Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2017., 01:56   #101
jel koristi netko one aparate što se uključe u struju pa to kao tjera komarce? kako to funkcionira, koliko traje, koliko košta i da li rješava problem komaraca?
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:38   #102
Samo da napišem pa možda netko proba ili potvrdi.
Ljeti, naročito predveče, se u dvorištu bez autana ne može preživjeti.
Ovu godinu prvi put, sasvim slučajno ne sa namjerom tjeranja, posadili u jednu teglu mrtilu.
Nevjerovatno ali evo barem do sada niti jednog komarca.
Sve ostalo je manje više kao i prethodnih godina.
Komaraca ima svugdje okolo ali tu gdje je ona posađena ne, čudo.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:56   #103
Komarci nenormalni ubodi

evo ovako, bio sam prije neki dan vanka sjedili u gradu imao sam kratke rebatinke koje su iskidane naprijed, kad sam dosao kući na desnom bedru 6 uboda veličine 5 cm nikad u životu to nisam vidio moji su se doma zgrozili otekla mi je noga na bedru malo jer su se ubodi međusobno povezali, jedan na lijevom bedru, jedan na leđima , 3 ispod pazduha, znači vidi se rupica di sam uboden pari da me neko iglom cjepio, uglavnom 24 sata izad utekline su stajale i dalje, pa sam u ljekarni uzeo mast i sad pomalo padaju ostaju plave masnice kao da me neko šakom tukao podljevi od 4-6 cm .... ono češe me užasno i hebeno neznam šta je ovo, nikad nisam vidio ništa slično ni na sebi ni na ikom koga znam a uboli su me komarci miljun puta, kako je uopće probio kroz rebatinke ili kako se uopće zavukao ispod pa išao od desno bedra na leđa pa na lijevo bedro pa ispod pazduha šta je šetao? ili ih je bilo više pa su me kroz majicu uspili probit nije mi jasno kako je ovo moguće

Zadnje uređivanje fermina-daza : 27.06.2017. at 18:59. Reason: pokraj postojeće teme, on otvara novu :visi:
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:15   #104
Moralo ih je biti više, a moguće da su dugo sisali krv (odnosno otpuštali svoju slinu), a ti nisi primjetio.
Što duže sišu, to je jača reakcija logično.


Ja isto imam jaku reakciju oduvijek, ali ne znam za slučajeve da bi to došlo naknadno.
Možda ti je pao imunitet ili nešto.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:20   #105
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Samo da napišem pa možda netko proba ili potvrdi.
Ljeti, naročito predveče, se u dvorištu bez autana ne može preživjeti.
Ovu godinu prvi put, sasvim slučajno ne sa namjerom tjeranja, posadili u jednu teglu mrtilu.
Nevjerovatno ali evo barem do sada niti jednog komarca.
Sve ostalo je manje više kao i prethodnih godina.
Komaraca ima svugdje okolo ali tu gdje je ona posađena ne, čudo.

pozdrav
Nikakodopenzije koja je to biljka?
trut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:36   #106
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
evo ovako, bio sam prije neki dan vanka sjedili u gradu imao sam kratke rebatinke koje su iskidane naprijed, kad sam dosao kući na desnom bedru 6 uboda veličine 5 cm nikad u životu to nisam vidio moji su se doma zgrozili otekla mi je noga na bedru malo jer su se ubodi međusobno povezali, jedan na lijevom bedru, jedan na leđima , 3 ispod pazduha, znači vidi se rupica di sam uboden pari da me neko iglom cjepio, uglavnom 24 sata izad utekline su stajale i dalje, pa sam u ljekarni uzeo mast i sad pomalo padaju ostaju plave masnice kao da me neko šakom tukao podljevi od 4-6 cm .... ono češe me užasno i hebeno neznam šta je ovo, nikad nisam vidio ništa slično ni na sebi ni na ikom koga znam a uboli su me komarci miljun puta, kako je uopće probio kroz rebatinke ili kako se uopće zavukao ispod pa išao od desno bedra na leđa pa na lijevo bedro pa ispod pazduha šta je šetao? ili ih je bilo više pa su me kroz majicu uspili probit nije mi jasno kako je ovo moguće
i ja sam jako osjetljiva na ubode komaraca. možda ti pomogne moja "procedura" za ublažanje boli.
jer mene ubod komaraca ne svrbi, već jbn boli. a tek uz bol osjetim i svrbež.

