Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2014., 11:20   #61
A baš me i vuče da konačno vratim dug prijatelju , kolegi i rođaku i da odem u njemčku ambasadu i dam iskaz.........da se opravdam prid njegovom obitelji mada ni zašto nisam kriv ali samo radi istine.....
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:27   #62
Birdi,,,, vučnmo traume ne želim ti takav život.....nikome ne želim... ja ga imam... ..živim s avetima prošlosti a ni kriv ni dužan..... ali kao što rekoh----sam sam ga izabrao..... Mea culpa.......
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:52   #63
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
A baš me i vuče da konačno vratim dug prijatelju , kolegi i rođaku i da odem u njemčku ambasadu i dam iskaz.........da se opravdam prid njegovom obitelji mada ni zašto nisam kriv ali samo radi istine.....
Odi Lorenco, ako imaš što za reći, svakako odi dat iskaz.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 16:35   #64
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
A baš me i vuče da konačno vratim dug prijatelju , kolegi i rođaku i da odem u njemčku ambasadu i dam iskaz.........da se opravdam prid njegovom obitelji mada ni zašto nisam kriv ali samo radi istine.....
Uz junačko držanje još možeš spasiti svoju dušu, pomalo i Hrvatsku.

Tko su trojica svjedoka, što su pozvanu i Minken?


http://www.vecernji.hr/hrvatska/milj...ec-dana-966164

"Dodatno, Ministarstvo pravosuđa je 22. rujna 2014. godine zaprimilo dopis bavarskog Ministarstva pravosuđa datiran s 3. rujna 2014. godine kojim se traži uručenje tri poziva za saslušanje u svojstvu svjedoka, a koji su 25. rujna 2014. godine otpremljeni na Općinski sud u Zagrebu, Općinski sud u Splitu i Općinski sud u Zadru. Također, istog dana je bavarsko Ministarstvo pravosuđa obaviješteno da su navedene zamolnice proslijeđene."

Bože V., ?

Inače drug Oрсат nije objasnio, kako to da je dopis iz Minkena putovao 37 dana:

"Naime, Ministarstvo pravosuđa Savezne pokrajine Bavarske dostavilo je ovom Ministarstvu 28. kolovoza 2014. godine dopis datiran s 22. srpnja 2014. godine, te zamolnicu Vrhovnog pokrajinskog suda u Münchenu za međunarodnom pravnom pomoći datiranu s 15. srpnja 2014. godine."
__________________
"Pričekajte da prođu Hrvati!"
Mladi Hrvat predsjedniku RH IJ, predsjedniku Sabora JL, predsjedniku Vlade RH ZM i članovima njegove Vlade, koji su pokušali stati na čelo Kolone sjećanja u Vukovaru 18.11.2013. godine
posavljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:21   #65
Može li se dati slobodna procjena koliko će vremenski dugo trajati to suđenje...?
Dentata Brut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 11:51   #66
Quote:
Dentata Brut kaže: Pogledaj post
Može li se dati slobodna procjena koliko će vremenski dugo trajati to suđenje...?
Pa pisano je nekih pedesetak ročišta-masu svjedoka treba ispitati- I onda slijede žalbe, pa čekaj pravomoćnost....Ne znam koliko to u Dojčlandu traje, a valjda kraće nego u Kroaciji. Ali ispod godine dana ne bih išao. Ma. samo, sudi li se samo Perkoviu i Mustaću, ili Jugi, ili i Hrvatskoj ? Žao mi je što moj Načelnik nije više među živima, a ni neki drugi nisu. A oni bi imali što reći.
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 15:28   #67
Baš me zanima eksplozivnost...Jutarnji.......

EKSPLOZIVNI SERIJAL JUTARNJEG LISTA Otkrivamo velike misterije jugoslavenske tajne službe--------------------- A i od koga su dobili "podatke".........
http://www.jutarnji.hr/eksplozivni-s...luzbe/1227133/

