Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 14:22   #101
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ljudi nezreli ulaze u brakove. I smatram da je to ne jedini nego jedan od većih razloga.
.
Nezreli ?

Ok,možda zrelost i godine nisu toliko povezani,ali ljudi ulaze sve stariji,dugo su u vezi,par godina žive zajedno da iskušaju to-i rastanu se.

Prosječan brak traje 8 godina, i onda uzmeđ 5,6 godina prije braka i netko že reći da treba 10-15 godina da ljudi shvate da nisu jedni za drugo ?
Tomgold is offline  
Old 11.02.2017., 14:40   #102
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Nezreli ?

Ok,možda zrelost i godine nisu toliko povezani,ali ljudi ulaze sve stariji,dugo su u vezi,par godina žive zajedno da iskušaju to-i rastanu se.

Prosječan brak traje 8 godina, i onda uzmeđ 5,6 godina prije braka i netko že reći da treba 10-15 godina da ljudi shvate da nisu jedni za drugo ?
Zrelost ne ovisi o godinama. Poznajem ljude s 40+ , a po zrelosti su bliže jednom 18-ogodišnjaku. Zrelost je realno gledanje na život ( ne mislim na pesimista i optimista), bez ružicastih naočale. Biti svjestan vrlina i mana budućeg životnog partnera i vlastite osobnosti. Razmisliti hoću li moći živjeti s tim njegovim manama, a ne samo vrlinama.
Ljudi u mojoj okolici proveli su 10 godina jer su se bojali ostati sami u 35. iako su im se svi životni stavovi uvelike razilazili od pitanja mjesta življenja do pitanja djece ( jedni je željelo drugo ne). I kako uspjeti u takvom braku kad su u startu na suprotnim polovima.
U drugom slučaju nekomunikacija je rezultirala razvodom. Iako se nama sa strane čini da rastava dođe iznenada, 10 godina su zajedno i onda se odjednom rastali, u stvarnosti je razlaz godinama prije bio samo se odugovlači sa završnom rečenicom: gotovo je.
kokicha is offline  
Old 12.02.2017., 13:01   #103
Cijenjeni forumaši/ce, sve nevezano za temu je brisano, uključujući dijelove u kojima je quotan offtopic, da bi se nakon toga dotaklo teme.

Naslov teme je: Zašto veze i brakovi danas tako lako propadaju. Molim da nastaviti ontopic. Sve drugo protivno je pravilima (pod)foruma, te će za sobom povući kaznene bodove.

Ugodan boravak na forumu.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 19.03.2017., 19:18   #104
Prvi razlog - nedostatak zrelosti
Drugi razlog - nedostatak ljubavi
Treći razlog - nesposobnost na kompromise-dovoljno da je jedna strana sebičnija.
Četvrti razlog - nedostatak komunikacije
Peti razlog - različiti interesi koji su tijekom života postali sve očitiji, naglašeniji

Znam dosta mladih parova koji funkcioniraju, bar to nama koji gledamo tako djeluje sad što se događa iza zatvorenih vrata to samo oni znaju. Mada ima brakova koji su stabilni, zdravi ali možete biti sigurni da se u takvim brakovima oboje trude. Nažalost ima i onih drugih, koji su ušli u brak iz raznoraznih računica, koji su jedno vrijeme glumili, predstavljali se za nešto što nisu...
Ima svega al da je teško naći nekog normalnog koji će se nama svidjeti i mi njemu, teško je to svi znamo... Treba imati i sreće! Nisam za to da se nekog trpi i živi s nekim s kim nismo sretni, tko se ne ponaša kako priliči prema nama...
Josephine Anne is offline  
Old 20.03.2017., 09:52   #105
nekad su brakovi trajali zato što su morali i zato što se to očekivalo
razvod je bio neuobičajena pojava jer žene do tog nekog trenutka niti nisu bile dovoljno samostalne da odu. nit su muškarci mogli ostaviti ženu i djecu bez prihoda.
danas nam mogućnost izbora daje za pravo da odemo kad nismo zadovoljni.
ja ne bi rekla da su ljudio danas nezreli, razmaženi, neprilagodljivi. rekla bi samo da imaju mogućnost napravito ono što ranije generacije nisu imale. i niko ih ne osuđuje.
miffy13 is offline  
Old 20.03.2017., 10:39   #106
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Nezreli ?