* oprati vodom i sapunom čim primijetiš (to sam nedavno uvela i to nakon što sam pročitala negdje na forumu i doista funkcionira)
* na to namažem plymicol mast
* kad se plymicol mast upije i više se ne vidi na koži, onda namažem onaj polar ice gel koji je mentolast, koristi se za grčeve mišića, opuštanje mišića i slično. ujedno i odlično osvježava pa oteklina brže splasne kod uboda komaraca, osa i slično.

znači ovaj trio fantastikus - uvijek je sa mnom cijelo ljeto. zapravo lažem. nije cijelo ljeto. kod nas su komarci (primorje) od negdje početka ljeta pa do božića
tako da...najmanje 6 mjeseci imam ovo u stalnoj postavi i da mi negdje bude handy. kad idem van iz kuće isto nosim sa sobom male dekantirane posudice s ovim jer nikad ne znaš kad te može komarac piknuti. a meni ako se ne namažem - razviju se bolne otekline.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:22   #107
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
i ja sam jako osjetljiva na ubode komaraca. možda ti pomogne moja "procedura" za ublažanje boli.
jer mene ubod komaraca ne svrbi, već jbn boli. a tek uz bol osjetim i svrbež.

* oprati vodom i sapunom čim primijetiš (to sam nedavno uvela i to nakon što sam pročitala negdje na forumu i doista funkcionira)
* na to namažem plymicol mast
* kad se plymicol mast upije i više se ne vidi na koži, onda namažem onaj polar ice gel koji je mentolast, koristi se za grčeve mišića, opuštanje mišića i slično. ujedno i odlično osvježava pa oteklina brže splasne kod uboda komaraca, osa i slično.

znači ovaj trio fantastikus - uvijek je sa mnom cijelo ljeto. zapravo lažem. nije cijelo ljeto. kod nas su komarci (primorje) od negdje početka ljeta pa do božića
tako da...najmanje 6 mjeseci imam ovo u stalnoj postavi i da mi negdje bude handy. kad idem van iz kuće isto nosim sa sobom male dekantirane posudice s ovim jer nikad ne znaš kad te može komarac piknuti. a meni ako se ne namažem - razviju se bolne otekline.
vidi izbodu onu mene po rukama i nogama nisam ja osjetljiv , bude mi normalno nekad veći nekad manji, ali ovo je brutalno prvi put u zivotu i jos im se ubodi vide par da me igla ubola toliko je debel, evo mazao sam masti pa mi je spalo ostale modrice , ne mogu vjerovat neznam koja je ovo vrsta li nije normalna sigurno
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:37   #108
Jel se jos nekome desava da mu se nakon uboda komarca pocnu na tim mjestima stvarati krastice/ranice? Dobro, vjerojatno ne ide u prilog da kasnije izmasakriram to mjesto s noktima jer svrbi ko ludo ali opet ne sjecam se da sam prethodnih godina imao takvih problema s tom gamadi
__________________
U zdravom tijelu nema nikakvih duhova!
Saltillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 20:09   #109
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
vidi izbodu onu mene po rukama i nogama nisam ja osjetljiv , bude mi normalno nekad veći nekad manji, ali ovo je brutalno prvi put u zivotu i jos im se ubodi vide par da me igla ubola toliko je debel, evo mazao sam masti pa mi je spalo ostale modrice , ne mogu vjerovat neznam koja je ovo vrsta li nije normalna sigurno


U ZG se pojavili mali crni koji izgledaju poput vinskih musica, djeluju naoko benigno ali tamo gdje zastanu na koji tren ubrzo iskacu veliki plikovi i boli poput uboda pcele.

Neku noc me poceli napadati u mraku bez da se cuje zvuk krila. Fino upalio iPad, stavio display na najjace i kad ih je pocelo privlaciti krenulo lupanje jednog po jednog. Bio sam uvjeren da haraci jedan, a ne njih 6 koliko ih je platilo glavom.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 20:52   #110
te sam i ja skuzio, znao sam se ujutro probuditi s desetak sitnih ugriza, koji danima svrbe ko vrag, a u sobi nigdje komaraca. cak sam pomislio da sam prek odjece u kucu donio buhe od ulicnih macaka koje znam nahraniti i pocohati svako malo.

sve dok se frendovi i ekipa na poslu nisu poceli zaliti na isto. ne znam kaj je to, jesu li neki mutirani komarci ili neke musice, al toga prije nije bilo.
kaj je najgore toliko su sitni da se provuku i kroz mrezicu komarnika ako u sobi gori svijetlo.
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 21:34   #111
Upravo tako. Inace buhama sa zivina mi nismo zanimljivi.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:01   #112
Quote:
trut kaže: Pogledaj post
Nikakodopenzije koja je to biljka?

