Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 09:14   #1061
Mišljenja sam da ne postoji zajednički život bez obaveza jednog prema drugom.
Tri godine je sasvim korektan otkazni rok, za one neodlučne, nakon kojeg ne možeš nekog odbaciti bez ikakvih reperkusija.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 09.06.2017., 09:18   #1062
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da ne postoji zajednički život bez obaveza jednog prema drugom.
Tri godine je sasvim korektan otkazni rok, za one neodlučne, nakon kojeg ne možeš nekog odbaciti bez ikakvih reperkusija.
Bome svašta ću još ovdje čuti
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Old 09.06.2017., 09:21   #1063
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Bome svašta ću još ovdje čuti
A jebiga, tak ti u zakonu piše.


Eto neko je propiso da ne možeš živjeti s nekom 3,5,15,34 godine i nemati prema toj osobi ikakvih obaveza pri razlazu. Neko je odlučio da ne moze sve ovisiti o tvojoj dobroj volji.


Ja mislim da je to u redu.






A sad krećemo
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 09.06.2017., 09:21   #1064
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Joj, haj'mo se praviti naivni i glupi...
Sve prosvećeni i emancipirani na temi, a samo što se vještice ne pale na trgu
De mi samo pliz eksplicitno, jel to ona teorija:

Muško koje nešto ne radi, ne radi zato što je lijen i bahat. Nezamislivo je da mu žena ne da.
Žensko koje nešto ne radi, ne radi zato što joj muž ne da. Nezamislivo je da je lijena i bahata.
ZloPrase is offline  
Old 09.06.2017., 09:31   #1065
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Joj, haj'mo se praviti naivni i glupi...
Sve prosvećeni i emancipirani na temi, a samo što se vještice ne pale na trgu
Gle draga, ne živimo svi a niti dolazimo iz zaostalih ruralnih zajednica kao ti i nisu svuda na svijetu žene tretirane kao iz te tvoje zajednice. sorry ali ovo je 21. stoljeće gdje je ustavom definirano da svi imaju pravo na rad.


Članak 55.
Svatko ima pravo na rad i slobodu rada.
Svatko slobodno bira poziv i zaposlenje i svakomu je pod jednakim uvjetima dostupno svako radno mjesto i dužnost.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Old 09.06.2017., 09:31   #1066
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da ne postoji zajednički život bez obaveza jednog prema drugom.
Tri godine je sasvim korektan otkazni rok, za one neodlučne, nakon kojeg ne možeš nekog odbaciti bez ikakvih reperkusija.
Prvi problem je što je taj zajednički život tek možebitan, jer em ima i prijavljenih na istu adresu koji veze nemaju jedno s drugim (podstanar/gazda; cimeri itd), em se u nedostatku boljih načina može dokazivati i svjedocima tj. izmišljati.

Drugi problem je što bi trebalo biti dopustivo da dvije osobe žive zajedno i nisu u braku. Ako to nije dopustivo, de facto se ljudima koji ne žele u brak postavlja uvjet da ne smiju živjeti zajedno. Tak je i bilo - u srednjem vijeku, jel

Simpatično mi je koliko energije je feminizam uložio u borbu protiv "starog, mračnog" braka, zatvora za ženu, ali taj stari, strašni zatvor je bio posve dobrovoljan. Bez pristajanja pred svjedocima i potpisa - nema braka.

No kad je feminizam dovoljno reformirao brak i učinio ga "pravednim za sve", nimalo opresivnim i nikome zatvorom, ne ustručava se zahtijevati i da se silom nameće onima ga ne žele.
ZloPrase is offline  
Old 09.06.2017., 09:37   #1067
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
A jebiga, tak ti u zakonu piše.


Eto neko je propiso da ne možeš živjeti s nekom 3,5,15,34 godine i nemati prema toj osobi ikakvih obaveza pri razlazu. Neko je odlučio da ne moze sve ovisiti o tvojoj dobroj volji.


Ja mislim da je to u redu.






A sad krećemo
Ma prestrašno sve skupa.

