10:39   #99
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post

a ti si kao neki strucnjak?[URL="http://kornjace.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=257&Item id=29"]odi malo tu pa pogledaj [/UR
i da, drzim kornjace u akvariju uredjenom za njih...a gdje bi ti to tocno drzao kornjace ako ne u terariju/akvariju?

Patkice. Ti si ta koja ne čita šta piše. Tamo na "kornajče hr" ti crvenim slovima piše "ne meso od životinja sa dlakom".
Što se tiće tvoga akvarija: možda je tvoj uredan i pogodan za kornjače ali si ti onda jedna od malo njih koja to ima.
__________________
Šta je meni ovo trebalo
Tamburas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 15:52   #100
Quote:
Tamburas kaže: Pogledaj post
Patkice. Ti si ta koja ne čita šta piše. Tamo na "kornajče hr" ti crvenim slovima piše "ne meso od životinja sa dlakom".
Što se tiće tvoga akvarija: možda je tvoj uredan i pogodan za kornjače ali si ti onda jedna od malo njih koja to ima.
"Kornjače ne mogu probaviti dlaku (izuzetak je papagajska kornjaca - Macrochelys temminckii) stoga im nemojte davati životinje poput manjih glodavaca"

"Meso koje kornjače ne smiju jesti:
- masni dijelovi mesa"

i imam pitanje za tebe...imas li ti uopce kornajce doma?

i ne bih rekla da nas ima malo s urednim akvarijima - ima nas dosta samo sto jos uvijek ima ogromni broj ljudi koji kupe slatku malu kornjacu velicine kovanice i strpaju ju u plasticnu zdjelu s palmom hrane ju racicima i cude se kad kornjaca ugine
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.