Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 19:04   #41
Uskoro imam razgovor za posao CM-a u jednoj agenciji pa me zanima što mogu očekivati. Kakva pitanja bih mogao dobiti?

Prije razgovora sam riješio zadatak pa pretpostavljam da neću rješavati nikakve zadatke tamo, nego će više biti baš razgovor.

Što se tiče odječe pretpostavljam da se mogu obuči kako god.
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 01:13   #42
Kakve zadatke si imao?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 09:29   #43
Napisati objavu za Facebook (najava novog proizvoda) i blog post.
Thelonious is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 09:40   #44
Jesi li ti oni pripremili podatke ili izmišpljen primjer?

Koja iskustva u digitalnom marketingu si ima prije ovoga?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:49   #45
Trenutno sam na SOR-u u jednoj državnoj firmi i radim kao CM. Plan mi je po isteku SOR-a javiti se agencijama u nadi da će me netko na temelju te godine iskustva htjeti zaposliti kao CM-a.

Problem je što, pošto se radi o državnoj instituciji (iako u kulturnom sektoru), je dobar dio sadržaja malo suhoparan i po špranci, iako ima i nekih postova koji idu u kategoriju, recimo, zanimljivosti. Hoću reći, netko tko bi dobio molbu od mene i otišao pogledati što sam ja to radio, ne bi nužno bio očaran, ali moram pratiti politiku.

Može li mi netko reći kolike su mi šanse, s obzirom na to sve, dobiti posao po završetku SOR-a? Spreman sam i odraditi neku probnu praksu, ako bude trebalo.
Phil Marlowe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:02   #46
Trebao bi uz posao i raditi nesto svoje, dakle voditi svoj privatni blog ili freelancati kao CM pa to onda mozes ukljuciti u svoj portfolio ili CV.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 21:51   #47
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Trebao bi uz posao i raditi nesto svoje, dakle voditi svoj privatni blog ili freelancati kao CM pa to onda mozes ukljuciti u svoj portfolio ili CV.
Imam priliku možda održavati Facebook i sajt za jednu udrugu, ali se nećkam prihvatiti li to ili ne, jer sam pretrpan obavezama i nemam baš vremena. Bi li mi to nešto značajno poboljšalo šanse, kada bi na CV-u imao i to, osim ovog SOR-a?
Phil Marlowe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 07:03   #48
Quote:
Phil Marlowe kaže: Pogledaj post
Imam priliku možda održavati Facebook i sajt za jednu udrugu, ali se nećkam prihvatiti li to ili ne, jer sam pretrpan obavezama i nemam baš vremena. Bi li mi to nešto značajno poboljšalo šanse, kada bi na CV-u imao i to, osim ovog SOR-a?


Naravno da bi. Ovako zvučiš kao troLL


Sent from my iPhone using Tapatalk
marko091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 12:41   #49
Zanima me kolike su generalno plaće za CM-ove? Pitam jer sam nedavno vidio na Twitteru nekog tko radi kao CM (mislim da nije u agenciji) i priča kako traži drugi posao jer CM-ovska plaća pokriva samo režije.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 10:15   #50
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Zanima me kolike su generalno plaće za CM-ove? Pitam jer sam nedavno vidio na Twitteru nekog tko radi kao CM (mislim da nije u agenciji) i priča kako traži drugi posao jer CM-ovska plaća pokriva samo režije.
ovisi o radnom iskustvu, količini i zahtjevnosti klijenata, radu u agenciji ili korporaciji. raspon je od 3-8k kuna.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 11:42   #51
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
ovisi o radnom iskustvu, količini i zahtjevnosti klijenata, radu u agenciji ili korporaciji. raspon je od 3-8k kuna.
i nije baš nešto
Rabarbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 11:54   #52
Quote:
Rabarbi kaže: Pogledaj post
i nije baš nešto
pa CM pozicija je obično samo stepenica uvod u digitala nije pozicija koju radiš cijeli život.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 12:02   #53
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
pa CM pozicija je obično samo stepenica uvod u digitala nije pozicija koju radiš cijeli život.
Misliš li da ima više CM-ova koji imaju neku plaću od koje mogu živjeti (pod pretpostavkom da su samci, nemaju obitelj) ili ima više onih koji su prema tom 3k kraju spektra?

Kažeš da je CM obično samo uvod, prema kojim poslovima se ljudi obično kreću iz CM-anja? Pretpostavljam da nije SEO i PPC, jer to neće naučiti na CM poslu, postaju li obično account manageri ili ima i još neka vrsta posla prema kojem idu?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 12:39   #54
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Misliš li da ima više CM-ova koji imaju neku plaću od koje mogu živjeti (pod pretpostavkom da su samci, nemaju obitelj) ili ima više onih koji su prema tom 3k kraju spektra?

