Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2009., 21:12   #321
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Neki drugi primer.?
Pa drugi primer možeš samo prepoznati iz direktne komunikacije sa nekim.Kad si sa nekim u komunikaciji i interakciji najbolje osećaš njegove duhovne vibracije.
Sve ostale primere koje možeš uzeti na osnovu knjige koju si čitao,intervjua i tako dalje su jako varlljive i misleading.Tek kada si sa nekim u nekoj vrsti inerakcije možeš da proceniš kakva je osoba.
Tako da tebi ime Pere,Laze,Vesne sa kojim se ja susrećem, tebi nebi ništa značilo.
O da, znam ja puno raznog sveta. Znam i dosta onih što su vidoviti, što leče, što su ekstremno duhovno razvijeni... tj bar pretenduju na to. Ili ti drugim rečima najobičniji prevaranti. Elem, na jednom new age forumu gde ima dosta turbo new age pravoslavaca koji su malo ortodoksni ekstremisti (sa naglaskom na mržnji svih ostalih), a malo osećaju vibracije i kanališu ja napravio malu diverziju. Ostavio kao kanalisani tekst pesmu Marka Perkovića Thompsona o Ratnicima svetlosti. Napisoa ja da je to sveže kanalisan tekst, objava o uzdizanju "Majčice Rusije" i obnovi "svetih carstava" itd. I lokalni živalj bogat "iskustvima" odmah počne da "oseća vibracije", da im se otvaraju čakre i treća oka, kurja oka i sve ostalo, samo na osnovu čitanja toga. A da sam napisao da to nije objava već da je pesma sa Thompsonovog albuma baš me interesuje da li bi i onda "osećali vibracije".
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 21:14   #322
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Duša stiče iskustvo kroz inkarnacije,lekcije i tako se kristališe.Nema tu nikakve instant duhovnosti,vikend tečaj.Ti vikend tečaji prosvetlenja i drugi duhovni kursevi su samo mazanje očiju.Možda su i korisni,ali samo kao iskustvo,mada ja mislim da se time samo još više i dublje u podsvest guraju stvarni problemi i negativnosti.
Ovo što sam za Isusa napisao je moje mišljenje,nemora niko da ga prihvati kao takvog.Ja sam izneo moje viđenje stvari,a onaj ko čita neka sam spozna da li u tome možda ima istine.
Možda mi svi živimo u nekom Matrixu,i ovo što ja pišem,možda nemislim ja nego je neko pritisnuo neko dugme i u meni se odvija program i ja pišem sada na forumu,a kreator tog programa smišlja šta će sledeće da mi uvali

Moguće, ali kako znaš da to sa inkarnacijama postoji? Intenziv prosvetljenja nije tečaj, to je tehnika. Neko ode, radi tehniku i doživi ili ne doživi. A ti imaš mišljenje, ali to je sam omišljenje. Kad imaš iskustvo onda znaš.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 12:36   #323
Ah ma sve je to onda relativno. Kako u svakom žitu ima kukolja tako je i u svakoj organizaciji. Članstvo bilo gdje nije preduvjet da je netko prosvijetljen i duhovno napredan. Ima i tamo onih koji ne postignu ništa. Kao što i izvan organizacija ima onih koji postignu puno.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 15:05   #324
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Ah ma sve je to onda relativno. Kako u svakom žitu ima kukolja tako je i u svakoj organizaciji. Članstvo bilo gdje nije preduvjet da je netko prosvijetljen i duhovno napredan. Ima i tamo onih koji ne postignu ništa. Kao što i izvan organizacija ima onih koji postignu puno.
U svakom dobrom sistemu imaš poikazatelje napretka. Jednostavno polažeš test i ako imaš uspeha to se vidi.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 09:44   #325
Telema!

