Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2008., 15:04   #541
Niš...onda iduće godine idemo na Mrtvo more...weee
Jao, jao ,jao...upravo sam primjetila da mi se i malo sa ruku povuklo
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 16:27   #542
uuuuuuuu bit ce nas dogodine na mrtvom moru na otoku srece i cut ce se samo

Hey Hey all the way, DJ let it play.. hey hey can you hear me??
Vamp1r is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 19:32   #543
Pozdrav svima!
ovdje sam prvi put na forumu i tako mi je drago što se načela rasprava o vitiligu.Zao mi je sto nisam prije sudjelovala .
takoder imam vitigo 10 godina
na licu alisam
stvarno svasta pokušala ali je bilooo malo pomaka jer se kod mene vitiligo nalazi na licu.Neki doktori kažu za ovi 10 godina treba se što više sunčati a dok drugi kažu nipošto to raditi!
s druge strane sam upotrebljavla kreme od Rangelova,slijedila sam upute,tako da su me pojavile i akne koje do tad nikad nisam imala,,na nekim mjstima su mi se pojavile točkice ali čim prestala koristiti kremu i čaj ponovo se sve vratilo na staro.
zivo sam zainteresirana za Mrtvo more, nadam se da je u tome spas,zna li netko gdje radi doktor Stanimirović?
lawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:09   #544
negdje na stranicama ove teme imaš njegov broj i adresu...
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:31   #545
Hi people!

Evo i mene konacno da napisem nesto na ovom forumu...dugo vec citam ovaj forum ali nikad da se reg.i nes napisem....
Inace imam vitiligo vc 4 godine..sad imam 22 i predstavlja mi strasan problem u zivotu jer inace radim kao medicinska sestra gdje se svaki dan susrecem sa velikim br.ljudi koji me konstantno gledaju zacudjeno ,a ponekad i sa gadjenjem...Najesce na posao idem uplakan jer ne postoji puder kojim bi prekrila
ove fleke(inace mi je najzahvacenije podrucje lice)
Iz kuce ne izlazim osim ako ne moram...zatvaram se izbjegavam ljude,a vremenom sam izgubila i kompletno drustvo..decko me ostavio(a ja sam si naravno umislila da je zbog toga)ah ko ce znati mozda je ,
mozda i ne.Sve u svemu...propustam kompletan zivot tamo negdje vani samo kako biiszbjegla poglede ,gadjenje i sazaljenje...Nekad sam bila izuzetno lijepa..bavila sam se profesionalno manekenstvom,a sada ne smijem izaci van..jer moji bivsi prijatelji jedva docekaju da me vide pa da mi se iscudzavaju
Probala sam sve i svasta potrosila ogromne sume novca ali nista...
Izgleda da mi je jedini spas dr.Stanimirovic....molim vas kako da dodjem do njega ..s obzirom da sam iz Bosne i da li mi iko moze reci postoji li mogucnost da ja idem na taj organiizirani put na Mrtvo more s obzirom da sam gradjanin druge drzave....ako iko ima ikakve informacije ili mi ikako moze pomoci molim vas da mi kaze....P.S.cini mi se da je neko spominjao Rangela...ima l iko ,a da ga je Rangelov lijek potpuno izljecio!!??
Tackica_BiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:43   #546
što se tiče mrtvog mora, naravno da možeš ić bez obzira odkud si, iovako sva lova ide iz tvog džepa
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 03:09   #547
Quote:
nusha1983 kaže: Pogledaj post
znate kaj...ebite se...idem i ja s vama !
Idem i ja, o da,da,,,,
Ima neko da planira otici u 6. mj? Puz, mariuci, Vamp1r, netko??
nelica rc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 09:08   #548
Quote:
nelica rc kaže: Pogledaj post
Idem i ja, o da,da,,,,
Ima neko da planira otici u 6. mj? Puz, mariuci, Vamp1r, netko??
jao ja nisam još sigurna,pošto ne znam ni hoću li raditi iduće godine u to vrijeme, prerano mi je sad za odlučit
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 09:22   #549
pa kaj nije najbolje ici u 6 mj??

dajte mi rezime troskova - Vampir je vec nesto poslao, kaj 10 000 kn cca??
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 10:02   #550
Quote:
Tackica_BiH kaže: Pogledaj post
Hi people!

