Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2007., 13:00   #41
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Veliki kompromisi su u pravilu sranje. Općenito mi je taj koncept automobila sranje ali očito da ima kupaca kad se tako masovno proizvode.
meni se osobno tak nekaj sviđa, jer mi je trenutno nekakva brija u glavi ; skijanje, aktivni odmor, planinarenje, lov, ribolv i ostala slična sranja, + vikendaća u planini, a terenac mi ipak netreba, jer samo idioti voze terence po gradu, ili imati 3 auto u kući, i to zbog gore navedenog je isto previše, i logičan sljed je crossover.

svojevremeno sam htio kupiti Subaru Forester ( u biti vrlo slična koncepcija ), na kraju sam kupio Legacy, i poludio na potršnju od 16 l benzina, pa sam prešao na mitsubishi Space runnera 4×4 na metan
sx4 mi se čini malo premali, a ovaj nissan kad dođe, možda bude ok, i to sa 2.0diesel motorom
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 13:07   #42
Quote:
METAN RUNNER kaže: Pogledaj post
meni se osobno tak nekaj sviđa, jer mi je trenutno nekakva brija u glavi ; skijanje, aktivni odmor, planinarenje, lov, ribolv i ostala slična sranja, + vikendaća u planini, a terenac mi ipak netreba, jer samo idioti voze terence po gradu, ili imati 3 auto u kući, i to zbog gore navedenog je isto previše, i logičan sljed je crossover.

svojevremeno sam htio kupiti Subaru Forester ( u biti vrlo slična koncepcija ), na kraju sam kupio Legacy, i poludio na potršnju od 16 l benzina, pa sam prešao na mitsubishi Space runnera 4×4 na metan
sx4 mi se čini malo premali, a ovaj nissan kad dođe, možda bude ok, i to sa 2.0diesel motorom
Ma te njegove poluterenske karakteristike ti mogu zatrebati 1-2 puta godišnje a i to je upitno. Mislim da je ekonomski, praktično i razumno ta vrsta vozila obično sranje. Ali ako ti se sviđa kupi, i imaš love da platiš veću potrošnju i veću cijenu onda ko ga jebe...
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 13:31   #43
Quote:
METAN RUNNER kaže: Pogledaj post
meni se osobno tak nekaj sviđa, jer mi je trenutno nekakva brija u glavi ; skijanje, aktivni odmor, planinarenje, lov, ribolv i ostala slična sranja, + vikendaća u planini, a terenac mi ipak netreba, jer samo idioti voze terence po gradu, ili imati 3 auto u kući, i to zbog gore navedenog je isto previše, i logičan sljed je crossover.

svojevremeno sam htio kupiti Subaru Forester ( u biti vrlo slična koncepcija ), na kraju sam kupio Legacy, i poludio na potršnju od 16 l benzina, pa sam prešao na mitsubishi Space runnera 4×4 na metan
sx4 mi se čini malo premali, a ovaj nissan kad dođe, možda bude ok, i to sa 2.0diesel motorom
Napisat da su Forester i taj Nissan vrlo slična koncepcija je svetogrđe.
Bar bi to ti kao (bivši) vlasnik Subarua trebao razumjeti.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 13:40   #44
kupuju ih ljudi s istim potrebama/željama
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 21:05   #45
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Daaaaaa, onda nije problem s egom, ne to je čist vozački gušt, vozit auto koji se ljulja ko parobrod.
Ti onda imas problema s centrom za ravnotezu. Piti draminice.

