Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2016., 00:29   #61
Pozdrav

Samo bih htio nešto dodati jer mi je upala jedna stvar u oči u tekstu i smatram da upravo tu podsvjesno nastaju smetnje i blokade prilikom magijskog rada..zato ne uspijeva i zato određeni dio ljudi u jednom trenutku "pukne".
Magija je magija, nema crno-bijelo i čim si se primio toga mora ti biti jasno da si zakoračio u vodu koja briše granice..to je istina koju si ljudi ne žele priznati.
Magija je oruđe kao npr. nož koji možeš iskoristiti da odrežeš konope koji te sputavaju, da narežeš hranu kako bi nahranio gladne, da odrežeš bolesno tkivo kako bi izliječio, da obraniš sebe i druge kada treba.
Ova podjela je input raznih grupacija kako bi ocrnili i diskreditirali konkurenciju i privukle ljude u svoj tabor.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 23:27   #62
UČITELJ
Prije puno godina i meni je bilo teško postići rezultate iz knjiga sve dok nisam sreo svog učitelja, Majstora. On je posjedovao mnoge moći. Tri godine sam učio kod njega. Tada sam shvatio kako je moći lako razviti samo kada ti netko pokaže kako. Uvijek postoji i lakša varijanta kada vježba sigurno uspijeva. Tko traži naći će, tko kuca otvorit će mu se.

Puno je tu finesa, kako osjetiti energiju, koliko dugo vježbati, kako se otvara treće oko, gdje je tajna. He he, tajna je u Vatikanu, u onom češeru.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 01:41   #63
Nekad kad sam bio mlađi i pun želja, moći i tajne su me privlačile kao mušice svjetlo ili kao budalu šamar. Da sam tada sreo nekoga tko zna - učitelja, koji bi bio voljan otkriti mi nešto, bio bi samozadovljan kao svinja u blatu. Vjerojatno i iritantno euforičan u sebi pa bi bio veća svinja od svinje. Očekivano obzirom na stav i stanje svijesti, nisam bio u stanju napraviti niti jednu jedinu Bardonovu vježbu kako spada pa čak ni one najlakše. Prvo zato što sam bio sasvim uneravnotežen i smatrao da su sve te uvodne vježbe nepotrebne te da treba odmah početi učiti "pravu stvar" (koja otkriva tajne i daje moći!), a druga zato što je Bardon mudro koncipirao program tako da eliminira sve nezrele i nespremne aspirante poput mene, što se i desilo.

Dosta godina kasnije tajne me više ne privlače, a moći na kakve sam se nekad palio još manje. Šansa da sretnem učitelja je vrlo mala jer smatram da mi ne treba. Još bolje, ne vjerujem ni da ima više od nakolicine živih majstora, a ti se skrivaju od pogleda i ne pričaju. Da mi netko takav ipak priđe i ponudi "robu", karikirano govoreći, lijepo bi se zahvalio i rekao da nije to za mene, budući imam puno posla s osnovama i da gradim temelje na kojima ću tek kasnije zidati. Kuriozitet je da vježbe prva tri stupnja odrađujem bez teškoća, a još mi i pružaju zadovoljstvo, za razliku od prije kad su bile izvor frustracije, jada i poraza.

Spominjalo se na temi o transurfingu (?ako smijem napraviti poveznicu, ne kršeći pritom neka pravila jer sam napol zbaniran) da se treba osjećati kao da je stanje koje želimo sada tu te da već imamo stvari koje su naše, samo ih "kad dođe vrijeme" trebamo pokupiti u fizičkoj realnosti. To je upravo osjećaj koji imam o moćima, tajnama, ključevima i svemu drugom pa i samom Učitelju i Majstoru. Kao tjelesno biće idem stepenicu po stepenicu, smireno i bez žurbe. Ne preskačem stepenice misleći da je "prava stvar" negdje tamo, gore i iza zatvorenih vrata. Nije, sve je sada tu, samo nije sve vidljivo niti treba biti.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 02:38   #64
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
He he, tajna je u Vatikanu, u onom češeru.
Aha, misliš na pinealnu žlijezdu?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 02:54   #65
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
.......

