Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2016., 21:50   #221
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Znači li ovo da u bliskoj budućnosti možemo očekivati cestovna vozila kojima će upravljati UI i samim time puno manje prometnih nezgoda?

Osobno računalo imaš.
Smartphone imaš.

Koliko ti se puta u danu dogodi da ti osobno računali ili smartphone "štucne" u radu? Pa makar i na jedva primjetan trenutak.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 02:45   #222
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Čuo sam za ovo. Ali još ne mogu vjerovati.
Koja budalizacija. Roborace!? Pa gdje ide ovaj svijet? Kako će to završiti? Kome treba Roborace??
Na prvu se čini apsurdno. No, članak u ovotjednom Autosportu mi je otvorio oči. Postoje razne prednosti kad nemaš živog čovjeka u bolidu. Možeš testirat razne vrste baterija s raznim kemikalijama; elektro-magnetske kočnice, koje i ako zakažu neće ugroziti vozača; sulude mješavine guma itd. Zamisli da F1 više ne mora biti opterećena istraživanjem i razvojem, nego da taj teret na sebe preuzme roborace i slične strojne trkalice. Koliko bi se troškovi smanjili, a pravila stabilizirala. I Softverske pizdarije bi se mogle potpuno prebaciti na pleća roboracea, a vozači bi se više bavili mehaničkim setupom.

Quote:
FilipR5 kaže: Pogledaj post
Pa većina svjetskih proizvođača radi ili razvija, a neki su predstavili autonomne sustave. Prema nekoj procjeni do kraja desetljeća trebali bi postati normalna. S te strane ovaj potez nije ništa čudno. Još jedan vid privlačenja potencijalnih proizvođača u cijeli elektro cirkus.
Od slijedeće sezone i Jaguar ulazi ko konstruktor, a mijenjaju momčad Trullia koja nije uspjela složit bolid za ovu sezonu. Interesantno je da se za to mjesto javilo nekoliko zainteresiranih strana, ali Jaguar je odabran da popuni rupu.

Inače već kad sam tu, ne znam koliko još ljudi prati,ali zadnja utrka je bila odlična. Buemi stvarno pokazuje odlične vožnje i ko zna, ja se osobno ne bi začudio da zamijeni Palmera u nekoj fazi ove sezone, ako potonji ne pokaže ništa.
Inače, ne znam jesi li znao da si osvojio dalekozor 2015
A što se tiče Buemija, djeluje puno uvjerljvije od Nice Prosta, na moju žalost. Samo što je zajebao zadnje kvale. Da nije, dobio bi utrku.

Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Osobno računalo imaš.
Smartphone imaš.

Koliko ti se puta u danu dogodi da ti osobno računali ili smartphone "štucne" u radu? Pa makar i na jedva primjetan trenutak.
softver i hardver danas kontroliraju dosta stvari za koje nismo svjesni. imamo npr. autopilote pa čak i robote koji operiraju i asistiraju pri operacijama. događaju se štucanja, ali postoje valjda i fail-safe mehanizmi. za 100 godina vjerojatno nećemo upravljati automobilima/letjelicama. mene zanima bliža budućnost: postoji li mogućnost da tako bude za 10 godina
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 06:27   #223
A cuj s obzirom da je prije nekih 20 godina cak i mobitel, a kamoli smartphone, ekran osjetljiv na dodir, Tv od 2m dijagonale i debljine par cm bio potpuno nezamisliv nebi me ni najmanje cudilo da se i auto bez vozaca smatra potpuno normalnim za nekih 20 godina ili cak i prije...

U biti mislim da je po tom pitanju jedini pravi problem lova i baterija, u biti da postoji neka dovoljno jaka baterija koja se puni vrlo brzo, traje dugo i nije teska te ogromnih gabarita, a istovremeno ne kosta ko pola RH proracuna imali bi mi to vec i danas...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 21:37   #224
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Na prvu se čini apsurdno. No, članak u ovotjednom Autosportu mi je otvorio oči. Postoje razne prednosti kad nemaš živog čovjeka u bolidu. Možeš testirat razne vrste baterija s raznim kemikalijama; elektro-magnetske kočnice, koje i ako zakažu neće ugroziti vozača; sulude mješavine guma itd. Zamisli da F1 više ne mora biti opterećena istraživanjem i razvojem, nego da taj teret na sebe preuzme roborace i slične strojne trkalice. Koliko bi se troškovi smanjili, a pravila stabilizirala. I Softverske pizdarije bi se mogle potpuno prebaciti na pleća roboracea, a vozači bi se više bavili mehaničkim setupom.
Znam da će ovo biti sa predoziranom skepsom, ali čovječanstvu ne trebaju Robo utrke.
OK, za testiranja još nekako.
Kada mi se objašnjava / opravdava, pa se na kraju "proda", da će biti Robo utrke,.... ispada da nam ni trebaju pravi ljudski vozači, od krvi i mesa, heroji,..... na kraju će to završiti, da je sve to preopasno za ljude - ide u tom smjeru, ajmo zabraniti utrkivanje ljudi, gledajmo robote,.....

