Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2016., 16:36   #1
Što nakon stručnog osposobljavanja?

Zanimaju me vaša iskustva. Ima li onih koji su ostali raditi nakon stručnog?
Koje beneficije ima poslodavac time da vas zaposli?

Vidim da sad postoji i mjera Rad nakon stručnog osposobljavavanja, da li netko na toj mjeri? Kolika je plaća? Nadam se da ne radis opet za kikiriki
miro-13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 19:28   #2
ima, u firmi di radim ostalo nas je nekoliko, ja sam požalila radi toga jer su uvjeti koma

daklem, i ako ostaneš, i ako si još i mlađi od 30 onda poslodavac dobi pare za tebe, ti radiš za siću
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 23:29   #3
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
ima, u firmi di radim ostalo nas je nekoliko, ja sam požalila radi toga jer su uvjeti koma

daklem, i ako ostaneš, i ako si još i mlađi od 30 onda poslodavac dobi pare za tebe, ti radiš za siću
I uzme drugog na SO , a ovom prvom da otkaz i tako u krug.
Akropola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 06:59   #4
Quote:
Akropola kaže: Pogledaj post
I uzme drugog na SO , a ovom prvom da otkaz i tako u krug.
Ovisi sto radis. Ako netko moze obavljati posao bez iskustva isto kao i ti s 1+ godina iskustva nije to bas neki posao.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 07:14   #5
Quote:
miro-13 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me vaša iskustva. Ima li onih koji su ostali raditi nakon stručnog?
Koje beneficije ima poslodavac time da vas zaposli?

Vidim da sad postoji i mjera Rad nakon stručnog osposobljavavanja, da li netko na toj mjeri? Kolika je plaća? Nadam se da ne radis opet za kikiriki
Ima Zapravo vecina onih koje ja znam je ostala raditi, sto u privatnim firmama, sto u ministarstvima, zupanijama i udrugama. Tu i tamo tek netko nije, na uzorku od 10ak ljudi iz moje okoline.

Ja sam ostao, kako firma ima od strane stranih vlasnika zabranu povecanja broja zaposlenih, iducu godinu sam se slepao pola na ugovor o djelu, a pola na agenciju, i sad od prosle godine sam primljen na neodredjeno kad su se realizirali neki odlasci u mirovinu. Bilo nas je 24 u firmi na SO, ostalo nas je 6. No sumnjam da itko sad nema posao, dvije cure rade identicno to sto su i ovdje u konkurentskoj firmi, ITevci su se razbjezali kud koji, neki otisli u drzavnu sluzbu i tak.

Firma vise nece uzimati ljude na SO zbog neispunjenih ocekivanja. Ne u smislu polaznika, nego su sefovi ocekivali da ce ih moci sve zadrzati, ukljucili ih u procese, i onda cap, nema vise. Tako da im se sad ne isplati opet prolaziti kroz takve potrese.

Za mene osobno, to je bila najbolja odluka, stvarno mi je orvorila vrata da tamo postanem vrlo bitan i sad, s 3 godine iskustva vec vodim lokalni dio jednog tima.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 10:01   #6
Quote:
Akropola kaže: Pogledaj post
I uzme drugog na SO , a ovom prvom da otkaz i tako u krug.
još dok uzmeš u obzir da dobiš ugovor na neodređeno, tj. na sljedećih 5 god kolko poslodavac ima pravo dobivati pare za tebe a onda adio

ajde pa su ljudi to skužili i počeli davat otkaze pa sad jadan poslodavac mora vraćat pare
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 11:01   #7
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
ima, u firmi di radim ostalo nas je nekoliko, ja sam požalila radi toga jer su uvjeti koma

daklem, i ako ostaneš, i ako si još i mlađi od 30 onda poslodavac dobi pare za tebe, ti radiš za siću
super pa kolka ti je sad plaća? isto 2400 ili nes mrvicu veca?
mislim da cu tako sta odbit, ako mi to opet ponude sad kad mi istekne stručno..
katastrofa, imas faks i onda radis za sicu
miro-13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 11:14   #8
Quote:
miro-13 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me vaša iskustva. Ima li onih koji su ostali raditi nakon stručnog?
Koje beneficije ima poslodavac time da vas zaposli?