Dosta godina kasnije tajne me više ne privlače, a moći na kakve sam se nekad palio još manje. Šansa da sretnem učitelja je vrlo mala jer smatram da mi ne treba. Još bolje, ne vjerujem ni da ima više od nakolicine živih majstora, a ti se skrivaju od pogleda i ne pričaju. Da mi netko takav ipak priđe i ponudi "robu", karikirano govoreći, lijepo bi se zahvalio i rekao da nije to za mene, budući imam puno posla s osnovama i da gradim temelje na kojima ću tek kasnije zidati. Kuriozitet je da vježbe prva tri stupnja odrađujem bez teškoća, a još mi i pružaju zadovoljstvo, za razliku od prije kad su bile izvor frustracije, jada i poraza.

Spominjalo se na temi o transurfingu (?ako smijem napraviti poveznicu, ne kršeći pritom neka pravila jer sam napol zbaniran) da se treba osjećati kao da je stanje koje želimo sada tu te da već imamo stvari koje su naše, samo ih "kad dođe vrijeme" trebamo pokupiti u fizičkoj realnosti. To je upravo osjećaj koji imam o moćima, tajnama, ključevima i svemu drugom pa i samom Učitelju i Majstoru. Kao tjelesno biće idem stepenicu po stepenicu, smireno i bez žurbe. Ne preskačem stepenice misleći da je "prava stvar" negdje tamo, gore i iza zatvorenih vrata. Nije, sve je sada tu, samo nije sve vidljivo niti treba biti.

Pa...mnogi zaziru od temelja bilo kakvog rada a to je meditacija, najobičnija meditacija..već tu nakon par dana nastaje selekcija

Mislim ono..ako ne možeš biti sam sa sobom na barem 30ak minuta dnevno kako ćeš onda plivat u složenijim operacijama?

Learn first --- Oh thou who aspirest unto our ancient Order! --- that Equilibrium is the basis of the Work. If thou thyself hast not a sure foundation, whereon wilt thou stand to direct the forces of Nature?


Liber Librae
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 14:43   #66
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Pa...mnogi zaziru od temelja bilo kakvog rada a to je meditacija, najobičnija meditacija..već tu nakon par dana nastaje selekcija

Mislim ono..ako ne možeš biti sam sa sobom na barem 30ak minuta dnevno kako ćeš onda plivat u složenijim operacijama?
Promjenom pristupa moguće je izvježbati gledanje na svijet "iz duha", samo u tom slučaju pozornost treba biti iznimna jer počinjemo voditi "dvostruki život". Na taj način meditacija postaje cjelodnevna - pažnju držimo na onom tko gleda umjesto na tome što se gleda. Da bi se to moglo, mora nam biti važnije od svega drugog jer moment vanjskog identiteta je ogroman i, ako nismo spremni, neće nam dozvoliti takvu promjenu. Zato najlakše uspijevaju tzv. meditacije koje za cilj imaju predah, opuštanje, dobar osjećaj smirenosti i ugode, ali koje nemaju promjenu u svojoj namjeri jer lažni identitet time nije ugrožen. Princip je sličan kao u crkvi. Možeš "griješiti" kako ti volja, ako ćeš se poslije doći ispovjediti, ali ne možeš živjeti s minimumom grijeha, ako ćeš od crkve biti odvojen. Princip je isti - kontrola.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 17:11   #67
Quote:
Adept kaže: Pogledaj post
Svi koji su čuli/čitali F. Bardona mogu se ovdje javiti, zanimaju me iskustva u vezi njega ili bilo kojih inicijacija, sve o tome što znate, orfizam, eleuzina, dionizijev kult, demetrin kult, gnostici, pitagorovci, red ruže i križa, masoni...bilo što o tome i tome sličnim temama....

ja sam nedavno kupio Bardonovu Inicijaciju u hermetizam, počinjem s tim polako, pa me zanima...





(unaprijed se ispričavam ako je već bio neki sličan topic, nemam vremena a niti snage sve pregledati )
Prije 3 mjeseca nabavio sam Bardonove knjige "Inicijacija u hermetizam" i "Praksa magijske evokacije". Dugo sam ih pokušavao nabaviti, barem 4 godine, ako se ne varam, ali konačno ih imam. Trenutno mi se smanjio opseg posla pa imam slobodnog vremena te se nadam da ću se pozabaviti objema knjigama. I baš za slučajnost, sinoć me je kontaktirao jedan on-line prodavač knjiga i uspio mi je nabaviti jednu slične tematike koju tražim već 5 godina.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:02   #68
Vidim i na nasim prostorima je puno Bardonovaca koji su zapeli na prvom koraku.

