Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2017., 16:10   #21
Quote:
Kwe kaže: Pogledaj post
Mene također zanima posao u ovom području s time da me zanima više kreativna strana nego tehnička (o kojoj ne znam ništa) i zanima me ima li smisla uopće tražiti posao u ovom području bez tehničkih znanja.

Može li netko dobiti posao koji je isključivo kreativne naravi, smišljanje reklamnih sadržaja i pisanje? S time da nije da se ne želim baviti ovim tehničkim djelom, nego ne znam ništa o tome, bio bih voljan učiti, ali ne bih mogao dobiti posao na temelju tih znanja jer ih nemam.

Također, od ovih pitanja u citatu dolje, nakon prva dva ne bih mogao ni na jedno odgovoriti.



Čuo sam da dosta ljudi u ovom području započnu kao neki interni i onda eventualno dobiju posao na kraju toga, je li tako nešto moguće?
Bez ikakvih znanja jako teško. Čak je teško ljudima sa znanjem, a bez iskustva.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:13   #22
Quote:
Kwe kaže: Pogledaj post
Čuo sam da dosta ljudi u ovom području započnu kao neki interni i onda eventualno dobiju posao na kraju toga, je li tako nešto moguće?
moguće je mi smo zaposlili troje ljudi koji su kod nas u nekom trenutku bili interni (jedan dečko je zaposlen skoro godinu dana nakon što mu je završio internship).

Bitno je da ako se prijaviš na internship i uzmu te, učiš i upijaš što više možeš. Nemoj biti jedan od onih koji napola sluša, budem iza ručka napravio, pa kreneš radit i ne znaš odakle bi počeo, ali ti je neugodno pitat nekoga i slično. Iskoristi priliku i nauči sve što možeš i što ti se pruža da naučiš.


S obzirom na to da "pucaš" na kreativu reklama, to je puno teže jer svi koji rade na tome su prošli hrpu i hrpu malih kampanja da bi došli do toga, da ne pričam da postoje brandovi koji angažiraju poznate hrvatske redatelje i scenariste za svoje reklame.


U svakom slučaju, radi, uči, završi par tečajeva na Courseri, ako možeš plati si neki tečaj tipa Algebre, poveži se s ljudima u branši, čitaj FB grupe o tome i javljaj se na job natječaje
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 13:39   #23
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
moguće je mi smo zaposlili troje ljudi koji su kod nas u nekom trenutku bili interni (jedan dečko je zaposlen skoro godinu dana nakon što mu je završio internship).

Bitno je da ako se prijaviš na internship i uzmu te, učiš i upijaš što više možeš. Nemoj biti jedan od onih koji napola sluša, budem iza ručka napravio, pa kreneš radit i ne znaš odakle bi počeo, ali ti je neugodno pitat nekoga i slično. Iskoristi priliku i nauči sve što možeš i što ti se pruža da naučiš.


S obzirom na to da "pucaš" na kreativu reklama, to je puno teže jer svi koji rade na tome su prošli hrpu i hrpu malih kampanja da bi došli do toga, da ne pričam da postoje brandovi koji angažiraju poznate hrvatske redatelje i scenariste za svoje reklame.


U svakom slučaju, radi, uči, završi par tečajeva na Courseri, ako možeš plati si neki tečaj tipa Algebre, poveži se s ljudima u branši, čitaj FB grupe o tome i javljaj se na job natječaje
Hvala!

Kažeš da je teže dobiti posao u kreativnom djelu, na što misliš da bi netko kao ja, dakle bez znanja i iskustva, trebao ciljati, bilo u smislu što bi radio kao intern ili kada bi nekako dobio posao?

Što se tiče tih internshipa, moram li ja čekati da neka agencija objavi da traži interne ili mogu povlačit za rukav i javljat se iz vedra neba mailom?
Kwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 12:05   #24
Quote:
Kwe kaže: Pogledaj post
Hvala!

Kažeš da je teže dobiti posao u kreativnom djelu, na što misliš da bi netko kao ja, dakle bez znanja i iskustva, trebao ciljati, bilo u smislu što bi radio kao intern ili kada bi nekako dobio posao?

