Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2014., 14:39   #2541
Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
Helena, Reiki sigurno nije razlog za pucanje braka. To je tehnika iscjeljivanja, a ne tehnika razjebavanja brakova.
Mene zanima od reikista ovdje jeste li dobili mantru na prvom stupnju, tj. afirmaciju ili ne? Zanima me čisto jer sam nedavno upoznala curku koja je kojih 6-7 godina reikist i blijedo me gledala.

I zanimaju me ti majstori dobročinitelji koji ne naplaćuju (netko je tu nešto spomenuo) ili bar neki majstori koje smatrate dobrima. Može i u inbox ako se ne smiju navoditi imena.
Kako se radilo na pocecima kad ja bijah ( ) prije razvoja svih ovih danasnjih podvrsta i varijacija coku rei je ako se dobro sjecam sa spiralom isao na prvom, na drugom su isle one pizz ka za daljinu i neka "dublja" (ne sjecam se tocno ) iscjeljivanja i tako nesto

Onaj neki sto izgleda ko japansko pismo i onaj neki poremeceni "morski konjic" ili kako je vec izgledao.. mantri se ne sjecam.. hon sa ze.. nes.. bo
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 15:26   #2542
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Kako se radilo na pocecima kad ja bijah ( ) prije razvoja svih ovih danasnjih podvrsta i varijacija coku rei je ako se dobro sjecam sa spiralom isao na prvom, na drugom su isle one pizz ka za daljinu i neka "dublja" (ne sjecam se tocno ) iscjeljivanja i tako nesto

Onaj neki sto izgleda ko japansko pismo i onaj neki poremeceni "morski konjic" ili kako je vec izgledao.. mantri se ne sjecam.. hon sa ze.. nes.. bo
Beljkiiiiiii pa zašto si zapustio to?!


Gothica @
A šta da ti kažem,inicijaciju u drugi stupanj moraš platiti,isto kao i na prvi.Ja sam se sa mojom učiteljicom dogovorila da joj platim na rate.
Ima svakakvih ljudi kao i u svemu ali meni to Reiki ne čini odbojnim.Ljudi tak i tak sjebu sve čega se dohvate.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:31   #2543
Zanimljivo ovo za simbole. Ja nisam dobila nikakve simbole tada za prvi stupanj, a cho ku rei se onda kod moje majstorice koristio na drugom stupnju.
Koliko je inicijacija u drugi stupanj? Ja sam inicirana 99' tako da se uopće ne sjećam koliko je to tada bilo.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 16:36   #2544
Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
Helena, Reiki sigurno nije razlog za pucanje braka. To je tehnika iscjeljivanja, a ne tehnika razjebavanja brakova.
važan uvid

Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
Mene zanima od reikista ovdje jeste li dobili mantru na prvom stupnju, tj. afirmaciju ili ne? Zanima me čisto jer sam nedavno upoznala curku koja je kojih 6-7 godina reikist i blijedo me gledala.
sad i ja blijedo gledam
kakva mantra/afirmacija

Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
I zanimaju me ti majstori dobročinitelji koji ne naplaćuju (netko je tu nešto spomenuo) ili bar neki majstori koje smatrate dobrima. Može i u inbox ako se ne smiju navoditi imena.
Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
Pa razmišljala sam da bi rado na drugi stupanj. Osoba koja me inicirala nije više u Zagrebu i zanima me ovako koga ljudi preporučuju, a novčana situacija me stišće pa nije sad da mogu bezbrižno ispljunuti pare.
Malo me smeta kaj se darovi prenose uz materijalne uvjete, iako znam da i ti ljudi moraju od nečeg živjeti, no pitanje je gdje je granica.
osim što i takvi ljudi trebaju od nečega živjeti mislim da je više nego poželjna energetska razmjena,barem ja tako gledam na to.....naše vrijeme je takvo da je takva razmjena uglavnom vezana uz novac,a vrijeme je i vrlo pogodno za one koji u svemu vide samo korist i biznis pa nažalost takvih ima u svemu pa i u reikiju......mene je upravo (često) bezobrazna cijena odbijala od inicijacije,a onda sam poslije dugo vremena čak i bez traganja došao do osobe koja radi reiki inicijacije po vrlo pristupačnoj cijeni ili barem dalekoj od bezobraznih cifri.......
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 17:03   #2545
Biti bolji nije tek stvar ideje, ali ipak, od nečega se treba krenuti