Vidim da sad postoji i mjera Rad nakon stručnog osposobljavavanja, da li netko na toj mjeri? Kolika je plaća? Nadam se da ne radis opet za kikiriki
Evo konkretno u ministarstvu financija nas 40-ak dobilo nogu nakon odrađenog stručnog i sad hladimo jaja na burzi. Nit da bi ponudili ugovor o djelu, na određeno, niš. Najgora opcija je u ministarstvu nekom odradit stručno jer uglavnom ne ostavljaju nakon stručnog, dok kod privatnika su veće šanse da ostave. No birat pametno, odabrao sam min. financija zbog dobre reference i vidim da mi određenu prednost sad daje nad ostalima koji su stručno obavljali u nekoj žnj instituciji koja ni sa strukom im puno veze nema.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 15:47   #9
Quote:
miro-13 kaže: Pogledaj post
super pa kolka ti je sad plaća? isto 2400 ili nes mrvicu veca?
mislim da cu tako sta odbit, ako mi to opet ponude sad kad mi istekne stručno..
katastrofa, imas faks i onda radis za sicu
mrvicu više od toga, da imam izbora poslala bi ga di mu je mjesto

da imam koju kaznnenu prijavu i koju godinu odrađenu u reštu ziher bi bila u boljoj poziciji

Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Evo konkretno u ministarstvu financija nas 40-ak dobilo nogu nakon odrađenog stručnog i sad hladimo jaja na burzi. Nit da bi ponudili ugovor o djelu, na određeno, niš. Najgora opcija je u ministarstvu nekom odradit stručno jer uglavnom ne ostavljaju nakon stručnog, dok kod privatnika su veće šanse da ostave. No birat pametno, odabrao sam min. financija zbog dobre reference i vidim da mi određenu prednost sad daje nad ostalima koji su stručno obavljali u nekoj žnj instituciji koja ni sa strukom im puno veze nema.
kao što napisah gore, ostavljaju zato jer poberu poticaje koje dobiju od države, inače ne vjerujem da bi zadržavali ljude
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 09:51   #10
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Evo konkretno u ministarstvu financija nas 40-ak dobilo nogu nakon odrađenog stručnog i sad hladimo jaja na burzi. Nit da bi ponudili ugovor o djelu, na određeno, niš. Najgora opcija je u ministarstvu nekom odradit stručno jer uglavnom ne ostavljaju nakon stručnog, dok kod privatnika su veće šanse da ostave. No birat pametno, odabrao sam min. financija zbog dobre reference i vidim da mi određenu prednost sad daje nad ostalima koji su stručno obavljali u nekoj žnj instituciji koja ni sa strukom im puno veze nema.
Neznam baš kakva je referenca s obzirom da si na burzi..nažalost takva je sudbina većine nas na so
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 10:30   #11
Dobra je referenca, vidim to kad npr. mene pozovu na razgovor/testiranje a frenda koji ima sve isto u cv-u, osim kaj je stručno odradio u turističkoj agenciji na poslu kaj mu sa strukom puno veze nema, ne pozovu..bar neš.
Želim samo reć, pametno birat stručno, ne prihvaćat odma prvi posao samo zato što se nudi, šansa je jedna za ispucat, osobno sam nekolko mjeseci tražio i odbio čak 7-8 ponuda za stručno dok nisam našao ono kaj želim, tj. kaj mislim da će mi najviše koristit kasnije..niste ništa dužni na stručnom, tam ste praktički volonteri plaćeni od strane države i eu fondova, besplatna radna snaga nekome, tak da slobodno otkažete stručno ak vam se prvog radnog dana nije svidjelo, isto sam sam učinio, proveo nekoliko sati na jednom stručnom što je bilo dovoljno da uvidim da od tog neću baš nikakve koristi imati tj. da mogu bolje stručno ubosti..dao 'otkaz' nakon nekoliko sati, zvao burzu odmah da stopiraju papirologiju da mi se ne skine taj jedan dan, tj. da kod sljedećeg prijavljavanja na neko drugo so, nemam ni jedan dan radnog iskustva..malo naljutio šeficu, no sve pet ispalo, nemože vam nitko niš, slobodno birate nešto drugo..kažem to samo zato jer sam čuo dost ljudi kad su dobili neko so, kak već prvog dana nisu zadovoljni, nije ono što su mislili da jest, no 'neće valjd sad otkazivati'..
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 23:55   #12
Po struci sam ekonomist (mag. oec.). Nakon odrađenog SOR-a u gradskoj upravi, već 1 god i 8 mj sam na burzi. "Normalan" posao je skoro pa nemoguće naći jer se 95% oglasa odnosi na SOR. Ono malo što se nađe uglavnom je već "rezervirano" za nekog tko radi kod poslodavca na crno ili na ugovor o djelu pa ovim pro-forma natječajem samo žele zaposliti svog čovjeka na "legalan" način. Naravno, to se odnosi na državne firme.

