Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2012., 15:55   #81
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
čak i da sa ukidanjem prava službenika država nakupi ogromno bogatstvo u proračunu, kako će ga usmjeriti u privatni sektor ? preko neke hrvatske banke sa jeftinim kreditima za poduzetnike. takva banka ne postoji, a ne bude li novaca za u novčanicima privatnici mogu zatvoriti, ionako sve uvozimo što država opet potiče
smanjenjem poreza?
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 15:56   #82
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
velika većina službenika ima recimo plaću oko 5 500 kn, godišnje još dobiju 3000 kn ukupno od prosječne božičnice i regresa. To im omogućuje da imaju npr. jedan manji kredit i da potroše u dućanu 300-ak kuna/mjesečno više nego "privatnici". nikakav luksuz

problem je u manjini na visokim razinama javnih službi koji izvode perverzije sa miljunskim iznosima bizarnih privilegija , a koje Vlada sponzorira. a uz to je Vlada nesposobna naplatiti ono što mora poput poreza.
Dobro, ovo je točno i razumijem te.

Nažalost, nije toliko jednostavno, postoji i naličje.

Nedavno sam trebao HEP: beskrajni odlasci k njima, čekanje, i besmisleni razgovori s ćatom kojim možda ima netto 5.5K, ali koji se zrcali u brutto 2 od, koliko?, recimo 10K, a kojih netko mora zaraditi, te o božićnicu od 3K, koju je također netko zaradio.

Pođoh nakon toga u registraturu, riješiti knjiženje nekretnine. Šalteruša (10K mjesečno) se čudi da šaljem požurnicu jer nekakav dokument nije proveden preko godinu dana i pita me gdje je problem.

Gdje god dođem, dodam još 10K, i onda povrh svega taj s vučom vlakova koji je kupio luksuzan automobil. Kojeg opet moram ja platiti.
Fotograf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 16:32   #83
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
hvala na linku...

lijepe place...eto ako ne zelis biti politicar..mozesh uvijek prijeci u sindikat...hebo mafiju sto oni rade...
Pa bolje je sindikat... Političari moraju na izbore. Malo je starije, ali dobro:

ZAGREB - Iako prima plaću od čak 11.600 kuna, čelnik Hrvatske udruge sindikata Splićanin Ozren Matijašević živi u dužnosničkom stanu od 50 četvornih metara u Ilici 81.

Za to Središnjem uredu za upravljenje državnom imovinom plaća povlaštenu najamninu od svega 1100 kuna. Tržišna cijena najamnine stana te veličine i na toj atraktivnoj lokaciji u centru Zagreba, tvrde u agencijama za nekretnine, kreće se od 2500 do 4000 kuna.


http://www.jutarnji.hr/sef-sindikata...n-stan/354880/
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 16:36   #84
Najjače mi je kad se krene sa štednjama tipa wc papir, čarli za suđe..gašenje žarulja pa i regres...i tako pola godine..godinu a onda se otkrije afera u kojoj je nestalo 10-20-30 miliona kuna...i nikom ništa pod milim Bogom ne bude, nikom se ništa ne oduzme..ništa se nikom ne naplati..ali ako neka čistačica malo više čarlija potroši...ajooj zločina...ima madež..ima madežžžž....užgite lomaču...ima madež!!!
Zip is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 16:42   #85
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa bolje je sindikat... Političari moraju na izbore. Malo je starije, ali dobro:

ZAGREB - Iako prima plaću od čak 11.600 kuna, čelnik Hrvatske udruge sindikata Splićanin Ozren Matijašević živi u dužnosničkom stanu od 50 četvornih metara u Ilici 81.

Za to Središnjem uredu za upravljenje državnom imovinom plaća povlaštenu najamninu od svega 1100 kuna. Tržišna cijena najamnine stana te veličine i na toj atraktivnoj lokaciji u centru Zagreba, tvrde u agencijama za nekretnine, kreće se od 2500 do 4000 kuna.


http://www.jutarnji.hr/sef-sindikata...n-stan/354880/
Isti taj Matijasevic,koji se kakti bori za radnicka prava,ima funkciju predsjednika RK Split...

Sada,ostavljam forumasima slobodno da se raspitaju kolike su place u klubu,a jos vaznije,koliko cesto ih isplacuju...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 17:37   #86
Još jedna iteracija sličnih tema...i nakon svih tih iteracija i more or less istih govornika nikako da se nauči što je javna služba što je javna tvrtka što je državna služba a što državna uprava......a pogotovo što je to sindikat odnosno pardon kretenska formulacija "sindikati".......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 17:45   #87
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa bolje je sindikat... Političari moraju na izbore. Malo je starije, ali dobro:

ZAGREB - Iako prima plaću od čak 11.600 kuna, čelnik Hrvatske udruge sindikata Splićanin Ozren Matijašević živi u dužnosničkom stanu od 50 četvornih metara u Ilici 81.

