Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 13:08   #41
Moj je dojam da se radi o samoreklamerstvu mlade i nadobudne wannabe političke zvijezde. Ona scena kad ga policajci hvataju pri pokušaju prelaska ograde govori mnogo: na njegovom licu se vidi indiferentnost, izraz glumca kiji je rutinski odigrao scenu i kao da kaže: "Eto, postigao sam što sam htio - TV kamere su me snimile kao revolucionara koji juriša na vladu, a državni represivni aparat me sprečava. Prikupio sam željene bodove.To je to."

Koliko sam pročitao na njegovom blogu, bio je na Zelenoj listi ali je izašao zbog neslaganja. Moja je intuicija da se nije mogao etablirati kao lider među tom ekipom, pa se upustio u egotrip zvan "Savez za promjene" gdje je on veliki vođa.

Dakle, blog koji u svom imenu ima "zelena politika" se uglavnom sastoji od vike na socijalizam i propagiranja "progresivnog" kapitalizma. Pun je kontradiktornih i nekoherentnih stavova: on je za očuvanje okoliša, ali i za laissez faire; za nacionalizaciju svega privatiziranog, ali odmah zatim i za ponovnu privatizaciju istog; za ukidanje RTV pretplate i privatizaciju HRT-a itd. Tu su zbrda-zdola nabacane ideje i s lijevog kraja političkog spektra i iz ekstremnih neoliberalnih krugova. Kao da je nekadašnji zeleni ljevičar naišao na libertarijansku anarho-kapitalističku propagandu koja mu je izazvala pomutnju u mislima.

Uz sve ove mane i nedorečenosti, ipak je dobro da se ljudi pokrenu i postanu aktivniji, jer je čak i Pernarov zbrkani program puno bolji od onog što nam nude HDZ i SDP.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:12   #42
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
koliko ja znam, on slovi za Robin Hooda Stenjevca i ljudi ga tamo cijene. BTW on je gradski zastupnik za Stenjevac i vrlo je aktivan na terenu i glede interesa samog kvarta
koga briga koliko ti znas? ja sam napisao kaj mi je kolegica s posla koja zivi u stenjevcu ispricala s tim da nisam isao u detalje jer ne mogu provjeriti istinitost.

Quote:
stoga nemoj, kao i obično, sijati neistine. ko za vraga uvijek moraš u svakoj temi ići omalovažavati svakog tko nije za HDZ...
svasta, odakle sad uplices hdz :-) lupetaj koliko ti milo ali ja idem na prosvjed u subotu, pa mi molim i onda reci da omalovazavam svakoga tko nije hdz. omalovazavam psihicki nestabilne likove kojima se pridaje paznja bez obzira kakve gluposti zastupaju. uostalom imas internet pa citaj kaj pernar pise, imas koliko zelis njegovih upisa.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:16   #43
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
koga briga koliko ti znas? ja sam napisao kaj mi je kolegica s posla koja zivi u stenjevcu ispricala s tim da nisam isao u detalje jer ne mogu provjeriti istinitost.
koga briga koliko TI znaš? Ja sam napisao kaj vidim da se događa u samom Stenjevcu a ne što mi priča netko tamo treći s ko zna kojim motivom
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
svasta, odakle sad uplices hdz :-) lupetaj koliko ti milo ali ja idem na prosvjed u subotu,
uuu, ideš podržiti ratne profitere, njih 500.000 jer su se osjetili ugroženima (valjda i ti među njima) pošto je Jaca za te "braniteljske" mirovine traži žrtvu u obliku nekog jadnika za političko smaknuće, pardon, izručenje Srbiji
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:39   #44
osoba koja branitelje naziva ratnim profiterima je za mene relevantna koliko i zanoktica koju sam odrezao prije koji minut. pernaru osobe poput tebe ne trebaju, on je doktor znanosti sto se tice glupiranja.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:49   #45
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
osoba koja branitelje naziva ratnim profiterima je za mene relevantna koliko i zanoktica koju sam odrezao prije koji minut.
uuuu, mogu ti dodat ronilačko odijelo koliko si se ovom izjavom duboko uvukao u šu*ak svima koji su se osjetili uvrijeđenima sa činjenicom ratnog profiterstva tih 500.000 "branitelja"
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
pernaru osobe poput tebe ne trebaju, on je doktor znanosti sto se tice glupiranja.
sad ste i kao ovce skupa čuvali da ti znaš što njemu treba a što ne?

