Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 12:45   #141
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
raspava koja se poteze desetljecima

Budite ljudi s ponosom i kazite ne znamo kako i sto. Do kada ce u ovoj drzavi zahtjevi gradana ic u vodu, umjesto u realizaciju? nije ovo jedini problem
Znaju, samo borba lobija cuda radi.
Prevelike pare u pitanje!!!
To sto ces imat pune kante I kontenjere, koga briga....
Stvar je jako jednostavna,al kazem ti.....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:54   #142
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Znaju, samo borba lobija cuda radi.
Prevelike pare u pitanje!!!
To sto ces imat pune kante I kontenjere, koga briga....
Stvar je jako jednostavna,al kazem ti.....
slazemo se oko lobija.

vrijeme je da netko preispita taj lobi. drzave propadaju kad vladar ne valja. kad mu sin okrece leda. u nasem slucaju sin smo mi garadani i poduzetnici koji nismo u direktnom linku s vijecom glavara.

reciklazna dvorista nikako ne bi smjesla bit gubitak. nazivaju se raciklazna jer se nesto reciklira. to je zatvoren sustav u konacnici.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:53   #143
Glavno je da HDZ zna.

Quote:
Splitsko-dalmatinski župan Blaženko Boban ovih dana izmijenio je većinu članova Nadzornog odbora 'Regionalnog centra čistog okoliša' (RCCO), javne tvrtke zadužene za izgradnju Centra za gospodarenje otpadom u Lećevici - ključnog za dugoročno rješavanje problema otpada u cijeloj županiji. U tjednima uoči raspisivanja javnog natječaja za njegovu izgradnju, projekt vrijedan oko 72 milijuna eura nadzirat će 69-godišnji umirovljeni vozač autobusa
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20180223
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:40   #144
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
ovo je citat iz članka ćukinog linka:

Upozorili smo ga da upravo ovog tjedna traje sedmodnevno 'prethodno savjetovanje', što je faza koja prethodi raspisivanju natječaja za samu gradnju Centra za gospodarenje otpadom. Nije zvučao previše oduševljeno:

'Da je poštenja, odavno bi ljudima rekli da 'nema rađe', ili bi se sve već napravilo. Ljudi kojima sam prije petnaest godina obećavao da će se zaposliti bili su u srednjoj školi, a danas imaju djecu i žive u Kaštelima. Pitaju me zašto sam ih lagao, a ja kažem da su lagali mene.'


Kakav alan ford - pa ovo je pravi spektakl
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:46   #145
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
šta hoćeš? jel ti znaš koliko je čovjek vozio ekonomista i pravnika u busu tijekom svoje karijere? sigurno je tijekom vožnje naučio čitati bilance, izvještaje i ugovore potrebne za izvođenje projekata bolje od bilo koga u državi.
uostalom, čak i da nije, upravljanje stručnim ljudima je isto kao i upravljanje busom
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 05:49   #146
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
šta hoćeš? jel ti znaš koliko je čovjek vozio ekonomista i pravnika u busu tijekom svoje karijere? sigurno je tijekom vožnje naučio čitati bilance, izvještaje i ugovore potrebne za izvođenje projekata bolje od bilo koga u državi.
uostalom, čak i da nije, upravljanje stručnim ljudima je isto kao i upravljanje busom
Iskreno?

Mislim da je dotičnom glavna referenca da je bio u ratu.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:26   #147
Prekrasno. Ionako opako kasnimo s izgradnjom CGO-a, i onda na čelu posla stave ovog nekompetentnog dibidusa. Ma nema nam, ljudi moji, plaćat ćemo penale od bar 20 000 eura dnevno.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:16   #148
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Iskreno?

Mislim da je dotičnom glavna referenca da je bio u ratu.

