Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2012., 00:03   #41
Dobra fotografija !

Ipak meni licno najvise pravi fascinaciju mars, koji definitivno na nebu djeluje misticno narocito u blizini mjeseca. narandjasta svjetlost ga izdvaja od ostalih planeta ali merkur pravi prave probleme sa svojom kratkom pojavom.

Svakako, i jupiter i venera sijaju i na plavom nebu u vrijeme zalaska sunca.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 07:54   #42
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
mene se čini da Veneru nikad nisam vidjela tako sjajnu


Nego evo mog jučerašnjeg pokupaja, oteglio sam se do mosta (ehm..Jadranskog?) i okinuo scenu sa digitalcem i na srednji format. Dijapozitiv treba razviti, pa evo samo digitalne verzije.

Nikon D5100, 6s, f/8, cca 30mm žarišna.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 13:09   #43
Astrobobo, svaka čast na fotografiji, ali mogu se samo suosjećati s tobom zbog svjetlosnog zagađenja.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 15:17   #44
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Astrobobo, svaka čast na fotografiji, ali mogu se samo suosjećati s tobom zbog svjetlosnog zagađenja.
A tek da vidiš kako je original fotka bolesno crvena..ali nije bed, namjerno sam fotkao iz grada. Ovo je klasična zagrebačka veduta, samo u astronomskoj verziji
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 23:53   #45
Ima li ko fotografiju marsa ?

Sad ovog momenta je pored mjeseca na sred neba !
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 01:09   #46
Evo jedne slike.

__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 08:09   #47
Astrobobo i England - odlične fotke. Fakat ste se potrudili za razliku od mene koji okidam samo s terase
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 16:39   #48
http://img109.imageshack.us/img109/3374/mercury2.jpg

Evo da stavim još jednu klasičnu s Merkurom, ova je malo bolja, snimljena 6.3. u 18.35
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 01:10   #49
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
http://img109.imageshack.us/img109/3374/mercury2.jpg

Evo da stavim još jednu klasičnu s Merkurom, ova je malo bolja, snimljena 6.3. u 18.35
Dobre su ti slike, sada ce i Saturn za par dana!

Sta kazete za ovu suncevu erupciju, ima li posljedica zracenja na vecoj razini od ocekivanog ?
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 17:34   #50
U nedjelju ako bude vedro, astronomsko društvo Beskraj organizira promatranje konjunkcije Jupitera i Venere iz Zagreba sa savskog nasipa na zapadnom kraju Jaruna. Kroz teleskope članova društva moći će se vidjeti Mars i Mjesec, možda dočekamo i Saturn, a svakako ćemo probati ugledati i kometu Garradd. Prijaviti se možete na Facebook eventu. Početak promatranja je u 18h.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 15:19   #51
Quote:
U nedjelju ako bude vedro, astronomsko društvo Beskraj organizira promatranje konjunkcije Jupitera i Venere iz Zagreba sa savskog nasipa na zapadnom kraju Jaruna.
Sorry na glupom pitanju, ali znaš možda kak je najlakše (najbliže) doći javnim gradskim prijevozom?
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 18:41   #52
Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post
Sorry na glupom pitanju, ali znaš možda kak je najlakše (najbliže) doći javnim gradskim prijevozom?
Ha ha..
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 09:06   #53
Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post
Sorry na glupom pitanju, ali znaš možda kak je najlakše (najbliže) doći javnim gradskim prijevozom?
Ne znam Uglavnom ideš nekim tramvajem prema Jarunu (znam da vozi 17, dalje više nemam pojma) i izađeš kod ulice Hrvatskog sokola i dalje pješke prema Jarunu do nasipa.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:29   #54
Quote:
England kaže: Pogledaj post
Ha ha..

Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ne znam Uglavnom ideš nekim tramvajem prema Jarunu (znam da vozi 17, dalje više nemam pojma) i izađeš kod ulice Hrvatskog sokola i dalje pješke prema Jarunu do nasipa.
Hvala Znam da do Jaruna voze tramvaji 5 i 17 i bus 113 samo me zanimalo jel bliže ako siđem na Hrvatskog sokola ili Petrovaradinskoj jer ne znam gdje će točno biti.
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 20:23   #55
Bilo je nažalost oblačno i planete smo vidjeli samo nakratko u rupama između oblaka. Danas je išao kratki izvještaj na RTLu pa možete vidjeti malo atmosfere sa nasipa.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:07   #56
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Bilo je nažalost oblačno i planete smo vidjeli samo nakratko u rupama između oblaka.
Ne svugdje, srećom

Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 17:28   #57
[QUOTE=nova_xy;38451340]





__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 14:40   #58
Nigdje nikoga na astronomiji... Zadnje tri noći su bile fantastične za promatranje, najvažnije što je nebo bilo bistro, a ne manje važno što je bilo ugodno, skoro pa toplo, za sjediti na terasi i buljiti malo u zrak, malo u laptop
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 08:24   #59
Ja sam u petak imao kratko promatranje na livadici na Tuškancu sa kćerkom. Čak smo i M42 ukebali

Inače ove subote je u Višnjanu Messierov maraton pa ako se netko ima volje natjecati neka dođe!
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 14:57   #60
Ćeš biti u Višnjanu? Dođi na piće!
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.