Ok,možda zrelost i godine nisu toliko povezani,ali ljudi ulaze sve stariji,dugo su u vezi,par godina žive zajedno da iskušaju to-i rastanu se.

Prosječan brak traje 8 godina, i onda uzmeđ 5,6 godina prije braka i netko že reći da treba 10-15 godina da ljudi shvate da nisu jedni za drugo ?
Ne, nego da shvate što im je doista jako važno, od čega se sastoji realan život koji na kraju dana rezultira smješkom. I bar većinu novih jutara tako počne. Uglavnom su ljudi svojim partnerima djelomično zadovoljni, s naglaskom na različito kroz godine, pa ta vaga može u različitom dobu prevagnuti na jednu ili drugu stranu, već ovisno o mnogo čemu, od puke sreće na dalje. Priča o kamenčiću cipeli koji sve više žulja ....
A istovremeno polako nestaju mnogi razlozi zašto su partneri morali, ili skoro tako, ostati u braku uprkos svemu.
violeta1980 is offline  
Old 20.03.2017., 21:50   #107
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
nekad su brakovi trajali zato što su morali i zato što se to očekivalo
razvod je bio neuobičajena pojava jer žene do tog nekog trenutka niti nisu bile dovoljno samostalne da odu. nit su muškarci mogli ostaviti ženu i djecu bez prihoda.
danas nam mogućnost izbora daje za pravo da odemo kad nismo zadovoljni.
ja ne bi rekla da su ljudio danas nezreli, razmaženi, neprilagodljivi. rekla bi samo da imaju mogućnost napravito ono što ranije generacije nisu imale. i niko ih ne osuđuje.
Na koji točno period misliš? Na 50 te godine prošlog stoljeća?
Onda se baš nisu tako često rastajali jer je većina žena bila nezaposlena.
Sve ostalo ne drži vodu.
Već od 70 tih godina žene uglavnom rade i školovane su.
Onda su bile puno veće mogućnosti za rastavu braka nego danas. Zašto?
Zato što su svi zaposleni imali STALNO ZAPOSLENJE, a danas svi uglavnom rade privremeno i firme propadaju svaki dan. Nema nikakve sigurnosti.
Ali to objesnim, vječito nezadovoljnim parovima ne smeta da se rastanu za krivi prst i krivu riječ. Jedini koji pate su na kraju DJECA, ni kriva ni dužna.
Ali, što mogu kad mamice i tatice samo misle na svoju guzicu.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 21.03.2017., 09:04   #108
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Na koji točno period misliš? Na 50 te godine prošlog stoljeća?
Onda se baš nisu tako često rastajali jer je većina žena bila nezaposlena.
Sve ostalo ne drži vodu.
Već od 70 tih godina žene uglavnom rade i školovane su.
Onda su bile puno veće mogućnosti za rastavu braka nego danas. Zašto?
Zato što su svi zaposleni imali STALNO ZAPOSLENJE, a danas svi uglavnom rade privremeno i firme propadaju svaki dan. Nema nikakve sigurnosti.
Ali to objesnim, vječito nezadovoljnim parovima ne smeta da se rastanu za krivi prst i krivu riječ. Jedini koji pate su na kraju DJECA, ni kriva ni dužna.
Ali, što mogu kad mamice i tatice samo misle na svoju guzicu.
ima i onih sebičnih koji ostaju u lošim brakovima, jer nemaju love, doslovno imaju kredite i ne mogu se rastati, i ostaju u brakovima stalno se svađaju i stalno su napeti, što se odražava na djecu.
i to je sebičnost.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 21.03.2017., 09:21   #109
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Na koji točno period misliš? Na 50 te godine prošlog stoljeća?
Onda se baš nisu tako često rastajali jer je većina žena bila nezaposlena.
