Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 19:34   #1061
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Sumnjam u motive ŽZ-a za ovaj referendum. Mislim da ga namjerno žele zasrati. Nemaju ni referendumsko pitanje, a organizirali bi referendum. Nadam se da ga neće pisati Palfica ili onaj pametnjaković Pernar.

Bolje bi bilo da su udruzi Lipa prepustili glavnu riječ i eventualno se povezali s udrugom U ime obitelji. Oni ipak znaju kako se organizira referendum, a imaju i pravnike koji će se pobrinuti za postavljanje ispravnog pitanja.
potpuno se slažem.
prince lorang is offline  
Old 15.08.2017., 19:45   #1062
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Istina do sad su sve uspijeli zasrati štoviše mislim da je porez na nekretnine u tajnosti donešen i njihovom stožeru. (inače postoji lijekovi za paranoidne šizofrenije).

Da te naučim nešto malo o pravnoj branši. Ako je netko naumio srušiti ovo pitanje može naći desetine navodnih pravnih propusta i reći da nisu u skladu sa još desetinom kojekavih zakona i Ustavom RH između ostalog.
Ako i dalje vjeruješ u pravnu državu preporučam ti da pročitaš CIJELI post od gospođe gore.
Pa sve i jesu uspjeli zasrati, nisu baš ništa postigli u politici osim uhljebljenja. I sad se upliću u ovu priču o referendumu, namjerno mute vodu i zbunjuju ljude.

Što se tiče pravne branše, o njoj znam daleko bolje od tebe. Pravnici udruge u ime obitelji su bili podrška prilikom sastavljanja referendumskog pitanja koje nitko nije uspio srušiti, a protivnik su im bili vlada, sabor, cijela ekipa medija i plaćenika.

ŽZ nema kapaciteta, ni financijskih ni intelektualnih, za organizaciju ovog referenduma, neka tu ulogu prepuste iskusnijima.

Nekako mislim da je ŽZ plaćenik HDZ-a za mućenje vode i odvraćanje pozornosti. Taman da sjebu referendum, priča se razvodni, a briselski ćato na krilima još jednog uspjeha uvede porez s parolom jer ste vi to tražili. Sauchu su stavili u džep, što je Sinčić i klaun Pernar.
Stiglitz is offline  
Old 15.08.2017., 19:48   #1063
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
P
Što se tiče pravne branše, o njoj znam daleko bolje od tebe. Pravnici udruge u ime obitelji su bili podrška prilikom sastavljanja referendumskog pitanja koje nitko nije uspio srušiti, a protivnik su im bili vlada, sabor, cijela ekipa medija i plaćenika.
Koliko ja znam istospolne zajednice imaju u potpunosti ista prava kao i ljudi u braku, i što su time postigli? Ja ovdje vidim kako ih je pravna branša fino za***ala, a što ti vidiš pitanje je
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Nekako mislim da je ŽZ plaćenik HDZ-a za mućenje vode i odvraćanje pozornosti.
Kao što rekoh, paranoidna šizofrenija se lako liječi. Prvi simptomi su nedokazane iluzije. (možda i jesi u pravu, ali moramo se ipak voditi dokazima znaš)

Možemo sad na ontopic nazad?
Orion1984 is offline  
Old 15.08.2017., 19:50   #1064
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Evo, mi se upravo snalazimo: muž trenutno pregovara s tri poslodavca u Njemačkoj. ....
....Prođe li ovo, moja obitelj i ja se upisujemo na listu bivših građana RH zauvijek. Ionako su nam svi prijatelji već odavno otišli i više nemamo ni s kim piti kavu.
da, ovo je hrvatska stvarnost, gorka istina i, nažalost takve stvari tjeraju iz zemlje sve one male vrijedne ljude...
žao mi je i nekako se nadam da do ovog zadnjeg nece doci.
sretno
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Jedino rijesenje za Hrvatsku da se ne napravi ekonomska steta je preimenovati komunalnu naknadu u porez za nekretnine.

