Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 18:10   #21
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
i jos nesto; skuzio sam da mi google photos ponekad prilikom uploada ubije kompletnu internet konekciju (wifi), ne samo na mobu, nego opcenito router se zblesira..
Ako je na ADSL-u, to nije ništa čudno jer ADSL ima asinkrone brzine (DL veći od UL), pa kad pustiš upload full brzinom, okupira paricu i ne ostane ništa za download.

Preko 4G nema takvih problema jer... je to 4G.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 13:23   #22
Jos uvijek me zbunjuje sto je u cloudu a sto u mobu. Testirao, obrisem sliku iz Photos dijela, obrise se i sa moba. Obrisem iz Albums dijela, obrise se i sa moba.

Jel se ikako moze iskljuciti da mi prikazuje fotke i videe iz moba, znaci da vidim samo ono sto je u cloudu?
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 07:13   #23
E to i mene muci,zato ni ne koristim photos app... Ako netko zna nek objasni

G6-Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 00:01   #24
Al bas me zivcira ta photos app, ispada kao da mi prikazuje slike iz mobitela, pa cek koja je svrha onda, kak da ja znam sta je uploadano sta ne?
Sta moram na photos prek weba da vidim sta je na serveru, ne kuzim.
Dropbox mi je bio najbolji al brzo se popuni memorija.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 07:33   #25
Ja koristim tako da samo folder kamere uploadam.
I onda na vrhu piše "Backup complete" ako je sve gore ili je ikona ako nešto još treba uploadati.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 10:32   #26
Ako ti ne piše u vrhu da ima uploadat toliko i toliko onda ti je sve u oblaku. Ali da, možeš uć na web verziju da provjeriš po potrebi.

Uvijek mi je zanimljivo kako tako nekell jednostavne i osnovne aplikacije mogu biti komplicirane i nerazumljive nekom tko svaki dan koristi smartphone...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 11:41   #27
Jeste unazad mjesec dana izgubili opciju "backup when charging"? Sad se backup radi na wifiju u bilo koje vrijeme a nema vise opcije samo na punjacu+wifi
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 13:08   #28
Je, već neko vrijeme su to maknuli.
No, bila je fora da možeš skinuti stariju verziju gdje to još ima i onda nju updateati pa ostane i punjenje.
Sad vidim da više nemam to pa možda taj workaround više ne radi.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 13:43   #29
Je li moguce da Iphone ne moze da synca sklike na google photo?Uslikam jutros sliku,na gp se pojavi ali cim obrisem i Iphone albumu nestane i na gp?
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 09:54   #30
Slike se pojave u gp aplikaciji odmah nakon fotkanja, ali da bi ostale sejvane moraju se i syncati. Znaci ne smijes ih obrisati u iphone albumu prije nego odradi sync. Sync pokrenes rucno iz gp aplikacije ako je bas sila.
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 11:06   #31
Quote:
xlr kaže: Pogledaj post
Slike se pojave u gp aplikaciji odmah nakon fotkanja, ali da bi ostale sejvane moraju se i syncati. Znaci ne smijes ih obrisati u iphone albumu prije nego odradi sync. Sync pokrenes rucno iz gp aplikacije ako je bas sila.
Kako iz ap mogu pokrenuti rucno sync?
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 11:33   #32
povučeš prema dolje.
i btw u krivom si podforumu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 15:03   #33
Tako je, a onda imas desno ikonu da podesis kad da radi sync (ako se ne varam isto je na ajfonu):
https://imgur.com/B7JII94

Pravi manualni sync bi bio da oznacis slike koje zelis syncati (long klik na njih pa rucno tapkas koje zelis) i onda bi trebala kroz neki ajfon menu imati opciju "back up". Na androidima to izgleda ovako
https://imgur.com/ztkfPBB
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 15:11   #34
Pozdrav ljudi, koristim Google Photos već neko vrijeme i alat je stvarno, stvarno koristan, tim više što nudi neograničenu pohranu slika i videa gratis. (To me baš istinski oduševilo).

Nego, jedna od stvari što meni osobno nedostaje su mape. Ako ja imam obiteljske fotke koje sam slikao s kamerom, te su mi recimo 'bitne', i imam neke glupe sejvane memeove/citate s fejsa ili nečega, što isto želim da mi se backup-ira na cloud, meni to sve bude pomiješano kao da su jednako bitni. Kad bi postojale mape na GP, taj problem bi bio riješen.

Doduše, GP mi ponudi da 'arhiviram' memeove, screenshotove i slično, ali onda nemam pojma kako doći do arhiviranih fotki?

I jako bitno pitanje, ako je netko isprobao! Ako imam Google Drive folder na kompu, unutra mi je Google Photos folder, i ja unutar njega radim foldere i stavim neke video materijale... hoće li mi to zauzimati memoriju? Ako je do 1080p i u podržanim formatima?
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 15:27   #35
Na dnu aplikacije imaš tab Albums- napraviš album i staviš stvari.
I onda kod pregleda možeš samo gledati po albumima.

Do arhive dođeš tako da stisneš gore lijevo na 3 crte> Archive.

Za folder ne znam.
Znam da postoji "klasična" Google Photos desktop aplikacija koja sinkronizira foldere kao što to radi i Google Drive za Drive.
Tako da bih rekao da će Drive spremiti sve na Drive točno onako kako si stavio- neće prepoznati da bi ti neku sliku ili video stavio u Google Photos i to u kvaliteti koja je besplatna.
No, probaj- stavi jednu stvar pa vidi pojavljuje li se u Photos.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 13:05   #36
Moze li se nekako google photo povezati sa laptopom da sve slike koje sacuvaj u laptopu da se syncaju na GP,da ih ne moram rucno prebacivati?
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 13:14   #37
Može- skineš Backup & sync, ulogiraš se i odabereš koje foldere će sinkronizirati gore.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 13:15   #38
Hvala puno
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 13:23   #39
@assassin hvala!
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2019., 13:44   #40
Vidim da mi Google Photos zauzima preko 10 gb prostora na mobu. Stotinjak mb je aplikacija, ostalo je data, a cache sam obrisala. Što će se dogoditi ako obrišem i data?
App mi često nudi nekakvo čišćenje prostora - koliko razumijem, hoće mi obrisati slike iz galerije koje otišle u cloud, ali ja to ne želim. Hoću da mi fotke ostanu u galeriji i da se maknu iz aplikacije Google Photos (bez da mi nestanu iz oblaka!) jer vidim da mi zauzima puno prostora, a ne trebam slike i u galeriji i u aplikaciji. Želim samo da stoje negdje na internetu kao backup.

Kad kažem galerija, mislim na stock app Gallery.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.