Za to Središnjem uredu za upravljenje državnom imovinom plaća povlaštenu najamninu od svega 1100 kuna. Tržišna cijena najamnine stana te veličine i na toj atraktivnoj lokaciji u centru Zagreba, tvrde u agencijama za nekretnine, kreće se od 2500 do 4000 kuna.


http://www.jutarnji.hr/sef-sindikata...n-stan/354880/
Da i onda? Država na tome ne zarađuje....pa što? Jel zarađuje na brijunima, službenim automobilima ili službenim stanovima za ministre ili saborske zastupnike? Jel ti zarađuješ kad ti u tvojem stanu recimo živi sestra?
Slažem se, ako sve treba biti na dohodovniom principima...može. Ali ne vidim razloga da je matijašević poseban od bilo koga drugog da samo njega ističeš. A kaj 11000 kuna je neka posebna plaća? 1500 eura???? Kaj je to prema todoriću koji još uz to dobije milijune poticaja i oprosta od poreza uz onu prevaru gdi stanuje tzv hotel u renoviranju. Je da al njega ne daj bože pipnut...matijašević je zlo ove države.....bdw i sindikatlije moraju na izbore......uostalom njegovu plaču plačaju članovi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 23.05.2012. at 17:50.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:15   #88
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Da i onda? Država na tome ne zarađuje....pa što? Jel zarađuje na brijunima, službenim automobilima ili službenim stanovima za ministre ili saborske zastupnike? Jel ti zarađuješ kad ti u tvojem stanu recimo živi sestra?
Slažem se, ako sve treba biti na dohodovniom principima...može. Ali ne vidim razloga da je matijašević poseban od bilo koga drugog da samo njega ističeš. A kaj 11000 kuna je neka posebna plaća? 1500 eura???? Kaj je to prema todoriću koji još uz to dobije milijune poticaja i oprosta od poreza uz onu prevaru gdi stanuje tzv hotel u renoviranju. Je da al njega ne daj bože pipnut...matijašević je zlo ove države.....bdw i sindikatlije moraju na izbore......uostalom njegovu plaču plačaju članovi.
Kumek, izađi na slobodno tržište i zaradi 11 000 kn. Ja koji sam cijeli život u malom poduzetništvu, znam da je to jako dobra plaća. Da bi mi ostalo 11 000 kn, moram zaraditi duplo (to pojede HŽ, HAC i ostali mastodonti).

Posao privatnika je troslojan:
1. nabaviti posao (komercijala),
2. odraditi posao,
3. naplatiti posao.

Posao u javnom sektoru je jednoslojan:

1. odraditi posao.

Pošto "sit gladnom ne vjeruje", savjetujem da pokušaš, pa da vidiš kad te počne natezati više od 10 poreza, prireza, doprinosa, davanja i sl. na čelu sa poreznom upravom - Ispostava XY.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:21   #89
Quote:
bomac kaže: Pogledaj post
Kumek, izađi na slobodno tržište i zaradi 11 000 kn. Ja koji sam cijeli život u malom poduzetništvu, znam da je to jako dobra plaća. Da bi mi ostalo 11 000 kn, moram zaraditi duplo (to pojede HŽ, HAC i ostali mastodonti).

Posao privatnika je troslojan:
1. nabaviti posao (komercijala),
2. odraditi posao,
3. naplatiti posao.

Posao u javnom sektoru je jednoslojan:

1. odraditi posao.

