Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2013., 17:05   #1
Priključenje na infrastrukturu (struja,voda,plin…)

Ako se recimo kupi zemljište sa građevinskom dozvolom, nakon gradnje kuće koliko bi koštalo priključenje vodovoda, kanalizacije, struje i telefona?
Zorozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:22   #2
nitko ništa nezna?
Zorozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:59   #3
U Zagrebu ti je priključak vode oko 10000 kuna, a i više ukoliko moraju više kopati. Svi ostali ti također računaju radove, a cijene ovise o mjestu (gradu...), stanju kolnika, udaljenosti od vodova i sl., tako da ne znam može li ti tko reći što konkretno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:16   #4
Tak kazu i za prikljucak struje, za solidnu privatnu kucu isto cca. 10.000 kuna.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 22:39   #5
Zna li netko koliko košta priključak vode u mjestu Križ (naselje Obedišće) kod Ivanić Grada i koja je procedura u vodovodu? Čitao sam da planiraju ukinuti sve naknade za priključak u RH i da će se plaćati samo radovi. Da li mi netko može potvrditi točnost ove informacije?

http://www.mnovine.hr/novo/index.php...sti&Itemid=400
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 13:19   #6
Uvođenje struje i vode na zemljište bez gr.dozvole

Pozdrav,

zanima me da li je moguće dovesti struju i vodu na zemljište koje nema građevinsku dozvolu (niti je ikad može imati, teren je odmah uz more).

Proučavao sam malo pravilnik o jednostavnim građevinama, ali nisam uspio shvatiti da li mogu na privatno zemljište staviti:
1) montažni drveni objekt (do koje kvadrature)
2) neku vrstu poluotvorenog skladišta min.dužine 6m, širine cca.4m. Potrebno je samo da je oprema koja se nalazi unutra ograđena.

Unaprijed zahvaljujem,
Filip_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 09:23   #7
Quote:
Filip_V kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me da li je moguće dovesti struju i vodu na zemljište koje nema građevinsku dozvolu (niti je ikad može imati, teren je odmah uz more).

Proučavao sam malo pravilnik o jednostavnim građevinama, ali nisam uspio shvatiti da li mogu na privatno zemljište staviti:
1) montažni drveni objekt (do koje kvadrature)
2) neku vrstu poluotvorenog skladišta min.dužine 6m, širine cca.4m. Potrebno je samo da je oprema koja se nalazi unutra ograđena.

Unaprijed zahvaljujem,
priključak vode teoretski možete ishodovati, ali je pitanje isplativosti i općenito tekničke izvedivosti da položite cijev od mjernog okna do vaše parcele.
struju ne.
u uvjetima kako ste opisali, u principu ne možete ništa graditi.
lu22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 13:49   #8
Quote:
lu22 kaže: Pogledaj post
priključak vode teoretski možete ishodovati, ali je pitanje isplativosti i općenito tekničke izvedivosti da položite cijev od mjernog okna do vaše parcele.
struju ne.
u uvjetima kako ste opisali, u principu ne možete ništa graditi.
Ne mislim ništa graditi, već postaviti malu montažnu kućicu od svega par kvadrata, za koju ne treba građ.dozvola.

Ono što me najviše mući je struja, voda, odnosno to poluotvoreno skladište (ograđeni prostor)...
Filip_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 14:47   #9
Quote:
Filip_V kaže: Pogledaj post
Ne mislim ništa graditi, već postaviti malu montažnu kućicu od svega par kvadrata, za koju ne treba građ.dozvola.

Ono što me najviše mući je struja, voda, odnosno to poluotvoreno skladište (ograđeni prostor)...

ne možete dobiti dozvolu za postavu montažnog objekta, u uvjetima kakvim ste opisali.
za priključak vode raspitajte se u lokalnom poduzeću za vodoopskrbu.
priključak struje ne možete ishodovati.
lu22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 07:12   #10
kak ne, skupila se ekipa od 20 vlasnika vikendica (1 jedna je samo legalizirana) i u dogovoru sa HEP-om su dobili priključak struje na vanjski montažni ormarić jer ime je struja potrebna "za navodnjavanje vinograda"...

I tako su dobili struju...jbg, treba razgovarati malo sa hepom.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 08:34   #11
Postoje načini, radi se o tome da legalno ne može sagraditi kućicu bilo koje veličine i priključiti na infrastrukturu na zemljištu koje nije građevinsko.
Osim ako se ne radi o zgradi u funkciji poljoprivredne proizvodnje koja se odvija upravo na tome zemljištu, a što i kako se može graditi treba konzultirati lokalni prostorni plan. I utvrditi koja je planska i stvarna namjena toga zemljišta.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 23:00   #12
Nova Zgrada bez priključka struje

Kupio sam stan u novogradnji, koja ima sve potrebne suglasnosti, dozvole, etažirano, sudski upisano vlasništvo.