prijatelju, morat ćeš se malo više potrudit s propagandom od ovih bijednih pokušaja
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:51   #46
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post


Pa nacizam je oblik socijalizma. Mislim, to je stajalo čak i u imenu stranke
Ne, nije... nipočemu, dapače, dijametralno su suprotni!
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:55   #47
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Bio je to itekako pravi socijalizam u tom smislu što je država ušla u sve pore društva, privatno vlasništvo je postojalo samo na papiru, država je (u kasnijim fazama režima, ali prije rata) kontrolirala sve - kamo idu investicije, kontrola svih cijena, plaća, zajedno sa popratnim efektima - prisilnim radom, smanjivanjem radničkih prava itd. Jedino što je imao tu nacionalnu notu koja možda nije bila prisutna u Sovjetskom Savezu.

.
Što je tebi? Pa njemačkim gospodarstvom su upravljale privatne kompanije.
Jest da su država i privatne kompanije bile usklađene, no nije država dirigirala privatnim kompanijama, već je bilo obratno. Hitler je bio lutak na koncu njemačkih industrijalaca u gospodarskoj domeni, za politički (uključujući i rasnu) nije im polagao račune, jer im je bilo svjedno, dapače imali su oni kroistoi od njega...
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:09   #48
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
to je zato jer ga se boje... jako ga se boje...
Ništa ovaj glasova neće oduzet HDZu i HSS-u.
Ovaj može samo uzet glasove SDP-u i HNS-u
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:26   #49
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
uuu, ideš podržiti ratne profitere, njih 500.000 jer su se osjetili ugroženima (valjda i ti među njima) pošto je Jaca za te "braniteljske" mirovine traži žrtvu u obliku nekog jadnika za političko smaknuće, pardon, izručenje Srbiji
Da, tako je. Svih 500000 ima "braniteljske" mirovine, nema ni jedan jedini među njima koji ju ne uživa ... A ti si "intelektualac".
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:51   #50
Quote:
Petit keksi kaže: Pogledaj post
Što ga boli briga sad ga malo zajebavaju po postajama, ali kad revolucija zavrsi on ce biti novi predsjednik - bravar.
Ispravak krivog navoda: Novi predsjednik - medicinski brat!
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 20:42   #51
PODRSKA

Podrzavam Pernara, svaka mu cast, ova vlada mora pasti, ovakav nakaradni parlamentarni sustav mora pasti

ZDS
sucurac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:11   #52
Želite neku vijest o Ivanu Pernaru koju nije objavio nijedan medij? Evo vam je:

Ivan Pernar, koji se povlači sad po medijima oko demonstracija u ZG, dio je grupice "nanovo rođenih kršćana" koji, po riječima pokretača ove grupe na kojoj je i on admin, žele teokraciju. I tako je uvozna ideologija "kreacionista" krenula u političke vode najjeftinijim populističkim parolama i angažirajući svoju fanatičnu indoktriniranu mladež koja se prividno zalaže za jednaka prava svima, dok drži figu u džepu.

http://www.facebook.com/group.php?gid=32492088047
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:02   #53
HEADLINE NEWS

NAvodno je I.P. (25) bio nove stranke TREĆI PUT - čiji je jedan od istaknutih članova don Ivan Grubišić, koji već neko vrijeme pljuje po vlasti, i cjelokupnom saboru. Uzor im je Josip Juraj Strossmayer i zalažu se za teokratsko prosvjećeno društvo!
To je razlog zbunjujućih i nepovezanih, a pomalo i ambivalentnih točaka "Pernarovog programa".

Inače na veliko sam se prepisivao s njime na fejsu i dokazao mu kako će prosvjedi propasti, jer mu je platforma manjkava i nestručno napisana, te kako neće skupiti dovoljan broj ljudi kojim bi mogao jurišati na Markov trg br. 1.

