Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 23:46   #1
Asimetrija kod beba

Zdravo,
zanima me da li je ko imao iskustva sa asimetrijom tijela kod malih beba?
vesnabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 23:47   #2
daj malo pojasni...
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 00:01   #3
Tijelo prirodno nije simetrično...što te točno muči?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 11:07   #4
ne znam koliko ti je stara beba, ali moja je bila sva nahero do 4. mjeseca, ko kifla na desnu stranu, ali se nitko nije oko tog zabrinjavao i do 5. mj se sasvim ispravila.glavica je isto bila sdesna zalezana a to se gotovo i ne vidi vise.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 12:16   #5
Quote:
vesnabo kaže: Pogledaj post
Zdravo,
zanima me da li je ko imao iskustva sa asimetrijom tijela kod malih beba?
ako nešto sumnjaš, traži uputnicu za fizijatra i odvedi ju. moj ju ima, ali je gotovo ispravljena vježbicama, nije to tako strašno. bio je spigan na lijevu stranu i glavicu je samo na lijevu okretao.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 12:46   #6
nas je pedijatrica slala na uzv glave, na ocni, kod neuropedijatra, na baby gimnastiku kod fizijatra, jer je malenoj lijevo oko sa oko 2 mj bilo mrvicu manje nego desno, ali je hvala Bogu sve ok, ispravilo se samo od sebe i bilo je tako od polozaja u maternici.
tako da vjerujem da ce vas pedijatrica slati dalje, ako misli da treba provjeriti
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 14:15   #7
i moja je bila sva spigana, od prevrnutog uheka do cela koje je bilomalo udubljeno na jednog strani. Polako se ispravljalo, dugo je vec lice skroz ok a i glavica je bila od iza nesimetricna, sad vise nije ni to.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 14:52   #8
Quote:
pikuleta kaže: Pogledaj post
nas je pedijatrica slala na uzv glave, na ocni, kod neuropedijatra, na baby gimnastiku kod fizijatra, jer je malenoj lijevo oko sa oko 2 mj bilo mrvicu manje nego desno, ali je hvala Bogu sve ok, ispravilo se samo od sebe i bilo je tako od polozaja u maternici.
tako da vjerujem da ce vas pedijatrica slati dalje, ako misli da treba provjeriti
hm... sad si mi dala misliti... nama je desno oko dosta manje od lijevog i kapak je naotečeniji i pedijatar nam niš nije rekao, ja sam se već na pol pomirila da će biti neobičan tak s tim jednim malim okom i da je to valda genetski nekaj povukao...

a kak znaš da se vama to ispravilo samo od sebe a ne od tih vježbica? ste radili vježbe za oči ili nekaj drugo
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:00   #9
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
hm... sad si mi dala misliti... nama je desno oko dosta manje od lijevog i kapak je naotečeniji i pedijatar nam niš nije rekao, ja sam se već na pol pomirila da će biti neobičan tak s tim jednim malim okom i da je to valda genetski nekaj povukao...

a kak znaš da se vama to ispravilo samo od sebe a ne od tih vježbica? ste radili vježbe za oči ili nekaj drugo
Moj mali je imao dosta zaležanu lijevu stranu glave, obraz na toj strani lica je bio manji, također i oko manje otvoreno, tj činilo mi se da je manje i još uza sve to i tortikolis...
Obavili preglede kod svih specijalista i to nije ništa strašno, zapravo uobićajena pojava koja se ispravlja sama od sebe uz okretanje bebe za vrijeme spavanja...u većini slučajeva, ponekad su ipak potrebne vježbe.

Uglavnom sad ima 2 godine i 3 mjeseca, obrašćići i okice su simetrični, glavica puno manje zaležnana, ali to ne primjeti nitko ako mu ne kažem baš.

Tortikolis smo ispravili vježbanjem.

