Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Biste li opet zaokružili "DA" na referendumu za ulazak u EU?
Da. 38 53.52%
Ne, glasao bih "PROTIV". 7 9.86%
Glasao sam "PROTIV". 26 36.62%
Glasovatelji: 71. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2012., 16:09   #21
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
nažalost rečeno je da HR ulazi u EU bez obzira da li ispunajva kriterije (EU nadgleda HR do 01.07.13) ili ne. to je bilo rećeno već iks puta
Ne to nije receno. Ili si ti krivo shvatio. Ono sto je receno, da ako rezultati monitoringa nece biti zadovoljavajuci, da je moguca i odgoda ulaska kao oblik penala.
No za to bi vrlo vjerojatno trebao neki tezi scenarij da se dogodi, ili ce nas odmah svrstati u rang Rumunjske i Bugarske kao zemlju clanicu s hrpom blokada. A da upravo to bude izbjegnuto, se pravdalo zasto nas toliko zj kroz pregovore. Tako da sumljam da ce bas posto poto nas utrpati.
No kao sto rekoh, gotovo sam siguran da nema straha od nekog neratificiranja, mada ce neke pojedine stranke susjednih zemalja radi osobnih politickih bodova zveckati i tim prijedlozima.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 00:27   #22
nismo mi te sreće....
Hasimir Fenring is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 04:22   #23
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
nažalost rečeno je da HR ulazi u EU bez obzira da li ispunajva kriterije (EU nadgleda HR do 01.07.13) ili ne. to je bilo rećeno već iks puta
Tko je lud da pusti da mu pobjegne prase kad već ima naoštren nož?
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 06:53   #24
Kao sto je netko rekao, nema sanse da se to ne dogodi. Europi treba jedna 'pobjeda' u ovoj krizi EU, a i Ameri ce odigrat svoju ulogu ako bude problema, posebno nad smijesnim drzavama poput Slovenije, kao i s NATO-om.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 08:10   #25
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Ne to nije receno. Ili si ti krivo shvatio. Ono sto je receno, da ako rezultati monitoringa nece biti zadovoljavajuci, da je moguca i odgoda ulaska kao oblik penala.
Ipak si ti krivo shvatio, a ne on. Francuska je tražila da se odgodi ulazak u slučaju neuspješnog monitoringa, ali Njemačka i još neke države bile su protiv pa je nemoguće neratificirati ugovor jer ne postoji u Ugovoru nikakva stavka o tome. Također, Hrvatska neće imati monitoring nakon ulaska kao Rumunjska i Bugarska što je i sam Fule rekao. Uostalom, pogledaj ovaj intervju.
Quote:
Iako je Europska komisija u utorak istaknula kako očekuje da će Hrvatska nastaviti ispunjavati obveze koje je preuzela u pristupnim pregovorima u pogledu restrukturuiranja brodogradilišta u poteškoćama i potpisati ugovore o njihovoj privatizaciji prije pristupanja u članstvo, zapravo ne postoje kazneni mehanizmi ako se Hrvatske ne bude pridržavala tog naputka osim samog pismenog upozorenja. To bi značilo, ispričao je u intervju izaslanik EU u Hrvatskoj Paul Vandoren, da će Hrvatska pristupiti Europskoj uniji u srpnju 2013. čak i ako ne ispuni neke od preostalih obveza od kojih kao najrizičniju ističe upravo restruktuiranje brodogradilišta.
Izvor
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 08:35   #26
najveći problem bi mogli bit Belgijanci, zatim Slovenci sa novom Vladom i Nizozemci
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 10:38   #27
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Ipak si ti krivo shvatio, a ne on. Francuska je tražila da se odgodi ulazak u slučaju neuspješnog monitoringa, ali Njemačka i još neke države bile su protiv pa je nemoguće neratificirati ugovor jer ne postoji u Ugovoru nikakva stavka o tome. Također, Hrvatska neće imati monitoring nakon ulaska kao Rumunjska i Bugarska što je i sam Fule rekao. Uostalom, pogledaj ovaj intervju.

Izvor
Ne, nisam. Da tocno, cuo sam za to no to je bilo puno ranije nego se predugovor potpisao dok se o klauzalama razgovaralo.

No, clanak od 5.3.2012. dakle potpuno friski, od ministra mvp Nizozemske jasno kaze:

Quote:
"Ratifikacija pristupnog ugovora između Hrvatske i EU-a u nizozemskom parlamentu ovisi o rezultatima monitoringa nad ispunjavanjem preuzetih obveza", poručio je u Zagrebu nizozemski ministar vanjskih poslova Uri Rosenthal. Potvrdio je da će se Nizozemska prema Hrvatskoj i dalje odnositi strogo i pravedno.
Dakle, rezultati naseg monitoringa itekako ovise na brzinu ratifikacije, i nije to gotova stvar ako isti nece biti zadovoljeni.
I svi kad kazu da Hrvatska ulazi 1.7.2013 kazu napomenu "Ako do tad sve zemlje ratificiraju ugovor". Nigdje niti nema klauzule da moraju.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 01:56   #28
Ljubljanska banka će zakomplicirati ratifikaciju Sporazuma o pristupanju Hrvatske. Slovenija traži pomoć Belgije za blokadu našeg ulaska u EU? http://www.jutarnji.hr/slovenija-tra...u-eu-/1025644/
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:57   #29
Negdje 2006 ili 2007 pročitao sam predviđanje jednog pametnog svjetskog čovjeka.
On je tada rekao da će Hrvatska 2014 postati članica EU, a EU će se lagano raspasti do 2020.
Dakle to je bilo prije naznaka bilo kakve ekonomske krize.
Kad malo bolje razmislim tu su kraljevine Engleska, Nizozemska i Srbija. I dan danas se izgleda pita kraljeve, a pitam se i zašto su svi oni tako međusobno povezani, mislim na plemstvo. Logično je da štite svoj kapital i interese.
Red scorpion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:20   #30
Quote:
Red scorpion kaže: Pogledaj post
Negdje 2006 ili 2007 pročitao sam predviđanje jednog pametnog svjetskog čovjeka.
On je tada rekao da će Hrvatska 2014 postati članica EU, a EU će se lagano raspasti do 2020....
to je bio neki vidoviti Milan , ha , ha .
Meni je 2003. menadžer Coca Cole , mađar , rekao na tečnom hrvatskom da kasnimo za Mađarskom 8 godina te da ćemo u Europu 2011 .
Valjda Coca Cola bolje zna , ha , ha
slijedom toga Srbija je u EU 2030. a za Crna Goru i BiH su sve karte na stolu
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:23   #31
E, kad vam ga Slovenci zabiju do balčaka. hehe
Otvarali budete podružnice lopovske banke da se sve praši.
desetdekaBečke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 13:54   #32
Slovenci nas hrvate nikad nisu iznevjerili , od Ljudevita Posavskog do Franje Tuđmana . Mi smo njih iznevjerili , od Franje do Kosorice , tako da su morali sami protiv svih a riješili su to blitzkriegom i pretvorbom , da im možemo samo reć - bravo majstori !
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 15:19   #33
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
najveći problem bi mogli bit Belgijanci, zatim Slovenci sa novom Vladom i Nizozemci
nitko neće biti problem, do lipnja iduće godine svih 27 članica će ratificirat. to je odlučeno, dogovoreno i sprovodi se.
EU je donjela odluku svih 27 članica da hrvatska ulazi. ovo je samo provedba odluke.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 15:19   #34
Quote:
desetdekaBečke kaže: Pogledaj post
E, kad vam ga Slovenci zabiju do balčaka. hehe
Otvarali budete podružnice lopovske banke da se sve praši.
mislim da ta banka nije toliko luda. naime, moglo bi se desit da je potom netko u hrvatskoj tuži i dobije spor NAKON slovenske ratifikacije. i kome će onda banka tužit?
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:23   #35
Nismoi mi te sreće....
Zamislimo da jesmo te sreće.
Tada bismo bili usmjereni na svoje snage i pamet. Morali bi opet razviti poljoprivredu, pokrenuti industriju, obavezno visokoškolsko obrazovanje - besplatno!
Opet ćemo imati OKI, Ventilator, Ferimport, Jadrankamen, Mtč....YUPI....!
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 00:17   #36
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Tko je lud da pusti da mu pobjegne prase kad već ima naoštren nož?
Pojest ce nas nakon 2013-te, vec pisu jelovnik!
__________________
Crescat scientia, vita excolatur
peacedefender is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 18:44   #37
Quote:
strelnikov kaže: Pogledaj post
Dovoljno je da samo jedan parlament članica EU odbije ratificirati ulazak RH u EU.
O Bože usliši nas i smiluj nam se da nam se to dogodi.
Ionako je referendum nelegitiman iako je (ne)legalan? Hrvatska ima preko 4,5 mil. birača iako ima oko 4,2 mil. stanovnika. Jedino što je pozitivno iz EU je politička ditrektiva da Hrvatska u kratkom roku pod hitno mora srediti biračke popise. Onda ćemo vidjeti legitimitet referenduma za ulazak u EU prema važećem popisu birača čini mi se da su za ulazak u EU glasovali i zamrznuti Milinovićevi embriji (zakon o umjetnoj oplodnji) i mrtvi u BiH možda ih je i HDZ i nova vlada uvrstila u popis birača.
__________________
spas za sve nas - Nova Demokratska Hrvatska
pikado is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 18:55   #38
Ja bih bio sretan jedino u slučaju kad bi neka država BEZUVJETNO odbila ratifikaciju. Dakle, da kažu - nikad i ni pod kojim uvjetima nećemo ratificirati sporazum o pristupanju Hrvatske u EU. E to bi onda bilo vrijedno slavlja!

Sve ovo drugo(ucjene i otezanja pa tek onda ratifikacija) je još gore nego da odmah ratificiraju jer će im ovi naši dati sve što zatreba.

I šteta je što u pravilu jako malo ljudi shvaća ovo što sam napisao.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 19:40   #39
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
nitko neće biti problem, do lipnja iduće godine svih 27 članica će ratificirat. to je odlučeno, dogovoreno i sprovodi se.
EU je donjela odluku svih 27 članica da hrvatska ulazi. ovo je samo provedba odluke.
Tu je i problem Grčke,ako ne dobije vladu recimo ili sl.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 19:52   #40
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Tu je i problem Grčke,ako ne dobije vladu recimo ili sl.
Ma, nema problema s grckom, pa oni su izglasali sve sto je trebalo, izglasat ce i ovo. Iovak se sastav parlamenta minimalno promijenio.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.