A ako ti je svejedno, odnosno feeling ti je isti kada sjedis u ladi nivi ili u range roveru (odnosi se na tvoju opasku o egu), onda se s tobom vise nema sta pricat o uzitku voznje, bilo kojeg auta
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 00:56   #46
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Napisat da su Forester i taj Nissan vrlo slična koncepcija je svetogrđe.
Bar bi to ti kao (bivši) vlasnik Subarua trebao razumjeti.
zato sam i napisao ˝ slićna ˝, a ne ista, jer pričam o upotrebljivosti i funkcionalnosti auta
kod takvih auta, i njima sličnih, filozofija je sljedeća;

- imaš auto nekakvih nazovimo terenskih mogučnosti, a nemaš terenac koji je tvrd, robustan, koji loče a nejde s mjesta, a i niko nebu s njim vozil Dakar

- u kabini imas prostranost kao u jednovolumenu

- imaš solidan tovarni prostor kao veliki karavan ili MPV( npr.combo ili sl. )

- voziš se udobno kao u limuzini

- upotrebljiv je u gradskoj gužvi jer ipak nije prevelik

to ja klasa koja če postati novi trend, đir, ponajviše zbog zgodnog dizajna i prihvatljive cijene ( u usporedbi sa recimo x3, murano, i sl. )

Po meni, svojim karakteristikama, upravo je Subaru Forester bio začetnik te klase prije 10-12 godina, a koju su nedavno, u raznoraznim studijskim izvedbama, nazvali crossover, i neznam zbog čega ih nebi usporedili, zbog dizajna možda, pa dizajn je živa stvar koja se konstantno mjenja

a par riječi o mojem iskustvu sa Subaru-om;

puno hvalospjeva, a malo muzike

- inerijer; minimalistički
- mehanika i elektrika ;kvarljiva
- potrošnja ; astronomska
- perfomanse

a kak bu bilo sa nisanom qashqai-em , bumo vidli kroz koju godinu kad stvari isplivaju na svoje
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:36   #47
Nekako mi nisi zadovoljan sa Subaruom. Daj reci koji si imao, jel bio novi i malo iskustva. Može i na PM. Čist da vidim jesi li pravi Subaruovac. ;-)

A o tom nissanu - dakle i po tvojim riječima bespotreban auto koji je postao "moda".
Isto sam ja rekao o Grande Puntu, - hrpa lima, iznutra manji nego stari, slabije ide, više troši i liči na Maseratti - prodavat će se ko lud. I bogme nisam pogrešio
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:44   #48
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Isto sam ja rekao o Grande Puntu, - hrpa lima, iznutra manji nego stari, slabije ide, više troši i liči na Maseratti - prodavat će se ko lud. I bogme nisam pogrešio
A i RAV4 je beskoristan, a ide ko alva.

Važno je pogoditi nišu koja nije popunjena, mislim da je qash to našao i da će se prodavati.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:51   #49
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ti onda imas problema s centrom za ravnotezu. Piti draminice.

A ako ti je svejedno, odnosno feeling ti je isti kada sjedis u ladi nivi ili u range roveru (odnosi se na tvoju opasku o egu), onda se s tobom vise nema sta pricat o uzitku voznje, bilo kojeg auta
Lipi, opaska o egu je bila radi rečenice:

"Osjecas se, neznam, mocnije..."

što si ti izvalio. A to je istina jer samo netko ko ima ozbiljnih problema sa egom može kupiti terenca za svaki dan. I to još terenca koji samo liči na terenca. Dakle ima sve mane istih a niti jednu prednost.

Oprosti ali osim pomodarsva ili kurčenja ja ne vidim svrhu tako nečega.

EOD
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:55   #50
Quote:
Nick Nolte kaže: Pogledaj post
A i RAV4 je beskoristan, a ide ko alva.

Važno je pogoditi nišu koja nije popunjena, mislim da je qash to našao i da će se prodavati.
Rav je bar "nekakav" terenac. Neki se čak kunu da ide bolje od Nive. I ima stalni 4X4 (bar je stari model imao)
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:59   #51
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Rav je bar "nekakav" terenac. Neki se čak kunu da ide bolje od Nive. I ima stalni 4X4 (bar je stari model imao)
Mislim da je malo bezpredmetno lamentirati o (terenskim) performansama auta (casha) kojeg nitko od nas nije imao prilike voziti. MHO.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:05   #52
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nekako mi nisi zadovoljan sa Subaruom. Daj reci koji si imao, jel bio novi i malo iskustva. Može i na PM. Čist da vidim jesi li pravi Subaruovac. ;-)

