Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2014., 17:20   #581
Quote:
vesela djevojka kaže: Pogledaj post
da mene je bolilo, i pila sam tablete, ali ne toliko strašno. stvarno koliko se sjećam, nisam mogla govoriti, jer me zatezalo, a joj zaboravih za šavove, mislim oko tjedan dana, nisam sto posto sigurna...ali mislim da je sve to manje komplicirano neg vađenje zuba naprimjer :P ja sam ti rezala to i iznad gornje usnice, haha, sve zbog aparatića, mada uopće nisam sigurna jel bilo potrebe...
I ja režem frenulum ispod gornje usnice jer mi je zaljepljen prenisko na meso i svaki put kad se nasmijem odižem meso s gornjih jedinica..
A jesi natekla u tom dijelu?
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 17:26   #582
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
I ja režem frenulum ispod gornje usnice jer mi je zaljepljen prenisko na meso i svaki put kad se nasmijem odižem meso s gornjih jedinica..
A jesi natekla u tom dijelu?
nisam, nisam imala nikakve komplikacije, osim ono zatezanje, boli, al brzo sve prođe...
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 18:09   #583
Quote:
vesela djevojka kaže: Pogledaj post
nisam, nisam imala nikakve komplikacije, osim ono zatezanje, boli, al brzo sve prođe...
Huh.. Hvala ti puno, malo mi je lakše.
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 19:39   #584
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
Huh.. Hvala ti puno, malo mi je lakše.
Evo, da kvotam samu sebe.. Prošlo je super, malo sam se iznenadila količinom tkiva koje su mi izrezali al valjda ljudi znaju kaj rade.
Jučer me malo boljelo pa sam popila tabletu al po noći i danas više ništa... malo zateže i pecka, ne mogu se baš smijat kak bi htjela i jest al ajd...proći će.
Za 7 dana je vađenje konaca i to je to.
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 10:58   #585
Eto,super drago mo je da je sve bilo ok
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 20:10   #586
Povlačenje zubnog mesa

Imam problem, na donjim trojkama mi se povlači meso al to traje već dulje vrijeme, ne sjecam se zapravo da mi je meso na tim zubima ikada bilo kao ostalo, ali veliki problem mi cine donje cetvorke jer meso se uzasno povuklo, na dodir prstom, kiselo, slano, vruće, hladno itd. uzasnu reakciju imam, nesnošljiva bol kao da me presjece kroz cijelu čeljust.. Pa me zanima da li netko ima savjet što da napravim? Način četkanja, neka past?
Imam 16 godina tako da sumnjam da je riječ o nekoj bolesti, a i inače imam lijepe zube i brinem se oko njih. Hvala
CalvinC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 00:29   #587
Moguče da ti se povuklo od načina na koji četkaš zube, ako je nepravilan. To se meni dogodilo. Savjetujem da ideš paradendtologu, kako ti se nebi nalovil kamenac na vratovima zubi ili da se taj proces ne nastavi.
El_gec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 15:46   #588
Dragi svi, molim vas savjet. Naime već godinama imam problema s krvarenjem desni ali zadnjih godina došlo je do toga da ne krvare samo kada perem zube nego i iz čista mira usred razgovora s ljudima, što zna biti vrlo nelagodno. Osim toga, naravno, ni miris nije ugodan. Redovito držim higijenu i zubar me, nakon što sam isprobala svakakve paste za zube i tekućine za ispiranje, poslao parodontologu jer više ne zna što bi sa mnom. Nema pokvarenih zubi, nema problema s higijenom, ali je rekao da imam malu čeljust a puno zubi koji su se nagurali a bakterije više nisu izvana nego su se progurale ispod. Navodno je potreban nekakav tretman gdje se zubno meso odvaja od zubi i čisti iznutra. Obično pročitam cijelu temu kako bih saznala što više o svom problemu, no sada doslovno radim cijeli dan i jednostavno ne stignem, pa se nadam da mi ne zamjerate.
Cijenila bih ako je netko imao sličnih problema ili zna o kakvom je tretmanu riječ, da mi da par informacija?

Također, možete li mi preporučiti parodontologa u Zagrebu (privatni, ne znam kad bih mogla doći na red kod socijalnoga) za koje znate da su dobri i stručni u ovome, te da će mi pokušati pomoći a ne samo izmusti novce?