--------- Objavit ćemo i malo poznato i nevjerojatno opširno svjedočenje Ivana Lasića Gorankića, u vrijeme Đurekovićeva ubojstva izravno nedređenog Josipu Perkoviću, koji prvi put iznosi najveće tajne jugoslavenske političke policije.________ Kaže Jutarnji....__________ A tko je taj Gorankić, dajte me podsjetite...... nikad nisam čuo za njega........Di je radio, koliko je bija star, koju je dužnost obnašao....ali, kad već navodite ime i prezime, ni ostali podaci valjda nisu tajna......
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 15:29   #68
I tko je to u Službi perkoviću bija sve nadređen ??? U Službi skoro nitko... možda je ministar ili rep. sekretar i znao nešto, ali ne vjerujem previše u to... A taj Gorankić u SDS sigurno nije radio......Ali, zanimljivo...Ivan Lasić Gorankić.... dakle Hrvat... opet i još jedan Hrvat........a di su Srbi ???? Zapravo, bija je jedan, a siva eminencija, bez čijega se znanja, pa rekao bih ni odobrenja, ništa nije moglo napraviti, ali Perko je pred njim stajao u stavu "mirno !"__A njega nitko nigdje ne spominje......A taj je i Račana moga odjebati... Opet, ponoviti ću --žao mi je da je moj Načelnik mrtav......jer on bi znao puno toga, ali on samnom o tome nikad nije pričao---- na sreću..... što manje znaš, to ti je bolje... Nego... ostaje otvoreno pitanje..Leko, Krišto Drviš, .. Njihova predstavka koju sam imao u rukama, ali nisa, želio čitati što piše unutra----tajanstvena Šankova smrt , djelatnika SIS-a, pukovnika, u sumnjivim okolnostima, i tajanstvena beogradska gospođica...kćerka najvišeg časnika KOS-a Mislim, tajanstvena za javnost....... JBG, Šanko mi je bio i prijatelj, i kućni prijatelj, i kolega, i rođak....divan čovjek....izuzetno galantan prema mojoj supruzi, a i sinčiću....Šteta... moji najbliži su mrtvi...ja još nisam.........
__________________
bananko

Zadnje uređivanje Lorenzow : 12.10.2014. at 15:47.
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 15:50   #69
E, da pitanje koje visi u zraku, .......ne nije me strah smrti... bilo je već naših bliskih susreta....neke se stvari naprosto moraju razotkriti i doznati.......
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 15:59   #70
Neki mi dan napiše jedan forumaš i kaže da je upozna jednoga udbaša koji kao mene zna a meni njegovo ime i prezime nepoznato... a pamtim skoro sva.. pitam svoga šefa...tko je ta osoba... a on mi kaže... ti ga ne možeš znati... osim možda iz kafića ---radili ste u paralelnim Službama---ja , kaže on, tek površno nešto znam o njemu---a ja ne znam ništa; tek sam tada prvi puta u životu čuo za to ime.....očito sam bio premlad i prezeleni........ehhh puno stvari se ne zna----------
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:37   #71
Perković ucijenio Josipovića!

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...osipovica.html

"U jednako neugodnoj situaciji je i nekolicina uglednih SDP-ovaca koji imaju isti problem. Od njih Perković traži da se svojim političkim moćima upregnu u to da mu se osiguraju financijska sredstva potrebna da uzme najskuplje njemačke odvjetnike. Oni su u još većoj panici, jer je već sada izvjesno da će Nijemci inzistirati na nalogodavcu, a ne samo izvršitelju gnusnih zločina nad hrvatskim emigrantima. Ako se zna da je nalogodavac bio Savjet za zaštitu ustavnog poretka, na čijem čelu je bio predsjednik SKH čija je pravni slijednik SDP - jasna je nervoza u SDP-ovim redovima."

Lorenzow, što veliš na ovo?
__________________
"Pričekajte da prođu Hrvati!"
Mladi Hrvat predsjedniku RH IJ, predsjedniku Sabora JL, predsjedniku Vlade RH ZM i članovima njegove Vlade, koji su pokušali stati na čelo Kolone sjećanja u Vukovaru 18.11.2013. godine
posavljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 23:49   #72
Ja čekam hrabro držanje HDZ-ovaca koji su bili najglasniji kad se sprječevalo izručenje Perkovića.Jbt sad kad se to sazna Karamarko ima da poljubičasti
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:26   #73
Quote:
posavljak kaže: Pogledaj post
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...osipovica.html

"U jednako neugodnoj situaciji je i nekolicina uglednih SDP-ovaca koji imaju isti problem. Od njih Perković traži da se svojim političkim moćima upregnu u to da mu se osiguraju financijska sredstva potrebna da uzme najskuplje njemačke odvjetnike. Oni su u još većoj panici, jer je već sada izvjesno da će Nijemci inzistirati na nalogodavcu, a ne samo izvršitelju gnusnih zločina nad hrvatskim emigrantima. Ako se zna da je nalogodavac bio Savjet za zaštitu ustavnog poretka, na čijem čelu je bio predsjednik SKH čija je pravni slijednik SDP - jasna je nervoza u SDP-ovim redovima."

Lorenzow, što veliš na ovo?
Ne znam što on veli na to, ali sa pravne strane ovo je vijesta adekvatno onoj da suse pronašli živi dinosauri na obalam Antarktinga.

To samo dnevno.hr i može napisati, bastion "pametnog" novinarstva (a ima još dosta pretendenata na hrvatskome medijskom nebu)
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 14:44   #74
Odvjetnik Perkovića Anto Nobilo, jednako kao i odvjetnik Gizele Đureković Siniša Pavlović, zatražili su uvide kako u osobne dosjee Gizele i Stjepana Đurekovića, tako i u dokumenate Saveza komunista Hrvatske.