Nemoguće je u bilo čemu uspijeti sam; bez pomoći i suradnje drugih. U povijesti čovječanstva do sada nije zabilježen ni jedan takav slučaj. Makar čovjek bio i sam bog inkarniran u mesu; on tokom procesa rođenja na zemlji zaboravlja svoju istinsku prirodu, i razum koji mu je dan rođenjem prvenstveno se razvija i puni informacijama putem učenja kako biti čovjekom. On može posjedovati, od najranijeg djetinjstva; uvide, vizije, ekstaze, slutnje, deja vu-e koje mu neupitno govore da je kod njega "nešto drugačije"; može intezivno doživljavati i biti svijestan nekog "zova" koji mu trga dušu; no, ako ne sretne nekog posvećenika koji će ga prepoznati, probuditi i uputiti; njegovo najveće postignuće će vjerojatno biti da će završiti u ludnici kljukan "ljekovima"; zbog "glasova koji mu odjekuju u glavi" i "asocijalnog ponašanja". Npr., zamislite da se neki genij pisane riječi ili genij kvantne fizike inkarnira u nekom plemenu u Amazoni koje nikada nije srelo bijelog čovjeka; te ne poznaje pismo, a kamoli broj. Kolike su šanse da takva osoba, u takvom okruženju, ispuni zadaću svog poslanja na Zemlji? Zasigurno nikakve, ako predpostavimo da se okolina u kojoj obitava neće promijeniti. Ali na svu sreću; ovo nikada neće biti slučaj koji će se ostvariti. U realnosti Kozmosa i njegovih zakona razvoja; sve je međusobno povezano; i u svemu postoji uzročno-posljedična veza i sve je savršeno suvislo; čak i onda (pogotvo onda) kada mi to ne zamijećujemo. Svaki Kaos je uvijek samo Kozmos koji mi još ne možemo pojmiti, zbog mekoće naših glava i tvrdoće naših srca. Stoga, kako će avantura inkarnacije našeg genijalnog heroja završiti? Sasvim sigurno nekim aktom "božje providnosti", dodirom "prsta sudbine". Srušiće se avion ili helikopter u blizini sela amazonskih "golaća", ili će na njihovo selo slučajno naletiti neka skupina istraživača, ili će odlutati u kanuu niz Amazonu, ili će sam odlutati i tako stići gdje treba ili.... U svakom slučaju, ispuniće svoju sudbinu. Ali, zašto bi se uopće takav genijalan um i još veća duša inkarnirali u šumetini "bogu iza nogu"? I u tome mora biti neki dublji smisao, koji mora u sebi uključivati kako dobrobit sela, tako i dobrobit junaka ove priče. Možda će genijalni pisac svojim djelima ponukati čovječanstvo da sačuva Amazonu i "divljake" od istrebljenja; ili će genijalni fizičar primjenom znanja o do tada nepoznatom ljekovitom bilju postići neko revolucionarno otkriće koje će ujediniti moći fizike&biologije; ili nešto treće. U svakom slučaju, sve će na kraju sjesti na svoje mjesto. Mi nikada nismo sami; svatko od nas ima svoju "porodicu duša"; neke od njih su neinkarnirane i vode nas i pomažu nam sa duhovne razine, druge su pak prisutne na Zemlji; i pojavljuju se u našim životima u primjerenom trenutku. Svaka naša inkarnacija je detaljno "isplanirana", i posjeduje plan a,b,c,d,e itd; svaki naš odabir ili čin Volje aktivira "program" odvijanja daljnjih događaja koji je njima primjeren. Frekvencijom titraja naših osjeta, osjećaja, misli, duše i duha; privlačimo titraje korespondentnih frekvecija; na taj način oblikujemo i stvaramo "životnu priču" u kojoj živimo. Naš život u sadašnjosti u potpunosti je rezultanta svih naših djelovanja u prošlosti; i to je fantastično; jer u svakom trenutku naših života postoji latentna mogućnost da promijenimo smjer naših života u kojem god pravcu želimo. Uzmimo npr. Matrix. Neo traga za nečim; ali, istovremeno i Morphus traga za njim. Ili npr. legenda o Isusu. Astrolozi već znaju za trenutak njegovog rođenja, a tri Kralja se upućuju na put prema njemu. Istu, ili sličnu priču ćete pronaći da stoji uz svakog velikana čovječanstva. Ali sve što vrijedi za njih; također vrijedi i za nas, obične ljude; samo što mi na to najčešće ne obračamo pažnju, što je velika šteta; jer u simbolici našeg životnog puta leže odgovori na pitanje tko smo mi po istini. Zato je vođenje Magičkog Dnevnika od neprocjenjivog značaja. Stoga, čovjek ne mora direktno pripadati nekoj "organizaciji" ili "instituciji" koja će mu udijeliti potrebno "znanje"&"inicijaciju" za izvršenje njegovog Velikog Djela; no, on će to znanje i inicijaciju sasvim sigurno primiti, na ovaj ili onaj način; to je jednostavno neizbježno.