Evo i mene konacno da napisem nesto na ovom forumu...dugo vec citam ovaj forum ali nikad da se reg.i nes napisem....
Inace imam vitiligo vc 4 godine..sad imam 22 i predstavlja mi strasan problem u zivotu jer inace radim kao medicinska sestra gdje se svaki dan susrecem sa velikim br.ljudi koji me konstantno gledaju zacudjeno ,a ponekad i sa gadjenjem...Najesce na posao idem uplakan jer ne postoji puder kojim bi prekrila
ove fleke(inace mi je najzahvacenije podrucje lice)
Iz kuce ne izlazim osim ako ne moram...zatvaram se izbjegavam ljude,a vremenom sam izgubila i kompletno drustvo..decko me ostavio(a ja sam si naravno umislila da je zbog toga)ah ko ce znati mozda je ,
mozda i ne.Sve u svemu...propustam kompletan zivot tamo negdje vani samo kako biiszbjegla poglede ,gadjenje i sazaljenje...Nekad sam bila izuzetno lijepa..bavila sam se profesionalno manekenstvom,a sada ne smijem izaci van..jer moji bivsi prijatelji jedva docekaju da me vide pa da mi se iscudzavaju
Probala sam sve i svasta potrosila ogromne sume novca ali nista...
Izgleda da mi je jedini spas dr.Stanimirovic....molim vas kako da dodjem do njega ..s obzirom da sam iz Bosne i da li mi iko moze reci postoji li mogucnost da ja idem na taj organiizirani put na Mrtvo more s obzirom da sam gradjanin druge drzave....ako iko ima ikakve informacije ili mi ikako moze pomoci molim vas da mi kaze....P.S.cini mi se da je neko spominjao Rangela...ima l iko ,a da ga je Rangelov lijek potpuno izljecio!!??

Ne znam točno odakle bi krenula, jer se bojim da bi sve bile same floskule. Radim posao sličan tvom, svakodnevno u kontaktu s ljudima i to iz jedne vrlo specifične pozicije. Nikad nisam imala loše iskustvo. Naravno, ljudi pitaju, gledaju, proučavaju, ali to je normalno, ljudski. I mene zanima kad vidim nešto novo, nešto što prije nisam vidjela. Ne pogađa me to. Više ne. Mislim da je sve stvar u našim glavama. Nekada sam i ja mislila da svi na meni prvo vide vitiligo, da im je on ružan (pa automatski i ja), da se zgražavaju i iščuđavaju i sl. Nakon godina (su)života s vitiligom, shvatila sam da je to isključivo i samo moja percepcija, te da je v. problem predstavljao samo meni. Kao što sam i pisala, vitiligo nikada nije utjecao na moje veze, na kvalitetu odnosa, kakvih god..ljubavnih, prijateljskih, poslovnih... (Dobro, možda ne bi mogla biti model za vjenčano prstenje ili tajni agent, ali jebga !) Veći problem predstavlja mi moja duga jezičina ili tvrdoglavost ili brzopletost ili.....
Naravno, različiti smo, neki su lijepi i pametni i nesretni, drugi, pak, bolesni i ne baš rođeni pod sretnom zvijezdom, pa zadovoljni i uspješni. Ja vjerujem da to sve ovisi o nama. Nažalost, ne možemo si narediti da budemo sretni. Ali možemo si narediti da mislimo pozitivno. A emocije to prate. Probaj...
Ako ne, uvijek postoji psihoterapija... Samo ne postoji opcija da ovako nastaviš (ne)funkcionirati...

Puno pozdrava, Tačkice....

p.s. nema veze što si iz Bosne, u Izrael možeš odakle god...
p.p.s. na ovom se forumu puno pisalo o puderima koji savršeno prekrivaju vitiligo! potraži malo! imamo sreću što smo žene, pa se našminkamo i šišaj
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:22   #551
The Moon, iskreno ,nemam pojma kad je najbolje ići...ako sam u mogućnosti, otići ću kad će i svi ić...al da se dogovorimo naravno jer ja bi se, sa oproštenjem ,usrala da moram solo brijat negdje gdje nikad nisam bila, van HR
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:32   #552
Quote:
nusha1983 kaže: Pogledaj post
The Moon, iskreno ,nemam pojma kad je najbolje ići...ako sam u mogućnosti, otići ću kad će i svi ić...al da se dogovorimo naravno jer ja bi se, sa oproštenjem ,usrala da moram solo brijat negdje gdje nikad nisam bila, van HR

mislim da se i ide organzirano, iskreno nebi ni ja solo brijala po izraelu.