A ja se bojim da mu je referenca "neću smeće u Lćevicu" i da će na tome zdušno radit.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 22:23   #149
Vrijeme je za Novi način gospodarenja Otpadom

Ovi prosvjedi koji se događaju oko i vezano za odlagališta otpada ukazuju da je došlo novo vrijeme nova svijest i Savjest, odlaganja, recikliranja i prikupljanja otpada.

Došlo je do toga da več u svojim kućama, stanovima Moramo naučiti sortirati "otpad" da se kao sirovina da reciklirati, obraditi i očistiti. Inače čemo ostaviti svojoj djeci u nasljeđe brda otpada na kojima ce se naša djeca skijati!!
hopeyeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 15:25   #150
Vidio danas novi cjenik odvoza komunalnog otpada, odnosno smeca.
1. smanjili su broj odvoza na min 1 a max 3 mjesecno (do sada je bilo svaki tjedan)
2. uveli su bio-otpad, za koji ti kao posude smedju kantu, valjda se i ona odvozi 1-3x mjesecno, sto ce biti suuuuper, pogotovo po ljetu
3. napisali su nekoliko strana vrlo nerazumljivog, birokratski formuliranog, teksta o cijeloj prici koji mi se gadi citati

Dakle kvaliteta usluge ide dole, cijene idu bitno gore.

Bit ce smeca po ulicama i sumama.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 15:30   #151
Quote:
hopeyeu kaže: Pogledaj post
Ovi prosvjedi koji se događaju oko i vezano za odlagališta otpada ukazuju da je došlo novo vrijeme nova svijest i Savjest, odlaganja, recikliranja i prikupljanja otpada.
Ne, nego pokazuju da je doslo vrijeme da se hapsi bandite uhljebe, koji samo dignu cijene i dalje trpaju sve na istu hrpu, operated by your trully mafia s koje smrdi gradjanima.

Quote:
hopeyeu kaže: Pogledaj post
Došlo je do toga da več u svojim kućama, stanovima Moramo naučiti sortirati "otpad" da se kao sirovina da reciklirati, obraditi i očistiti.
Ajde da vidim kako ces sortirati kosti i zlundre od mesa, pa ih drzati u stanu mjesec dana po ljeti na +35.
Ili ces kad kupis novi TV hrpe kartona i stiropora s kojim je dosao drzati u ormaru mjesec dana, dok ti ne bude odvoz?

Ovo nije nista pohvalno, nego svinjarija uhljepskih stakora, koji su odlucili sav posao sa sortiranjem otpada prebaciti na gradjane, a uz put ce i rado smanjiti broj odvoza i bitno dici cijene.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 16:57   #152
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Vidio danas novi cjenik odvoza komunalnog otpada, odnosno smeca.
1. smanjili su broj odvoza na min 1 a max 3 mjesecno (do sada je bilo svaki tjedan)
2. uveli su bio-otpad, za koji ti kao posude smedju kantu, valjda se i ona odvozi 1-3x mjesecno, sto ce biti suuuuper, pogotovo po ljetu
3. napisali su nekoliko strana vrlo nerazumljivog, birokratski formuliranog, teksta o cijeloj prici koji mi se gadi citati

Dakle kvaliteta usluge ide dole, cijene idu bitno gore.

Bit ce smeca po ulicama i sumama.
Bit cemo hrv. Napulj.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2018., 10:00   #153
Znači prije je bio dovoljan jedan kamion koji je pokupio sve smeća a sada dolaze posebno za svaku kantu??
Evo jučer su bili uzeli papir/karton a ostala kanta od plastike koja je puna u vrh i kamo sada da mi bacamo a niti igdje piše kada će to preuzeti.
Još nam nisu dali manju kantu za mješovit otpad,niti su pokupili ovo što smo bacili u ovaj koji trenutno imamo(kanta je bila ispod stepenica,ali se sigurno morala vidjeti)
I eto sada su nam se pridružili žohari oko kuće jer je to smeće procurilo(od voća).
Možda da im pošaljem račun ako se razmnože po kući pa ih moram izbacivat itd.