Međutim nema priključka struje već 2 godine.

Hep se pravda da nema dovoljno snage na postojećoj trafostanici, te da je potrebno izgraditi novu trafostanicu. Kažu da je postupak ishodovanja dozvola u tijeku ali ne znaju kad će biti gotova, može biti za 3 mjeseca ili za 3 godine!

Meni naravno ide kredit na stan, i troškovi na drugom mjestu stanovanja.

Hep je dao suglasnost za zgradu za priključenje u mrežu a sada kažu da nema uvjeta dok ne dođe nova trafostanica.

Kako je to moguće! imati sve potrebne papire, a ne imati priključak?

Ima li tko slična iskustva!
Koja su moja prava?
Koje su moje opcije?

Hvala na pomoći!
boralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 18:19   #13
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Zna li netko koliko košta priključak vode u mjestu Križ (naselje Obedišće) kod Ivanić Grada i koja je procedura u vodovodu? Čitao sam da planiraju ukinuti sve naknade za priključak u RH i da će se plaćati samo radovi. Da li mi netko može potvrditi točnost ove informacije?

http://www.mnovine.hr/novo/index.php...sti&Itemid=400

Ako ti nije kasno,
općina ti može ukinuti naknadu za izgradnju mreže cca 3000 kn, zatim lokalnom vodovodu plaćaš naknadu za priključenje na mrežu, vodomjer (ovisno o lokaciji) cca 3000 kn.
Zatim imaš trošak kopanja od mreže do tvog šahta, možeš kopati sam ili platiti cca 2000 kn kopanje 5 m dužine, rupa za betonsku cijev oko 2000 kn).
Zatim tu još imaš spoj od šahta do kuće te tazvod instalacija u kući.....
Sputnik7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:23   #14
Lijep pozdrav!
Imam u vlasnistvu gradevinski teren i planiram podic kucu. Zanimalo me koja sve davanja drzavi mogu izbjeci ukoliko podignem prijenosnu kucu (prilagodeni kontenjer) na tom zemljistu, i zelim ga spojiti na struju i vodu, a da pritom smanjim sva davanja na minimum?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:51   #15
Ne možeš u "prijenosnu kuću" spojiti na vodu i struju
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 16:16   #16
Zanima me da li je moguće legalno i zakonski priključiti struju i vodu na garažu koja nema lokacijsku ni građevinsku dozvolu (s time da je zemljište za garažu naše obiteljsko, 1/1 )? Garaza ne bi bila jednostavan objekt (do 50m2) vec bi bila do 100 m2 kao prizemnica koja bi kasnije mozda posluzila za nadogradnju kata kuće u kojem bi se stanovalo. Hvala.
bigl88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 16:29   #17
Teoretski, moguće je zasnovati novu jedinicu kao "garaža" i pomoćne prostorije. Ako sam dobro shvatio postojeća je garaža. Ali bi bilo dobro legalizirati garažu i u postupku možeš riješiti priključke sa dobrim arhitektom, ili bi mogao podijeliti na dvije parcele (Nije mi poznata površina parcele)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2020., 11:50   #18
Priključak na vodoopskrbnu mrežu

Pozdrav svima,

pitala sam za ovaj problem na topicu Stanovanje, no voljela bih čuti pravni savjet.
Kupili smo zemljište i sagradili smo kuću, no imamo problema sa priključkom na javnu vodoopskrbnu mrežu. Naime kako nema izgrađene vodovodne mreže, trebali bismo sami kopati i staviti cijevi do mjesta gdje se nalazi šaht. Zemljište kuda bi se kopalo je javno dobro. Inače, imamo ugovor s vodovodom u kojem piše da se možemo priključiti na taj priključak.

Zanima me sljedeće, treba li nam suglasnost susjeda u blizini čijeg zida bi se nalazio šaht (šaht bi bio na javnom dobru)?

Hvala
__________________
“To the stars who listen — and the dreams that are answered.”
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2021., 14:42   #19
Pozdrav ekipa, jel ima netko iskustva sa priključenjem na vodovod pod uvjetom da se ima poljoprivredno zemljište? Koliko sam se informirao potrebno je imati otvoren OPG. Treba li još neka dokumentacija i kakva je procedura?
mister000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.