ja imam tu srecu da ga nemam puno, ali opet bi otisla jer kako je Vampir rekao dobro dodje da se zaustavi sirenje, a i spojila bi ugodno s korisnim, godisnji 3 tj. na mrtvom moru + ako budu rezultati nitko sretniji od mene

uglavnom pocinjem skupljati novceke za tu avanturu, samo da nam iskusni forumasi postaju cifru u grubo, mislim na total sumu
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:43   #553
ma ja nemrem skupljat novčeke jer ću ja stalno negdje putujem i lova samo hlapi...
mislim da ću kredu dić za to :P
the moon, daj čitaaaj, piše ti kolko šta košta negdje u ovoj temi, samo treba nać stranicu, doslovno sve ti piše...
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:52   #554
Quote:
Vamp1r kaže: Pogledaj post
mariuci vjerujem da novac mnogima predstavlja problem odlaska na mrtvo more, ne znam koliko si upucena u cijene i sve to ali ev ja cu ti ukratko docarati jer bi zbilja bila steta to ne probati pa da imas ono orijentacijski sve... dakle, ove godine cijene su ovakve

1. avion (zagreb-budimpesta-tel aviv) oko 4 000 kn
2. hotel (noc s prebogatim doruckom i vecerom, svedski stol, jednokrevetna 115 dolara/dan, dvokrevetna 138 - dakle, ukoliko bi nasla osobu s kojom bi bila u sobi onda s tom osobom dijelis 138 dolara popola i placas tek nekih 69 dolara po noci), uglavnom ja sam ove godine s frendom zoranom u sobi i placeno je za 5 tjedana 2415 dolara ( oko 10 000 kn)
3. dzeparac (mislim da nije potreban u nekoj ogromnoj mjeri s obzirom da imas hranu i pice u hotelu na tone... eventualno neki izlet (jerusalem, bethlehem, eilat itd.) ali to nije skupo uopce (a ni obavezno), ja sam imao dzeparca oko 1500 dolara ove godine, ali sam dosta trosio, tako da mislim da bi ti cak i s upola manje dosta dobro funkcionirala ovde
4. klinika ( koja nije nuzna, ali s obzirom da bi ti vjerojatno bila prvi put na mrtvom moru ja bih ti je osobno kao svojoj sestri preporucio da je uzmes... mozes uzeti 2, 3 ili 4 tjedna.. cijene su izmedju 500 i 800 dolara (ovisi o trajanju koliko bi uzela)
5. osiguranje (preporucujem da ga svi koji idu na mrtvo more OBAVEZNO UPLATE, radi se o 13 kn po danu, dakle 500 kn za 5 tjedana i to je jako bitno, u slucaju bilo kakve medicinske intervencije sve vam je pokriveno s tim.. da se obicni zub upali, zubari naplate bez ovog osiguranja i po par stotina eura, a da ne govorim o ne daj Boze malo tezim oboljenjima na mrtvom moru.. uzmite u obzir da vam moze nastetit i alkohol, hrana itd i da onda postoji mogucnost parkiranja u neku bolnicu, bolnicke troskove (koji su sigurno veliki) placa opet to osiguranje,.... Nadam se da sam jasan