Pošto "sit gladnom ne vjeruje", savjetujem da pokušaš, pa da vidiš kad te počne natezati više od 10 poreza, prireza, doprinosa, davanja i sl. na čelu sa poreznom upravom - Ispostava XY.
Bez problema, kolege moje struke u privatnom sektoru imaju preko 15...plus beneficije. Posao recimo liječnika ili učitelja je neuporedivo složeniji od tvoje trgovine. Svatko može biti trgovac i ako malo pogledaš stvarno svatko to i jest.
Tko te spriječava da završiš medicinu, odradiš staž otpiliš 5 godina specijalizacije i dobivaš 12 000 kuna kao kirurg odnosno 5000 kuna kao učitelj...ali ne, ti bi preprodavao nakon srednje škole i dobio isto kao i kirurg....ma kako da ne. A kad djetetu treba operirati mozak onda bi ti stručnjaka....ma mojne me majstore....može....... stručnjaka za 3000 kuna.....
Inače bdw i ja isto na mojoj plači dam jednaka davanja kao i ti i za razliku od tebe ja plačam doprinose na punu plaču a ne na minimalac i NEMAM mogućnosti leasinga i snošenja troškova kućanstva na račun firme kao automobil, gorivo, registracija auta, osigruanje, režije ili putni nalog kad mi se kua digne. Daj ..mene si našao dojiti....
Nemam ja ništa protiv, tržište može ali onda nema državnom propisane škole ili doktora, svi na tržište. Imaš lovu imaš školu ili doktora..nemaš lčovu nemaš školu niti doktora. Uostalom ja sam već to x puta rekao, neka sve bude privatno, škole, doktori, vrtići...al samo gledaj koliko ćeš onda plačati majstore moj iste usluge......u yankeelandu ekipa kad se dijete rodi uplačuje štednju za fakultet da bi nakon 18 godina imao za barem dvije godine studija. Dobro pazi što želiš...možda ti se ostvari.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 23.05.2012. at 18:29.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:27   #90
Prestrašno
kumek, možda bolje da prestaneš pisati ako želiš pomoći javnom sektoru i sindikalistima.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:30   #91
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Da i onda? Država na tome ne zarađuje....pa što? Jel zarađuje na brijunima, službenim automobilima ili službenim stanovima za ministre ili saborske zastupnike? Jel ti zarađuješ kad ti u tvojem stanu recimo živi sestra?
Slažem se, ako sve treba biti na dohodovniom principima...može. Ali ne vidim razloga da je matijašević poseban od bilo koga drugog da samo njega ističeš.
Ja vjerujem da bi jako puno ljudi u Zagrebu voljelo državni stan za 1100 kuna. To diže plaću za barem 2000.

Ministri i dužnosnici su drugo - oni dobivaju stan na korištenje upravo radi obavljanja državne dužnosti, formalno imaju dodatak na odvojeni život od kojega plaćaju stanarinu (čak mislim da to ide automatski) i to samo oni koji nisu iz Zagreba. Predsjednik sindikata nije u toj skupini.

Koristiti stambene povlastice i pričati kako se bori za radnike je najmanje rečeno - licemjerno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:32   #92
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
završiš medicinu, odradiš staž otpiliš 5 godina specijalizacije i dobivaš 12 000 kuna kao kirurg
Haha...kako da ne...daj nemoj se blamirat.

http://www.moj-posao.net/Vijest/6998...skoj-20062007/
nađi liječnike pa ćeš vidjet.

Uz dežurstva možda, al nemaju ih svi. A izračunaj i satnicu kad uzmeš dežurstva u obzir.

Čak i da je 12.000,00 kn ( a nije!), zapravo si pogodio problem.

A to je ovo http://www.vecernji.hr/vijesti/bahat...-clanak-368034

Znači opcija je ubij se od učenja, jedva nađi staži i specijalizaciju, prčkaj po ljudskoj utrobi u 2 ujutro i dobij 12.000,00 ili budi sindikalni galamdžija sa SSS i dobij 13.500,00 kn.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:34   #93
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Bez problema, kolege moje struke u privatnom sektoru imaju preko 15...plus beneficije. Posao recimo liječnika ili učitelja je neuporedivo složeniji od tvoje trgovine. Svatko može biti trgovac i ako malo pogledaš stvarno svatko to i jest.
Ovdje ih nitko nije ni navodio. Već činjenicu da su se sindikati svim silama izborili da telefonista u državnoj firmi ima plaću koliko i učitelj. A onaj što naplaćuje cestarinu koliko i mlađi liječnik u bolnici. Onaj što je šef smjene na autocesti - koliko i izvanredni profesor.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:35   #94
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Prestrašno
kumek, možda bolje da prestaneš pisati ako želiš pomoći javnom sektoru i sindikalistima.
Ako nešto ne razumiješ traži objašnjenje....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:36   #95
Banke u Hrvatskoj u prva su tri mjeseca ove godine ostvarile dobit prije oporezivanja u ukupnom iznosu od oko 1,29 milijardi kuna, pokazuju privremeni nerevidirani podaci za 32 banke koje je danas objavila Hrvatska narodna banka. Najlakše je rezati troškove dok se banke pušta u miru da izvlače kapital neometano i dalje. Naravno da su tkzv sindikalni vođe su odgovorne za situaciju koja se nameće dakle rezovi na plaćama, isti su kupljeni od strane poslodavaca i države materijalnim i ostalim financijama, zato jedan Sever i njemu slićni neće moči nikada okupiti masu prosvjednika.
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:38   #96
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
A to je ovo http://www.vecernji.hr/vijesti/bahat...-clanak-368034

Znači opcija je ubij se od učenja, jedva nađi staži i specijalizaciju, prčkaj po ljudskoj utrobi u 2 ujutro i dobij 12.000,00 ili budi sindikalni galamdžija sa SSS i dobij 13.500,00 kn.
Malo surovo rečeno, ali upravo tako.

Ponavljam još jednom - državna i javna služba ovim "vječnim" kolektivnim ugovorima nisu zaštićene. Njima se uvijek može smanjiti osnovica. Jedini koji iz ovoga profitiraju su HAC, HC, HŽ, ZG-holding i slični.