Što se tiče tih internshipa, moram li ja čekati da neka agencija objavi da traži interne ili mogu povlačit za rukav i javljat se iz vedra neba mailom?
posao na koji ciljas je posao koji se dobiva nakon xy godina iskustva. Moji prijedlozi su da ciljas na neki internship community / content managera ili copywritera.


Uvijek postoji hrpa aktivnih natječaja, ali možeš se i javiti mailom agenciji
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 11:05   #25
Kolike su plaće u tim digitalnim agencijama ? U zadnje vrijeme vidim svako malo neki oglas da traze ljude..samo uvijek sa iskustvom.
t0ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 15:30   #26
Quote:
t0ma kaže: Pogledaj post
Kolike su plaće u tim digitalnim agencijama ? U zadnje vrijeme vidim svako malo neki oglas da traze ljude..samo uvijek sa iskustvom.
ovisno o radnom iskustvu od 4k do preko 10k
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:29   #27
Htio bih se baviti digitalnim marketingom i imam hrpu pitanja. Puno ih je pa odgovorite šta vam se da

1. Primaju li agencije na praksu ljude koji više nisu studenti?

2. Kolike su šanse da me agencija primi na praksu ako im samo pošaljem mail iz vedra neba, dakle bez da oni objave da traže nekog za praksu?

3. Kolike su šanse da osoba dobije posao nakon prakse?

4. Znače li agencijama išta certifikati? Koji bi im bili značajni?

5. Razmišljam o odlasku na Digitalnu akademiju koju su organizirali Hub385 i Svi na web

https://hub385.com/digitalna-akademija

ali dvojim jer to su sve stvari koje mogu naučit sam online besplatno, ali ovdje ću dobiti certifikat pa me zanima što mislite o tome koliko bi bilo značajno nekoj agenciji da ja imam takvo nešto u CV-u.


Ja nemam nikakvog iskustva niti formalnog obrazovanja u digitalnom marketingu, učio sam sam o SEO, adwordsima i drugim aspektima digitalnog marketinga sam, ali samo tako teoretski, nemam još nikakvog praktičnog iskustva.

Privlači me copywriting i SEO i još malo dvojim između njih po pitanju što me više privlači, ali više bih prednost dao copywritingu.

Planiram napraviti par smiješnih animiranih videa za youtube, što bi mi, valjda, išlo u prilog pri prijavljivanju za CW-a i radio sam još u osnovnoj na par kratkih filmova. To je praktički to što se mojih kvalifikacija tiče.

Plan mi je tražiti da me netko primi na praksu i pokušati raditi dovoljno dobro da bi mi možda ponudili posao. Je li to realan plan?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 17:54   #28
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
...

U svakom slučaju, radi, uči, završi par tečajeva na Courseri, ako možeš plati si neki tečaj tipa Algebre, poveži se s ljudima u branši, čitaj FB grupe o tome i javljaj se na job natječaje
Zavrsio sam tamo nedavno edukaciju za digitalni marketing, tesko smece al bez pretjerivanja. Nekvalitetno do boli. Lova potrosena uzalud i ne preporucam nikome, radije gledajte online udemy i slicne. To sto se upisuje u radnu knjizicu nista ne znaci jer i dalje prednost u odnosu na mene dobije student xy fakulteta, a ne ja koji imam zavrsen ekonomski+tu edukaciju, cak i za praksu. Ne isplati se niti kasnije kad steknes neko iskustvo jer te tamo ne uce nicemu novome ili nekakvim "cakama".

Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Uvijek postoji hrpa aktivnih natječaja, ali možeš se i javiti mailom agenciji
Ne postoji, a ako se poneka i nadje, svakako gledaj stranice pojedinih agencija na drustvenim mrezama pa ti se mozda i posreci jer u principu samo tamo objavljuju da nekoga traze. Prema onome sto vidim i kroz sto prolazim vec neko vrijeme, sto manje znas i sto si udaljeniji od toga u svom obrazovanju vece su ti sanse za dobiti priliku. Kroejsn lodjik. U mojem slucaju se barem tako pokazalo.
Tom Meighan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:29   #29
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Htio bih se baviti digitalnim marketingom i imam hrpu pitanja. Puno ih je pa odgovorite šta vam se da

1. Primaju li agencije na praksu ljude koji više nisu studenti?

2. Kolike su šanse da me agencija primi na praksu ako im samo pošaljem mail iz vedra neba, dakle bez da oni objave da traže nekog za praksu?

3. Kolike su šanse da osoba dobije posao nakon prakse?

4. Znače li agencijama išta certifikati? Koji bi im bili značajni?

5. Razmišljam o odlasku na Digitalnu akademiju koju su organizirali Hub385 i Svi na web

https://hub385.com/digitalna-akademija

ali dvojim jer to su sve stvari koje mogu naučit sam online besplatno, ali ovdje ću dobiti certifikat pa me zanima što mislite o tome koliko bi bilo značajno nekoj agenciji da ja imam takvo nešto u CV-u.


Ja nemam nikakvog iskustva niti formalnog obrazovanja u digitalnom marketingu, učio sam sam o SEO, adwordsima i drugim aspektima digitalnog marketinga sam, ali samo tako teoretski, nemam još nikakvog praktičnog iskustva.

Privlači me copywriting i SEO i još malo dvojim između njih po pitanju što me više privlači, ali više bih prednost dao copywritingu.

Planiram napraviti par smiješnih animiranih videa za youtube, što bi mi, valjda, išlo u prilog pri prijavljivanju za CW-a i radio sam još u osnovnoj na par kratkih filmova. To je praktički to što se mojih kvalifikacija tiče.

Plan mi je tražiti da me netko primi na praksu i pokušati raditi dovoljno dobro da bi mi možda ponudili posao. Je li to realan plan?

a) ovisi o agenciji

b) i to ovisi o agenciji u principu ne jer vjerojatno imaju nekog, ali možda te stave na listu pa povozu kasnije

c) općenito posao? teško jer ćeš imat samo mjesec-dva-tri ili koliko već prakse

d) ovisi koji. kod mene su google certifikati bitni ako misliš radit u performance odjelu

e) nije loše jer ćeš tamo i upoznat dosta ljudi u ovoj branši, a i to je bitno



Realni plan nek ti bude što više učiti. Čitaj newslettere, case studyje i javljaj se na oglase. Jer ako prođeš prvi krug, u drugi ti mogu staviti da npr. složiš content mjesečni plan facebook objava za taj i taj brend , a za to trebaš zanti neke stvari.




Quote:
Ne postoji, a ako se poneka i nadje, svakako gledaj stranice pojedinih agencija na drustvenim mrezama pa ti se mozda i posreci jer u principu samo tamo objavljuju da nekoga traze. Prema onome sto vidim i kroz sto prolazim vec neko vrijeme, sto manje znas i sto si udaljeniji od toga u svom obrazovanju vece su ti sanse za dobiti priliku. Kroejsn lodjik. U mojem slucaju se barem tako pokazalo.

Od kad sam došla na posao izašlo mi je jedno 5 oglasa za posao u digitalnom marketingu. Što za pozicije accounta, performance specijalista, communityja... Posla ima, ali ima i konkurencije.


Ovo što ti pričaš, ja ne znam gdje se prijavljuješ za poslove. Jer ja imam drugačija iskustva i konkretno u mojoj firmi nije tako.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:51   #30
Kako stoje stvari s ove tehničke strane? Ponuda/potražnja? Što je poželjno znat za entry level poziciju?
Pretpostavljam adwords/analytics? Da li se koriste kakvi programski jezici u radu (Python, R, SQL...)?
Meni je dosta zanimljiv rad s podacima i ta tehnička strana ali kreativna baš i ne. Nisam dosad razmišljao o digitalnom marketingu ali što više čitam sve mi se čini zanimljivije. Čini mi se da dosta ulazi u područje data analize. Ili se varam?
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:59   #31
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Od kad sam došla na posao izašlo mi je jedno 5 oglasa za posao u digitalnom marketingu. Što za pozicije accounta, performance specijalista, communityja... Posla ima, ali ima i konkurencije.