Porez na kuce za odmor na zalost mora ostati makar je u onim slucajevima gdje je drasticno veci od komunalne na neki nacin nepravedan. Njega treba propisati na nacin da se unutar istog poreza na nekretnine u opcinama/gradovima sa nekim vecim udjelom stambenih objekata za odmor u strukturi stambenog fonda dopusta primjeniti neki razuman koeficijent namjene (na te kuce za odmor).
svaki porez kad pređe granicu nosi ekonomsku štetu, procitaj što kaže npr. velimir šonje, za neke jedan od najuglednijih domacih ekonomista.
covjek je na svako za, našao duplo više protiv.
https://arhivanalitika.hr/blog/porez...atski-deficit/
porez na kuce za odmor bi imao smisla da ljudi nisu prisiljeni placati sve one ostale namete koje placaju...da su prilikom gradnje imali neki popust..ovako je to samo pljacka i kazna, jer te novce nisu potrošili u nekoj stranoj zemlji na svoje gušte.
tanita is offline  
Old 15.08.2017., 19:51   #1065
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam istospolne zajednice imaju u potpunosti ista prava kao i ljudi u braku, i što su time postigli?
Ne želim razvodnjavati ovu temu. Samo ističem da je referendum uspješno organiziran i odrađen unatoč svima. Za rušenje poreza na nekretnine trebamo takvu vrstu organizacije i izvedbe. ŽZ je nesposoban za tako nešto. Aktivizam i dobra volja nisu dovoljni. Potreban je novac, podrška moćnih igrača, vrhunska organizacija i pravnici.
Stiglitz is offline  
Old 15.08.2017., 19:54   #1066
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam istospolne zajednice imaju u potpunosti ista prava kao i ljudi u braku, i što su time postigli? Ja ovdje vidim kako ih je pravna branša fino za***ala, a što ti vidiš pitanje je

Kao što rekoh, paranoidna šizofrenija se lako liječi. Prvi simptomi su nedokazane iluzije.

Možemo sad na ontopic nazad?
Paranoidna šifofrenija? Porez na nekretnine se odgađa dok briselski ćato ne preodgoji ljude. U isto vrijeme javlja se ŽZ koji je šutio svo ovo vrijeme dok je Lipa marljivo skupljala potpise za peticiju. Sad se javljaju da oni organiziraju referendum, a ne udruga Lipa, a nemaju ni postavljeno referendumsko pitanje za koje skupljaju potpis.

No imaš pravo, natrag na temu. Vratit ćemo se na ovo kad ŽZ sjebe referendum pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu.
Stiglitz is offline  
Old 15.08.2017., 19:58   #1067
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Ne želim razvodnjavati ovu temu. Samo ističem da je referendum uspješno organiziran i odrađen unatoč svima. Za rušenje poreza na nekretnine trebamo takvu vrstu organizacije i izvedbe. ŽZ je nesposoban za tako nešto. Aktivizam i dobra volja nisu dovoljni. Potreban je novac, podrška moćnih igrača, vrhunska organizacija i pravnici.
Referendum je organizacijski dobro odrađen
i bespotreban

a obzirom da Crkva i sada ima interes jer ima puno nekretnina možda podrže referendum
jedino je problem -
suvisla rečenica na listiću
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 15.08.2017., 19:58   #1068
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
No imaš pravo, natrag na temu. Vratit ćemo se na ovo kad ŽZ sjebe referendum pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu.
U redu vidjet ćemo jesi li čovjek od riječi.

Btw potpis na nekoj web stranici nije potpis uopće.

Slobodna Hrvatska će se uključiti u postojeću referendumsku inicijativu koju je pokrenuo Živi zid te zajedno s ostalim zainteresiranim političkim strankama i udrugama prikupljati potpise građana za raspisivanje ovog referenduma.

