Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 21:53   #61
""Ministarstvo za istraživanje rude i gubljenje vremena. Ministrica blažena Nada Murganić"" - strip Alan Ford je bio daleko ispred svog vremena.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:55   #62
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
nema šanse da nas bude toliko.
Vjerojatno si u pravu, jer projekcije za prošlu su bile tu negdje.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:56   #63
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Tako je, valjda možemo birati tko će nas dokrajčiti
Nakon svega što smo prošli mi opet biramo hdz

Ni austrijanci ni turci ni srbi nisu sjebali hrvate kao hrvati sami sebe
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:58   #64
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Dok god komunisti sjede u žbunju i čekaju da opet unište hrvatsku, moramo glasati za domoljube.
Ukoliko nije u pitanju ironija, komentar ti nema smisla ni logike. Dok su vladali komunisti broj građana Hrvatske je kontinuirano rastao, a od 1991. je gotovo pa u slobodnom padu, unatoč ratu.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:59   #65
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Komentar ti nema smisla ni logike. Dok su vladali komunisti broj građana Hrvatske je kontinuirano rastao, a od 1991. je gotovo pa u slobodnom padu, unatoč ratu.
Vidim ti si novi ovdje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:00   #66
Profesionalne domoljube bi trebala bosti u oko činjenica da je za vrijeme socijalizma broj Hrvata u hrvatskoj narastao za 700.000+ tisuća.
Uprkos i ondodobnom iseljavanju i par milijuna mrtvih (tako barem oni kažu) nakon kapitulacije koje je dotični sistem ostavio za sobom.
Serem vam se na diplome ako vas jedan slabo obrazovani, zagorski, bonvivan metalske struke šije za 10 koplja.
__________________
Crkva zaglupljuje narod, služi tuđincima i potiče nacionalnu mržnju.
Ante Starčević
Chempres is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:03   #67
Samo u jednom danu je iz Hrvatske pobjeglo 250.000 njenih građana , reklo bi se glavom bez obzira.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:04   #68
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Treba imati muda, pa napraviti ovako nešto sa 32 god. Javno je osramotio ministricu, puno veći efekt je napravio nego da se potiho povukao, nitko nebi ni čuo da postoji. Vidjet ćemo što će se događati, prerano je zaključivati o njegovoj namjeri.

istina.

doduse lik je sumnjiv jer mu je mentor stjepan sterc, tezi ego triper i hvalisavac.

s druge strane morao je surađivati sa uhljebima kao magareta mađerić:

https://www.24sata.hr/news/drzavna-t...-u-nizu-504656

Quote:
Državna tajnica bez fakulteta: Mađerić je tek zadnja u nizu...

Margareta Mađerić (HDZ) imenovana je u četvrtak državnom tajnicom u Ministarstvu demografije, obitelji, mladih i socijalne politike.
Bit će zadužena za mlade i obitelj
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:07   #69
šta bilo da bilo, bilo je osvježavajuće.

ako i ima ikakvih kalkulacija, vjerujem da je drhtanje glasa bilo sasvim iskreno.
dođeš na posao i svaki dan gledaš (i slušaš, što je najgore) murganićku i mađerićku...
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:08   #70
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
šta bilo da bilo, bilo je osvježavajuće.

ako i ima ikakvih kalkulacija, vjerujem da je drhtanje glasa bilo sasvim iskreno.
dođeš na posao i svaki dan gledaš (i slušaš, što je najgore) murganićku i mađerićku...
I još ti je jedna šefica, a druga na istoj funkciji kao ti.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:10   #71
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Mladost i temperament je ono što se otpravlja sa smješkom na svim kolodvorima ove jadne države.

Njoj otkaz i na burzu, Strmotu vratit za ministra i dat mu odrješene ruke. Šta god da napravi, nema šanse da sjebe više od ove.
Slažem se. Ali, mislim da on ne može puno napraviti jer treba lovu trošiti na Pupavce, Sarnavke i sličnu bandu, a upravo je novac najveći problem demografske politike.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:14   #72
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
istina.

doduse lik je sumnjiv jer mu je mentor stjepan sterc, tezi ego triper i hvalisavac.

s druge strane morao je surađivati sa uhljebima kao magareta mađerić:

https://www.24sata.hr/news/drzavna-t...-u-nizu-504656
Šterc je najbolji demograf u Hrvatskoj. Vrlo stručna. načitana i pametna osoba. I ja bi na njegovom mjestu bio hvalisavac. A i bolje da mu je on mentor nego Ivo Goldstein, Nenad Zakošek i slični.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:16   #73
Nazalost, potpuno svejedno.

