Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 11:55   #2101
Da li zna netko gdje bih mogla nabaviti 1.knjigu iz serijala 5 prijatelja-Na otoku s blagom? Po mogucnosti starije izdanje. Treba mi za poklon.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:17   #2102
na njuskalu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:47   #2103
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ovaj Sirup protiv mačjeg kašlja izgleda fora
Ne vidim da imaju webshop?
Nemaju, ali može se naručiti http://http://semafora.hr/new/upit-z...te-i-narudzbe/
Piše da imaju prodaju u Zagrebu, a na Interliberu su čini mi se s Ibis grafikom.
__________________
Mali čitači
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:01   #2104
Na Interliberu ima knjiga Pet prijatelja, ali novije izdanje, Dupevič & Kršovnik, 35kn je jedna knjiga.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:39   #2105
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Na Interliberu ima knjiga Pet prijatelja, ali novije izdanje, Dupevič & Kršovnik, 35kn je jedna knjiga.
Ooo, to je super cijena. Nazalost, ove godine fizicki ne mogu na Interliber Vidjela sam na fb da Superknjizara.hr reklamira da imaju iste cijene kao na I., ali vidim da su 5 prijatelja 63 kn. Plus dostava
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:42   #2106
kakva su ta nova izdanja? imam stara od mladinske knjige i fali mi par komada, pa si mislim da možda nadoštukam kad je ovak povoljno.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:46   #2107
Negdje sam procitala da u tim novim izdanjima nisu lijepe ilustracije kao u starima...
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:48   #2108
ma lako za ilustracije, zanima me tekst (prijevod).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:51   #2109
Ja nemam ta stara izdanja pa ne mogu usporediti,. Kupila sam "Tajna formula", ozdanje je iz 2003. Evo link http://www.sajam-knjiga.com/ProductD...?Product=53266
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:54   #2110
izgleda da su i naslovi drugačiji. treba sad to sve pohvatati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:27   #2111
Evo da ne morate traziti po netu, ja sma se potrudila prije pola godine i izvukla cijele popise starih i novih izdanja
Stara izdanja:
1. Pet prijatelja na otoku s blagom (1942)
2. Pet prijatelja u novoj pustolovini (1943)
3. Pet prijatelja u bijegu (1944)
4. Pet prijatelja protiv krijumčara (1945)
5. Pet prijatelja u cirkusu (1946)
6. Pet prijatelja u službi znanosti (bos. Pet prijatelja u službi nauke) (1947)
7. Pet prijatelja na logorovanju (1948)
8. Pet prijatelja na tragu zločina (1949)
9. Pet prijatelja protiv otmičara (1950)
10. Pet prijatelja u lovu na dragulje (1951)
11. Pet prijatelja na strani pravde (1952)
12. Pet prijatelja protiv obalskih gusara (1953)
13. Pet prijatelja na tajanstvenoj pustari (1954)
14. Pet prijatelja: Mali detektivi (1955)
15. Pet prijatelja na tajnome tragu (1956)
16. Pet prijatelja u službi avijacije (1957)
17. Pet prijatelja u škripcu (1958)
18. Pet prijatelja: Čuvari starina (1960)
19. Pet prijatelja na demonskim stijenama (1961)
20. Pet prijatelja u podzemnoj riznici (1962)
21. Pet prijatelja u posljednjoj pustolovini (1963)