Poruka za ŽZ. Molim vas nemojte jednostrano pisati pitanje za referendum nego se konzultirajte sa najboljim pravnicima koji žele pomoći ovoj zemlji. Postoje ljudi, mračni ljudi, koji misle da ćete namjerno napisati loše pitanje jer ste igrači hdz-a i da ćete tako sabotirati cijeli proces pa eto da ih umirimo.
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a obzirom da Crkva i sada ima interes jer ima puno nekretnina možda podrže referendum
Crkva i poštenje?Isusov nauk?Daj me nemoj zezati
Crkva će dobiti ili popust ili neće uopće morati plaćati takav porez. Kako će to postići? Zaprijetit će se vladajućima i reći da će ih skinuti sa vlasti kroz govore svojih popova u crkvama ako takvo nešto i pomisle.
Orion1984 is offline  
Old 15.08.2017., 20:03   #1069
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Jesu osmislili referendumsko pitanje? Bojim se da će ŽZ ovo zasrati.
vjerojatno jesu, zašto s njim ne izlaze u javnost, tko zna....možda još uvijek usklađuju pitanje s ustavom do najmanjeg detalja, jer moramo priznati da za ukinuti mogucnost oporezivanja neceg zauvijek baš i nije lako....

i, ja se bojim da bi mogli zasrati ali nekako logicki mi je da im to ipak nije u interesu jer, uspije li referendum, broj glasaca žz ce se astronomno povecati, ...zaseru li, mogli bi otici u povijest što im sigurno nije interes...
tanita is offline  
Old 15.08.2017., 20:06   #1070
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Paranoidna šifofrenija? Porez na nekretnine se odgađa dok briselski ćato ne preodgoji ljude. U isto vrijeme javlja se ŽZ koji je šutio svo ovo vrijeme dok je Lipa marljivo skupljala potpise za peticiju. Sad se javljaju da oni organiziraju referendum, a ne udruga Lipa, a nemaju ni postavljeno referendumsko pitanje za koje skupljaju potpis.

No imaš pravo, natrag na temu. Vratit ćemo se na ovo kad ŽZ sjebe referendum pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu.
Još ne skupljaju potpise.
Tek se dogovaraju oko pitanja i skupljaju volontere za skupljanje potpisa za referendum
I svade sa LIPA-om
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 15.08.2017., 20:08   #1071
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post

svaki porez kad pređe granicu nosi ekonomsku štetu, procitaj što kaže npr. velimir šonje, za neke jedan od najuglednijih domacih ekonomista.
covjek je na svako za, našao duplo više protiv.
https://arhivanalitika.hr/blog/porez...atski-deficit/
porez na kuce za odmor bi imao smisla da ljudi nisu prisiljeni placati sve one ostale namete koje placaju...da su prilikom gradnje imali neki popust..ovako je to samo pljacka i kazna, jer te novce nisu potrošili u nekoj stranoj zemlji na svoje gušte.
Slazem se.
Na zalost porez na kuce za odmor vec postoji.
Nepravedan je stoga sto je donjet nakon sto su mnogi vec kupili nekretnine, a prilikom gradnje (te kasnije prilikom preprodaje tj kupnje) nije bilo popusta.

No, potpunim ukidanjem se stvara rupa u proracunima tamo gdje vec postoji taj porez i moze doci do medjuregionalnih nesuglasica u Hrvatskoj.

Jedino pravedno je da tamo gdje kuca za odmor ima puno u odnosu na stalno nastanjene (turisticka podrucja) i dalje postoji mogucnost oporezivanja kuca za odmor pomocu (razumno velikog) koeficijenta namjene. No to nije x 7...to mora biti jasno svima, u kojoj god regiji netko stanovao.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 15.08.2017., 20:08   #1072
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Još ne skupljaju potpise.
Tek se dogovaraju oko pitanja i skupljaju volontere za skupljanje potpisa za referendum
I svade sa LIPA-om
Zašto se svade s LIPA-om? Nisam pratio ništa zadnja 2-3 tjedna, more kupanje i tako to.
Stiglitz is offline  
Old 15.08.2017., 20:10   #1073
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
...
ŽZ nema kapaciteta, ni financijskih ni intelektualnih, za organizaciju ovog referenduma, neka tu ulogu prepuste iskusnijima.

...
A to su?

Mislim, da Pernar nije "lud" bio bi u HDZ-SDPeu i puho u isti rog.

Pa tko je svo vrijeme proetstrirao ako ne ŽZ kod deložacija, koje su čisti mafijaški zakon.