Nije da bez ove presice onaj tko je htio shvatit i prihvatit tko je Plenkovic i HDZ nije mogao.

Tako da, nema potrebe za time.

HDZ biraci - ne zaboravimo da argument za demokraciju je: ako su losi, bit ce kaznjeni na sljedecim izborima. A ovdje imamo nemali broj glasaca koji unaprijed kazu da nema veze sto HDZ napravi.

Dakle, demokracija u Hrvatskoj vodi ravno u propast.
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:16   #74
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Treba imati muda, pa napraviti ovako nešto sa 32 god. Javno je osramotio ministricu, puno veći efekt je napravio nego da se potiho povukao, nitko nebi ni čuo da postoji. Vidjet ćemo što će se događati, prerano je zaključivati o njegovoj namjeri.
Pa i da je napravio to radi samopromocije, tj. kako bi postao ministar, ja nemam ništa protiv toga. Čovjek je mlad, stručan i sposoban (barem dok me ne uvjeri u suprotno).
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:23   #75
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Mozemo kriviti bilo koga, ali za demografsko propadanje smo krivi mi sami. Evo, ja mogu poceti od sebe, koliko djece imam ja a koliko je imao moj otac u mojim godinama? Odgovor je porazavajuci.

Problem je ekonomske prirode? A i nije, bogati ili siromasni, svi u Europi se suocavaju sa istim problemom. A to nece nikakve ekonomske mjere promijeniti.
Točno. Nije samo gospodarstvo problem. Problem je u i mentalitetu i hrpi drugih stvari. Evo neki dan čujem u tramvaju kako se rugaju ženi koja sad čeka peto ili koje već dijete i ismijavaju se s obiteljima koje imaju puno djece. I razvijene zemlje se nalaze u tim problemima, ali ako riješimo gospodarske i socijalne probleme možemo barem usporiti i smanjiti taj pad.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:25   #76
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Ovo je najbolji mogući način, kada jedan od "njih" to napravi na pressici pred novinarima i samom ministricom... Pošteno im ga je zavukao, to ne bi mogao kroz neke intervjue. On je jako dobro znao šta radi i koliko će to odjeknuti u javnosti...

Naravno u normalnoj zemlji bi nakon ovoga, tj. i nakon one "to vam je tako u braku..." bio pun trg glasnih ljudi koji bi zahtjevali ostavku ako ne premijera, onda bar te ministrice i ona bi već sutra odstupila sa dužnosti pod pritiskom javnosti... U 'rvackoj? Kenjamo po forumu i sutra ćemo već zaboraviti i na nju i na njega...
Ma to ti je naš mentalitet. Možeš nam raditi što hoćeš, ali mi ćemo samo malo zakukati i to je to.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:25   #77
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Slažem se. Ali, mislim da on ne može puno napraviti jer treba lovu trošiti na Pupavce, Sarnavke i sličnu bandu, a upravo je novac najveći problem demografske politike.
Da se rodiljne naknade povećaju sa sadašnjih 4000 kuna na recimo 6000 kuna (što je fina razlika i negdje je u iznosu prosječne plaće) treba ti oko 70 milijuna kuna godišnje s obzirom na broj novoređene djece u 2017.
To ti je iznos koji hadezeovci na raznim razinama i podrazinama pokradu takorekuć bez gledanja. Ne trebaju ti nikakvi pupovci i sarnavke kao izlike.
Ili recimo, to je desetina cijene jednog novog Krstičevićevog aviončeka.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:39   #78
Quote:
Chempres kaže: Pogledaj post
Profesionalne domoljube bi trebala bosti u oko činjenica da je za vrijeme socijalizma broj Hrvata u hrvatskoj narastao za 700.000+ tisuća.
Uprkos i ondodobnom iseljavanju i par milijuna mrtvih (tako barem oni kažu) nakon kapitulacije koje je dotični sistem ostavio za sobom.
Serem vam se na diplome ako vas jedan slabo obrazovani, zagorski, bonvivan metalske struke šije za 10 koplja.
Ma o čemu ti? Na ovoj temi ili na temi o Vladi Andreja Plenkovića je netko stavio broj rođenih od 1950. do danas i ta brojka stalno pada pa i za vrijeme Jugoslavije.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:47   #79
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ma o čemu ti? Na ovoj temi ili na temi o Vladi Andreja Plenkovića je netko stavio broj rođenih od 1950. do danas i ta brojka stalno pada pa i za vrijeme Jugoslavije.
O ovome!

