Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2008., 09:15   #61
čeka te izostanak menstruacije ili "točkasto" krvarenje dok se tijelo ne privikne .
čeka te i bezbrižan sex narednih 5 godina jer samo 0,2% žena zatrudni.
pretpostavljam da si već rodila, jer ako nisi veća je vjerojatnost spontanog izbacivanja spirale, a i raznorazne gnojne upale su moguće. da, sve to dobivaš u paketu sa spiralom.
zato, obavezna kontrola nakon 5-6 tjedana od postavljanja spirale, a zatim jednom godišnje.
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 09:29   #62
Imam je više od 2 god i prezadovoljna sam

U početku su me mučile glavobolje(oko mjesec dana),i točkasta krvarenja(oko 3 mjeseca),a znam da su moguće i mućnine i sve nuspojave koje su navedene u prospektu koji si sigurno dobila uz Mirenu,to je individualna stvar i neko ima problema,neko nema...
S obzirom da se ne radi o klasičnoj spirali nego je to kombinacija spirale i hormonalne terapije moguće su razne reakcije


Važno je biti malo strpljiva,jer nakon što se tijelo navikne na novu razinu hormona
Sex bez brige o neželjenoj trudnoći,kupanje cijelo ljeto bez brige o mjesečnici

Sigurno da postoje i drugačija iskustva,ali kao što sam napisala tijela se razlikuju neko dobro podnosi,a netko ne,ali tako je sa svakom kontracepcijom
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 04:43   #63
imam spiralu vec 2.g,u prva 3.mj sam imala obilne i bolne menstruacije ali poslije je sve doslo u normalu
ENA_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 01:06   #64
Quote:
lente kaže: Pogledaj post
danas smo postale jedno, što me čeka?!
molim vas pomozite s iskustvima!
a koliko si ju platila?
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 12:28   #65
košta ti 1200 kuna, bar je tako bilo prije četiri mjeseca kada sam je stavila.
mio mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 11:14   #66
Quote:
mio mao kaže: Pogledaj post
košta ti 1200 kuna, bar je tako bilo prije četiri mjeseca kada sam je stavila.
Hvala. ovdje se baš sve sazna.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:56   #67
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
Hvala. ovdje se baš sve sazna.
Aim to please
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 10:39   #68
ja si ju zapravo već dugo planiram staviti ali uvijek odgađam.
razlog tomu je da sam čula da se ostane bez menstruacije a to ne bi htjela,strah
me je debljanja,prišteva...bilo bi lijepo kad bi mi netko napisao svoja iskustva.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 10:29   #69
Spirala

Ima li ko iskustva sa ugradnjom spirale?
maja MiA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 11:42   #70
Quote:
maja MiA kaže: Pogledaj post
Ima li ko iskustva sa ugradnjom spirale?
Nemam osobno, ali navodno se zna dogoditi vanmaternična trudnoća pod spiralom. Znam osobno čak 2 slučaja.
Navodno znaju i menstruacije biti obilnije i bolnije.
I mislim da ju ne ugrađuju ženama koje nisu rodile.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 11:10   #71
ženske dobar dan, svaki dan!
ja sam u fazi čekanja dolaska menstruacije da bi krenula staviti spiralu. svi su testovi uredni. rodila sam, carskim rezom prije 7 god. uf, uf...ima koja godina (kako vrime brzo ide).
pila sam sve vrste pilula ali ja jednostavno to ne podnosim, ti hormoni od mene naprave monstruma u psihičkom smislu. mene interesira jedna stvar, vidim pišete o svojim iskustvima ali ne konkretno što mene interesira. naime: imam izražen pms i doslovno se psihički spasim kad dobijem menstruaciju, čitajući o toj mireni a i moja prijateljica je ima i btw. zadovoljna je (ali ne pati od pms-blago joj se), razumjela sam da skoro pa i menstruacije nemaš. e sad, kako će se to odraziti na moj pms? ima li netko takvih iskustava?
ivana m j is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 20:10   #72
Zna tko što o Mireni? Navodno je to hormonska spirala. I kakva je mogućnost trudnoće nakon spirale, je li rizična?
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 01:59   #73
A kakv su obicne.Ovdje svi govore o mieni a niko obicnoj. Mislim da bi trebalo malo vise pisati o spiralama.
rinaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 02:01   #74
Ja imam obicnu bakarnu spiralu 2.5 godine.Prezadovoljna sam.Kontrola jednom na godinu,seks bez straha,jedino su menge malo obilnije,tako da u "onim" danima pijem zeljezo.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 00:27   #75
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ali spirala proizvodi upalu. ne pričam o upali koja se liječi. cilj je postić upalu. ne osjećaš se ti bolesno radi nje.