Kažeš da je CM obično samo uvod, prema kojim poslovima se ljudi obično kreću iz CM-anja? Pretpostavljam da nije SEO i PPC, jer to neće naučiti na CM poslu, postaju li obično account manageri ili ima i još neka vrsta posla prema kojem idu?
Ovisi što tebi znači plaća od koje mogu živjeti to je pitanje za pdf gospodarstva i temu tamo 8K ti kao samcu nije dovoljno?


Ovisno o tome što im "legne" dok su CM-ovi -ili će ići prema accountima, ili će ići u coywriting branšu ili prema kreativnom nekom dijelu, a mogu i ići prema performance marketingu (samo što su onda slijedi poprilično učenja ako nisi baš na "ti" s adwordsima, displayem, e-mail marketingom i sličnim oglašavanjem - SEO teško).
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 13:15   #55
otvori paušalni obrt za marketing, nađi par klijenata i održavaj fb stranice...ne bi vjerovao koliko je to područje traženo i koliko se dobro može zaraditi...iz iskustva govorim...a opet sam svoj si gazda i radiš tempom koji si sam kreiraš.
nanino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 13:47   #56
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Ovisi što tebi znači plaća od koje mogu živjeti to je pitanje za pdf gospodarstva i temu tamo 8K ti kao samcu nije dovoljno?
Ma je, naravno, samo mi je taj doljnji kraj malo. Ne znam ima li puno CM-ova koji su u tipa 3-4,5k rangu.

Quote:
otvori paušalni obrt za marketing, nađi par klijenata i održavaj fb stranice...ne bi vjerovao koliko je to područje traženo i koliko se dobro može zaraditi...iz iskustva govorim...a opet sam svoj si gazda i radiš tempom koji si sam kreiraš.
Znaš neke ljude koji tako rade? Znaš li kako bi se došlo do prvih klijenata?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 15:30   #57
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Ma je, naravno, samo mi je taj doljnji kraj malo. Ne znam ima li puno CM-ova koji su u tipa 3-4,5k rangu.
pa ako krećeš od nule, bez imalo radnog iskustva, da, budi spreman da ćeš iamti takvu plaću. za godinu dana normalno da ćeš tražiti veću plaću.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 00:45   #58
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
pa ako krećeš od nule, bez imalo radnog iskustva, da, budi spreman da ćeš iamti takvu plaću. za godinu dana normalno da ćeš tražiti veću plaću.
Prema mojim informacijama početna plaća je 3600-4000 kn NETO (Slavonija)

Za godinu dana veća plaća Dobra, dobra...

Šalu na stranu, poduzeća koja daju veće plaće ne primaju početnike. Savjet: skupi godinu-dvije iskustva u nekoj normalnoj firmici za plaću od 3600-4000 kn i onda traži bolje.

Je**** tako to kod nas ide, drugi izbor je da počneš sam, a to je opet drugi par čarapa.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 21:51   #59
Quote:
Phil Marlowe kaže: Pogledaj post
Imam priliku možda održavati Facebook i sajt za jednu udrugu, ali se nećkam prihvatiti li to ili ne, jer sam pretrpan obavezama i nemam baš vremena. Bi li mi to nešto značajno poboljšalo šanse, kada bi na CV-u imao i to, osim ovog SOR-a?
Vjerujem da bi, poslodavci vole vidjeti nekoga motiviranog koji se zanima za posao koji radi i mimo radnog vremena.

Definitivno bi ti pomoglo i u stjecanju relevantnog iskustva.

Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Zanima me kolike su generalno plaće za CM-ove? Pitam jer sam nedavno vidio na Twitteru nekog tko radi kao CM (mislim da nije u agenciji) i priča kako traži drugi posao jer CM-ovska plaća pokriva samo režije.
Da, plaće nisu visoke, ali to i varira. U ZG su plaće u pravilu veće od ostatka Hrvatske pa tako i za CM-ove.

Naravno to ovisi i od poslodavca do poslodavca, koliko je spreman platiti i uopće može platiti.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 10:45   #60
Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post
Prema mojim informacijama početna plaća je 3600-4000 kn NETO (Slavonija)

Za godinu dana veća plaća Dobra, dobra...

Šalu na stranu, poduzeća koja daju veće plaće ne primaju početnike. Savjet: skupi godinu-dvije iskustva u nekoj normalnoj firmici za plaću od 3600-4000 kn i onda traži bolje.

Je**** tako to kod nas ide, drugi izbor je da počneš sam, a to je opet drugi par čarapa.

ne znam za slavoniju, mogu reći da zagreb.

prva plaća 4000. za godinu dana sam dobila 4500kn + prijevoz - znači cca 4850kn + službeni mob (to mi je bilo super jer sam dio posla obavljala sa samih evenata pa jebiga, data promet mi je bio velika stavka u plaćaju računa za mobitel).
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.