Taman da Pernar i zajebe nešto, poruka Plčenkiju i brisekoidima je jesna, a poruka Plenkiju je da odghebe od naše djedovine!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 15.08.2017., 20:10   #1074
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
*******


Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a obzirom da Crkva i sada ima interes jer ima puno nekretnina možda podrže referendum
Crkva i poštenje?Isusov nauk?Daj me nemoj zezati
*****
možeš mi samo objasniti gdje si ti u mom postu pročitao poštenje i Isusov nauk?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 15.08.2017., 20:12   #1075
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
možeš mi samo objasniti gdje si ti u mom postu pročitao poštenje i Isusov nauk?
Nigdje?
To sam ja dodao, a koliko vidim po zakonu Crkva(odnosno zgrade gdje su vjerski obredi su oslobođeni poreza?). Doduše da, imaju oni osim tih Crkava brdo i brdo nekretnina, ali nikako ne vjerujem da bi se njih moglo za nešto oporezivat, zato sam napisao što sam napisao ne ljuti se.
Orion1984 is offline  
Old 15.08.2017., 20:16   #1076
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A to su?

Mislim, da Pernar nije "lud" bio bi u HDZ-SDPeu i puho u isti rog.

Pa tko je svo vrijeme proetstrirao ako ne ŽZ kod deložacija, koje su čisti mafijaški zakon.

Taman da Pernar i zajebe nešto, poruka Plčenkiju i brisekoidima je jesna, a poruka Plenkiju je da odghebe od naše djedovine!
Nabrojao sam u ranijem postu, ljudstvo i iskustvo u organizaciji skupljanja potpisa, novac za štandove, letke, PR, kampanju, promidžbeni materijal, tim pravnika koji će složiti pitanje u skladu s Ustavom koje neće pasti na Ustavnom sudu, podrška moćnih igrača pa i Crkve ako hoćeš...izvedba mora biti vrhunska imajući u vidu da je samo jedan referendum od strane građana doista uspio. U ime obitelji ima iskustva i trebaju se povezati s njima. Udrugu Lipa se isto ne smije isključiti jer je ona to sve pokrenula.

Ulog je velik, a zajeb ŽZ-a će biti vjetar u leđa briselskom ćati.
Stiglitz is offline  
Old 15.08.2017., 20:17   #1077
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Nigdje?
To sam ja dodao, a koliko vidim po zakonu Crkva(odnosno zgrade gdje su vjerski obredi su oslobođeni poreza?). Doduše da, imaju oni osim tih Crkava brdo i brdo nekretnina, ali nikako ne vjerujem da bi se njih moglo za nešto oporezivat, zato sam napisao što sam napisao ne ljuti se.
ne ljutim se , nemam se zakaj ljutit

a vezano za religije - pisalo na forumu - nisu oslobođeni poreza na nekretnine
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 15.08.2017., 20:21   #1078
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
U ime obitelji ima iskustva i trebaju se povezati s njima.
Evo ja ću osobno poslati mail njima da uključe Željku Markić zadovoljan? šala mala, ali čovječe kako ne vidiš da taj referendum nije uspio u svojoj nakani, uspio je samo formalno na papiru?
A o stanju našeg pravnog sistema u RH govori i činjenica da je problem čak i pitanje napisat
Orion1984 is offline  
Old 15.08.2017., 20:25   #1079
Uspijemo na referendumu protiv poreza, a oni kažu, OK, poštujemo referendum, neće biti poreza na nekretnine, bit će samo taksa na nekretnine.
Tako je bilo s brakom, brak ne može, ali može istospolna zajednica.
Kexx is offline  
Old 15.08.2017., 20:28   #1080
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Uspijemo na referendumu protiv poreza, a oni kažu, OK, poštujemo referendum, neće biti poreza na nekretnine, bit će samo taksa na nekretnine.
Tako je bilo s brakom, brak ne može, ali može istospolna zajednica.
Tako je bilo i sa kaznom za parkiranje. Ustavni sud je presudio da je ugovorna kazna za novčanu obvezu nezakonita, a ZG holding preimenovao riječ kazna u dnevna parkirna karta.
Stiglitz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.