Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2014., 23:56   #2561
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne znam. Baf, jesu li joj inicijali GK?
Bogme jesu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 08:59   #2562
Ja sam navela tako,jer su me tako učili,možda samo različito nazivamo istu stvar.
Meni su isto tako rekli da nakon svakog,ali svakog simbola,ide prvi simbol jer mu on daje moć.
Kao,drugi i treći simbol sami po sebi nemaju nikakvu moć.(tako su bar meni rekli)
Zato sam tako navela.

U tretmanu ako kombiniras prvi simbol sa druga dva pojacavas snagu drugog i treceg simbola za desetak puta.
Nije istina da su oni beskorisni tj kako si rekla nemaju moc.

Simboli izgledaju drugacije jer je H Takata zabranila njihovo crtanje .
Dakle nakon njezine inicijacije simbole si morao zapamtiti i tokom vremena
oni su dobili varijacije.
Mantra S,LJ,E se izgovara da ostanes usredotocen na tretman

Netko je u prijasnjim postovima naveo da u prvom stupnju tretman izgleda na nacin da vizualiziras prvi simbol na potrebno mjesto??
Reiki je tehnika rukopolaganja. Dakle polazes ruke na ljude (po cakrama) zivotinje, biljke, kristale.

Simboli se ne koristu po nekim sablonama vec kako ti dode. Intuicija te navodi.
dali smo svi ode koji trenutno pisemo inicirani u tradicionalni reiki - Usui Reiki
ili nesto drugo?



Samo polaganjem ruku.
Ali eto,samo da nadovežem za to,kod nas je isto energija,svjetlost i ljubav;moja sestrična nikada nije ni čula za to iako je majstor,-kod njih počinje molitvom i namjerom-afirmacijom.
Ja kada sam je pitala za ESLJ,samo me je blijedo gledala.[/QUOTE]
jiltedG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 12:05   #2563
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post

A jbt!
Ma nema veze,samo me je zanimalo.
Ja sam ti nakon inicijacije u drugi zabrijala da imam krive simbole,tek kada sam pročitala par knjiga vidjela sam koliko to zapravo varira.
Valjda je to posljedica gluhih telefona.
Ma buduci je sve ionako prodavanje magle sto ima veze kakvi su i gdje

Quote:
jiltedG kaže: Pogledaj post
Netko je u prijasnjim postovima naveo da u prvom stupnju tretman izgleda na nacin da vizualiziras prvi simbol na potrebno mjesto??
Reiki je tehnika rukopolaganja. Dakle polazes ruke na ljude (po cakrama) zivotinje, biljke, kristale.

Simboli se ne koristu po nekim sablonama vec kako ti dode. Intuicija te navodi.
dali smo svi ode koji trenutno pisemo inicirani u tradicionalni reiki - Usui Reiki
ili nesto drugo?
Da, ali se koristi simbol uz polaganje, ne bez njega.
Sto se cakri tice, ako se dobro sjecm, mislim da je rekla (iako smo radili) kako je to kasnije uvedeno, odnosno da su oni izvorni "japanski" polozaji bez tih cakri.. nisam siguran da se dobro sjecam doduse.

Je, Usui, tada ovih drugih nije bilo, barem kod nas i barem koliko se mogu sjetit, odnosno nisam tada bio cuo za razlicite variante

Nes sam sad citucnuo na netu i ne navode simbol na prvom stupnju hmm, jel moguce da se pogresno sjecamo ili smo imali neku drugaciju verziju (s obzirom da je kod iste bilo)?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 13.04.2014. at 12:21.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 14:32   #2564
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ma buduci je sve ionako prodavanje magle sto ima veze kakvi su i gdje
Pa znaš kako kažu;nek ti bude po vjeri tvojoj.
Ali voljela bih znati zašto si došao do takvog zaključka?
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 14:36   #2565
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
Pa znaš kako kažu;nek ti bude po vjeri tvojoj.
Ali voljela bih znati zašto si došao do takvog zaključka?
Sjebala me hipnoza. Kad sam se malo tim poigrao i vidio domete obicne sugestije sve alternative, njihovi rezultati i iskusva su dosli pod poprilicni upitnik.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 14:36   #2566
[QUOTE=jiltedG;49515815]
Simboli izgledaju drugacije jer je H Takata zabranila njihovo crtanje .
Dakle nakon njezine inicijacije simbole si morao zapamtiti i tokom vremena
oni su dobili varijacije.
Mantra S,LJ,E se izgovara da ostanes usredotocen na tretman


dali smo svi ode koji trenutno pisemo inicirani u tradicionalni reiki - Usui Reiki
ili nesto drugo?



A šta misliš,koliko su onda ti simboli ...hmmm...vjerodostojni?
Meni ti moja učiteljica nije dala da ih ponesem nacrtane na papiru,kao to je tajna.Tolika da ih možeš naći i na internetu.
Dok ih moja sestirčna slobodno može crtati gdje hoće i nije bitno i ako ih netko čak i vidi jer oni ne djeluju ako netko nije iniciran.(tako su nju učili)
I ona je isto išla na Usui,kao i ja.
Ali zbuni sve to,bar mene.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 15:08   #2567
nama isto rekli da se nesmi sarat

Ovo ce bit neki noviji demage kontrol. Kad ih ima posvuda na dva klika misem kontraproduktivno bi bilo povezivati djelotvornost sa tajnoscu, treba se reorganizirati i napraviti novu PR strategiju, e
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 15:43   #2568
A gle,ljudi sjebu sve čega se dohvate,rekoh to već.Ovce su za šišanje.Bitno je raspoznati falš od originala.
Mislim da je Reiki super kao alat za rad na sebi ali glupo je očekivati čuda.Ja niti osjetim energiju kako 'plovi',niti titra,niti osjećam bilo šta.
Ama baš ništa.
Ali sam primjetila neke dublje promjene koje su me iznenadile.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:56   #2569
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mora da je neki trgovac to osmislio

Znači da po novom ti sa prvim stupnjem ne možeš ništa. Nekad je prvi stupanj bio dovoljan za iscjeljivanje sebe i ostalih sa prvim simbolom.
Nisam znala da se na prvom stupnju učio prvi simbol
(drago mi je da se nismo odmah "sreli" ).

