Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 00:23   #1
Virusi na Android mobitelu

Bok,

jel mi može netko tko se kuži reći koji je dobar i pouzdan antivirusni program za mobitele? Dosad nikad nisam to imala, zapravo ni ne znam nikoga tko to ima na mobitelu, ali već neko vrijeme mi se javljaju upozorenja da mi je mobitel vrlo moguće zaražen virusom.

Sad sam skinula AVG ANtivirus Free aplikaciju, skenirao je i pronašao 3 virusa, i sad ih ne mogu izbrisati nikako, tako piše.

Kad stisnem na Fix, da ih makne, izbaci mi ta tri virusa, imena su neka kineska ili šta već (mobitel je Meizu m2 note), piše: _____ is classified as Potentially unwanted program. This is a system app that can't be deleted, but you should disable it."
I kad stisnem na Disable, ne nudi mi nikakvu opciju dalje, samo pišu nekakvi podaci o memoriji te app, što meni ništa ne znači.
I svaki out kad ponovno skeniram sve podatke u mobu, opet nađe ta 3 virusa.

Ne kužim se u to uopće, jel zna netko o čemu se radi?
Prijetilo mi je da mi može izbrisati sve podatke s moba i aplikacije, ne znam jel to stvarno opasno? Jel mogu nešto još napraviti da se zaštitim? Help
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:31   #2
Ne znaš nikoga tko ima to na mobitelu jer u pravilu antivirus na Androidu i nije potreban.

Kako točno izgledaju ta upozorenja? Koje su to aplikacije?

Teško da su te aplikacije virusi pošto su to sistemske aplikacije, samo što ih AVG kao takve prepoznaje.

Sigurno se radi o sistemskim aplikacijama? Tj., one su došle s mobitelom, nisi ih ti instalirala?
Diamond Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:42   #3
Kao što je Diamond Eyes napisao, antivirusi na Androidu (ili iOS-u) u većini slučajeva nisu potrebni već naprotiv uspore mobitel ili te lažno upozoravaju pa možda i pobrišeš nešto što nisi htjela.
Jer, na Androidu "virus" možeš dobiti samo ako instaliraš neku skroz sumnjivu aplikaciju (tipa kakve skaču kad stisneš na reklamu).
Ako instaliraš relativno poznate aplikacije iz Play Storea- sigurna si 99%.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:36   #4
Upozorenja su uobičajeno pop up reklame koje iskaču u browserima i lošim aplikacijama i lažno te upozoravaju. Ne vjeruj svemu, pažljvo pročitaj i googlaj.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 00:32   #5
Ima li itko slican problem i zna li kako ga rijesiti. Naime radi se o mobitelu. Prije dva dana mi je pocelo javljati da imam virus application.control.data.users i jos jedan ne znam tocno naziv, uklonim ga, ali se opet vrati. Na internetu nema nista Mob je novi i ocajna sam. Cini mi se da mi radi neku stetu ali nisam sigurna. Hvala za bilo kakvu pomoc.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 06:00   #6
Gdje ti se to javlja?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:10   #7
Vidi se pod aplikacijama da postoji, a nekoliko antivirusa mi javlja da je to virus.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:23   #8
Tko se vidi pod aplikacijama- aplikacija za koju ti druge javljaju da je virus?
Ne možeš ju pobrisati?
Koja je to aplikacija?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:27   #9
Vidi se aplikacija application.control.data.users i mogu je pobrisati ali se uskoro opet vrati
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:15   #10
Koja je to aplikacija (kako se zove u draweru)?
Ili je nema u draweu već samo u popisu aplikacija u postavkama.

Znači, pobrišeš, resetiraš mobitel i ona se sama kasnije instalira?

Pogledaj što sve imaš u Settings> Security> Phone administrators- tamo znaju biti aplikacije koje se tako ne daju izbrisati.
Usput u Security isključi Unknown sources- tako da se ne bi trebale moći instalirati aplikacije mimo Play Storea.
Vidi hoće li se opet instalirati nakon toga.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:28   #11
Da, nema ga u draweru, pokusala sam sto si predlozio i opet isto. Postavljeno je vec da se ne instaliraju aplikacije mimo Play storea (iskljuceno Unknow sources)
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:32   #12
Što sve imaš instalirano od aplikacija?
Kad si skužila da imaš taj virus?
Radi li on nešto ili samo neka aplikacija javlja da je virus?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:40   #13
Ono sto sam ja instalirala su Messenger i Google prevoditelj, vise mi ne treba za sada
Fb je vec bio instaliran
Zapravo sam posumljala u virus kada su mi se odjednom pocele neke aplikacije same instalirati. Onda sam instalirala antivirus i on je otkrio taj virus i obrisao ga. Nakon malo vremena sam se vratio. Pokusala sam sa vise AV-a i uvijek isto
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 13:00   #14
Koje aplikacije su se same instalirale?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 13:15   #15
Nasumicno, neke igrice, pa Letgo... Jednostavno sam vidjela da ih skida i instalira i nisam mogla nista poduzeti.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:52   #16
Nema mi baš smisla da se tako normalne aplikacije (tipa Letgo) instaliraju- ne znam koja bi poanta bila.
Sigurno jedina koristiš Google račun?
Ovo zvuči kao da je netko ulogiran na računalu, ode na play.google.com i instalira aplikaciju.
Pogledaj na https://myaccount.google.com/device-activity ima li netko ulogiran osim tebe.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:07   #17
I ja mislim da se tu ne radi o nikakvom virusu nego je google račun već korišten na nekom Android uređaju pa se automatski povukle zapamćene aplikacije. Trebalo bi stvarno uvest osnovnu obuku korištenja pametnih uređaja...
Inače Application control je od McAffeeja, možda ti je došao predinstaliran na uređaju, a možda si baš njega instalirala. Nije nikakav virus, samo dio antivirusa.

Ako sumnjaš da si nešto zbucala s uređajem onda ga vrati na tvorničke postavke pa prvo prouči dobro sve aplikacije i procese prije nego uopće dodaš google račun, zatim ga dodaj pa onda polako sinkroniziraj sve, dodaji aplikacije isl. Ako koristiš samo Play Store omah zaboravi na viruse i antivirusne aplikacije jer ti ne trebaju.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:59   #18
Google racun je otvoren bas za ovaj uredaj i provjerila sam, nitko ga nije koristio. McAffee nije bio instaliran niti sam ga ja instalirala.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:41   #19
Onda mob na tvorničke postavke i ispočetka jer se nešto zblesiralo...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 09:15   #20
Ako je Sony ili Huawei u pitanju onda je to McA koji je totalni pozadinski (under net).
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.