Ovo što ti pričaš, ja ne znam gdje se prijavljuješ za poslove. Jer ja imam drugačija iskustva i konkretno u mojoj firmi nije tako.
Kolko mi se cini, pitanje je islo od nekoga tko s time nema iskustva. Da, oglasa za takav posao bude ponekad ali svi oni traze bijesno iskustvo s bijesnim zahtjevima kako vec to i biva, a to ne mozes imati kad ti nitko ne pruzi pocetnu sansu gdje ces to naucit. Sto se tice bas oglasa za praksu i pocetni posao za kakve mi se cini da je kolega i postavio pitanje, a na koje sam se bio i referirao - takvi gotovo ne postoje, a kao sto sam i rekao ako ih bude oni izadju na sluzbenim stranicama agencija. O tome koga na kraju na tu praksu uzmu uopce ne zelim ulazit jer ono sto sam vidio me danima tjeralo na wc. Iz svog iskustva samo mogu rec da obrazovanje, certifikat i sl. apsolutno nista ne donose. Bottom line: kreni sam, putem uci i uvlaci se u dupe onima koji se time bave, druge nema.
Tom Meighan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 12:14   #32
Quote:
Tom Meighan kaže: Pogledaj post
Zavrsio sam tamo nedavno edukaciju za digitalni marketing, tesko smece al bez pretjerivanja. Nekvalitetno do boli. Lova potrosena uzalud i ne preporucam nikome, radije gledajte online udemy i slicne. To sto se upisuje u radnu knjizicu nista ne znaci jer i dalje prednost u odnosu na mene dobije student xy fakulteta, a ne ja koji imam zavrsen ekonomski+tu edukaciju, cak i za praksu. Ne isplati se niti kasnije kad steknes neko iskustvo jer te tamo ne uce nicemu novome ili nekakvim "cakama
Koji fakulteti bi imali prednost pred ekonomskim? Ne bi im trebalo biti bitno s kojeg si fakulteta za SEO, adwords, CM, copywriting.

Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
a) ovisi o agenciji

b) i to ovisi o agenciji u principu ne jer vjerojatno imaju nekog, ali možda te stave na listu pa povozu kasnije
Ima li to možda veze s veličinom agencije? Možda lakše u malim?

Quote:
e) nije loše jer ćeš tamo i upoznat dosta ljudi u ovoj branši, a i to je bitno
Ali ja bih išao na online verziju, tako da ne bih nikoga upoznao Jedino bi mi se isplatilo eventualno zbog certifikata.

Quote:
Sto se tice bas oglasa za praksu i pocetni posao za kakve mi se cini da je kolega i postavio pitanje, a na koje sam se bio i referirao - takvi gotovo ne postoje
Jesi se ti pokušavao javljat njima za praksu kada nisu tražili nikoga?

Quote:
O tome koga na kraju na tu praksu uzmu uopce ne zelim ulazit jer ono sto sam vidio me danima tjeralo na wc.
Zašto, koga uzmu?
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 19:24   #33
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Koji fakulteti bi imali prednost pred ekonomskim? Ne bi im trebalo biti bitno s kojeg si fakulteta za SEO, adwords, CM, copywriting.

Zašto, koga uzmu?
1. Pa ispada da im nije bitno tako da ne brini. Po meni bi po nekoj logici pocetnu prednost trebali imati studenti ekonomskog fakulteta koji su slusali marketing, imali taj smjer i doticaj s digitalnim marketingom, pa i studenti fakulteta politickih znanosti ponajprije radi pr-a (social media), pa i copywritinga. Iskustvo je nesto sasvim drugo od formalnog obrazovanja, ali jos jednom naglasavam kako mi ovdje pricamo o praksi na koju dolazis bez iskustva i po tome bi za mene trebao prednost imati netko s tih podrucja, odnosno moje misljenje je da je za praksu bitno formalno obrazovanje kolko je za normalno radno mjesto bitno iskustvo. Nekog reda valjda treba biti.