Sve ostalo ne drži vodu.
Već od 70 tih godina žene uglavnom rade i školovane su.
Onda su bile puno veće mogućnosti za rastavu braka nego danas. Zašto?
Zato što su svi zaposleni imali STALNO ZAPOSLENJE, a danas svi uglavnom rade privremeno i firme propadaju svaki dan. Nema nikakve sigurnosti.
Ali to objesnim, vječito nezadovoljnim parovima ne smeta da se rastanu za krivi prst i krivu riječ. Jedini koji pate su na kraju DJECA, ni kriva ni dužna.
Ali, što mogu kad mamice i tatice samo misle na svoju guzicu.
I sedamdesetih nisu sve zene radile,no OK.
Nije uglavnom problem bio u "stalnom zaposlenju" nego u ocekivanju okoline, odnosno "rastavi" kao necem sramotnom i nedopustivom.
Ja i moji primjeri- moja jedna teta se udala dosta mlada, za svog prvog decka, krajem sedamdesetih. Frajer joj je dopeljao sifilis, sto se otkrilo relativno brzo, kada je izgubila bebu. Odmah ga je napustila i rastavila se. I ako je bilo ocigledno da je on idiot, ona je isto bila osudjivana od strane okoline, i ako je bila stvarno sjajna mlada zena. Cak je napustila firmu u kojoj je radila, jer su joj iza ledja svi olajavali. Ispalo je da je ona kriva, da je pretjerano reagovala i slicno.
Malo mi je blesavo stalno insistirati na tome da su danasnji parovi "stalno nezadovoljni" pa se za sitnice rastaju, a prije su svi bili "odrasli, samostalni i samosvjesni". Ma naravno...nisu nase generacije odgajali svemirci- nego bas ti ozbiljni, samosvjesni ljudi. posveceni obitelji
A fakat je da je isti broj porodica kao i danas bio kronicno nezadovoljan, da je nasilja bilo, da je bilo prevara i svih ljepota kao i danas, samo se sve guralo pod tepih, a najvece zrtve su djeca. Ali ne zrtve rastava-nego divnog porodicnog zivota.
Ertrinken is offline  
Old 21.03.2017., 21:57   #110
Ljudi su postali strašno fokusirani na sebe, gledaju samo svoje interese, financijski su neovisniji, smatraju da će im "ozbiljne" veze i brakovi samo zakomplicirati život, uzet previše energije i živaca, vremena, emocija a da neće zauzvrat dobiti puno... Imaju puno više izbora, preko facea i raznih mreža mogu upoznati veći broj žena, ljepših, zgodnijih, misle da uvijek mogu naći bolje (kao što je prije netko rekao) al na kraju se zajebu. Ostanu sami il u zadnji čas uđu u brak s nekim samo da to obave... Ima raznih priča i sudbina...
Netko misli ako ima ogroman broj cura na faceu kako je on frajer, da održava kontakte a nema pojma što je prava veza, život. Rekla bih jedna pomutnja i užas.
Josephine Anne is offline  
Old 25.03.2017., 11:13   #111
Ljudi su danas presebični.Ne žele se žrtvovat.Ne žele odgovornost.Žele neku slobodu od obveza.Cilj je biti sam do smrti.Živit s roditeljima do smrti.Ne oženjen,ne udana,bez djece.Zbog materijalizma i egoizma.Sve se gleda kroz novac.Zašto kupiti drugome,ne sebi.Ni prijateljstva nisu ko nekad.Materijalizam.Nekad su ljudi iako nisu imali bas love,ženili se ,imali 10 djece.I rastave su sve češće.Jedan problem i odmah rastava.Ljudi su beskompromisni.I u rastavi neki muževi ne plačaju alimentaciju,ali je isto tako činjenica da neke samohrane majke od alimentacije troše sebi za šminku,vratu se roditeljima pa joj roditelji kupuju hranu za bebu,naravno ona ne želi raditi,tako da joj alimentacija dođe ko đeparac.A brigu o djetetu preuzimaju njeni roditelji,a ona po kavama,s djetetetom nikad u šetnju