Popis stanovništva 1948.
Ukupno = 3,779,858
Hrvati = 2,975,399 (78.7%)
Srbi = 543,795 (14.38%)
Talijani = 76,093 (2%)
Mađari = 51,399 (1.4%)
Slovenci = 38,734 (1%)
Česi = 28,991 (0.8%)
Nijemci = 10,144 (0.3%)
Crnogorci = 2,871
Šiptari = 635
Romi = 405

Popis stanovništva Hrvatske 1991.
Ukupno = 4,784,265 [2]
Hrvati = 3,736,356 (78.1%)
Srbi = 581,663 (12.2%)
Jugoslaveni = 106,041 (2.2%)
Slovenci = 22,376 (0.5%)
Mađari = 22,355 (0.5%)
Talijani = 21,303 (0.4%)
Česi = 13,086 (0.3%)
Albanci = 12,032 (0.3%)
Crnogorci = 9,724 (0.2%)
Romi = 6,695 (0.1%)
Nijemci = 2,635 (0.1%)
Austrijanci = 214
Židovi = 600

Što nije jasno, osnovne računske operacije ili je čuđenje zbog toga što se pod tvrdom komunističkom čizmom rodilo više Hrvata nego pod anđeoskim, baršunastim dodirom HDZ-a?
I kako sam vec rekao, kad se daju neki podatci bilo bi dobro dati i link na stranicu sa koje su preuzeti, sto u slucaju rodjenih nije dato.
Za razliku od toga ovi gore podatci su, iako sa wiki, lako provjerljivi, i samo netko zloban i needuciran im moze proturjeciti.
__________________
Crkva zaglupljuje narod, služi tuđincima i potiče nacionalnu mržnju.
Ante Starčević
Chempres is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:47   #80
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Mozemo kriviti bilo koga, ali za demografsko propadanje smo krivi mi sami. Evo, ja mogu poceti od sebe, koliko djece imam ja a koliko je imao moj otac u mojim godinama? Odgovor je porazavajuci.

Problem je ekonomske prirode? A i nije, bogati ili siromasni, svi u Europi se suocavaju sa istim problemom. A to nece nikakve ekonomske mjere promijeniti.
Nije kriv narod(izuzev posredno glasači partije) već političke elite koje su ovu državu pretvorile u antibaby državu. Tko najviše radi abortuse? Koja populacija žena? Udane, s djecom. Zašto? Zbog egzistencijalnih razloga. Pogledati samo kako sustav tretira žene majke, ali i mlade obitelji. Pogledati malo koja struktura stanovništva odlazi u Irsku i Njemačku i zašto? Mnogi su pobjegli zbog ovršnog zakona, švicaraca i sličnih nakaradnih anomalija koje je kreirao sustav potpomognut političkim elitama a gdje su tek poticaji dječji doplatci i slične mjere pomoći mladim parovima i obiteljima. Tako da je lijepo kaj si ti tak samokritičan, ali to ne mijenja na činjenici da je ovo država koja promovira u punom smislu te riječi kulturu smrti a gdje ćeš bolju simboliku doli u pojavi nesposobne i besramne uhljebice Murganićke koja je u resor mladih i obitelji pristigla iz staračkog doma. To je otvoreno ruganje "državotvorne" partije. Država Hrvatska jednostavno je otvoreno neprijateljski nastrojena spram svih koji nisu članovi državotvorne partije i njihovih satelita a s obzirom da robovi u sve većem broju iseljavaju uskoro će se urušit sama u sebe.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.