S druge strane zaprepašćuje podatak kako je danas u Slobodnoj Dalmaciji izišao članak na 2 stranice o njemu u kojem ga se povezuje s obožavanjem knjige "Moja Borba" od Adolfa Hitlera. Naime, knjigu je čitao nekoliko puta i pomno proučavao. Jadan I.P. (25) nije ni znao u tome trenu kako su Hitlera postavili njegovi po majci engleski rođaci Buckingham-Windsor, i kako je provodio djela koja su mu u zadatak dali Rothscheildovi, Rockeffellerovi, Bloombergovi,..., a koja su ostala otvorena nedovršenim "Sporazumom iz Versaille-a".

Netko je spomenuo kako je nacistička vlast ujedno bila i socijalistička, jer je određivala cijene kruha i ostalih proizvoda. Po tome bi i Nizozemska bila socijalistička država, jer kraljica svoji potpisom garantira za cijene osnovnih životnih namirnica i proizvoda bitnih za zdravlje i osnovnu dječju skrb.
Spalatino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:52   #54
1) Ne mozes smanjivat porez. Ne.

2) Ukidanje reklama na HTV-u je realna opcija. HTV treba neke temeljite promijene a ne ukidanje pretplate.

3) Ukidanje svih monopola? Jesi normalna? Hrvatske vode? HZ, ZET? Molim?
Ukidanje monopola? Kaj? Cek, si ziher?

4) Slobodne porezne zone? Da bi se otvarale tvornice? Dok se nase sikaniraju? Naravno...

5) Drakonske kazne za korupciju?
Oduzela bi covjeku imovinu? Na temelju kakvih dokaza da je on svu prije stecenu imovinu stekao mitom? Mozes mu uzet imovinu u protuvrijednosti mita, i nista vise.

Dovoljno bi bilo da mu se zabrani rad u drzavnim sluzbama jer se u drzavnim sluzbama i samo koristi mito.

6) Gradani su vecinom sebe odveli u ropstvo. Kolko Hrvata ide na skijanje? Koliko ih svaki dan pusi? Koliko ih svaki dan mora ic na kavu? Da, krediti se dizu za takve pizdarije. Ako covjek ima srednju skolu, tipa da je tokar, on ce imat placu u skladu sa svojom "zamijenjivoscu", i to je to, nece mu drzava pomoc jer on nema dovoljno obrazovanja za 20000 kuna placu.

Jednu je dati svima jednako, a drugo je svakom Hrvatu pruziti jednake zivotne sanse. Ja sam za pruzanje jednakih zivotnih sansi.

7) Drzava se zaduzuje jer nema dovoljno novca za sve. Ako imamo 100000 opcina i jedan solidan zdravstveni sustav, na cemu cemo ustedjet?
Pa na jbnim opicnama. Treba to skresat.
Ima milijun problema, jedan od njih je siva ekonomija.

8) Francuska ima manje brodogradilista od nas. Mi bi trebali imati jedno. Ministarstvo obrazovanja bi trebalo intervenirati u strukovne srednje skole, iz kojih dolaze mladi ljudi koji bi se brodovima trebali baviti, i limitirati broj polaznika takvih skola na onaj zbilja nuzan. A ne tipa da se na godinu otvore 5 ranih mjesta za brodogradilista a 30 ucenika maturira za taj posao.

9) 80% elektricne energije dolazi iz termoelektrana. Stroza konrola hrane? Naravno. Stroza kontrola petrokemijskih, farmaceutskih, kemijskih postrojenja? Naravno.
Terence is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:59   #55
Kako znati kakav je ako mu nedaš priliku,i sdp i hdz imali su prilike ali su ih "zapucali",ako ne valja ni on,daj drugom.Ovoj staroj garnituri Hrvatska više ne vjeruje,trebamo promjene.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 07:53   #56
Ovo što ovaj mali govori ne drži vodu ni u teoriji.
Pazi on bi nas izvuko iz besparice štampanjem novca, on bi na taj način otpisao kredite građanima i naštampanim novcem nacionalizirao privatizirane firme...
U koje on paralelnom svemiru živi?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 10:04   #57
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ovo što ovaj mali govori ne drži vodu ni u teoriji.
Pazi on bi nas izvuko iz besparice štampanjem novca, on bi na taj način otpisao kredite građanima i naštampanim novcem nacionalizirao privatizirane firme...
U koje on paralelnom svemiru živi?
ajde citiraj gdje je on to rekao
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.