Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 00:23   #101
Za one koji ne znaju sto je HVO znacio za Hrvate u Bosni i Hercegovini, https://m.youtube.com/watch?v=xKy6hh2z4iQ
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:21   #102
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Za one koji ne znaju sto je HVO znacio za Hrvate u Bosni i Hercegovini, https://m.youtube.com/watch?v=xKy6hh2z4iQ
Dobra animacija
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:14   #103
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva je bila, ali znam kakva nije bila, nije bila opca mobilizacija, niti se ikad spominjalo da je po Zg bilo opce mobilizacije.
Pa to i ja govorim. U vojsku čak i presudne 91-ve ipšao je samo tko je htio. Ili oni kojima je rta došao na kućni prag dkale nužna samoobrana.

Nikakvih sankcija nije bilo za one koji nisu htjeli..pa formalno i nije bilo dezertera.

U HB je bila mobilizacija..pa je bilo dezertera..u Hrvatskoj bi se brojili u stotinama tisuća da je bila proglašena mobilizacija..

Al eto nije proglašena pa nije bilo dezertera..:zubo
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 22:25   #104
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva je bila, ali znam kakva nije bila, nije bila opca mobilizacija, niti se ikad spominjalo da je po Zg bilo opce mobilizacije.

bokte, Zagreb = Minhen? Itekako se pozivalo po rodovima ili ves-ovima. Ja još od "nenaoružanih", a moj buraz čim su došle dugačke cijevi

Quote:
sedan kaže: Pogledaj post

U HB je bila mobilizacija..pa je bilo dezertera..u Hrvatskoj bi se brojili u stotinama tisuća da je bila proglašena mobilizacija..

Al eto nije proglašena pa nije bilo dezertera..:zubo
Baš svašta no u skladu sa hrabrim bogobojaznim bojovnicima gore iza znaka jednakosti.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 00:15   #105
Prof. dr. Zdravko Tomac je napisao o Slobodanu Praljku, https://www.hkv.hr/izdvojeno/vai-pri...-politike.html

Covjek je heroj i sramotno je kako haski sud postupa. Sto je sve izgovorila optuznica protiv Praljka i na koji nacin, to je necuveno.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:00   #106
Veceras je, prema objavi udruge 'U ime obitelji' na internet portalu narod.hr, promocija knjige o generalu Slobodanu Praljku, uglednih hrvatskih intelektualaca,
https://narod.hr/kultura/predstavlja...eceras-zagrebu

Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarevic je napisala uoci i o tpj knjizi sljedece "„Doprinos generala Slobodana Praljka obrani Hrvatske i Bosne i Hercegovine od velikosrpske agresije te obrani opstojnosti hrvatskog naroda na njegovim povijesnim prostorima tijekom Domovinskoga rata od velike je važnosti. Ovih dana, kada se nadamo pravednom sudskom pravorijeku i njegovu oslobađanju, kao i oslobađanju drugih hrvatskih uznika, ova knjiga izlazi kao doprinos istini o njemu i o tom povijesnom razdoblju borbe hrvatskog naroda za slobodu, istini koju je on nakon rata na mnoge načine ustrajno branio svojom riječju. Ujedno je ova knjiga svojevrsna zahvalnica za sve što je učinio za svoj narod.“, http://hrvatskonebo.com/hrvatskonebo...neral-praljak/

Pomalo joj oprastam sto je razrjesila posljednjeg zivuceg hrvatskog admirala Davora Domazeta Losu. Izgleda da je nesto naucila o velikom ratistu od 1991. do 1995.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:14   #107
Dio zavrsnog govora generala Slobodana Praljka.