Ugl.samo mi još fali da netko provjerava dal sam ubacio papir ili plastificirani papir i tako neke gluposti.
Ostatke voća i povrća smo odlučili bacat gdje smo nekad držali gnoj od svinja.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 09:57   #154
Nakon marljivog recikliranja otpada u zadnjih 15 godina minimalno, sterao sam sve u tri pičke materine i sve sad bacam u jednu vreću i u kontejner. Prekipilo mi. Do dana današnjeg, kod moje zgrade nema reciklažnih kontejnera nego svaki put moram vozit na drugi kraj mjesta. I tako godinama. A plaćam isto kao i onaj koji sve baca bez odvajanja. Jebite se. Niste sposobni vodit cucka na uzici a kamoli gradove, županije ili državu. Srce mi se slama kad vidim koliko korisne sirovine odlazi na smetlište a da se ništa po tom pitanju ne može učiniti.

Ovdje ništa ne valja. Sve je trulo. Užasno sam razočaran. Užasno!!!
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 22:31   #155
Moj kvart je zakrcan smecem, kartonima, daskama, ima cega god hoces... A reciklazno dvoriste je dva bloka dalje. Ja to ne kuzim.....
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 11:38   #156
Prije par mjeseci gledao sam na National Geographicsu dokumentarac o jednom američkom gradu i njihovom rješavanju otpada. Riječ je o gradu tipa Los Angeles ili San Francisco. Jedino mi nije jasno da li ono što ću napisati se odnosi na cijeli grad ili samo na jedan (ili više) kvartova.

Znači, stupanj recikliranja je preko 90%, a građani ne odvajaju otpad, imaju jednu kantu.
O čemu se radi?
Kamion odvozi kantu (možda i svakodnevno, nisam to uspio uhvatiti) i odvozi do postrojenja koje AUTOMATSKI razdvaja otpad. Malo proguglajte (Automatic Waste Segregation Machine ili Trash Sorter Machine), ima hrpa proizvođača takve opreme.
Na ulaz nagruvate otpad, a postrojenje separira drvo, papir, karton, boce, tvrdu plastike, različite vrste metala... svaki pada u svoj kontejner.
Na kraju od 40 i nešto kamiona otpada ostane cca pola kontejnera otpada za odlaganje, a i to su rekli da će riješiti kada ugrade modul za odvajanje plastičnih vrećica.

Znači...
nema spalionice otpada
nema reciklažnih dvorišta
nema zahebavanja oko razdvajanja otpada
nema bezbroj kanti i vrećica (koje meni u kući uzimaju moje stambene kvadrate za življenje)
ali isto tako
nema bezbroj agencija koje mlate praznu slamu oko energetske učinkovitosti, gospodarenja otpadom
nema seminara, akcija, poticaja...
koliko ljudi samo u Hrvatskoj žive od prodavanja te "otpadne" magle?
a koliko u EU?

Samo pogledajte koliko koštaju ta postrojenja... za par milja kuna riješite problem otpada, ali tko bi onda pričao o reciklažnim dvorištima, zemljištima, dozvolama i tko o zna čemu sve još...

I još nam sada poskupljuju uslugu odvoza, banda.
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 14:39   #157
Quote:
okicizepa kaže: Pogledaj post
Prije par mjeseci gledao sam na National Geographicsu dokumentarac o jednom američkom gradu i njihovom rješavanju otpada. Riječ je o gradu tipa Los Angeles ili San Francisco. Jedino mi nije jasno da li ono što ću napisati se odnosi na cijeli grad ili samo na jedan (ili više) kvartova.

