Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2011., 08:56   #1
Lamperija na zidove i plafon

Trebam stare iskusnjare koje imaju iskustva sa postavljanjem lamperije na zidove i plafon. Glavna nepoznanica mi je montiranje na plafon s obzirom da planiram stavljati i izolaciju od stiropora 3 cm.
Prostorija je dimenzija 4x5 m. Plan je zašarafit letve 3x5cm na plafon, problem je s čime zaljepit sitiropor da drži dok slažem lamperiju, ili da složim dve-tri daske pa uguram stiropor iznad? Tu dolazi do problema zadnjeg reda.

Slušam sve pametno kaj imate za reći!

Hvala!
__________________
Sjedi dva
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 10:49   #2
Nisi napisao od čega ti je i kakav plafon. No recimo da je deka. Zalijepi ga jednostavno flexi ljepilom kao što se lijepe špalete ili vanjski stiropor. Nego, zasto lamperija? Nekako mi se čini da se već pomalo napušta. I ja sam svoju prešao gips pločama i nisam nimalo požalio.
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 12:41   #3
To je vikendica, mora biti drveno :-)
Plafon su gredice/cigla. Kažeš fleksi ljepilo. Kak brzo primi? Moram ploče stiropora podmetnut sa nečim ili ih namažem, stisnem na plafon, pustim i drže?
__________________
Sjedi dva
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 13:04   #4
Quote:
yamadado kaže: Pogledaj post
...problem je s čime zaljepit sitiropor da drži dok slažem lamperiju...
A možeš i zabiti par čavlića ukoso u letve, dovoljno će ih držati dok ne pribiješ lamperiju. U kutove stavljaš lajsne?
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 13:12   #5
Quote:
yamadado kaže: Pogledaj post
To je vikendica, mora biti drveno :-)
Plafon su gredice/cigla. Kažeš fleksi ljepilo. Kak brzo primi? Moram ploče stiropora podmetnut sa nečim ili ih namažem, stisnem na plafon, pustim i drže?
Ma nemas beda, drzat ce bez problema. Nalijepi danas, sutra je vec suho.
Samo ih namazi i pusti. One su lagane. 3 cm ti se nece niti uvijati toliko kad namazes ljepilo od tezine.
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 15:59   #6
Planiram odmah stavljat nakon reda stiropora lamperiju, a u kut (pošto i na zidove ide ista lamperija) planiram neke kutne lajsne 15x15 ili 20x20mm.
Imam i ljestve za tavan problem, u bauhausu ima samo 120x70, a meni je rupa za tavan 115x 75. Lako naštuklam ovih 5 cm, ali kako skratit ljestve za 5 cm.
Kolko sam vidio, otpili se 5 cm kod brave, pomakne se okvir, ostalo nebi trebao biti problem. Treba vidjet samo za sklapanje ljestvi da ne zapnu za okvir.
__________________
Sjedi dva
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.