Obuka policajaca iz BIH u Hrvatskoj, a koje salje SDA (opa. Instruktor, Muslimamska stranka) jos 1991. god.
Obuka pilota A BIH u Republici Hrvatskoj.
Obuka i opremanje citavih postrojba A BIH (opa. Instruktor, Armije Bosne i Hercegovine) Hrvatskoj.
Zbrinjavanje stotina tisuca muslimanskoh izbjeglica u RH.
Organiziranje eksteritorijalnog skolstva za muslimanske izbjeglice u RH, i to na tada nepostojecem bosanskom jeziku.
Vremenski neprekinuto naoruzavanje A BIH.
Municija, nafta, lijekovi, hrana i ostala potrebna logistika A BIH za vodjenje rata.
Lijecenje vise od 10 000 ranjenih boraca A BIH u hrvatskim bolnicama.
Omogucavanje dolaska vise tisuca mudjahedina u A BIH.
Regularni logisticki centri A BIH u Zagrebu, Rijeci, Splitu, Samoboru tijekom cijelog rata.
Itd., itd.
I sve to besplatno.
Nikada u povijesti ratovanja jedan narod - (Hrvati) - nije tako i toliko pomogao drugi narod - (Bosnjaci-Muslimani) - i onda kada su potonji okrenuli svoju vojsku - (A BIH) - protiv Hrvata - (HVO) - u BIH.
Nikada u povijesti ratovanja zapovjednik jedne vojske (HVO-a) nije propustao konvoje oruzija (i ostalog) drugoj vojsci (A BIH) i onda kada je ta vojska (A BIH) to oruzje (i ostalo) koristila za napade na one koji su joj to prepustili.
a) A sto je s referendumom Hrvata za BIH, koji je preduvjet za postojanje te drzave.
b) Priznanje BIH od RH.
c) Imenovanje veleposlanika u RH u BIH.
d) Potpisivanje svih prijedloga medjunarodne zajednice o unutarnjem uredjenju BIH a prvi koji su potpisali bili su predstavnici HZ HB (opa. Instruktor Hrvatske zajednice Herceg Bosne) i RH.
To je bila politika dr. Franje Tudjmana, predsjednika RH, to je bila politika Vlade RH i Sabora RH i MORH-a, to je bila politika HVO-a.
To su za tuziteljstvo ovog suda elementi UZP-a (opa. Instruktor, udruzenog zlocinackog pothvata).
Takva optuznica sluzi se logikom koja je uvredljiva i za kognitivni sustav patogenog virusa.

Ovdje ce Instruktor stati. Preuzeo sam ovaj dio obracanja Zavrsnog govora generala Praljka, iz knjige "General Praljak", Miroslav Medjimorec i akademik Josip Pecaric, Zagreb 2017., str. 59. i 60.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:34   #108
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Po kojim kriterijima je birano tih 5. kakva je to mobilizacija. To je smiješno.

Naravno da ću ignorirat ovog cirkusanta. Kad je odgovorio i na jedno pitanje. Nikad. pročitao sma priču "Crni vrhovi" inače posdtoji toponim "Crni vrh". Crni vrhovi ne postoje.

Može se vjerovati čovjeku a ne mora možda je frustriran. Ovaj komopleksaš kad god mu podastreš neki dokumnet iz HVO..on kaže njima da vjerujem njima..hahaha..a sad vjeruje kad mu paše..paše mu i Glasnović ponekad..inače mu je sve iz HVO-a laž..

pa tom cirkusantu sam ja jednom citirao nešto kad je Praljak govorio iz knjige "Herecgovci na ognjenim vratima Bosne" a on se sprdao kao e ako su Hercegovci onda će puno saznat..a nije znao da je to knjiga muslimanskog zapovjednika Esada Šejtanića zapovjednika muslimanske brigade Bregava..gdje on misli na Hercegovce muslimane na "ognjenim vratima Bosne"..

Onda je na navođenje dokumanta o gubicima 4-og i 6-og muslimanskog korpusa u borbi sa Hrvatima pisao..kakvi gubici pa ja sam bio tamo to je laž..jer je on čučao i srao iza jednog grma kod G. vakufa sedam dana..šta znaju muslimanski generali koliko im je ljudstva izgiunulo..čučavac zna bolje.

i tak
Mogu ja, mogu ja !!!!

Recimo birane su tenkovske posade pa je tako 200 tenkovskih posada čučalo u Varaždinu i kad se predala vojarna u roku par sati iz nje izvezlo sve šta je bilo na gusjenicama i praktićki več drugi dan su tenkovi bili na položajima.....

Pa tako recimo dok sam ja kao dragovoljac putovao za Vukovar doma su dolazili mobilazicki pozivi jer su me trebali u oklopnoj bojni, gdje sam i završio nakon povratka iz Vinkovaca....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 20:20   #109
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Hv je 91-ve napuštao položaje. Baš sinoć je bila priča gdje ljudi ni dan danas ne znaju zašto se povuklo iz Petrinje. Čak i u Maslenici ostalo je pusto do Zadra i Slavonci su najebali jer su postrojbe napustile položaje gdje su trebale biti. Toga ima u svakoj vojsci.