__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 00:06   #225
uživo iz mexica - upravo počela utrka

__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 00:08   #226
Majketibožje! Buemi je najveći talent 21 st. !!!!!!!!!!!!!!!
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 01:04   #227
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Majketibožje! Buemi je najveći talent 21 st. !!!!!!!!!!!!!!!
za sjebat priliku za pobjedu
katastrofa u Meksiku. greška u kvalama i greške u utrci
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 22:47   #228
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
za sjebat priliku za pobjedu
katastrofa u Meksiku. greška u kvalama i greške u utrci
vidi se da se ne razmeš u utrkivanje.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 00:58   #229
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
vidi se da se ne razmeš u utrkivanje.
možda. A Buemi zacijelo...
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 02:32   #230
Isplati se pogledati završetak sezone u Batterseaju

9. utrka (2. srpnja 2016.)
10. utrka (3. srpnja 2016.) VELIKO FINALE

Ima svega, drame, velikih preokreta, a i dosta poveznica sa nekim događajima iz prošlosti F1...

Saznat ćete zašto ovaj vozač na kraju plače
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 00:37   #231
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Nije Prost toliko loš koliko je Buemi dobar.

Buemi je vrhunski vozač. Red Bull je napravio ogromnu pogrešku kada ga je otpustio.


Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Buemi= Senna
Čo'ek osvaja polepositione ko od šale. Dominira ko od šale. Ako ne dođe do nekih izvanrednih situacija -kvar ili sudar -uredno pobjeđuje. Kao vozač ali i kao lik djeluje kao da potpuno pripada tom svijetu. Kao da cjeli grid formule E možemo sagledati kroz njega. Djeluje kao školski primjer dominantnog vozača. Povrh toga je šarmantan i superzgodan -baš poput Ayrtona Senne.
Ja sam svoje rekel
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 21:24   #232
Sad sam u miru pogledal obadve utrke iz Londona i mogu reći samo jedno.

Formula E je trenutno vrh svjetskog automobilizma. Najbolji vozači. Najbolji timovi. Najbolji spektakl. No nažalost ni Formula E nije savršena. Do savršenstva je djeli samo jedna sitnica -benzin!
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 01:08   #233
Dobra je Formula E. Drugu sezonu za redom se prvenstvo odlučuje u zadnjoj utrci i razlika je u konačnici svega par bodova. Slijedeće sezone trebalo bi biti čak i više utrka, za sada po najavi čak 14.
Ulazi i Jaguar u prvenstvo, dolazi i trenutno dvostruki, ali vrlo uskoro i torstruki prvak u WTCC-u Jose Maria Lopez di će logično u DS Virgin, di će zamijeniti Vergna.
Treba vremena za priviknut se na cijeli ovaj koncept, ali nakon nekog vremena da se čovjek dobro zabavit uz strujiće.

Što se tiče Buemia, mogo bi dobit on još jednu šansu u Formuli 1, nebi se čudio da ga Prost malo pogura pa da slijedeće sezone zamijeni nekoga od dvojca Magnusen-Palmer
FilipR5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 09:28   #234
Sebastian Buemi? Who?
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 01:46   #235
Spark Racing Technology opskrbljivat će šasijama momčadi u prvenstvu od 5. sezone (2018. godine). Ovako bi trebala izgledati ta nova šasija:
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:10   #236
pre futuristički, ne sviđa mi se
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 13:04   #237
Jel itko gledao ovu zadnju utrku u Mexicu?
Strategija Di Grassia je bila preriskantna zato je bilo napeto. D'Ambrozio recimo na istoj strategiji nije došao do cilja.
__________________
Ustrijeli me Vendi
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:23   #238
Taj di Grassi ni kriv ni dužan pobijedio
Nakon loše odvoženih kvalifikacija i nakon sudaranja u utrci, momčad mu je vrhunskom strateškom odlukom donijela pobjedu. i d'Ambrosio koji mu je svojim zadržavanjem ostatka grida osigurao mirnu vožnju.
po meni jako loša utrka za formulu e
ovi u teškom modu lift-and-coastanja a ovi iza ih ne mogu prestić
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 19:15   #239
Buemi popizdeo

__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 09:51   #240
Jel to Dijaković prenosi na Eurosportu?
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.