Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 16:01   #81
jel moze netko potvrditi jel mPBZ radi na custom romu odnosno na rootanom mobitelu.....mislim da sam negdje pročitao da ako se napravi root odnosno instalira custom rom da mobilno bankarstvo ne radi......kao smanjena je sigurnost i ostale gluposti
Savudrija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 21:15   #82
Normalno da radi.
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 18:57   #83
Radi, samo opet moraš unijeti aktivacijski kod (kao i prilikom svakog idućeg instaliranja custom roma).
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 13:09   #84
Imam Galaxy s4 (makar je nebitno), jucer mi se nadogradio sustav na 4.4.2 Kitkat i nakon toga vise nisam mogla uc u mPbz ono ne bi da ne znam pin koristim ga svakodnevno, ali sva 3 pokusaja kao krivi pin i na kraju mi ga zblokira i sad trazi aktivacijski kod. Mislim kakve veze ima update softvera s mojim pinom
Pricam to danas na poslu, i frendica mi prica da joj se identicna stvar dogodila jucer s mZabom presmijesno
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 14:18   #85
cim nadogradis sustav gotovo ti je i moras ic u banku po nove kodove
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 15:49   #86
Ne moraš ako imaš net banking, onda novi kod možeš generirati i sam.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 18:45   #87
Stvar je u tome što postoje dva koda,
jedan za autorizaciju, drugi za prijavu.
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 18:47   #88
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Ne moraš ako imaš net banking, onda novi kod možeš generirati i sam.
da,ali ako imas mtoken otpada i ta solucija
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 22:36   #89
Quote:
xx..viva..xx kaže: Pogledaj post
Imam Galaxy s4 (makar je nebitno), jucer mi se nadogradio sustav na 4.4.2 Kitkat i nakon toga vise nisam mogla uc u mPbz ono ne bi da ne znam pin koristim ga svakodnevno, ali sva 3 pokusaja kao krivi pin i na kraju mi ga zblokira i sad trazi aktivacijski kod. Mislim kakve veze ima update softvera s mojim pinom
Pricam to danas na poslu, i frendica mi prica da joj se identicna stvar dogodila jucer s mZabom presmijesno
mPBZ aplikacija dizajnirana je na način da u dalvik cacheu drži enkripcijske ključeve za aplikaciju. Prilikom nadogradnje na novu verziju sustava (u ovom slučaju skok na 4.4) dalvik cache se briše kako bi ga sustav mogao ponovno izgraditi - ništa čudno. S cacheom su se obrisali i ključevi i zato ne možeš u aplikaciju (prilično dobro i kvalitetno sigurnosno rješenje).

Samo trebaš u banku zamoliti redistribuciju podataka za mPBZ. Dobit ćeš nove kodove koje uneseš u aplikaciju nakon što ju reinstaliraš (ili napraviš clear data) ili fulaš PIN 3 puta. Ako imaš PBZ365, možeš redistribuciju napraviti i sama na stranici pod Moj PBZ.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 06:28   #90
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
mPBZ aplikacija dizajnirana je na način da u dalvik cacheu drži enkripcijske ključeve za aplikaciju. Prilikom nadogradnje na novu verziju sustava (u ovom slučaju skok na 4.4) dalvik cache se briše kako bi ga sustav mogao ponovno izgraditi - ništa čudno. S cacheom su se obrisali i ključevi i zato ne možeš u aplikaciju (prilično dobro i kvalitetno sigurnosno rješenje).
Ček, ček. Jesi ti baš siguran u ovo??
Puno puta sam radio update ROM-a i svaki put bih brisao Dalvik cache i oba su appa uredno radila dalje. Nisam siguran gdje sprema sve stvari koje su potrebne za uspješan backup i poslije restore ali dao bih se kladiti da nije u dalvik cacheu. Prije se na rootanom mobu moglo bekapirati Titaniumom i uz restore istog Android ID-a vratiti i mPBZ i token, ali više to ne radi.

Baš tražim po netu kako napraviti uspješan backup appa na rootanom mobu i ne nalazim rješenje. Ima tko ideju?
navdra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 09:02   #91
Nisam 100% siguran da je upravo i samo u dalvik cacheu stvar, vjerujem da se radi o kombinaciji sigurnosnih trikova. Nikad nisam uspio backupirati app, promijeniti ROM, vratiti restore i uspješno pokrenuti app ponovno.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 12:21   #92
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Nisam 100% siguran da je upravo i samo u dalvik cacheu stvar, vjerujem da se radi o kombinaciji sigurnosnih trikova. Nikad nisam uspio backupirati app, promijeniti ROM, vratiti restore i uspješno pokrenuti app ponovno.
Hvala na odgovoru. Tražimo dalje kako bekapirati, ako uopće ide...
Jutros sam OPET bio u banci
navdra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 14:48   #93
Osobno sam odustao od bilo kakvog pokušaja backupiranja, jednostavno kod kuće i kod cure imam čitač kartica, aktivirao sam si PBZ365 i sve radim od kuće jer sam prije redistribuirao uslugu barem 10 puta mjesečno.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 19:12   #94
Aplikaciju mi normalno vrati nakon promjene roma, jedino ako se mijenja verzija Androida samim romom, onda ništa ne pomaže.
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 19:36   #95
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Osobno sam odustao od bilo kakvog pokušaja backupiranja, jednostavno kod kuće i kod cure imam čitač kartica, aktivirao sam si PBZ365 i sve radim od kuće jer sam prije redistribuirao uslugu barem 10 puta mjesečno.
Slažem se...PBZ365 je najbolja opcija.

Sent from my Tele2 using Tapatalk 2
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 23:19   #96
Da je, ali npr ja koristim mToken tak da isto imam problema kad hocu povratiti. Te aplikacije se vezu za ID mobitela, a kad se flasha novi rom onda se naravno promjeni to. tako da nema druge nego svaki put na redistribuciju ici.
Kruno_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 23:47   #97
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Osobno sam odustao od bilo kakvog pokušaja backupiranja, jednostavno kod kuće i kod cure imam čitač kartica, aktivirao sam si PBZ365 i sve radim od kuće jer sam prije redistribuirao uslugu barem 10 puta mjesečno.
Hehehe. 10x mjesečno
Jutros sam išao u drugu poslovnicu jer mi je već pomalo bilo i neugodno stalno ići u istu i izmišljati razloge za redistribuciju. Malo mi je stupidno reći da stalno nekaj drkeljim i fleširam po mobu pa da mi zato treba.

Da, i čitač je rješenje... Koliko love je mjesečno/jendokratno?
navdra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 10:40   #98
uzmeš si Internet bankarstvo pa si sam distribuiraš
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 11:08   #99
Quote:
navdra kaže: Pogledaj post
Da, i čitač je rješenje... Koliko love je mjesečno/jendokratno?
mPBZ i PBZ365 zajedno 14 kn mjesečno. Čitač dobiješ besplatno, ali ga po otkazivanju usluge moraš vratiti.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 11:21   #100
Quote:
Kruno_21 kaže: Pogledaj post
Da je, ali npr ja koristim mToken tak da isto imam problema kad hocu povratiti. Te aplikacije se vezu za ID mobitela, a kad se flasha novi rom onda se naravno promjeni to. tako da nema druge nego svaki put na redistribuciju ici.
napravi redistribuciju i zapiši nove kodove prije nego flashas. nije da ti se flash roma dogodi slučajno dok nosiš mob u džepu. valjda planiraš napraviti ga, pa onda planiraj i prije si pripremiti sve za novu aktivaciju mtokena.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.