Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 16:14   #2441
Koja je uopće razlika između prijave i zamolbe? Bratić gleda neke oglase, nagdje traže zamolbu uz ostale papire (životopis, svjedodžba, domovnica...) a negdje prijavu.
ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:17   #2442
Imam dilemu oko slanja tog Europassa svima, slao sam inače klasičan word životopis pregledan i sažet ko suza, a kad sam gledao primjer EP u PDFu i generiran sa HZZ nisu baš slični, odnosno u pdfu mi izgleda puno bolji dok taj generirani mi se uopće ne sviđa.
Pa sad ne znam što bih slao kod poslodavaca koji navode EP.
Ako napravim po svom a poslodavci očekuju taj generirani čitati iz navike ili možda očekuju onakav iz PDFa, zna li tko ?

I da potvrdim jel EU i EP isto, sad ih ne vidim ali prije sam vidio da navode "CV u EU formatu" pa da to nebi bio neki drugi format? (i možda je bilo na mojposao)
Usput kako vi šaljete, svima u Europassu (svoj format ili od HZZa) ili klasičan format u Wordu, pdfu?
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:05   #2443
Quote:
Don Michael kaže: Pogledaj post
Imam dilemu oko slanja tog Europassa svima, slao sam inače klasičan word životopis pregledan i sažet ko suza, a kad sam gledao primjer EP u PDFu i generiran sa HZZ nisu baš slični, odnosno u pdfu mi izgleda puno bolji dok taj generirani mi se uopće ne sviđa.
Pa sad ne znam što bih slao kod poslodavaca koji navode EP.
Ako napravim po svom a poslodavci očekuju taj generirani čitati iz navike ili možda očekuju onakav iz PDFa, zna li tko ?

I da potvrdim jel EU i EP isto, sad ih ne vidim ali prije sam vidio da navode "CV u EU formatu" pa da to nebi bio neki drugi format? (i možda je bilo na mojposao)
Usput kako vi šaljete, svima u Europassu (svoj format ili od HZZa) ili klasičan format u Wordu, pdfu?
Eu format i EP je isto. Kakav CV ćeš slati ovisi i o tome kome šalješ. Kada se u natječaju traži baš EP šalješ to. EP se preporuča slati i u javne (državne) službe i "konzervativnije" firme (npr. banke). U firmama koje više cijene kreativnost (npr. IT) bolje je poslati individualizirani CV kakav se može napraviti na internetu. Format ovisi i o tome koja si struka, npr. pravnik će vjerojatnije uvijek slati EP format, a netko tko želi raditi u digitalnom marketingu će napraviti individualizirani.
dorita-11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:07   #2444
Pozdrav,

Kod natječaja se spominje dokaz o poznavanju rada na računalu, da li je potrebno položiti ispit i dobiti certifikat (pretpostavljam ECDL ili Srce?) ili se može napisati izjava u kojoj sam ističem da poznajem raditi na računalu? u konkretnom slučaju se radio državnoj službi
Papondoo9876 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:17   #2445
pozdrav svima, zavrsio sam srednju elektrotehnicku i fakultet koji nema veze sa srednjom. Radim odgovoran posao u struci vec nekoliko godina, i sad mi se pruzila prilika da uletim u nesto mozda bolje, ali u srednjoskolskoj struci.

Zanima me, dali da u zivotopis stavljam sve sto sam radio tj sto trenutno radim, i sto ima i sto nema veze sa elektrotehnikom, ili ce to biti samo visak?

objektivno, ako ne stavim ovaj posao koji trenutno radim, i nemam sto drugo staviti

druga stvar, kako u molbi prikazati cinjenicu da trenutno imam posao ali da sam spreman za promjenu? treba li nesto posebno objasnjavati ili samo staviti u zivotopis trenutno radno mjesto, pa neka citaju izmedju redaka ili pitaju na eventualnom razgovoru, ako ih uopce zanima?

fala!
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:35   #2446
Quote:
dorita-11 kaže: Pogledaj post
Eu format i EP je isto. Kakav CV ćeš slati ovisi i o tome kome šalješ. Kada se u natječaju traži baš EP šalješ to. EP se preporuča slati i u javne (državne) službe i "konzervativnije" firme (npr. banke). U firmama koje više cijene kreativnost (npr. IT) bolje je poslati individualizirani CV kakav se može napraviti na internetu. Format ovisi i o tome koja si struka, npr. pravnik će vjerojatnije uvijek slati EP format, a netko tko želi raditi u digitalnom marketingu će napraviti individualizirani.
Zahvaljujem na odgovoru. Zanimao sam se prije za digitalni marketing na drugoj godini faksa no odustao od studiranja pa i volja za tim. Mislio sam izabrati neki IT tečaj ali ne vidim puno poslova di je dovoljan/bitan bez faksa pa zato nisam, a i zbog onih koji jesu završili tečaj da im je certifikat jednak WC papiru. Barem kod nas.
Imam inače potvrdu u indeksu znanje rada na računalima "ECDL" no ne piše taj akronim, a mislim da je savjetnica rekla da to ne važi kad je pitala imam li neki tečaj, a to baš i nije bilo lako za položiti jer je bilo i VB programiranja uz sve ono excel pr. tablice, acc baze, word, pp... a to ne vidim niti u naprednim ECDL tečajevima -programiranje. Nisam lud da još potrošim na znanje koje već imam da bi oni imali dokaz. Kupim radije wc papir. bar ima više listova.