Znači, stupanj recikliranja je preko 90%, a građani ne odvajaju otpad, imaju jednu kantu.
O čemu se radi?
Kamion odvozi kantu (možda i svakodnevno, nisam to uspio uhvatiti) i odvozi do postrojenja koje AUTOMATSKI razdvaja otpad. Malo proguglajte (Automatic Waste Segregation Machine ili Trash Sorter Machine), ima hrpa proizvođača takve opreme.
Na ulaz nagruvate otpad, a postrojenje separira drvo, papir, karton, boce, tvrdu plastike, različite vrste metala... svaki pada u svoj kontejner.
Na kraju od 40 i nešto kamiona otpada ostane cca pola kontejnera otpada za odlaganje, a i to su rekli da će riješiti kada ugrade modul za odvajanje plastičnih vrećica.

Znači...
nema spalionice otpada
nema reciklažnih dvorišta
nema zahebavanja oko razdvajanja otpada
nema bezbroj kanti i vrećica (koje meni u kući uzimaju moje stambene kvadrate za življenje)
ali isto tako
nema bezbroj agencija koje mlate praznu slamu oko energetske učinkovitosti, gospodarenja otpadom
nema seminara, akcija, poticaja...
koliko ljudi samo u Hrvatskoj žive od prodavanja te "otpadne" magle?
a koliko u EU?

Samo pogledajte koliko koštaju ta postrojenja... za par milja kuna riješite problem otpada, ali tko bi onda pričao o reciklažnim dvorištima, zemljištima, dozvolama i tko o zna čemu sve još...

I još nam sada poskupljuju uslugu odvoza, banda.
Pa bilo je i kod nas riječ o takvom sistemu u 24sata ali to vladu nije zanimalo jer su oni vec kupili kante za smeće a sada jos ispada da su se zajebali jer većini ljudi ne trebaju veće kante od 60l nakon razvrstavanja.

Uglavnom sve se svodi na pare koje vlada želi izvuci iz naroda pod krinkom recikliranja.
Citao sam neki dan da ce se kaznjavati raznorazne stvari poput ostavljanja smeca do kante(znaci moze ti netko donijet i ti najebes),ako se kanta ne zatvara kako spada ili smece ne ispada kada dodu pokupit smece.
Gledat ce dal tocno odvajas i ako netocno dobit ces kaznu.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2019., 10:43   #158
Dobili smo danas žute (platika+metal) i smeđe (biootpad) vrećice.

Kad potrošim recimo biljno ulje ili šampon (to su plastične boce), mogu onda staviti u tu žutu vrećicu, ne moram valjda prati bocu od ulja da ne bude uljna ili bočicu od šampona da ostane čista? Mislim znam da je glupo pitanje i da sigurno neću ništa prati, ali eto još da potvrdim ovdje.

Hoće li biti i vrećice za miješani otpad i vrećice za papir?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2019., 15:05   #159
Ako ste ikada savjesno odvajali svoj otpad, ili ste osobno vozili krupnije komade u reciklažno dvorište, mogli ste primijetiti kako je to poprilično nesređeno područje. 100% sam siguran da ministar nema pojma niti o osnovnim stvarima, kao niti kako su ta dvorišta u pojedinim sredinama totalno različitih pristupa i mogućnosti. Kako prostornih, tako stručnih (osoblje) tako i tehničkih. Osobno koristim nekoliko odlagališta. Ne čudim se smeću u prirodi. Sve veća birokratizacija, (traženje osobnih dokumenata, potvrda o plaćanji komunalne naknade a sutra možda i domovnice), odbija da odeš tamo kao savjestan građanin koji donosi otpad pod kontrolu.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2019., 17:54   #160
Prijatelj jednom natovario bratov kombi raznim otpadom s tavana i podruma i otišao u reciklažno dvorište. Nisu htjeli primiti otpad jer se ne smije dovesti u kombiju. Može u prikolici.

Sparkirao je kombi malo dalje niz ulicu, od susjeda posudio auto i prikolicu, došao do kombija, pretovario dio stvari u prikolicu, odvezao u reciklažno dvorište, primili su otpad, vratio se do kombija i utovario novu turu, opet u dvorište i tako nekoliko puta.

Što da nije imao nekoga s prikolicom?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.