Ono sto se mora shvatiti da je ujedno Prvi korak i sama Inicijacija jer sadrzi vjezbe koje su temelj temelja o kojoj god tradiciji da se radilo. Netko je gore napisao da je za prve tri vjezbe (promatranje misli, koncentracija te suzbijanje bilo kakvih misli) koje se spominju u I. koraku potrebno i do godinu dana prakse po barem 2-3 sata dnevno - sa time bih se u potpunosti slozio.

Bez potpune predanosti Bardonovom velikom djelu uspijeh se nemoze ocekivati, kamoli jos ako se u njega pokusa jos sta ugurati jer je i sam po sebi vec dovoljno zahtjevan. Pricamo o uvjetima koji su za prosjecnog zapadnog covjeka. Covjeka koji u danasnjem svijetu ima poprilicno velik broj obaveza. Normalno da netko tko zivi redovnickim zivotom i nema nikakve obaveze moze jos stosta tu ugurati ili raditi po nekoliko koraka odjednom.

No, da se vratim na ono bitnije od pukog filozofiranja;

Nakon sto je savladan prvi stupanj - najveci kljuc se nalazi u radu na unutarnjoj ravnotezi elemenata jer sto ste uravnotezeniji po pitanju elemenata - to su i sve vjezbe koje slijede nakon 2 koraka lakse. Na dalekom istoku se slicna stvar spominje pod uzdrzavanjem i pridrzavanjem (Yama i Niyama):


YAMA (uzdržavanja):
Ahimsa - nenasilje
Satya - nelaganje
Asteya - nekrađa
Brahmaćarya - celibat
Aparigraha - neposesivnost, nevezanost

NIYAMA (pridržavanja)
Sauća - čistoća
Santoša - zadovoljstvo
Tapas - samodisciplina
Svadhyaya - studiranje svetih spisa
Išvaraprandhana – težnja/aspiracija ka Istini, predanost Bogu

.. stim da je kod Bardona to puno sistemacnije pruzeno tragaocu na putu do Savrsenstva. Dan mu je konkretan alat kako da uravnotezi svoje astralno tijelo putem autosugestije, impregniranog zraka, hrane i vode te vlastitom voljom (koji je ujedno i najtezi nacin).

Ono sto vam moze pomoci kada naletite na prepreku je literatura o literaturi (iako je puno vrijednije kada do odgovora dodete sami, kontemplirajuci te meditacijom).

William Mistele, Rawn Clark te Fra. Veos su osobe koje su napisale vrlo dobre komentare na sve tri Bardonove knjige.. moj topli savjet vam je da ih potrazite. Neke se daju naruciti putem amazona, a neke su u obliku tekstova objavljenih na internetu.

Neki spominju ovdje i Sutnju neshvacajuci da nije isto kada adept Bardonovog kalibra javno iznosi neke stvari, i kada to radi Neofit, beba pred kojom je jos ogroman put.
vajra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:29   #69
Druga stvar koju sam primjetio na ovom topicu (ako ga itko vise i cita; ako i ne - mozda nekome posluze ovi postovi kao meni od pak nekih drugih ljudi na nekim drugim forumima kada ni sam nisam znao kud, sta i kako) - strah od evokacije.

Ono sto je vrlo vazno napomenuti, a i sto Bardon napominje konstantno na pocetku svakog novog koraka - dok nismo usavrsili predhodnu vjezbu - NEMAMO sta traziti na drugoj i za to postoji vrlo dobar razlog.

Mislim, ljudi se cude sta netko prolupa zbog komunikacije sa Duhovima prirode i ostalim bicima iz razno raznih sfera. Kako netko uopce moze ocekivati da stvari teku glatko ukoliko su mu astralna osjetila neuravnotezena i ne razvijena, um prljav, ID ravan pandorinoj kutiji?

Ne proporuca se ici dalje od III koraka ukoliko nase negativne osobine nisu nulirane do neke granice, kamoli tek igrati evociranja koje spada pod X-i korak..