Ti ni ne znaš što je to odaziv pa nisi kompetentan da o tome pričaš jer ne poznaš osnovne pojmove o mobilizaciji.
Nisi ni ti kompetentan da komentiras price iz onih prica rekla-kazala. Za javnost je jedno a realnost nesto sasvim suprotno.
Mobilizacije u HR je bilo,ali po potrebitim vesovima.


Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Pa to i ja govorim. U vojsku čak i presudne 91-ve ipšao je samo tko je htio. Ili oni kojima je rta došao na kućni prag dkale nužna samoobrana.

Nikakvih sankcija nije bilo za one koji nisu htjeli..pa formalno i nije bilo dezertera.

U HB je bila mobilizacija..pa je bilo dezertera..u Hrvatskoj bi se brojili u stotinama tisuća da je bila proglašena mobilizacija..

Al eto nije proglašena pa nije bilo dezertera..:zubo
Samo se ti tjesi. Vasi dezerteri sad imaju lijepe ustedevine,kuce,dobar zivotni standard i sad ce dobiti i vojne mirovine. Ima takvih i kod nas ali ni 1% kao kod vas.
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 23:34   #110
Zna li netko što se događa sa stranicom "slobodanpraljak.com"?

Nikako je ne mogu otvoriti, a potrebni mi određeni dokumenti za diplomski. Može odgovor i privatnom porukom.
Miroljub... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 11:47   #111
Quote:
Miroljub... kaže: Pogledaj post
Zna li netko što se događa sa stranicom "slobodanpraljak.com"?

Nikako je ne mogu otvoriti, a potrebni mi određeni dokumenti za diplomski. Može odgovor i privatnom porukom.
očito je maknuta...ima puno dokumenata koji svjedoće dezetiranju HVO-a , a na godinu treba iz HR proračuna davati penzije Kikašima i bauštelcima...nije zgodno da to i dalje bude javno...
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 13:24   #112
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
očito je maknuta...ima puno dokumenata koji svjedoće dezetiranju HVO-a , a na godinu treba iz HR proračuna davati penzije Kikašima i bauštelcima...nije zgodno da to i dalje bude javno...
Ne znam na koje, odnosno čije i kada točno dezertiranje misliš. Primjerice, dezertiralo se u Posavini '92-e, kao i u Mostaru '93. I od strane Hrvata i od strana Muslimana/Bošnjaka. U politiku ne ulazim. Ne zanima me.

Svejedno, stranica kao da je "zaštićena", a ne maknuta. Uistinu ne znam do čega je i kako je do toga došlo. Znam samo kako ima dokumenata iz navedenog razdoblja, što je prijeko potrebno za dobar povjesničarski (diplomski) rad.
Miroljub... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:04   #113
Quote:
Miroljub... kaže: Pogledaj post
Zna li netko što se događa sa stranicom "slobodanpraljak.com"?
Probaj pronaći na google spremljene verzije te stranice
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 05:51   #114
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
očito je maknuta...ima puno dokumenata koji svjedoće dezetiranju HVO-a , a na godinu treba iz HR proračuna davati penzije Kikašima i bauštelcima...nije zgodno da to i dalje bude javno...
šta podrazumijevaš pod "kikaši"?Šta ti je to?
prataruša is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 00:17   #115
Quote:
prataruša kaže: Pogledaj post
šta podrazumijevaš pod "kikaši"?Šta ti je to?
Valjda se misli na ljude iz Imotske krajine, po glavnom liku iz serije "Prosjaci i sinovi". Ali zvuči prilično uvredljivo i IMHO ne bi trebalo biti dopušteno.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 00:42   #116
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Valjda se misli na ljude iz Imotske krajine, po glavnom liku iz serije "Prosjaci i sinovi". Ali zvuči prilično uvredljivo i IMHO ne bi trebalo biti dopušteno.
netočno... u kontekstu ove teme za Imoćane se ne može reći ništa negativno ...
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 07:20   #117
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
netočno... u kontekstu ove teme za Imoćane se ne može reći ništa negativno ...
Vrijeme je da počneš birati riječi kojima označavaš pojedine skupine ljudi.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 07:38   #118
Valjda je mislio na švercere oružja.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 07:56   #119
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Valjda je mislio na švercere oružja.
To se može napisati kao šverceri oružja
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 23:39   #120
http://www.slobodanpraljak.com/

Jel može itko od vas otvoriti neki video sa ove stranice pod rubrikom "VIDEO - UNAKRSNO ISPITIVANJE SVJEDOKA I ISTUPI GENERALA PRALJKA" bilo koji od videa koji su dolje od tih svjedoka i ako da, sa kojim programom?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.