meni je to spuki. al meni je svašta spuki, ne obaziri se na mene.
srećom danas postoji toliko metoda kontracepcije da si većina ljudi može nać neku koja im odgovara, i dobro da je tako.
ovo je nekad imalo smisla, dok je bilo na drugom topiku. ne pričam sama sa sobom.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 15:17   #76
...bas sam u petak stavila bakrenu spiralu, nehormonalna je. odlicna za djevojke koje jos nisu rodile.
trenutno imam samo probojna krvarenja, doktor je rekao da ce menzis biti duzi - otprilike dva dana nego uobicajeno. prvi pregled za dva mj, a zatim samo jednom godisnje.
platila 205 eura. umetanje je bilo bolno, popila aspirin pa se smirilo, ali su me leda ubijala i osijecala do nedjelje neugodnu bol.
htjela sam gynefix - nehorm.spirala, koju mi ginekolog nikak nije mogel umetnut, ni njemu nije jasno zasto, pa je stavil spiralu T-oblika nakon 5x pokusaja sa prvom.
Mislim da gynefix spirale nema u hrv.

cure, ne uzimajte mirenu - nikako, barem po onom sto sam ja cula i zakljucila. sto se tice spirale opcenito - cinjenica da se moze desiti izvanmaternicna trudnoca... - tu vrijede samo pregledi.

surfajte netom, provjerite sve moguce razloge, pro i contra onog sto zelite, i znajte da je svaka od nas razlicita i da svaka dozivljava hormonalnu kontracepciju drugacije, ali ako postoji mogucnost posavjetujte se sa vasim ginekologom u vezi nehormonalne kontrac.

...ili se jednostavno stitite kondomima, za one koje ne zele nikakvo strano tijelo u sebi,...jer hormonalna terapija (mislim na tablete) uzrokuje sto problema, onda se rade priviknite na kondome koji vam odgovaraju.

Kontracepcija smanjuje libido, sto je zapravo i najgora moguca nuspojava, jer kaj ce mi onda tablete protiv zaceca pa da imam siguran sex ak nemam nikakvog poriva vise (razumijes?), utjece na raspolozenje... znam sve, bila sam na yasmin.

pa pa i sretno,

nadam se da cete, za sebe, donjeti najbolju odluku.

odjavljujem se sa teme, ja sam svoje istrazila i svoju odluku donjela...s cinjenicom da nema 100%-ne ogovarajuce zastite.

Zadnje uređivanje schnuckelina : 13.10.2008. at 15:50.
schnuckelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 02:01   #77
koja je obicna spirala najbolja jer planiram staviti jednu od tih.Ja sam alergicna na metal tako ako ima koja i malo metala otpada.
rinaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 22:58   #78
Quote:
rinaf kaže: Pogledaj post
koja je obicna spirala najbolja jer planiram staviti jednu od tih.Ja sam alergicna na metal tako ako ima koja i malo metala otpada.
Pa obicna spirala=nehormonska spirala=bakrena spirala
Ispravite me ak sam u krivu
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:31   #79
dali je koja ostala trudna sa spiralom.
rinaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 10:36   #80
Quote:
rinaf kaže: Pogledaj post
dali je koja ostala trudna sa spiralom.
znam ih ja par i to s onom normalnom bakrenom su ostale trudne.
ja bakrenu nikad ne bih stavila,znam puno žena koje su s njom imale problema.
za mirenu čujem samo sve super i svakako ću je staviti ali stalno odugovlačim.
kod mirene se bojim da ću izgubiti želju ili da nikako neću dobiti mengu.to mi se
nekako ne sviđa.
tako ako netko ima iskustva s tim nek se javi.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.