Ponude za SOR u općinama, gradovima i županijama odbijati/prekidati bez puno razmišljanja s obzirom da su šanse za zapošljavanjem nakon SOR-a kod njih gotovo jednake nuli. Naravno, iznimka je ako imate nekog od "svojih" koji tamo rade pa mogu izmisliti neko radno mjesto za vas i tražiti od države da im se odobri zapošljavanje jer se "pojavila potreba" za dodatnom radnom snagom.

Nakon stručnog osposobljavanja prijavljivao sam se na oglase, slao otvorene molbe, ažurirao do savršenstva životopis i profile na portalima za posao, ali ikakve naznake za posao nema.

U međuvremenu sam izvanredno upisao još jedan studij, struku koja nema veze s mojom prvom strukom u nadi ću možda uspjeti naći nešto drugdje i u razgovoru s kolegama saznajem da je 90% njih zaposleno preko urgiranja stranke ili zato jer su Hercegovci pa svatko svog rođu vuće (govorim o ZG).

Želim raditi u Hrvatskoj, ali sam sebi sam odredio neke granice - ako do 30-e ne nađem posao ovdje, apliciram negdje vani.

Ono što je dovelo do stanja u kojem smo sada je upravo uvođenje mjere stručnog osposobljavanja i apsolutno se zalažem da se navedena mjera ukine jer nije pridonijela ničemu pozitivnom!
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 23:58   #13
Quote:
Tekstopisac kaže: Pogledaj post

Ono što je dovelo do stanja u kojem smo sada je upravo uvođenje mjere stručnog osposobljavanja i apsolutno se zalažem da se navedena mjera ukine jer nije apsolutno ničemu pridonijela!


Upotpunosti te razumijemo. ALi nažalost, trebalo bi biti glasnije. Pošalji mailove medijima, na više adresa ministartsvu, možeš s anonimne adrese. treba to razglasiti.
greengold is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 01:02   #14
Tema kao stvorena za mene!

Nemam niš pametno za reći, osim da me iritira reakcija kad nekome kažem da sam se javila na taj-i-taj natječaj:

- Imaš kakvu vezu?
- Ne
- Oh... a sretno onda...

(ne kažu ni da javim kak je prošlo)

Odradila sam SO u nekoj javnoj ustanovi koja smije zaposliti nove ljude samo na novi SO i nemam ama baš nikog svog da me uhljebi.