Agape!

Zadnje uređivanje LJUBAWOLJA : 23.04.2009. at 09:51.
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 13:07   #326
Quote:
Stoga, čovjek ne mora direktno pripadati nekoj "organizaciji" ili "instituciji" koja će mu udijeliti potrebno "znanje"&"inicijaciju" za izvršenje njegovog Velikog Djela; no, on će to znanje i inicijaciju sasvim sigurno primiti, na ovaj ili onaj način; to je jednostavno neizbježno.
To i govorim. Preduvjet prosvijetljenju nije nužno neka struktura. "Učitelj" ili kako god to nazvali, može se pojaviti u raznim oblicima/ situacijama.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 16:28   #327
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
To i govorim. Preduvjet prosvijetljenju nije nužno neka struktura. "Učitelj" ili kako god to nazvali, može se pojaviti u raznim oblicima/ situacijama.
Ima ljudi kojisu Inicirani direktno sa Transcendentnog plana. To su jako retki slučajevi We are of Bajor, you are of Bajor". Ali opet to čovek nije uradio sam, već uz pomoć transcendentng. Ali kad se to dogodi onda je dužnost onog kome se to stvarno dogodilo da to podeli sa onima kojima se nije dogodilo kako bi i njima moglo da se dogodi. I tako nastaje opet struktura ...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 16:59   #328
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Intenziv prosvetljenja nije tečaj, to je tehnika. Neko ode, radi tehniku i doživi ili ne doživi. A ti imaš mišljenje, ali to je sam omišljenje. Kad imaš iskustvo onda znaš.
"Intenziv prosvjetljenja"??
Osim što je "prosvjetljenje" jedna od prepotentnihih i ofucanijih riječi ikad -Frater je za nju pronašao i prikladnu tehniku.

Ne....Frater, kad imaš iskustvo onda ne teoretiziraš do besvijesti i ne vrbuješ čeljad na glupost i jednoumlje.
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 17:10   #329
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
"Intenziv prosvjetljenja"??
Osim što je "prosvjetljenje" jedna od prepotentnihih i ofucanijih riječi ikad -Frater je za nju pronašao i prikladnu tehniku.

Ne....Frater, kad imaš iskustvo onda ne teoretiziraš do besvijesti i ne vrbuješ čeljad na glupost i jednoumlje.
Nije Frater pronašao tu "prikladnu" tehniku. To je uradio Čarls Berner na osnovu svog iskustva i nečega što je mnogo pre njega radio Ramana Maharši. A tehnika daje lep uvid u to ko smo i šta smo.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 21:44   #330
ordi templi orientis-ili red istočnih templara
biochem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 21:48   #331
Quote:
biochem kaže: Pogledaj post
ordi templi orientis-ili red istočnih templara
Ili možda Red Hrama na Istoku (istočnog Hrama)?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:18   #332
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Nije Frater pronašao tu "prikladnu" tehniku. To je uradio Čarls Berner na osnovu svog iskustva i nečega što je mnogo pre njega radio Ramana Maharši.
Uopće nisam posumnjala da postoji barem 2-3 imena iza te tehnike i naravno tuđe iskustvo.
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
A tehnika daje lep uvid u to ko smo i šta smo.