Hvala unaprijed!

ps: post sam postavila i na drugoj temi na kojoj mi je El Gec preporučio Stomatološki fakultet, ali ponavljam ovdje ako se možda nađe još koji savjet, ime, više informacija, jer vidim da je tema uže vezana baš za zubno meso
ladiellep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 11:56   #589
Ja sam to jucer odradio kiretazu zubiju,jucer gore lijevo i dolje lijevo,danas dolje desno,gore desno. Na boli nista posto dobis inekcije,al malo je cudan osjecaj. Poslije kada popusti bole te zubi kao da si ih cijeli dan stiskala.(nista strasno) Ja cu stavit aparatic fixni pa smo to uradili prije da se stanje ne pogorsa. A kako vidim ceka me dozivotnja briga o zubicima. I posto ulazim u ortodonciju smanjili su mi tu cijenu za 50%(za tu kiretazu) inace je dosta novaca bas. A sva sreca da u toj poliklinici radi ortodont i parodontolog pa jedan drugom kazu sta se mora prije obavit.
Axe25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 14:57   #590
Pomozite i ja već dve godine imam problem sa krvavljenjem zuba i to samo po sebi. Nebitno je dali perem zube ili ne. Želim da napomenem da redovno perem zube (3 puta dnevno).
Dali postoji mogućnost da su mi viske plombe?
__________________
naš i vaš
jelenicag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 15:55   #591
Jelena kod parodontologa-pravac njemu,i meni je tako bilo i od kada sam ovo uradio nema vise krvarenja tu i tamo mozda jako malo jel jos mora zarast,i sada se treba koristit,zubna pasta paradontax,zubni konac i neka dobra cetkica za zbe.
Axe25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 00:01   #592
Moram ići kod zubara al prije odlaska da provjerim neke informacije bojim se da nemam možda parodontozu. Naime u zadnjih nekoliko mjeseci mi zubno meso krvari dok četkam zube. I zna mi krvariti i kad jedem malo tvrđu hranu. Danas sam jela nektarinu i kako sam zagrizla tako mi se i sve iziritiralo naprijed na jedinici i crveno je i zadenljano curila jee krv. Jesu li to znakovi parodontoze ili mi je samo zubno meso osjetljivo? Koristim četkicu colgate 360°

Sent from my Tele2fon v5 using Tapatalk
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 20:21   #593
Unhappy Ispašće mi zubi

Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Nije stvar u tome koji kaladont rabis, nego da li masiras zubno meso kod pranja.
Naime, i meni je zubno meso krvarilo i to poprilicno. Uglavnom, kupila sam Braunovu cetkicu, 300 kuna, s kojom zube i zubno meso mozes stvarno dobro oprati, a osim toga i izmasirati zubno meso sto je u tvom slucaju nuzno.
Isto tako sam zubno meso (nakon masaze cetkicom) mazala Propolis kapima (je da su malo gadnog okusa i da nakon masaze jaaako pece, al su ucinkovite).

Rezime: danas mi zubno meso ne krvari i je. Probaj.
ove propolisove kapi sto ja imam su razblazene s etanolom, i jake su..hoce li mi taj alkohol samo vise nadražiti desni?
Dina16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 13:20   #594
Quote:
Dina16 kaže: Pogledaj post
ove propolisove kapi sto ja imam su razblazene s etanolom, i jake su..hoce li mi taj alkohol samo vise nadražiti desni?
Ako imaš problema s desnima moraš na profesionalnu obradu; nikakve kapi ti neće pomoći mogu samo nadražiti sluznicu pošto imaju jak alkohol
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 17:13   #595
danas bila na redovnoj kontroli pa mi doktor opet predlaze tuš za zube.rekao je da bez obzira što perem zube pravilno i bez obzira što je to ok da mi se plak zadržava oko zuba dosta i da upada u nedostupna mjesta koncu za zube ili interdent.četkicama.Ne vidim na temi o tim tuševima previše nekog iskustva.
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:39   #596
Pozdrav ljudi!
Nadam se da ce te mi biti od pomoci, jer krajnje je vrijeme da nesto poduzmem. Naime, meni jako bliska osoba od rodenja ima problema sa zubima. Točnije, njeno ( zenska osoba starosti 21 godinu) stanje zubi je vrlo slicno brazilskom nogometasu Ronaldinhu.
Znaci kada se nasmije, prvo joj se vidi zubno meso, pa tek onda zubi. Neznam kako bih to laički opisao, ali kao da ima kratke zube.
Nema problema s karijesom.