2. Osobe koje su suprotne svemu ovome sto sam naveo pod broj 1. S time da sam ja dozivio jos veci poraz jer sam osim faxa imao i dodatnu specijaliziranu naobrazbu (kakva god ona bila) u sklopu koje sam radio odredjeni projekt, a poziciju bi u gomili slucajeva dobio netko sa znjsag fakulteta: neke osobe koje i osobno poznajem pa tako i znam da im je glavni doticaj s dig. marketingom bio najcesce otvorit sebi instagram profil, ispucat par fotki po centru Zagreba ili onoga sto jedu, otvorit facebook page te otic na 2-3 otvorena predavanja na ekonomiju koju su imali profesori i marketinski strucnjaci. Za nase pojmove je odredjenim agencijama i to dovoljno da te prime.
Tom Meighan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 08:07   #34
Ne znam kakva je situacija sada, ali ruku na srce - prije 4-5 godina kad sam se javljala na jedan natječaj sa mnom na testiranju je bila ekipa s ekonomije i novinarstava. Tada nisu znali koliko tweet ima znakova, koje vrste fb adsa postoje i koja je razlika između SEO/SEM-a tako da oprosti, ali ne, ne trebaju imati "prednost" jer postoji velika mogućnost da ne znaju ono što se u poslu traži.

pričamo o praksi - formalno ne trebaš iskustvo za nju, ali HRPA studenata volonterski radi baš te poslove za neke male portale, studentske udruge,, iskustva sa konferencija i slično tako da dolaze na praksu sa već nekim znanjem. Znači za vrijeme studija rade praksu, tako da kad se usporediš sa svojim završenim faksom i nula iskustva, i nekog ko je na 4 godini i ima godinu iskustva - da , uzet ću nekog s iskustvom.


anyways, želim vam puno sreće svima
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 14:08   #35
Pa evo onda je po tome sve jasno: iskustvo treba i za praksu i za normalan posao. Cemu onda uopce postojanje rijeci "praksa" i cemu ona sluzi ako ne stjecanju iskustva? Prema tome su fakulteti totalno nebitni i ne vidim njihovu svrhu, i preporuka svakome je tko zeli dig. marketing da ne upisuje fakultet i bilo kakvu edukaciju nego uci doma, odlazi na konferencije i otvorena predavanja, otvori twitter i instagram i poslika jelo s tanjura iz raznih kuteva.. Zagarantiran mu je posao/ praksa sto li vec. Takvih koji ne znaju osnovne stvari ce biti svuda ali da bas SVI sa tih fakulteta koji se jave ne znaju, e to mi je vec malo too much.
Po toj nekoj logici ja cu tak malo crtkarat doma i za nekog, otic u oris koji put pa idem u arhitekte, nije bitno sto sam student komparativne knjizevnosti ipak je bitno to da imam iskustva i upijam znanja iz arhitekture na sve strane.

P.s. odradio sam za vrijeme faxa posao/projekt prek student servisa vezan za to tako da eto, imam i taj dio koji si spominjala. tak da je onda jos i gore sto nisam primljen, nit ja nit kolegica. stojim iza toga da za praksu prednost treba imati netko s formalnim obrazovanjem, zato dolazi kod nekoga da nauci, kakve veze ima sto nije bio u prilici volontirati za vrijeme faxa.. posvetio se studiju i stize na svoju prvu praksu upravo da uci i nauci.