Osobno, imam odlična iskustva s ljudima koji imaju volje raditi na sebi
__________________
Nikako nemojte ići na blog minus40kg, jer tamo je samo preko 857 recepata s
obračunatim kalorijama, a jedan gori od drugoga. Baš nikako ne posjetite minus40kg,
jer tamo zbilja nema ništa pametnoga, vjerujete meni, ja ga pišem pa znam ;)
minus40kg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 17:03   #2546
Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
Zanimljivo ovo za simbole. Ja nisam dobila nikakve simbole tada za prvi stupanj, a cho ku rei se onda kod moje majstorice koristio na drugom stupnju.
Koliko je inicijacija u drugi stupanj? Ja sam inicirana 99' tako da se uopće ne sjećam koliko je to tada bilo.
Nekad si imao tri stupnja. Prvi cokurejsast, drugi s ova dva i majstorski.

Kontam da su kasnije to rastegli, pa dodavali, pa kombinirali... ipak se sve placa, pa je bolje platit 5 x nego 3 x


U stvari izvorno nije niti bilo nikakvih stupnjeva, Usui je koliko znam poducavao ucenike "u hodu"; radeci zajedno, bez ikakvih stupnjeva i vikend tecajeva tako da je to vec i u startu ocita komercijalizacija one tetke.

@senzibilna: nemam odavno neko predobro misljenje o takvim stvarcama, al pustimo to za neke druge teme
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:08   #2547
A zakaj mi nitko neće reći koliko danas dođe inicijacija

Ma stvar simbolike je očito jako različita. Na kraju krajeva, nije ni bitno jer je bitno da metoda koristi. Samo primjećujem kako su ljudi prošli kroz različite inicijacije za istu stvar.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 00:06   #2548
Ja na prvom stupnju nisam dobila nikakve simbole,tek na drugome,tri simbola.
A ove mantre,afirmacije...hmmm i to valjda isto varira.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 14:00   #2549
[QUOTE=Rippersenzibilna;49477697]Ja na prvom stupnju nisam dobila nikakve simbole,tek na drugome,tri simbola.

Isto! Simboli obično idu s drugim stupnjem. Barem je tako bilo.
creativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 23:34   #2550
Na prvom stupnju ide spirala (za iscjeljenje sebe i drugih) a na drugom još dva simbola (jedan koji mi liči na godzilu i jedan komplicirani, za iscjeljivanje na daljinu)....i treći je majstorski. Tako je nekad bilo. Vidim da se to promjenilo.

Šta se sada dobija na prvom stupnju? Samo mantru i afirmaciju?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 00:34   #2551
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Na prvom stupnju ide spirala (za iscjeljenje sebe i drugih) a na drugom još dva simbola (jedan koji mi liči na godzilu i jedan komplicirani, za iscjeljivanje na daljinu)....i treći je majstorski. Tako je nekad bilo. Vidim da se to promjenilo.