Ispada da je najbolje naći nekog levata i držat ga se grčevito tri godine nego se obrazovati i naći posao.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Old 09.06.2017., 09:38   #1068
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Kak se to nekom "ne da" da radi?
Aj se ne pravi blesav. U patrijarhalnoj, primitivnoj zemlji u kojoj tri ćoška države drži crkva, ajmo se čuditi...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 09.06.2017., 09:39   #1069
Meni i (izvanbračnom ) mužu baš odgovara ovako definirana izvanbračna zajednica, jer smo se oženili bez da smo morali maknuti prstom. Nije ni za zanemariti što ne moraš ići po rodne listove, tražiti pa čekati termin u matičnom, žicati tko će ti biti svjedok, objašnjavati starcima zašto ne želiš svadbu i sav ostali iritantni folklor koji ide s vjenčanjem. Nije ni to za zanemariti.
jopko_bopko is offline  
Old 09.06.2017., 09:39   #1070
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Prvi problem je što je taj zajednički život tek možebitan, jer em ima i prijavljenih na istu adresu koji veze nemaju jedno s drugim (podstanar/gazda), em se u nedostatku boljih načina može dokazivati i svjedocima tj. izmišljati.

Drugi problem je što bi trebalo biti dopustivo da dvije osobe žive zajedno i nisu u braku. Ako to nije dopustivo, de facto se ljudima koji ne žele u brak postavlja uvjet da ne smiju ni biti u vezi.

Simpatično mi je koliko energije je feminizam uložio u borbu protiv "starog, mračnog" braka, zatvora za ženu, ali i taj strašni zatvor je bio posve dobrovoljan. Bez pristajanja pred svjedocima i potpisa - nema braka.

No kad je feminizam dovoljno reformirao brak i učinio ga "pravednim za sve", nimalo opresivnim i nikome zatvorom, ne ustručava se zahtijevati i da se silom nameće onima ga ne žele.
Očigledno smo radi ovih i onih razloga, da ne ulazim u te debate, odlučili kao društvo na nekoj razini podvući crtu. Tri godine. Da li pet ili sedam? Ne znam.


Stvari se mijenjaju. Ništa nije u kamen uklesano.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 09.06.2017., 09:41   #1071
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ne kuzim, kaj je tu smijesno ili pogresno?
To pitaj veliku većinu koja je onda bila protiv. Onda kad je i gej par komaraca zaslužio da ih se vjenča.
Ljudima se pale lampice tek kad je njihova koža u pitanju.

Premda ipak potpisujem Mamekicu. Jer se grozim tipova koji bježe od zlih sponzoruša s kojim oni nisu htjeli ništa imat' pa se to ni ne računa.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 09.06.2017., 09:43   #1072
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Drum, ne zamjeri, pojma nemas o vezama, sexu i kojecemu drugome - jer iskustva nemas. Tako da su tvoji komentari na temi 'zivot u dvoje' gluposti, kao i vecina tvojih postova.

Ljudi ne idu odvjetniku da bi pitali 'ako mi mama da 50 kuna, dal sve pripada meni ili pola ide mom partneru.' Ako tebi i jeleni to nije jasno, onda ste dvije vrlo materijalisticke osobe koje kurca znaju o ljubavi. Sto je u tvom slucaju - apsolutno tocno. NHF.
U biti ti je dobro rekao.
Neka cura bi iselila, ne bi joj palo na pamet da ucjenjuje.
A neki dečko ne bi dao da ga se izlevati nego bi prihvatio blef i išao na sud.
S tim da ne mislim da je nešto loše što si joj dao novce, babe bi rekle "samo se vraga što ptrije riješiti..."

Postoji bračni ugovor kojim stranke mogu ugovoriti drukčije nego po zakonu. I to je sasvim ok. Naravno da te ništa neće zaštiti 100%, sto posto valjda štiti samo Clooneyjev The Massey pre-nup, znači samo u filmovima i mašti toga ima.