Zadnje uređivanje morski vuk : 25.03.2017. at 11:38.
morski vuk is offline  
Old 25.03.2017., 11:19   #112
Ljudi ne znaju. Ne znaju šta je ljubav. Nemaju blage veze ko su oni, pa ko im je partner pa slijedom toga i šta je ljubav.

To je sve. Manjina zna. I manjina opstane. Ostali natucaju. Iz neznanja.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 25.03.2017., 12:06   #113
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ljudi ne znaju. Ne znaju šta je ljubav. Nemaju blage veze ko su oni, pa ko im je partner pa slijedom toga i šta je ljubav.

To je sve. Manjina zna. I manjina opstane. Ostali natucaju. Iz neznanja.
Slažem se sa tobom. Treba znati i naučiti voljeti i živjeti u dvoje. Neki ljudi za to nemaju kapaciteta, neki su okrenuti previše na sebe, neki su povodljivi, neki glupi, neki naivni, dosta njih ne poznaje sebe i ne znaju što uopće žele. Kad pogledaš što se ljudima danas servira kao vrijednost i kad pogledaš djecu koja će za 10 godina trebati odrasti i postati zrela ne možeš se upitati kuda ide ovaj svijet. Valjda su se ljudi to oduvijek pitali gledajući mlađe generacije ali trend je očit, ljudi žele partnera kao zlatnu narukvicu na ruci, ukras, bijeg od samoće, ispunjavanje osobnih želja ili što već... no ljubav stim nema veze, netko je polupao lončiće...
Kad pogledam neke žene i muškarce, mislim se bože moj i ova(j) se ženi...?!?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 25.03.2017., 12:07   #114
Ni kave nisu ko nekad,manje priće,više internet.Da i razvoj tehnologije je kriv.Cilj života je ubijanje vremena i kupovanje sebi potrebnih stvari.Ljudi manje šetaju,više bulje u tv,laptope,tablete,mobitele.Knjige ne čitaju,ne šetaju,,stoje u kavani,manje pričaju,više tipkaju.Očito sve je otišlo kvragu.Rješenje je u ograničenju slobode.Prije 50 godina je bilo bolje.Previše slobode donese dugotrajne negativne posljedice.
morski vuk is offline  
Old 25.03.2017., 12:29   #115
Ja gledam po sebi, meni je svaka veza završila tako da je druga strana bila nezadovoljna i non stop prigovarala iz meni nerazumljivih razloga. Znači doslovno je to išlo iz goreg u gore, zašto nikad nećeš samnom ovdje, kako možeš tako komentirati, zašto ništa na to nećeš reći, kako možeš imati takav stav, kako te to ne zanima, zašto ti ne ovo i ne ono. Ubi me al meni to nije normalno i konstantno neka atmosfera gdje se ja trebam nešto opravdavati i objašnjavati, anikom ništa nisam napravio!! Ja nema šanse da bi to trpio cijeli život.

Uopće ne razumijem kako ljudi zamišljaju tu vezu, tako da nekog maltertiraju non stop jer nije sve kako su sebi u glavi zamislili. Ono ili si traži nekog drugog gospodina savršenog ili ako si u vezi onda bar ne malteretiraj drugu stranu jer je takav kakav je.