I građani su dali preko 800.000 potpisa da bi to bilo tako! Jedino mi nije jasno zašto se sada građani bune toliko što rastu prijevoz, struja i druge komunalije? Ono, ispuniš im želju, a opet nezadovoljni?!?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:40   #97
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ovdje ih nitko nije ni navodio. Već činjenicu da su se sindikati svim silama izborili da telefonista u državnoj firmi ima plaću koliko i učitelj. A onaj što naplaćuje cestarinu koliko i mlađi liječnik u bolnici. Onaj što je šef smjene na autocesti - koliko i izvanredni profesor.
Isuse i majko...pa da tebi ovo trebam objašnjavati....
Sindikati su STRUKOVNE UDRUGE i imaju SAMO JEDNU svrhu. BORITI SE ZA PRAVA SVOJIH ČLANOVA ne za proračun, ne za prava drugih sindikata, ne za opće dobro..SAMO za one koji ih plačaju. To je jedina njihova funkcija. U toj borbi nekad je oportuno ići s ovima nekad s onima, zato sintagma sindikati nisu složni nije ništa drugo nego drveno željezo, normalno da nisu.
Sindikati u javnim tvrtkama imaju dobra primanja jer tvrtke imaju dobra primanja kao i njihovi članovi pa su isposlovali visoka prava, sindikati u tekstilnoj industriji nikak ne stoje jer niti industrija nikak ne stoji pa nisu isposlovali ništa.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:43   #98
Quote:
strelnikov kaže: Pogledaj post
Banke u Hrvatskoj u prva su tri mjeseca ove godine ostvarile dobit prije oporezivanja u ukupnom iznosu od oko 1,29 milijardi kuna, pokazuju privremeni nerevidirani podaci za 32 banke koje je danas objavila Hrvatska narodna banka.
Pa platiti će porez na dobit kao i ostali...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:43   #99
Quote:
strelnikov kaže: Pogledaj post
Banke u Hrvatskoj u prva su tri mjeseca ove godine ostvarile dobit prije oporezivanja u ukupnom iznosu od oko 1,29 milijardi kuna, pokazuju privremeni nerevidirani podaci za 32 banke koje je danas objavila Hrvatska narodna banka. Najlakše je rezati troškove dok se banke pušta u miru da izvlače kapital neometano i dalje. Naravno da su tkzv sindikalni vođe su odgovorne za situaciju koja se nameće dakle rezovi na plaćama, isti su kupljeni od strane poslodavaca i države materijalnim i ostalim financijama, zato jedan Sever i njemu slićni neće moči nikada okupiti masu prosvjednika.
Ni poduzetnicima ne ide loše usprkos kuknjavi o nekonkurentnosti, nefleksibilnom zakonu o radu, visokim porezima i davanjima i drugim nepremostivim teškoćama na koje nailaze u poslovanju

Fina: Poduzetnici lani povećali neto dobit 18,8%


http://hr.seebiz.eu/tvrtke/fina-podu...-188/ar-35656/
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 18:45   #100
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Haha...kako da ne...daj nemoj se blamirat.

http://www.moj-posao.net/Vijest/6998...skoj-20062007/
nađi liječnike pa ćeš vidjet.

Uz dežurstva možda, al nemaju ih svi. A izračunaj i satnicu kad uzmeš dežurstva u obzir.

Čak i da je 12.000,00 kn ( a nije!), zapravo si pogodio problem.

A to je ovo http://www.vecernji.hr/vijesti/bahat...-clanak-368034

Znači opcija je ubij se od učenja, jedva nađi staži i specijalizaciju, prčkaj po ljudskoj utrobi u 2 ujutro i dobij 12.000,00 ili budi sindikalni galamdžija sa SSS i dobij 13.500,00 kn.
Ja tebe stvarno ne razumijem..jel moguće da ne razumiješ osnove. Dakle sindikalnog galamdžiju plaća njegovo članstvo, otprilike kao što recimo IBM plača svoje radnike. Tebi smeta što sindikat plaća čelnika 13000 kuna a ne smeta ti što IBM svojeg čelnika u rh plača 40 000 kuna? Kaj tebe boli kua koliko netko plaća svoje čelnike dok to nije tvoj novac?
Ono gdje svi trebamo brinuti je novac koji plačamo iz poreza. SINDIKATI NISU plačeni iz poreza. Uostalom ako misliš da je to tako lagan posao primi se posla.
Niste mi jasni.... tvrdite da su sindikati kupljeni od vlasti a onda poslije tvrdite da nisu koopertaivni prema vlasti jer ne žele smanjenja prava što vlast želi. Dajte više odlučite jesu li kupljeni ili nisu?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.