Koji bi bio tvoj prijedlog? Da se dijeli sukladno ulaganjima? Što ako su njoj njeni dali 250.000 kuna jer su prodali npr šumu i vinograde pa da pomognu kćerki, to nigdje nije provedeno ni zapisano, ti se praviš blesav i opet morate na sud, ovaj put da ona zaštiti svoj interes. Kad su ljudi normalni ili bolje - fer, sve se dogovori mimo suda i bez papira. Kad nisu...jbg, sud.

Ili ovo što si ti napravio.
__________________
I can turn a gray sky blue

Zadnje uređivanje SubSV : 09.06.2017. at 10:25.
SubSV is offline  
Old 09.06.2017., 09:44   #1073
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Očigledno smo radi ovih i onih razloga
Krivih razloga.
ericsson is offline  
Old 09.06.2017., 09:45   #1074
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ma prestrašno sve skupa.

Ispada da je najbolje naći nekog levata i držat ga se grčevito tri godine nego se obrazovati i naći posao.
Ali bez veze stavljaš žene i muškarce uneke kalupe. Neću se zakačiti za to
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 09.06.2017., 09:46   #1075
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Aj se ne pravi blesav. U patrijarhalnoj, primitivnoj zemlji u kojoj tri ćoška države drži crkva, ajmo se čuditi...
Jooooj, evo ja isto živim u patrijarhalnoj državi, pa mi žena nije dala da djetetu mijenjam pelene, i upravo zato moram dobiti skrbništvo. Zakon mora štititi slabije.

Dodatno mi nije dala da perem suđe, niti izlazim iz birtije. Jooooj, jao mene.
ZloPrase is offline  
Old 09.06.2017., 09:49   #1076
Meni je super da, koliko ovdje vidim mnogi, žive s nekim duže id tri godine, potpuno svijesni da su levati, da ih druga strana iskorištava i eto oni jadni nemoćni.


Znam, znam. Nije lako kičmu uzgojit
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 09.06.2017., 09:49   #1077
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Postoji bračni ugovor kojim stranke mogu ugovoriti drukčije nego po zakonu. I to je sasvim ok.
Da, ok je, ali ako se pokuša provesti u praksi, to će vjerojatno uzrokovati prekid veze. Ili drastično srozavanje kvalitete te veze.
ericsson is offline  
Old 09.06.2017., 09:50   #1078
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Da, ok je, ali ako se pokuša provesti u praksi, to će vjerojatno uzrokovati prekid veze. Ili drastično srozavanje kvalitete te veze.
Pa u tom slučaju ionako nisi kompatibilan s tom osobom.
jopko_bopko is offline  
Old 09.06.2017., 09:51   #1079
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
De mi samo pliz eksplicitno, jel to ona teorija:

Muško koje nešto ne radi, ne radi zato što je lijen i bahat. Nezamislivo je da mu žena ne da.
Žensko koje nešto ne radi, ne radi zato što joj muž ne da. Nezamislivo je da je lijena i bahata.
Bokte, kako ti sereš...

Da, ima i muškaraca i žena koji ne rade jer su lijene guzice. Ima i jednih i drugih koji (čudo u državi sa 200.000 nezaposlenih) ne mogu naći posao.
Ima žena koje su od pelena odgajane da budu kuš i da im je smisao života kuhati, prati i rađati. I to ne samo u ruralnim sredinama.
Ima muškaraca koji ženu vide kao univerzalni pokućni stroj: kuha, pere, rađa, jebe ju se i ima da je na raspolaganju 24 sata na dan, a posao je za muškarce.
Još nisam čula da žena brani mužu da radi, ali vjerujem da ima i toga. I što da kažem, takva je žena jednako tako đubre.

Jebote, neeeee, mi smo ovdje prosvijećena Švedska... Baš...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 09.06.2017., 09:55   #1080
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Jooooj, evo ja isto živim u patrijarhalnoj državi, pa mi žena nije dala da djetetu mijenjam pelene, i upravo zato moram dobiti skrbništvo. Zakon mora štititi slabije.

Dodatno mi nije dala da perem suđe, niti izlazim iz birtije. Jooooj, jao mene.
Cijeli svijet se vrti oko tvog tragičnog iskustva... Odoh rezati vene iz suosjećanja...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.