Sve ima svoje. Niti jedna vjezba iz sustava nije tu bezveze. Iako na prvi pogled stura - teorija je vrlo vazan dio Bardonove I. knjige te ju je potrebno iznova i iznova prolaziti i prolaziti kako bi neke stvari bile jasnije..
vajra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 10:03   #70
Quote:
vajra kaže: Pogledaj post
Neki spominju ovdje i Sutnju neshvacajuci da nije isto kada adept Bardonovog kalibra javno iznosi neke stvari, i kada to radi Neofit, beba pred kojom je jos ogroman put.
Inicijacija u hermtizam:
MAGIJSKI FIZIČKI TRENING (X)
BRAMA I ŠAKTI
Onaj koji poznaje druge sisteme inicijacije pronaći će isvesnu paralelu sa mojim sistemom pošto sve staze koje vode ka istini moraju biti iste. Dopustite mi da ovde pomenem indijski Yoga-sistem zmijske moći koji je u saglasnosti sa sistemima egipatskih misterija koje sam naveo. U Kundalini-Yogi učenik se podstiče da meditira o Muladhara-centru, čije je sedište u trtici i da izvodi vežbe Pranajame. Ako bolje razmotrimo simbolizam Muladhara-centra, pronaćićemo da ovaj centar ima oblik žutoobojenog kvadrata sa crvenim trouglom u sebi.Njegovo središte je falus, muški polni organ, tri i po puta obavijen zmijom. Muladhara-centar je prvi, najprimitivniji i najgrublji centar koga simboliše slon postavljen u uglu zajedno sa odredjenom boginjom.
Ovaj simbolički izraz, koji se u Indiji naziva LAYA-YOGA, je nedvosmislen i označava ključ za prvi stupanj Joge. Postoji nekoliko objašnjenja ovog znaka, medjutim, pravilno tumačenje je da kvadrat predstavlja zemlju,trougao tri vrha ili kraljevstva i to materijalni, astralni i mentalni svet, falus predstavlja oplodnu moć iliimaginaciju, a zmija stazu i znanje. Učeniku je dobro poznata činjenica da se princip zemlje sastoji od četiri elementa, i to ne treba komentarisati. Uženik Joge mora prvo naužiti da upoznaje i kontroliše tri sveta, materijalni
-fizički svet, astralni -psihički i mentalni -spiritualni (duhovni) svet.
Prema tome, Muladhara-čakra nije ništa drugo do inicirajući dijagram koji odgovara prvoj Tarot-karti.Jedna takva neizveštačena definicija nije nikada data u Indiji, i učeniku je ostavljeno da on to sam otkrije,ako uspe ovladati Muladhara-centrom, to jest, ako je ostvario razvoj koji odgovara Muladhara-dijagramu na njegovom duhovnom putu. Muladhara-centar nije bez razloga nazivan Brama-centrom, jer u ovoj fazi razvoja učenik Joge prepoznaje Bramu, dakle Božanstvo u najsuptilnijoj manifestaciji. Brama je večan, nedokučiv,
univerzalan, neodrediv, postojan i miran, stoga, pozitivan deo. Brama ne stvara iz sebe, medjutim, sve što je stvoreno stvorila je njegova šakti, ženski princip. šakti, zbog toga, u Muladhara-centru predstavlja zmiju koja
se obavija oko falusa i koja koristi njegovu kreativnu moć, naime, imaginaciju. Mnogo više bi se moglo reći o ovom centru, medjutim, iskusan magičar će biti zadovoljan i ovim nagoveštajima i shvatiti paralelu koja postoji izmedju religioznih i inicijacijskih sistema. Dakle, šakti ili Kundalini-sila predstavlja imaginaciju koju magičar mora sistematski razvijati. Osvrćući se na čitav naš razvojni sistem magičar će svakako otkriti da baš ta kreativna snaga falusa, naime, imaginacija i njen razvoj igra glavnu ulogu u njegovom treningu.


Sad me zanima da li ovladavanje vježbama iz prve knjige (IIH) odgovara , ako je poredimo sa praksom kundalini yoge, podizanjem kundalini energije od muladhare do sahasrara čakre ili je plastično govoreći kad se završi sa svim vježbama iz IIH , to znači da si ovladao samo sa muladhara čakrom?Nije mi jasno šta je Bardon govorio u ovom gornjem tekstu iznad, pa ako može pojašnjenje, hvala.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 10:18   #71
Quote:
dhanurx kaže: Pogledaj post
Inicijacija u hermtizam:


Sad me zanima da li ovladavanje vježbama iz prve knjige (IIH) odgovara , ako je poredimo sa praksom kundalini yoge, podizanjem kundalini energije od muladhare do sahasrara čakre ili je plastično govoreći kad se završi sa svim vježbama iz IIH , to znači da si ovladao samo sa muladhara čakrom?Nije mi jasno šta je Bardon govorio u ovom gornjem tekstu iznad, pa ako može pojašnjenje, hvala.
Konkretniji odgovor na to pitanje bi ti mogao dati samo netko tko je u potpunosti kompletirao sve korake iz IIH. No mislim da ces odgovor na svoje pitanje do neke razine pronaci ovdje: http://www.abardoncompanion.de/Kundalini.html
vajra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.