Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 05.11.2017., 13:26   #17
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Mogu, zašto ne bih mogao. Jer, osnovni su problem po meni financijska sredstva koja se koriste, tj. njihova nejednaka raspoloživost na državnoj i naddržavnoj razini za izgradnju religiozne infrastrukture... ili se pak radi o krupnim privatnim ili "privatnim" donacijama.

Spomenuo sam u odgovoru @kumeku... dobrovoljni prilozi članova zajednice su posebna kategorija, i meni teško usporediva sa ostalim načinima financiranja.
Protiv toga nemam i ne mogu imati ništa protiv, bez obzira radi li se o kršćanskoj ili muslimanskoj zajednici... ili nekoj drugoj.
Ako te dobro razumijem, smatraš da bi trebalo zabraniti financiranje vjerskih zajednica stranim donacijama?

Quote:
Ne, to nije pitanje ili-ili... pametna državna politika mora mjeriti vlastiti uspjeh i tražiti nova rješenja kada se to pokaže nužnim.
Regulirati zakonima tamo gdje je to nužno, a maknuti se i otvoriti prostor civilnom društvu svuda drugdje.

Ovo o Vatikanu mi se zaista ne komentira.
Meni se to čini prilično binarno pitanje. Ili su sve vjerske zajednice ravnopravne ili nisu. Koja je treća opcija?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.