Mulja li Vlatka Lemić, ravnateljica Hrvatskog državnog arhiva u kojem se, po svemu sudeći, nalazi mnoštvo dokaznog materijala i čiji je ona igrač?
Državni arhiv: povjerljivi osobni dosjei SKH nedostupni prije isteka najmanje 15 godina od smrti osobe na koju se odnose

Odvjetnik Gizele Đureković se poziva na jače zakone od ovih partijskih opstruirajućih zakončića i propisa.
Odvjetnik Pavlović: ravnateljica Arhiva iznosi svoje stavove na dostupnost arhivskog gradiva iz Fonda CHK SKH Hrvatskog državnog arhiva
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 20:42   #75
jeste li uhitili još jednu nobilovu manipulaciju?


donedavno je nobilo tvrdio kako je perković izgubio njemačke odvjetnike zbog nefinanciranja obrane te traži 300 tićuća eura. na to u medijima možemo pročitati izjavu odvjetnika pavlovića koji navodi da "njemački sud ne određuje odvjetnike po službenoj dužnosti, koje plaća njemačka država, nego optuženik sam bira odvjetnike, a država ih plaća." da bi jučer novi listt objavio intervju s nobilom u kojem više uopće ne spominje mlade dodijeljene odvjetnice već izjavljuje:
"Optuženi Josip Perković, navodno, velikog novca nema. Na to nam je već na početku razgovora ukazao njegov odvjetnik, dometnuvši da unatoč tome Perkovićevi njemački odvjetnici ostaju u igri. Nobilo se, dakako, podrazumijeva.

– Svi ostajemo uz klijenta, unatoč tome što nema novca...."

izgleda da nobilo 300 tisuća eura traži ni više ni manje nego samo za sebe i svoji ured. znamo da je na crnoj listi zbog neisplate plaća svojim djelatnicima u uredu.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 23:02   #76
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne znam što on veli na to, ali sa pravne strane ovo je vijesta adekvatno onoj da suse pronašli živi dinosauri na obalam Antarktinga.

To samo dnevno.hr i može napisati, bastion "pametnog" novinarstva (a ima još dosta pretendenata na hrvatskome medijskom nebu)
Dikane, što je dnevno.hr skrivilo? Da su prihvatili novinare i komentatore (Dujmović, Šola, Tomac) koje su prorežimski mediji odbacili?

Dnevno.hr parafrazira dijelove iz presude Pratesu, koje sam ja već citirao u onom bivšem podforumu.

Partiji se ne piše dobro! Konačno! :klap:
__________________
"Pričekajte da prođu Hrvati!"
Mladi Hrvat predsjedniku RH IJ, predsjedniku Sabora JL, predsjedniku Vlade RH ZM i članovima njegove Vlade, koji su pokušali stati na čelo Kolone sjećanja u Vukovaru 18.11.2013. godine
posavljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 09:02   #77
Quote:
posavljak kaže: Pogledaj post
Dikane, što je dnevno.hr skrivilo? Da su prihvatili novinare i komentatore (Dujmović, Šola, Tomac) koje su prorežimski mediji odbacili?

Dnevno.hr parafrazira dijelove iz presude Pratesu, koje sam ja već citirao u onom bivšem podforumu.

Partiji se ne piše dobro! Konačno! :klap:
Prvo i osnovno, to dikane ostavi za kućnu upotrebu.

Dnevno.hr je na istoj razini novinarstva kao i jutarnji, sa još dodatnom dozom agresivnosti. Neozbiljno, neprofesionalno, loše. Druga strana iste medalje
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 09:34   #78
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno, to dikane ostavi za kućnu upotrebu.

Dnevno.hr je na istoj razini novinarstva kao i jutarnji, sa još dodatnom dozom agresivnosti. Neozbiljno, neprofesionalno, loše. Druga strana iste medalje
Oni žele biti ko nekad pukijev "Nacional" puni senzacija i onog o čemu drugi ne pišu.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:53   #79
raspored

Da su stari udbaši dobro rasporedili svoje sinove dokaz je i što je josip kramarić / ex djelatnik sds centra zagreb/ svog sina andreja kramarića pozicionirao u hrvatsku nogometnu reprezentaciju gdje se istaknuo čak i kao strijelac ...
Moramo se malo i našaliti i u ozbiljnim temama...
nivelir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 19:32   #80
JBG--- Neka me pozovu... odazvati ću se... čak i vrlo rado.... ali to ih navodno ne zanima.... ne znam zašto... jer to je dio cijele istine. okolnosti pogibije su izuzetno sumnjive. mene bi na njihovom mjesti jako zanimalo sve skupa... da se slika uokviri...... jer, kolega mi je u čudnim okolnostima mrtav......čitao sam zapisnik... smušeno je i nelogično, nebulozno je.... takve se stvariu životu ne događaju.....A podjeća me na laži jedne forumašice... a nekaj slično je bilo navodno s njenim ocem... ma nije mi dugo trebalo za utvrditi da je sve laž...eh... namirila se na pravoga da mu laže.....na mene... a moja draga..... tako su zacijelo lagali i ovdi.... A Perković mu je bija šef-----
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.