Zadnje uređivanje Tom Meighan : 07.05.2017. at 14:21.
Tom Meighan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 20:21   #36
kakava su mišljenja o Algebrinom studiju Digitalnog marketinga? Ne tečajevi koje provodi Otvoreno učilište Algebra, već baš stručni studij u izvedbi visokog učilišta.

vidim da su prve 3 preddiplomske godine posvećene "zanatskim" znanjima tj. učenju programskih jezika, rada s bazama podataka, web dizajnu i sl., a da se diplomski dio studija orijentira na analize podataka, strateško vođenje kampanja, vođenje agencije i sl.

pretpostavljam da branši fali ovih prvih, "zanatlija", sa iskustvom i znanjem, a da stručnjaci koji bi se fokusirali na ove potonje "strateške" poslove baš i nisu potrebni na tržištu rada.

btw, privlači me digitalni marketing, tim više kao osobu sa "promašenim" VSS-om, pa razmatram mogućnosti uključenja u posao, osobito ovaj analitički dio ...jer, kao što rekoh, imam dojam da upravo onaj najkraći put do entry levela podrazumijeva specifična "zidarska" znanja i vještine koje je potrebno stjecati godinama, i gdje novajlije sa 30 i 30+ nisu baš na cijeni
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:53   #37
Algebra je samo pumpanje nepotrebnom teorijom, a malo prakse, smatram da je uvijek bolje raditi u firmi koja se s tim bavi, samo problem je što je kod nas privatni sektor praktični nepostojeći pa i ne postoje takve i slične firme.

Osim Algebre, da li postoji još koje učilište koje ima slične programe?
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:32   #38
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
kakava su mišljenja o Algebrinom studiju Digitalnog marketinga? Ne tečajevi koje provodi Otvoreno učilište Algebra, već baš stručni studij u izvedbi visokog učilišta.

vidim da su prve 3 preddiplomske godine posvećene "zanatskim" znanjima tj. učenju programskih jezika, rada s bazama podataka, web dizajnu i sl., a da se diplomski dio studija orijentira na analize podataka, strateško vođenje kampanja, vođenje agencije i sl.

pretpostavljam da branši fali ovih prvih, "zanatlija", sa iskustvom i znanjem, a da stručnjaci koji bi se fokusirali na ove potonje "strateške" poslove baš i nisu potrebni na tržištu rada.

btw, privlači me digitalni marketing, tim više kao osobu sa "promašenim" VSS-om, pa razmatram mogućnosti uključenja u posao, osobito ovaj analitički dio ...jer, kao što rekoh, imam dojam da upravo onaj najkraći put do entry levela podrazumijeva specifična "zidarska" znanja i vještine koje je potrebno stjecati godinama, i gdje novajlije sa 30 i 30+ nisu baš na cijeni
Tako je, tu si u pravu ali si omašio što se tiče mišljenja da te to može studij naučit. Realno, te vještine pokupiš ako si imalo ''into that'' unutar par mjeseci rada u nekoj malo boljoj agenciji ( a moguće je i u drugima) jer je tempo rada takav da ili se prilagodiš ili si gotov. Ovaj posao nije za svakoga, makar zna zvučat fancy. I ne postoje knjige di se može naučit, samo one koje te mogu donekle pripremit na kaos koji slijedi
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:26   #39
Quote:
bubimir13 kaže: Pogledaj post
Tako je, tu si u pravu ali si omašio što se tiče mišljenja da te to može studij naučit. Realno, te vještine pokupiš ako si imalo ''into that'' unutar par mjeseci rada u nekoj malo boljoj agenciji ( a moguće je i u drugima) jer je tempo rada takav da ili se prilagodiš ili si gotov. Ovaj posao nije za svakoga, makar zna zvučat fancy. I ne postoje knjige di se može naučit, samo one koje te mogu donekle pripremit na kaos koji slijedi

konačno netko tko zna što priča
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:04   #40
Evo ti savjet, otvori svoj FB brend page i acc na drugim mrežama i kreiraj sadržaj. Pa vidi kako ide, kako ne ide i usput čitaj online o trendovima i novotima. Otvori wp sajt, stavi GA gore pa kopaj. Objavljuj blogove pa vježbaj. Nije nuklearna fizika, ako ti se da raditi i truditi.. I onda ako nakon pola godine i dalje furaš priču znat ćeš da si na dobrom putu, a da ne kažem da je i to referenca za dobiti posao. Jer nije baš lako biti kreativan iz posta u post , komentara u komentar kad ti je to svakodnevni 0-24 posao..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.