Tehnika koja daje uvid u tko/što si?? Pretpostavljam da i to završava testiranjem&valorizacijom pa na koncu imaš svjedodžbu i titulu "Dipl.Sebe" i "Dipl.Sam"..đizs
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:34   #333
Quote:
Uopće nisam posumnjala da postoji barem 2-3 imena iza te tehnike i naravno tuđe iskustvo.
Eh pa baš je to ono što tu meni nekako ne leži. Nemam ja ništa protiv što se nekom svidjelo tuđe iskustvo pa i on sad želi tim stopama. Nego kolikogod Frater govori da nije za jednoumlje opet iz postova dobivam taj dojam da je u njegovim očima njegov put "onaj pravi" i da mi drugi nemamo pojma. To je jedino na što imam zamjerku. I baš mi samim time tu cijelu "strukturu" dočarava kao puko povođenje za drugima i cijelu mi stvar srozava još više u očima. Što mi je žao. Jer vjerujem da u O.T.O.-u ima i dosta korisnih stvari.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:52   #334
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Eh pa baš je to ono što tu meni nekako ne leži. Nemam ja ništa protiv što se nekom svidjelo tuđe iskustvo pa i on sad želi tim stopama. Nego kolikogod Frater govori da nije za jednoumlje opet iz postova dobivam taj dojam da je u njegovim očima njegov put "onaj pravi" i da mi drugi nemamo pojma.
Heh..nema tu pomoći.. u nepisanoj medicinskoj neliteraturi iz 1903. to je dijagnosticirano kao "Frater HPK - All Mighty" sindrom!
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 15:52   #335
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Uopće nisam posumnjala da postoji barem 2-3 imena iza te tehnike i naravno tuđe iskustvo.
Tehnika koja daje uvid u tko/što si?? Pretpostavljam da i to završava testiranjem&valorizacijom pa na koncu imaš svjedodžbu i titulu "Dipl.Sebe" i "Dipl.Sam"..đizs
Mnogo je tehnika, ako baš hoćeš znati. Mnogo je puteva. Samo, nije bitan put, nego onaj tko ide njime. A to samodokazivanje da li kroz OTO ili kroz neku drugu, ajmo nazvati to organizaciju, na krivom je putu. Ako netko također misli da će bilo koji red, pa bio to i OTO, učiniti nešto umjesto njega, vara se. Mene kao iniciranog, uopće ne zanima što tko o tome misli, da li se to kome sviđa ili ne, i nemam se potrebu dokazivati ili nedokazivati nekome.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 16:34   #336
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Mnogo je tehnika, ako baš hoćeš znati. Mnogo je puteva. Samo, nije bitan put, nego onaj tko ide njime. A to samodokazivanje da li kroz OTO ili kroz neku drugu, ajmo nazvati to organizaciju, na krivom je putu. Ako netko također misli da će bilo koji red, pa bio to i OTO, učiniti nešto umjesto njega, vara se. Mene kao iniciranog, uopće ne zanima što tko o tome misli, da li se to kome sviđa ili ne, i nemam se potrebu dokazivati ili nedokazivati nekome.
u tome i je razlika
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 16:45   #337
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Eh pa baš je to ono što tu meni nekako ne leži. Nemam ja ništa protiv što se nekom svidjelo tuđe iskustvo pa i on sad želi tim stopama. Nego kolikogod Frater govori da nije za jednoumlje opet iz postova dobivam taj dojam da je u njegovim očima njegov put "onaj pravi" i da mi drugi nemamo pojma. To je jedino na što imam zamjerku. I baš mi samim time tu cijelu "strukturu" dočarava kao puko povođenje za drugima i cijelu mi stvar srozava još više u očima. Što mi je žao. Jer vjerujem da u O.T.O.-u ima i dosta korisnih stvari.
Intenziv prosvetljenja i O.T.O. su različite stvari i nisu ni istorijski ni tehnološki povezani. Poenta onoga što ja hoću da kažem je da postoji puno puteva koji vode do cilja. Ono što im je zajedničko je da su putevi. Znači ako neko hoće da stigne iz Zagreba do Tokija onda ta osoba mora da krene u pravcu Zagreba. Sedeti u Zagrebu i govoriti "čuo/čula sam za neki Tokio, tamo je super i ja znam sve o tome, bez da se makne iz Osijeka je besmisleno. U Tokio možeš krenuti peške, biciklom, kolima, helikopterom ili avionom. Razna prevozna sredstva donose i razne okolnosti, neke su teže, neke lakše, neke su spore, neke brze. Neke sigurnij, neke opasne.