Odlucio sam nesto poduzeti oko toga jer jako pati zbog toga i nemogu ju vise gledat takvu.

Molim vas da mi preporucite sto se moze poduzeti po pitanju toga, kome se obratiti, dali je uopce moguce takvo stanje zubiju dovesti u normalu i koliko cu okvirno cijene popravka takvog stanja zubi.

Po mojoj procjeni, njoj nebi trebalo popravljati svih 30 zubi, nego recimo 6 gornjih i par doljnih.

Evoslika da vidite kako to otprilike izgleda. Na Ronaldinhovom desna i na drugoj slika ovako kao ova gornja.



Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:58   #597
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!
Nadam se da ce te mi biti od pomoci, jer krajnje je vrijeme da nesto poduzmem. Naime, meni jako bliska osoba od rodenja ima problema sa zubima. Točnije, njeno ( zenska osoba starosti 21 godinu) stanje zubi je vrlo slicno brazilskom nogometasu Ronaldinhu.
Znaci kada se nasmije, prvo joj se vidi zubno meso, pa tek onda zubi. Neznam kako bih to laički opisao, ali kao da ima kratke zube.
Nema problema s karijesom.

Odlucio sam nesto poduzeti oko toga jer jako pati zbog toga i nemogu ju vise gledat takvu.

Molim vas da mi preporucite sto se moze poduzeti po pitanju toga, kome se obratiti, dali je uopce moguce takvo stanje zubiju dovesti u normalu i koliko cu okvirno cijene popravka takvog stanja zubi.

Po mojoj procjeni, njoj nebi trebalo popravljati svih 30 zubi, nego recimo 6 gornjih i par doljnih.

Evoslika da vidite kako to otprilike izgleda. Na Ronaldinhovom desna i na drugoj slika ovako kao ova gornja.



Vjerojatno je riječ o "gummy smile-u", odnosno omjer crvene i bijele estetike nije zadovoljavajuć - krune su klinički kratke, a meso je previše vidljivo. Ovo se rješava kratkim i bezbolnim zahvatom kirurške korekcije zubnog mesa, a zatim i izradom keramičkih ljuskica koje zubima daju novi, potpuniji oblik. Sve skupa se može vizualizirati i prije početka terapije kroz proces "smile designa". Ovako pacijent doživi svoj novi izgled i sudjeluje u njegovom kreiranju. Zasigurno bi trebalo napraviti 6 ljuskica, od 3-3, a možda i više, to ovisi o situaciji...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:26   #598
Pozdrav ljudi!, trebal bi vašu pomoć odnosno vaše iskustvo. Dakle bio sam na operaciji zubnog mesa (gingive) jedne strane gornjeg djela gingive, gdje se rješavao problem recesije da mi se zubno meso navuklo natrag na zube u onom dijelu gdje je korjen zuba bio vidljiv, odnosno izložen vanjskom utjecaju. Sad je prošlo 2 tjedna od operacije a ja na bokovima glave osječam kao laganu glavobolju, odnoslo više kao neko uturnuće kože koje ipak nije stalno prisutno kroz dan... Znači otprilike na području žile sljepoočnice. Sad me zanjima dal je još tko imao takav simptom poslje operacije, a siguran sam da su neki isto prošli takvu vrstu operacije...
Dal da se brinem, zovem doktora? ili bi to trebalo s vremenom proći?
El_gec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 16:48   #599
Quote:
El_gec kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!, trebal bi vašu pomoć odnosno vaše iskustvo. Dakle bio sam na operaciji zubnog mesa (gingive) jedne strane gornjeg djela gingive, gdje se rješavao problem recesije da mi se zubno meso navuklo natrag na zube u onom dijelu gdje je korjen zuba bio vidljiv, odnosno izložen vanjskom utjecaju. Sad je prošlo 2 tjedna od operacije a ja na bokovima glave osječam kao laganu glavobolju, odnoslo više kao neko uturnuće kože koje ipak nije stalno prisutno kroz dan... Znači otprilike na području žile sljepoočnice. Sad me zanjima dal je još tko imao takav simptom poslje operacije, a siguran sam da su neki isto prošli takvu vrstu operacije...
Dal da se brinem, zovem doktora? ili bi to trebalo s vremenom proći?
Ne vjerujem da je povezano...pusti koji dan pa ako se nastavi, doktoru
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:55   #600
Ima li tko iskustva sa ordinacijom Ana Parcina, Novi Zagreb?
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.