Nova izdanja:
PET PRIJATELJA 1 - NA OTOKU S BLAGOM
PET PRIJATELJA 2 - TAJNA FORMULA
PET PRIJATELJA 3 - ZAJEDNIČKI BIJEG
PET PRIJATELJA 4 - U KRIJUMČARSKOM GNIJEZDU
PET PRIJATELJA 5 - NA KAMPIRANJU
PET PRIJATELJA 6 - NA OTOKU KIRRINU
PET PRIJATELJA 7 - SABLASNI VLAK
PET PRIJATELJA 8 - TAJNA SOVINOG BRDA
PET PRIJATELJA 9 - UCJENA
PET PRIJATELJA 10 - ZALUTALA PORUKA
PET PRIJATELJA 11 - SABLAST U DVORCU
PET PRIJATELJA 12 - TORANJ OBALNIH RAZBOJNIKA
PET PRIJATELJA 13 - TAJANSTVENA PUSTARA
PET PRIJATELJA 14 - OTMICA
PET PRIJATELJA 15 - NA SKRIVENOM TRAGU
PET PRIJATELJA 16 - MISTERIOZNI NESTANAK
PET PRIJATELJA 17 - U ŠKRIPCU
PET PRIJATELJA 18 - TAMNICE DVORCA
PET PRIJATELJA 19 - BLAGO VRAŽJIH STIJENA
PET PRIJATELJA 20 - TAJNA OTOKA
PET PRIJATELJA 21 - PONOVNO ZAJEDNO


Da, razlikuju im se naslovi- ja sam pocela sakupljati stara izdanja, imam ih tek 6, i sutra se spremam na interliber sa cca 2 stara primjerka tako da ih usporedim sa novima. Ako su isti tada cu kupiti cijeli novi komplet, a ako se razlikuju tada cu odluciti koje je bolje napisano.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:03   #2112
Wedding
Pliz javi usporedbu.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:36   #2113
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Wedding
Pliz javi usporedbu.
javim svakako jer i mene zanima

Ono sto mi je sada onako pri srcu su stare knjige jer su predivna izdanja,, sarena i sa lijepom ilustracijama ali se i prodaju po bolesno skupim cijenama - najjftinije sto ih mogu nabaviti je po 40 kn dok su nova sada po 35.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:16   #2114
wedding, divna si!
obožavam te knjige. ni ne znam koliko puta sam pročitala svaku od njih. na žalost neke sam davno nekome posudila i kak to obično biva više ih nikad nisam vidjela.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:11   #2115
prvi put sam otisla na interliber bez popisa.

junior je inzistirao na guinessovoj knjizi rekorda i alan ford stripovima, a osim toga popunili smo svoju kolekciju iz serije
Zasto ne bi zelio biti...
jer obozavamo te knjizice i on i ja, a sad kostaju 10 kn (kad sam ih pocela kupovati u algoritmu prije jedno 3 godine, kostale su 50-60 kn).
i na standu od kasmir prometa sam ga opskrbila prefora biljeznicama za skolu. tako su mi lijepe da sam i sebi uzela par.

i neizostavne lego slikovnice s figuricama.

juniorka ne voli citanje pa smo njoj uzeli lude stvarcice na soho standu, tamo bi stvarno mogla provesti cijeli dan.

sebi i muzu nisam bas nista ovaj put.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:04   #2116
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Wedding
Pliz javi usporedbu.
Evo me sa usporedbom.
Knjige nisu reprintane nego je rađen novi prijevod, ali ja mu ne vidim zamjerku, cak se usudim reci da je novi prijevod bolji. To su idalje jako lijepo pisane knjigice, ok nije onako lijepi i sareni uvez ali to me nije sprijecilo da kupim cijeli set 21 knjiga-735 kn (35 kn po knjizi a inace svaka kosta 79 pa mislim da sam prosla )

Eto, ako ste fanovi vjerujte mi da necete pozaliti ako ih kupite.

Sto se tice Kasmir prometa- go for it- Kasmir i Andreja su predobar bracni tim sa prelijepim ilustracija (Andreja je maher ilustracije) i jos boljim knjigama. Znam ih i osobno i vrlo sam tuzna sto su moji klinci prerasli njihove knjigice.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:43   #2117
Thanks!
Ne mogu do Interlibera To je stvarno super cijena!!
Namjeravam kupiti 1.knjigu da vidimo kak ce im se svidjeti, ja nikad nisam citala 5 prijatelja.