Prvim stupnjem sam naučila biti otvoreni kanal (ruke su mi se grijale, a vremenom sam i sve sabranije i bolje radila tretman samoiscjeljivanja).
Druge ljude nisam dirala, osim ukućana .
Razina prvog stupnja je isključivo harmonizacija na materijalnoj razini pa tu simbolima baš i nema mjesta (simbol je mentalan).

Tek na mentalnoj razini drugog stupnja, simboli dobivaju snagu i značaj.

Na trećoj razini sam osvijestila koliko još puno ( u godinama mjereno) trebam raditi na sebi (tu sam postala reiki "početnik" u pravom smislu riječi, a sve prije toga je bila samo priprema na tom putu).

Put dalje svakog vodi i odvede, kud odvede ... a samo rijetki postanu sposobni to znanje i prenijeti.

Sviđa mi se razmišljanje od @Rippersenzibilne.
Ima i krivih i pravih majstora za perilice , .... ali se i dalje s njom služimo, ne odbacujemo je.

Pogotovo, kad primijetiš neke dublje, pozitivne promjene ... koje iznenade.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 22:36   #2570
Ja se, evo, opet smijem na to koliko je to različito od "učitelja" do učitelja i vremenskog perioda i ne znam čega. Meni sve šljaka i bez simbola, mala vizualizirati po svom ćefu i etogac
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 03:28   #2571
a miša mu mišastog....ako šljaka bez simbola onda nije reiki
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 16:27   #2572
Lijepo molim preporuku (na PP) za nekog dobrog i ne preskupog reiki majstora na području Zagreba. Hvala!
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 18:12   #2573
U protekloj godini dana imala sam nekakve cudne blokade. Reiki ucitelj mi je rekao da su moja ledja jos uvijek pod opterecenjem od neceg iz proslosti.Ma sta to bilo borim se, ali ocito ne znam kako cu da se borim. Prije 6 dana ja se pozalim opet po ko zna koji put na stomacnu cakru (prve tri cesto se zapraljaju pogotovo prva pa nastaju hemoroidi prolivi itd...)On mi je rekao da ustanem i nesto mi dugo radio na ledjima narocito se zadrzao na ledjima. Nakon tog je rekao da cu imat smjenjivanje jacih emocija i meni se to desava, cas sam tuzna i placem, cas umirem od smjeha, imala sam i proliv, danas sam se ljutila malko me glava bolila, ali ono sto je najcudnije kad sam prekjuce ustala nevjerovatna bol u misicima nogu kao da sam predhodi dan (a nisam) prepjesacila 20km. Pored te boli odmah kroz par sati pojavila se i cudna bol u trtici, kako god napipam trticu ne mogu da napipam bol. Osjecam neko komesanje energije ali nista strasno, ne znam sta se desava i sta je to mogao ucitelj da mi uradi, a nekako sam nestrpljiva da sacekam da mi kaze sta je to....da li neko moze onako da predpostavi sta bi to moglo da bude,sta je to on meni radio?Da je radio neko pojacano ciscenje izgleda da jeste....sta vi mislite?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 13:52   #2574
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
a miša mu mišastog....ako šljaka bez simbola onda nije reiki

naravno da nije reiki, ali i bolje da nije, ovako izreknem energetsku namjeru koju želim i energija obavlja onako kako najbolje zna a reiki simbol to obavlja umjesto terapeuta i bez njegovog aktivnog sudjelovanja, bez da on koristi svoje osjete i intuiciju tijekom tretmana, on je tu samo kanal i ništa više a što se simbola tiče nitko nema blagog pojma što simboli točno znače, ali nije ni bitno (sve) znati, neka samo radi, nekako

Reiki mi se oduvijek činio instant energetskim tretmanom, samo stisneš određeni gumb (simbol) i dolazi ti ona vrsta energije za koju je simbol i zadužen.
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"

Zadnje uređivanje RedSonia : 21.08.2014. at 13:58.
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 22:55   #2575
molim dobre ljude da se jave ako imaju nekog energoterapeuta,iscelitelja ako je moguce, da mi kazu broj na pp ....vrlo se brinem za jednu osobu za njeno zdravlje,a ne mogu joj pomoci drugacije pa pokusavam ovim putem......
agroziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 18:02   #2576
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
a miša mu mišastog....ako šljaka bez simbola onda nije reiki
Itekako šljaka, postoji razni oblici/pravci u reikiju,neki savršeno šljakaju bez simbola zavisi kojim se sluzis
bult is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:19   #2577
koji je to "reiki" koji radi bez simbola?

To mi je kao da kažeš da postoji nogomet koji se igra bez lopte.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:52   #2578
Koliko je važan učitelj za inicijaciju? Zanima me konkretno Adela Franceković - Sribebica?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 20:38   #2579
Ufff, nikad ne bih išao kod nekoga tko izvodi onakav cirkus na TV-u
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 12:18   #2580
Hm, nisam ju gledala na Tv.. a je l možete nekog preporučiti?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.