to je 5 najbitnijih tocaka.. mislim da bi s 20ak tisuca kuna bilo sasvim dovoljno za bilo koju osobu koja bi imala cimericu u sobi... E sad, ta cifra nazalost nekom je velika... Meni je ovo 3. put da sam tu u 3 godine, rezultati su mi odlicni, zbilja nemam puno vise vitiliga.. Nas je trenutno 20 na mrtvom moru i sigurno ih puno koji su tu nije lako skupilo novac da bi dosli.. neke cure su mi pricale kako su im starci i kredite dizali ili posudjivali novac... Dakle, nikom tko je tu nije lako, ni meni nije.. Dodje i tih nekih teskih trenutaka kad covik padne u depresiju, ja osobno nisam nocima spavao... sutra putujem svojoj kuci nakon 35 dana, vidit cu svoju mamu, svog brata, svoju mozda sad i bivsu curu i ljude koje volim i taj trenutak jedva cekam.. i opet nakon svih tih patnji ovde znam jedno.. FALIT CE MI MRTVO MORE.. kao i svake godine prvih 15 dana dok se ne naviknem da vise tu nisam... nisam ni ja niti nitko drugi ovde iz ljubavi prema mrtvom moru (gdje ne postoji niti jedan disco), tu smo jer tu nazalost moramo biti, za svoje dobro.. i mislim da to nema cijene.. da je kostalo milijon eura i da znam da ce mi pomoci ja bi se snasao.. Za 20 tisuca kuna ima strasnih destinacija po svijetu, a nas 20 mladih ljudi smo danas tu.. na mjestu gdje je sve u skladu s imenom.. mrtvo...

Eto, malo sam se raspisao vise nego sto sam htio.. ali nakon mjesec dana i neke emocije te ponesu pa ti dodje da se negdi ispucas.. ispuses.. ja sam to uradio na ovom forumu di sam se jucer uclanio.. a forume nikad volio nisam.. Zakljucak je taj da ovdje dolazi cijeli svijet i da je ovo trenutno jedino mjesto na svijetu za vitiligo koje daje rezultat.. i to je cinjenica.. Nepobitna cinjenica..

Za kraj bih se jos osvrnuo na ovog gospodina DUTCHMANA i porucio mu da takav stav radije ostavi za sebe, ne za ljude koji citaju ovaj forum i dodatno padaju u depru jer je neki kronicni pesimist napisao da za vitiligo nema nikakvog lijeka.. Dragi moj.. ima.. itekako ima.. sve je u glavi.. prihvati ga i bori se s njim.. to je cila poanta.. Ja ti na lice mjesta donosim argumente koji su nepobitni..

Svima ostalima, veliki pozdrav i glavu gore.. Vitiligo ce nestati kad zaboravite da postoji, kad se upitate sta je to uopce

Osmjeh na lice i idite zajebajite se okolo PA - PA

P.S. tek sad vidim koliko sam se raspisao.. u p.cku materinu jesam dosadan

ajd bok vam
ah, ta moja ljenost
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 11:59   #555
ajmo brzi rezime :

znaci:
1. karta - 4 000 kn
2. smjestaj za 3 tj ( s cimerom naravno ) - 1449 $ -
3. djeparac za 3 tj cca 1 000 $
4. klinika za 3 tj cca 500 $
5. osiguranje - 273 kn

suma sumarus : 19 000 kn

treba vec sad pocet skupljat novceke definitivno, posto sam ja veliki protivnik kredita
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 12:12   #556
ma i ja sam protivnik kredita, al neću ga moć izbjeći jer još ću ja 500 puta potrošit te novce do 6-tog mjeseca
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 16:25   #557
hvala PUZ,znam da si u pravi samo ja moram raditi na sebi....
Znam da mogu ici tamo od bilo kuda ..meni treba Br.dr.Stanimirovica..odnosno da mi neko kaze kako mogu stupiti u kontakt sa njim?
Tackica_BiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 16:29   #558
Eh da.....posto sam sad u gabuli s vremenom i nemam bas mogucnost suncati se svaki dan jos da pitam zna li neko nesto o UV lampama,gdje se mogu nabaviti i po kojoj cjeni(posto ne stizem ni u solarij)
Tackica_BiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:29   #559
Idem i ja obavezno kod doktora Stanimirovića iako mi je pravo nepraktično radi posla posto i ja zivim u BIH ali kad se mora nesto to ce i uraditi.
Meni pravo smeta vitiligo,nekad se zapitam sto bas na licu?vidjela sam stvarno dosta ljudi sa vitiligom,,,i to kod ljudi iz daleka prepozajem,ali to je kad je čovjek opterećen vitiligom.
nasla sam broj dr.,tako da cu se o svemu raspitat pa vam javim.
lawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 01:04   #560
hvala lawyer...ajd molim te kad stupis u kontakt s njim javi ...i usput posalji mi br.pls da ga i ja mogu kontaktirati
Tackica_BiH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.