Da li je tko citao Mi djeca s kodvora Zoo? Ni to nisam citala :/ a cujem da je vrlo edukativna.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:36   #2118
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Da li je tko citao Mi djeca s kodvora Zoo? Ni to nisam citala :/ a cujem da je vrlo edukativna.
za koji uzrast pitas? za sebe?
pa ono... knjiga je super za tinejdzere.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 00:26   #2119
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
za koji uzrast pitas? za sebe?
pa ono... knjiga je super za tinejdzere.
Ma narucujem online i gledam kaj bih jos mogla potrpati u kosaricu pa da imam besplatnu dostavu, pa me malo ponjelo
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 07:50   #2120
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post

Sto se tice Kasmir prometa- go for it- Kasmir i Andreja su predobar bracni tim sa prelijepim ilustracija (Andreja je maher ilustracije) i jos boljim knjigama. Znam ih i osobno i vrlo sam tuzna sto su moji klinci prerasli njihove knjigice.

Meni je Andreja predavala likovni u osnovnoj školi ,onda se otisnula u poduzetničke vode, baš mi je bilo drago kad sam počela primjećivati njihove knjige u knjižnici. Na njihovom sam štandu kupila Zdenko Slovojed, jer trenutno to baš opisuje moju najstariju.

Ovo za gužvu na interliberu je živa istina, ja odnedavno radim u jednoj zgradi na velesajmu i jedva izađem van s autom popodne kad završim s poslom. Zapravo već godinama prakticiram odlazak radnim danom ujutro, jer imam takav posao gdje se mogu tako organizirati, sjećam se jednom kad mi je najstarija imala godinu dana, otišli muž i ja u petak popodne s njim u kolicima :rookie parenting mistake: bilo je to jedini put kad sam kupila samo jednu knjigu...ono ljudi su mi sjedali u kolica i to

Ove godine ostavila pol plaće
Opskrbila se poklončićima za vrtićke ročkase na egmontovom štandu (slikovnica+ igračka za 15kn)
Pod bor i u čizmicu klincima stiže Prekrasna djevojčica, Tablica množenja (ne znam jel to točan naziv), Medo Tobi, knjižica o novom Moj mali poni filmu, Majstor Mato i Kako programirati... (to će zapravo tata dobiti zadatak da proučava s njima)

Kupila i vodič za lektiru, iako joj lektira lijepo ide, ali eto, just in case.... uz to je bilo u kompletu i radnih zadataka za 1. i 2. razrede,

uzela sam još i puno onih vježbenica 10-25kn, malac je oduševljen piši-briši olovkom, učimo oblike. Napokon sam na Forumovom štandu našla i Petra se popiškila u gaće jer nam je i to aktualno.

Našla sebi i posljednji objavljeni nastavak šopingoholičarke za 20kn (iako na engleskom ima još jedan, ali njega nisam uspjela naći) pa da si i tu kompletiram kolekciju...

Zaskočili su me i da se učlanim u Svijet knjige, nerado priznajem, ali nasjela sam na onu foru s besplatnim knjigama, no kad sam kod kuće pročitala sitna slova, bome sam im išla to vratiti i otkazati članstvo pa eto, nemojte bit naivni kao ja, jer ako tijekom 2g.ne kupite minimalno 8 knjiga kod njih, teretit će vas za puni iznos knjiga koje ste preuzeli prilikom učlanjenja. Nikad ne treba smetnuti s uma onu staru da nema besplatnog ručka
Al dobra je stvar da na njihovom štandu imate one Maštuljke po 30ak kuna, originalno su bili 119 pa 79, eto sad 33kn. To mi je također odlično za poklon.

Kupila sam još , al ne mogu se ovaj čas sjetiti, trenutno je poskrivano po kući, imam politiku klincima pokazati samo dio pa onda tijekom godine izvlačim...



Jedva sam dovukla sve to do auta, mislila sam da će mi leđa puknut Gledala sam još i one edukativne bojanke od Pametnice/Harfe, ali malo su mi bile glomazne za nošenje (a3 format), a već sam bila natovarena ko magarac, ovo bi mi se skroz izgužvalo, pa to ostavljam za iduću godinu....

Zadnje uređivanje eruditio : 12.11.2017. at 08:01. Reason: dodatak
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.