Quote:
Papondoo9876 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Kod natječaja se spominje dokaz o poznavanju rada na računalu, da li je potrebno položiti ispit i dobiti certifikat (pretpostavljam ECDL ili Srce?) ili se može napisati izjava u kojoj sam ističem da poznajem raditi na računalu? u konkretnom slučaju se radio državnoj službi
Možda da imaš nešto kao ja u indeksu to bi bio neki dokaz, ovako sumnjam da će ti neko progledat kroz prste u državnoj.
Išao sam neki dan pogledat cijene na algebri pa ih nema, jesu ih nedavno maknuli sa stranice ili su inače samo po brošurama?
Usput na educentar imaju, praktična im je stranica. A ko god zaposlio web dizajnera algebre treba ga malo zviznut.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 21:54   #2447
Quote:
Papondoo9876 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Kod natječaja se spominje dokaz o poznavanju rada na računalu, da li je potrebno položiti ispit i dobiti certifikat (pretpostavljam ECDL ili Srce?) ili se može napisati izjava u kojoj sam ističem da poznajem raditi na računalu? u konkretnom slučaju se radio državnoj službi
Probaj stvarno to da sam napišeš izjavu ako nisu definirali što je dokaz. Znam jednu situaciji za državni posao di su se tako zeznuli kad su raspisivali natječaj pa im neki ljudi poslali izjave i morali su prihvatiti.

Sigurno su htjeli nešto službeno i možda ti ovo ne prođe, al vrijedi probat.
StvarnoNeznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 12:51   #2448
Treba li molbu za posao, dakle baš tekst napisan kao pismo, potpisati ručno ako imam ime isprintano na kraju?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 19:40   #2449
Malo sam googlao i sad vidim da neki kažu da se treba potpisati i na CV. Je li to stvarno tako???
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 19:43   #2450
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Treba li molbu za posao, dakle baš tekst napisan kao pismo, potpisati ručno ako imam ime isprintano na kraju?
Ja molbu uvijek potpišem.
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Malo sam googlao i sad vidim da neki kažu da se treba potpisati i na CV. Je li to stvarno tako???
Potpišem CV ako to traže u oglasu, inače ne.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 20:24   #2451
Sad vidim neki kažu stavi osim potpisa i DATUM i MJESTO na CV i na molbu. Jel se to stvarno radi??
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 16:23   #2452
Trebam dokaz o radnom iskustvu (elektronički zapis ili potvrda o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje) i uvjerenje o nekažnjavanju, ne starije od šest mjeseci, mogu li to dobiti na Općinskom sudu, onom prekoputa Lisinskog, iako mi je prebivalište u Zaprešiću?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 16:34   #2453
I mirovinsko i potvrdu o nekažnjavanju možeš dobiti na netu ako imaš e-pass.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 10:34   #2454
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
I mirovinsko i potvrdu o nekažnjavanju možeš dobiti na netu ako imaš e-pass.

Via Tapatalk
Pretpostavljam da to ide preko e-građana. Nisam siguran mogu li se ulogirat na to, al probat ću kad dođem doma večeras.

Ako se ispostavi da ne mogu, zna li netko mogu li na tom sudu dobiti to?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 11:27   #2455
Ako imaš e-pass od Fine ili šifru za HZZ ili mobilni token od banke možeš se ulogirat.
Za općinski ne znam, nisam od gore, ali logika mi kaže da za radnu knjižicu moraš ići na mirovinsko, a za potvrdu o nekažnjavanju na MUP. Ne znam zašto bi općinski sud izdavao te podatke.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 11:35   #2456
Potvrdu o nekaznjavanju izdaje sud. Samo je pitanje dal će moći dobiti na ovom koji on želi. Kad god sam ja išla u onaj na Ilici, žene koje rade su slale ljude na druge sudove s obzirom na prebivalište.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 11:42   #2457
Tnx... Nisam nikad imala potrebu vaditi osobno, jednom mi je samo trebala i tad sam s e-građanina povukla. Mislila sam da je to na MUPu, čini mi se da je i na NIASu pod uslugama MUPa, ne znam sad napamet...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 13:20   #2458
Potvrdu o nekažnjavanju izdaje kazneni sud. Kad se preda zahtjev preko e- građani dođe na mail ili u poruci ne znam više ili u pretinac poruka da je gotova potvrda i može se printati.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 21:41   #2459
Eto, saznao sam da se na e građanin ne mogu prijaviti preko banke jer sam račun otvorio preko mobilne aplikacije. Koji je najbrži i najjednostavniji način da dođem do neke identifikacije kojom bi se mogao prijaviti? Moram što prije do tih potvrda, trebao bih do ponedeljka to imat.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 21:46   #2460
Otiđi na finu i uzmi certifikat za prijavu. Popuniš papir s imenom i drugih par podataka, OIB, mail I daju ti isprintano.
Ako u sklopu mobilne aplikacije imaš m-token to je to što ti treba. Ne znam kakve veze ima kako je račun otvoren.
Drugo je ako banka nema token ili ga ti nisi aktivirao. Možeš se i zaletit do banke pa aktivirat m-token, ako ti se ne da na Finu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.