Šta se sada dobija na prvom stupnju? Samo mantru i afirmaciju?
Na prvom samo mantra i afirmacija,na drugom tri simbola,taj prvi kako kažeš spiralni,drugi koji tebi liči na godzilu a Beljki je mislim rekao na nekog čudnog morskog konjica i treći simbol,za iscjeljivanje u vremenu i prostoru.
Barem je meni tako bilo.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 01:29   #2552
Mora da je neki trgovac to osmislio

Znači da po novom ti sa prvim stupnjem ne možeš ništa. Nekad je prvi stupanj bio dovoljan za iscjeljivanje sebe i ostalih sa prvim simbolom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 14:21   #2553
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mora da je neki trgovac to osmislio

Znači da po novom ti sa prvim stupnjem ne možeš ništa. Nekad je prvi stupanj bio dovoljan za iscjeljivanje sebe i ostalih sa prvim simbolom.
Ne znam na kada se to 'nekada' odnosi?
Mislim,kada je to bilo,kada si ti bio iniciran?
Pitam zato što sam čitala knjigu od Diane Stein koja je prva objavila javno simbole,mislim da je to bilo još 90-ih,i kod nje je isto tako bilo da rad sa simbolima počinje tek na drugom stupnju.
A tako je mislim i kod drugih,barem koliko ja znam.

Ti i ovako,bez simbola možeš sa prvim stupnjem iscjeljivati sebe i druge,na drugom stupnju kada počneš raditi sa simbolima,to je iscjeljivanje brže i jače s tim da možeš raditi na daljinu.
Prvi simbol je simbol moći.
Drugi je simbol emocija i emocionalnih odnosa i koristi se kada je prvi simpol prejak za to.
Treći simbol se koristi kao 'most' kada radimo na daljinu.
Tako sam bar ja shvatila,da se o tome radi.
Jedina razlika za koju ja znam je ta da u nekim školama imaš četiri stupnja a u nekima samo tri.
Istina je da i u tome ima šarlatana i ljudi koji ti samo žele uzeti novac,to je činjenica.
Ali ne želim odbaciti čitavu tehniku koja se meni pokazala kao odlična samo zbog loših ljudi koji se time bave.To je njihova stvar.
Jbg,meni je nedavno majstor montirao perilicu posuđa,oderao me je kao malog majmuna.
Ali perilica je super stvar.Odbaciti perilicu samo zbog bezobraznog i pohlepnog majstora je bezveze.
Perilica se meni pokazala kao super stvar.
Isto tako i Reiki.Ali da ima ološa u tome koji se na račun toga misle samo obogatiti i bezobrazno skupo naplaćuju tretmane a još skuplje inicijacije,ima.
To se ne može poreći.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 14:22   #2554
Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
A zakaj mi nitko neće reći koliko danas dođe inicijacija

Ma stvar simbolike je očito jako različita. Na kraju krajeva, nije ni bitno jer je bitno da metoda koristi. Samo primjećujem kako su ljudi prošli kroz različite inicijacije za istu stvar.
Ja sam inicijaciju u prvi stupanj kod moje učiteljice platila 800 kuna.
Eto,nadam se da sam pomogla.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 17:09   #2555
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
Ne znam na kada se to 'nekada' odnosi?
Mislim,kada je to bilo,kada si ti bio iniciran?
Pitam zato što sam čitala knjigu od Diane Stein koja je prva objavila javno simbole,mislim da je to bilo još 90-ih,i kod nje je isto tako bilo da rad sa simbolima počinje tek na drugom stupnju.
A tako je mislim i kod drugih,barem koliko ja znam.
rekao bih da smi i Baph i ja na tome bili devedesetih, a sad je li prije ili nakon izdavanja knjige ovisi kad je tocno izdana, a ne sjecam se za sebe bas tocno niti godine reikiziranja.

Iako, moguce je sto se mene tice i da sam pogresno upamtio
S druge strane koliko je moguce da smo oboje pomijesali?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 20:50   #2556
Ima toga puno za replicirati pa cu skratiti.
Ako pricamo o tradicionalnom Usui reiki, postoje tri stupnja.
Prvi- nema simbola vec samo mantra ljubav - svijetlost - energija
Radi se jedino i iskljucivo u kontaktu.
Drugi stupanj - Dobijes 3 simbola na koristenje tj energetske kljuceve
Prvi simbol je cista energija a ne "moc" kako je netko naveo
Drugi simbol se koristi za iscjeljenje i ciscenje
Treci simbol - rad na daljinu, proslost, buducnost i karma

Treci stupanj je majstorucitelj.
Dobijes 2 simbola
majstorski simbol je cista svijetlost
5 simbol se koristi samo u inicijaciji.