Ima tko da planira pokrenuti nešto svoje? Ja imam sto ideja ali me muka hvata te silne papirologije!
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 08:22   #15
Quote:
Tekstopisac kaže: Pogledaj post
Po struci sam ekonomist (mag. oec.). Nakon odrađenog SOR-a u gradskoj upravi, već 1 god i 8 mj sam na burzi. "Normalan" posao je skoro pa nemoguće naći jer se 95% oglasa odnosi na SOR. Ono malo što se nađe uglavnom je već "rezervirano" za nekog tko radi kod poslodavca na crno ili na ugovor o djelu pa ovim pro-forma natječajem samo žele zaposliti svog čovjeka na "legalan" način. Naravno, to se odnosi na državne firme.

Ponude za SOR u općinama, gradovima i županijama odbijati/prekidati bez puno razmišljanja s obzirom da su šanse za zapošljavanjem nakon SOR-a kod njih gotovo jednake nuli. Naravno, iznimka je ako imate nekog od "svojih" koji tamo rade pa mogu izmisliti neko radno mjesto za vas i tražiti od države da im se odobri zapošljavanje jer se "pojavila potreba" za dodatnom radnom snagom.

Nakon stručnog osposobljavanja prijavljivao sam se na oglase, slao otvorene molbe, ažurirao do savršenstva životopis i profile na portalima za posao, ali ikakve naznake za posao nema.

U međuvremenu sam izvanredno upisao još jedan studij, struku koja nema veze s mojom prvom strukom u nadi ću možda uspjeti naći nešto drugdje i u razgovoru s kolegama saznajem da je 90% njih zaposleno preko urgiranja stranke ili zato jer su Hercegovci pa svatko svog rođu vuće (govorim o ZG).

Želim raditi u Hrvatskoj, ali sam sebi sam odredio neke granice - ako do 30-e ne nađem posao ovdje, apliciram negdje vani.

Ono što je dovelo do stanja u kojem smo sada je upravo uvođenje mjere stručnog osposobljavanja i apsolutno se zalažem da se navedena mjera ukine jer nije pridonijela ničemu pozitivnom!
Užas.. Ja završavam sor za 2 mjeseca i mislim da me čeka ista sudbina..što si se javljao samo u državne firme? Ja znam da ću se javljat gdje god samo da radim
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 00:17   #16
Problem je jer je prvo počeo izrabljivati javni pa privatni sektor.
Bilo bi unčikovitije kada bi imali bolju kontrolu.Jer kako je moguće da na SOR gdje je zaposleno dvoje ljudi dođe njih 5.
Akropola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 13:10   #17
Sve se to može prijaviti glavnoj podružnici hzz jer masovno kontroliraju poslodavce baš radi izrabljivanja.
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:31   #18
dal osoba nakon odrađenog stručnog ima pravo na naknadu s biroa?
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 15:01   #19
Quote:
niqa kaže: Pogledaj post
dal osoba nakon odrađenog stručnog ima pravo na naknadu s biroa?
Ne, jer to nije bio radni odnos.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 16:04   #20
Quote:
Tekstopisac kaže: Pogledaj post
Po struci sam ekonomist (mag. oec.). Nakon odrađenog SOR-a u gradskoj upravi, već 1 god i 8 mj sam na burzi. "Normalan" posao je skoro pa nemoguće naći jer se 95% oglasa odnosi na SOR. Ono malo što se nađe uglavnom je već "rezervirano" za nekog tko radi kod poslodavca na crno ili na ugovor o djelu pa ovim pro-forma natječajem samo žele zaposliti svog čovjeka na "legalan" način. Naravno, to se odnosi na državne firme.


U međuvremenu sam izvanredno upisao još jedan studij, struku koja nema veze s mojom prvom strukom u nadi ću možda uspjeti naći nešto drugdje i u razgovoru s kolegama saznajem da je 90% njih zaposleno preko urgiranja stranke ili zato jer su Hercegovci pa svatko svog rođu vuće (govorim o ZG).
To je istina. Na tom soru-u uopće se ne treba trudit.
Bio loš ili ekstra dobar, nakon godinu dana - bok i snalazi se sam u ovoj žabokrečini.
Sve to uz neku špranciranu preporuku, a od hvale se ne živi.
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.