Ispricavam se zaboravio na temu.
Bosiljak ali ne onaj sa velikim listovima vec ovakav, ne znam koja je razlika.

http://www.radiotrecadimenzija.com/w...1/bosiljak.jpg

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:49   #113
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Ispricavam se zaboravio na temu.
Bosiljak ali ne onaj sa velikim listovima vec ovakav, ne znam koja je razlika.

http://www.radiotrecadimenzija.com/w...1/bosiljak.jpg

pozdrav
Ma hvala meštre!

Izgleda mi kao grčki bosiljak?Probam čim dođem do sjemena
trut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 01:46   #114
evo 2 tjedna nakon mozda i vise malo otoka naravno nema , modrice otisle ali ubodi ostali i dalje mali ugrusci krvi di me ubolo jos stoje ne cese vise i prolati valjda , hebate ne mogu vjerovat da jos stoje
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 22:55   #115
Primjetio ih ove godine prvi put prije 3 dana. Danas bio malo u parku na trčanju... pa to je užas. A tek je 4. mjesec. Kakvo nas ljeto čeka, pobogu? Živim nedaleko rijeke Drave, ima dosta ribnjaka u mom mjestu, pa je za očekivati takvo nešto...ali bojim se da će ova godina biti osobito teška ...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 11:40   #116
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Primjetio ih ove godine prvi put prije 3 dana. Danas bio malo u parku na trčanju... pa to je užas. A tek je 4. mjesec. Kakvo nas ljeto čeka, pobogu? Živim nedaleko rijeke Drave, ima dosta ribnjaka u mom mjestu, pa je za očekivati takvo nešto...ali bojim se da će ova godina biti osobito teška ...
kod mene na selu ne, ali kod moje frendice koja je u drugom selu, zračne linije oko 2 km, ista blizina šume, nema voda stajaćica ni tekućica, ima ih like a zillion. bila sam kod nje, kao da ćemo ostat vani malo sjedit na terasi i to, ali rekoh nakon 15 minuta da odlazim zbog tih komaraca. izrazito sam osjetljiva na ubode komaraca i otekline mi dugo ostaju, mene ne svrbi već bole ti ubodi.
onda je i onda došla kod mene. tu ih (još) nema.
s druge strane...čini mi se da stršljeni imaju neko gnijezdo tu u blizini.........
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 17:40   #117
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...jesno/7815939/

ovo baš i nije zajebancija sa virusom zapadnog nila,
14 oboljelih u osječko-baranjskoj županiji, ako se malo poigramo netočnom matematikom da oboli samo 1% zaraženih ispadne čak 1400 zaraženih ove godine, što je priličan broj za godinu u kojoj komaraca nema ili ih ima malo i za manje od 300 000 stanovnika županije.

nego nešto mi je drugo čudno, otkud tolika virulentnost sa komaraca, jer ako se bolest ne može prenijeti drugačije nego ubodom komarca, kolika je vjerojatnost da komarac ubode zaraženog, postane prenosnik, pa zatim zdravog? ili pticu, koje su navedene kao rezervoar virusa?
znam da komarac u pravilu ne bode dva puta. ako se napije krvi koristi njene bjelančevine za proizvodnju jajašaca, izleže ih i ugiba.
nešto mi tu baš ne štima sa vektorima.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 21:23   #118
Imate visokonaponske rekete za komarce po trgovačkim centrima za kupiti, sve ih pobije, koštaju nekih 30-ak kuna, pobio sam ih na stotine.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2018., 12:26   #119
Bit će na novoj tv na provjerenom. žena ubodom komarca dobila parazita koji se transformirao u crva. vidi joj se na kapcima očiju.

hrvatski liječnici nemaju pojma što je to. je li moguće da je dobila loa loa parazita ? ako još i to komarci prenose, onda imamo poprilično opasnog protivnika u direktnoj borbi - jebeni komarci.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2019., 13:47   #120
Je li netko pokušao sheme sa neta DIY napraviti portabilni regulacijski ultrazvučni tjerač ? I jel djeluje ?
Kad mi prekipi napraviti ću ih 3 različita, već sam i kupio dijelove samo još trebam istražiti koji je zvučnik najbolji...
Noćas sam ih 3-4 krknuo jedva a vani uz vodu ne možeš ni disati od njih.
https://static1.squarespace.com/stat...0/Mosquito.JPG haha kako su mali a tako me nekad ljute
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.