A o tom nissanu - dakle i po tvojim riječima bespotreban auto koji je postao "moda".
Isto sam ja rekao o Grande Puntu, - hrpa lima, iznutra manji nego stari, slabije ide, više troši i liči na Maseratti - prodavat će se ko lud. I bogme nisam pogrešio
ne, moja je filozofija obrnuta, to je auto koji se može iskoristiti u svakoj situaciji !! a još ga dobiješ i za relativno dobru cijenu. Naravno kompromis mora postojati, i ni u jednuj situaciji nemože biti specijalist

to je danas tako, dobra ambalaža prodaje auto, navodno su liste čekanja za SX4 po 9-10 mjeseci i godinu dana, slična koncepcija ko i qashqai, samo broj manja, ljepo zapakirana i jeftina, rezultat; prodaje se ko alva, mađari ih nemogu odštancati kolka je potražnja !

u sledečih par godina za očekivat je exsploziju takvih modela, slično kao što je bilo sa jednovolumenima.

i na kraju opaska za Grande punto, uz sve te mane dobio je i jednu prednost ; 5 zvjezdica za sigurnost, znači ponovo kompromis !
METAN RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 14:07   #53
Prošle godine je Fiat prodao 29.000 Sedicia a isporučio 24.000.
Suzuki je prodao oko 16.000 SX-ova

Paradoksalno ali za ovu godinu je Fiat naručio dodatnih 18.000 Sedici/SX-ova tako da će Suzuki otvoriti dodatnu liniju za montažu u Osaki da zadovolji potražnju.

Ispada da Fiat prodaje 2 puta više od Suzukija.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 14:41   #54
Zanimljivo... trebalo bi vidjeti koliko je tih Sedici-a sa dizelski motorom. Možda tu leži razlog velike prodaje Fiata
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 14:58   #55
Većina jasno.
1,6 benzinac ili 1,9 JTD. Mislim da nema priče. JTD
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:08   #56
Onda je možda to razlog... mada bi ja osobno prije uzeo SX nego Sedici
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:42   #57
Ajd dobro, ali sklapaju se na istoj liniji u istoj tvornici (u Esztragonu u Mađarskoj - bivša GM tvornica) od istih djelova i sklapaju ih isti ljudi. Ponavljam traka je ISTA.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:21   #58
Dragi moji djecaci, ja sam ga jucer vidio na svoje oci. Dosao je Kod Baotica (u Zagrebu) jedan predivan crni primjerak. Auto je jebeno, jebeno dobar (izvana, unutra me jos nisu pustili, mora ic kod novinara ...). Izgleda bolje nego na slikama, mocno i robusno. Po svim kriterijima zadovoljava moje potrebe. Zivim u ulici strmom terenu, kad zapadne i malo snijega mos se slikat, onima u gradu 4x4 je vjerojatno nepotreban, osim ako takav auto kupuju radi prestiza ili odlaze za vikende u prirodu. Odlicno je sto na modelu sa 4 pogona mozes odabrati prednji ili automatsku raspodjelu kada sam kod proklizavanja ukljucuje i zadnji pogon. Kad malo bolje pogledate pakete opreme, vec u najosnovnijem Visia ima sve sto je prosjecnom vozacu potrebno, a sto se kod nekih drugih "boljih" i skupljih jos uvijek dodatno placa (grijani retrovizori, klima- doduse manualna, alu felge, pretinac za rukavice sa hladjenjem, CD radio sa Bluetoothom, putno racunalo, svi elektricni pokretani prozori) tako da za 140.000 kn koliko najavljuju pocetnu cijenu za 1,6 moror, to po mom misljenju stvarno nije previse. Kazem, pogotovo kad znam sto nude ostali. Uvijek ce biti nas kojima ce neki detalji znaciti puno, dok nekima nisu vazni.
M. Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:40   #59
Ovak forum je preveliki za 2 rockatanska.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:49   #60
Da, istina sto se tice opremljenosti i cijene.

Jedva cekam da ga vidim. U subotu idem na prezentaciju!!
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.