Sistemi su kao transportne agencije. Obezbede ti vozilo i mapu. Onda lepo sedneš za volan i voziš. Sam ćeš od Zagreba do Tokia teško stići, što zbiog toga što nemaš mapu, što zbog toga što je to peške težak put, što zbog prepreka. U nekom momentu ćeš ipak naići na more i to ćeš teško preplivati.
Dakle jedino jednouman sam u slučaju da poredimo "ne baviti se ničim i ne ući nigde" i "radim nešto i negde sam". Ako nekome Tokio i nije cilj onda je to sasvim u redu i onda se njega to i ne tiče, ali ako je nekome Tokio, ili Pariz, ili London ili šta već... cilj, onda ko ste vi ovde da te osobe napadate i pljujete zato što su krenuli na put?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 21:02   #338
Quote:
Ako nekome Tokio i nije cilj onda je to sasvim u redu i onda se njega to i ne tiče, ali ako je nekome Tokio, ili Pariz, ili London ili šta već... cilj, onda ko ste vi ovde da te osobe napadate i pljujete zato što su krenuli na put?
Ma dollface, ne pljujem ja tvoj put. Samo sam rekla da jednostavno takav jedan hladan ton iščitavam iz tvojih postova i dobivam dojam da si uvjeren da je tvoj put jedini ispravan...što i jest...no za tebe. Eto, samo to sam htjela reći. To je bio moj dojam.

Tako i ja mogu reći kako ti onda možeš "pljuvati" po onima koji izbjegavaju strukturu i govoriti da to nije znak duhovnog napretka.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 21:18   #339
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Ma dollface, ne pljujem ja tvoj put. Samo sam rekla da jednostavno takav jedan hladan ton iščitavam iz tvojih postova i dobivam dojam da si uvjeren da je tvoj put jedini ispravan...što i jest...no za tebe. Eto, samo to sam htjela reći. To je bio moj dojam.

Tako i ja mogu reći kako ti onda možeš "pljuvati" po onima koji izbjegavaju strukturu i govoriti da to nije znak duhovnog napretka.
Izvini, no ako čitaš šta sam napisao do sada zar nisam rekao da postoje mnogi Putevi i da su svi oni dobri za one kojima odgovaraju? Ono što sam ja piotao ovde je to da vidim ko je verifikovano uspeo da nešto uradi sam, te ako jeste da vidimo pod kojim uslovima se to desilo? Nemam ja ništa protiv zdrave diskusije, no kad neko kaže da su "strukture loše", da "sve može da se uradi samostalno", onda hajde da vidimo ko je to uspeo do sada? A ni jedno ime koje bi ilustrovalo te tvrdnje nije ovde pomenuto. Kako da onda pričamo kad se ne daju neki argumenti kojima bi se nešto potkrepilo, već samo tvrdnje bez pokrića?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 21:21   #340
Glavna fora je obići Tokio,a biti u Zagrebu.
E,u tome je razlika između Fratra i nas nekolicine,drugačijih shvatanja.
Fratru treba avion,bicikl,šlauf (za plivanje),tramvaj (što sve predstavlja pomoćno sredstavo,strukturu,autoritete,pomoć sa strane) da bi došao do Tokija(spoznaje)
Dok dođe do Tokija Fratr će se pošteno izmoriti,uz put se nagledati svakojakih gradova i predela (što sve predstavlja telemitsku simboliku),tako da po dolasku u Tokijo njegova moć percepcije,intuicija,nadahnuće i spoznaja će biti drastično redukovana,te neće moći shvatiti,uočiti i prepoznati sveobuhvatnost Tokija(spoznaju)
Ko je shvatio , razumeće
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.