Ne znam ja nisam takav, možda je problem što sam ja previše individualan. Iako ja to takone vidim, mislim da je problem što ljudi misle da sve mora biti savršeno ja to nisam tako naučio. Ja polazim od pretpostavke da je život borba i teško sranje i pun problema, i mogu se sa svime time nositi i sam i tražim neku osobu zamalo pozitive, a ne da mi stvara sranja..
enduring is offline  
Old 25.03.2017., 14:03   #116
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Slažem se sa tobom. Treba znati i naučiti voljeti i živjeti u dvoje. Neki ljudi za to nemaju kapaciteta, neki su okrenuti previše na sebe, neki su povodljivi, neki glupi, neki naivni, dosta njih ne poznaje sebe i ne znaju što uopće žele. Kad pogledaš što se ljudima danas servira kao vrijednost i kad pogledaš djecu koja će za 10 godina trebati odrasti i postati zrela ne možeš se upitati kuda ide ovaj svijet. Valjda su se ljudi to oduvijek pitali gledajući mlađe generacije ali trend je očit, ljudi žele partnera kao zlatnu narukvicu na ruci, ukras, bijeg od samoće, ispunjavanje osobnih želja ili što već... no ljubav stim nema veze, netko je polupao lončiće...
Kad pogledam neke žene i muškarce, mislim se bože moj i ova(j) se ženi...?!?
Od rijeci do rijeci. To je to.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 01.04.2017., 17:46   #117
Ljudi su danas kao roboti.Previše slušaju medije,ne razmišljaju svojom glavom.Svijet postaje sve gori i gori.Ljudi prije 50 godina i danas to je nebo i zemlja.Evo jedan banalan primjer da ti pozlije nasred ulice,prije bi ljudi zvali hitnu,danas bi buljili i nastavili dalje.Preveliki liberalizam nas je uništio.Višak slobode vodi u propast.Moraju ipak postojati pravila.Prije 50 godina se znalo šta se smije,a šta ne smije.Danas je to ugrožavanje nečijeg prava.A nije nego samo pravila koja se moraju poštivati da bi ovaj svijet mogao funkcionirati,da bi se stvarala obitelj,djeca.S ovim liberalizmom i materijalizmom dovest ćemo se u situaciju da ćemo nestati,a to nije dobro.
morski vuk is offline  
Old 01.04.2017., 20:46   #118
Brakovi se raspadaju zbog ekonomske neovisnosti i zato što su ljudi shvatili da neka sranja jednostavno ne treba trpjeti. Sve ostalo je traženje načina da se posere drugu stranu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 01.04.2017., 20:58   #119
Raspadanje brakova je prva faza, uopće nesklapanje brakova je druga faza.
Evolucije ljudske svijesti, naravno.
drumforce is offline  
Old 01.04.2017., 21:07   #120
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Ljudi su danas kao roboti.Previše slušaju medije,ne razmišljaju svojom glavom.Svijet postaje sve gori i gori.Ljudi prije 50 godina i danas to je nebo i zemlja.Evo jedan banalan primjer da ti pozlije nasred ulice,prije bi ljudi zvali hitnu,danas bi buljili i nastavili dalje.Preveliki liberalizam nas je uništio.Višak slobode vodi u propast.Moraju ipak postojati pravila.Prije 50 godina se znalo šta se smije,a šta ne smije.Danas je to ugrožavanje nečijeg prava.A nije nego samo pravila koja se moraju poštivati da bi ovaj svijet mogao funkcionirati,da bi se stvarala obitelj,djeca.S ovim liberalizmom i materijalizmom dovest ćemo se u situaciju da ćemo nestati,a to nije dobro.


Zamijenili smo stvarnost s virtualnošću.


Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Brakovi se raspadaju zbog ekonomske neovisnosti i zato što su ljudi shvatili da neka sranja jednostavno ne treba trpjeti. Sve ostalo je traženje načina da se posere drugu stranu.
Da,ali mi se čini da je ta granica preniska.Ljudi tako lako razjebu nešto,to je valjda ovo bombardiranje informacija da zaslužujemo sreću bez zajebavanja.
mgrci43 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.