Ja sam majstor ucitelj i nadam se da cu uskoro imati prvu inicijaciju.
Sto se placanja tice pratim svoga ucitelja
citiram: "Reiki nema cijenu, u protivnom to bi bila ucjena. Sami odredite koliko ovo vridi
pa uskladite sa svoim mogucnostima. Nema najnize granice..."
jiltedG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 21:17   #2557
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
Ne znam na kada se to 'nekada' odnosi?
Mislim,kada je to bilo,kada si ti bio iniciran?
Bilo je to 90-tih kad sam bio mlad, flafast i pun duhovno uzvišenih misli

Tako se onda radilo

Kod sicjeljivanja sa prvim stupnjem koristio se prvi simbol koji se vizualizirao na mjestim za koje je potrebno iscjeljenje.

Na koji način iscjeljujete bez simbola?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 22:35   #2558
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
rekao bih da smi i Baph i ja na tome bili devedesetih, a sad je li prije ili nakon izdavanja knjige ovisi kad je tocno izdana, a ne sjecam se za sebe bas tocno niti godine reikiziranja.

Iako, moguce je sto se mene tice i da sam pogresno upamtio
S druge strane koliko je moguce da smo oboje pomijesali?
Pa kažem da se razlikuje od učitelja do učitelja,od škole do škole.
Jeste li bili kod istog učitelja?

Quote:
jiltedG kaže: Pogledaj post
Ima toga puno za replicirati pa cu skratiti.
Ako pricamo o tradicionalnom Usui reiki, postoje tri stupnja.
Prvi- nema simbola vec samo mantra ljubav - svijetlost - energija

Drugi stupanj - Dobijes 3 simbola na koristenje tj energetske kljuceve
Prvi simbol je cista energija a ne "moc" kako je netko naveo
Drugi simbol se koristi za iscjeljenje i ciscenje
Treci simbol - rad na daljinu, proslost, buducnost i karma


Ja sam majstor ucitelj i nadam se da cu uskoro imati prvu inicijaciju.
Sto se placanja tice pratim svoga ucitelja
citiram: "Reiki nema cijenu, u protivnom to bi bila ucjena. Sami odredite koliko ovo vridi
pa uskladite sa svoim mogucnostima. Nema najnize granice..."
Ja sam navela tako,jer su me tako učili,možda samo različito nazivamo istu stvar.
Meni su isto tako rekli da nakon svakog,ali svakog simbola,ide prvi simbol jer mu on daje moć.
Kao,drugi i treći simbol sami po sebi nemaju nikakvu moć.(tako su bar meni rekli)
Zato sam tako navela.



Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bilo je to 90-tih kad sam bio mlad, flafast i pun duhovno uzvišenih misli

Tako se onda radilo

Kod sicjeljivanja sa prvim stupnjem koristio se prvi simbol koji se vizualizirao na mjestim za koje je potrebno iscjeljenje.

Na koji način iscjeljujete bez simbola?
Samo polaganjem ruku.
Ali eto,samo da nadovežem za to,kod nas je isto energija,svjetlost i ljubav;moja sestrična nikada nije ni čula za to iako je majstor,-kod njih počinje molitvom i namjerom-afirmacijom.
Ja kada sam je pitala za ESLJ,samo me je blijedo gledala.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 22:42   #2559
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
Jeste li bili kod istog učitelja?
Ne znam. Baf, jesu li joj inicijali GK?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 22:52   #2560

A jbt!
Ma nema veze,samo me je zanimalo.
Ja sam ti nakon inicijacije u drugi zabrijala da imam krive simbole,tek kada sam pročitala par knjiga vidjela sam koliko to zapravo varira.
Valjda je to posljedica gluhih telefona.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.