Ortoped je rekao da će se glavica posve ispraviti tamo dok krene u školu i da neće više biti apsolutno ništa vidljivo.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:04   #10
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
a kak znaš da se vama to ispravilo samo od sebe a ne od tih vježbica? ste radili vježbe za oči ili nekaj drugo
zato jer su svi nalazi koje smo radili bili u redu, a na vjezbe smo isli samo 5 dana, i to smo radili vjezbe okretanja, hvatova, dizanja, nista sa okom, u biti je to baby gimnastika bila, samo ti pokazu kako i kod kuce trebas vjezbati bebicu, ono, kukove i to.. nista posebno..jos su se i oni cudili sto nas je poslala.
a nije bila jako velika razlika izmedju okeca.. tek kad bi se zagledao skuzio bi da je lijevo stvarno mrvku manje bilo..
na kraju je zakljucila i ona i neuropeijatrica kod koje smo isli, da je to od polozaja u stomaku, i da bi se s vremenom trebalo ispraviti, kao sto i je. i rekose "svi mi imamo dozu asimetricnosti"
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:44   #11
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Moj mali je imao dosta zaležanu lijevu stranu glave, obraz na toj strani lica je bio manji, također i oko manje otvoreno, tj činilo mi se da je manje i još uza sve to i tortikolis...
Obavili preglede kod svih specijalista i to nije ništa strašno, zapravo uobićajena pojava koja se ispravlja sama od sebe uz okretanje bebe za vrijeme spavanja...u većini slučajeva, ponekad su ipak potrebne vježbe.

Uglavnom sad ima 2 godine i 3 mjeseca, obrašćići i okice su simetrični, glavica puno manje zaležnana, ali to ne primjeti nitko ako mu ne kažem baš.

Tortikolis smo ispravili vježbanjem.

Ortoped je rekao da će se glavica posve ispraviti tamo dok krene u školu i da neće više biti apsolutno ništa vidljivo.
Isti slucaj! 1. dan je bilo to jako izrazeno, svakim danom sve manje. Onda se pojavio tortikolis koji smo vjezbali..isli i na fizikalnu, al najvise je pomoglo spavanje na trbuhu na pravoj strani i dok smo ga uspavljivali nosili smo ga kao da vjezbamo. Na fizikalnoj je bilo samo deranje i u budnoj fazi nije bilo ucinkovito pa smo ga prestali maltretirati.
__________________
My Pain and Sadness is More Sad and Painful Than Yours
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 22:02   #12
Mi smo vježbači već 1.g. i to sa dijagnozom sa "asimerija udesno" znaći piglala se udesno te joj je jača strana tijela lijeva, tako da sam forsala desnu stranu i sada je već gotovo savršeno, evo baš moram sutra zvati za kontrolu, Samo vježbajte, ITEKAKO SE ISPALTI!
rzm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 00:05   #13
Quote:
vesnabo kaže: Pogledaj post
Zdravo,
zanima me da li je ko imao iskustva sa asimetrijom tijela kod malih beba?
Moja curica ima asimetriju...dakle to nije ni zaležana glavica,ni ništa slično..asimetrija se ne očituje toliko fizički već u motorici...to znaći više korištenje jedne strane tijela,u našem slučaju desne...prije će posegnuti za igračkom s desnom rukom,okrenuti se na lijevi bok (jer se na lijevi bok okreće pomoću desne ruke),ugl,sve će prije napraviti s desnom stranom tijela...prije joj je i glava visila na stranu,sada smo to ispravili...fizioterapeutkinja nam je rekla da se asimetrija tolerira do 3 mj,onda dijete treba postati simetrično,odnosno jednako koristiti obje strane tijela i onda opet sa 3 godine postaje asimetrično,tj postaje ljevak ili dešnjak....sve se to da riješiti,nije ništa strašno,samo trebaš vježbati s bebom i sve će biti ok...najbolje da se naručiš na goljak,neka ti pokažu vježbice pa možeš i sama doma vježbati...mi vježbamo sami,a jednom tjedno nam dolazi fizioterapeutkinja doma vježbati s bebom...ako te još nešto zanima,pitaj
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 10:46   #14
Quote:
rzm kaže: Pogledaj post
Mi smo vježbači već 1.g. i to sa dijagnozom sa "asimerija udesno" znaći piglala se udesno te joj je jača strana tijela lijeva, tako da sam forsala desnu stranu i sada je već gotovo savršeno, evo baš moram sutra zvati za kontrolu, Samo vježbajte, ITEKAKO SE ISPALTI!
kolko vam je trebalo da se asimetrija popravi, kada su bila prva poboljsanja? moja malena ima 7 mj., vjezbamo intenzivno nekih mj. dana a prije smo manje vjezbali, ali jos nema poboljsanja, gmize jednom stranom tijela, postavlja se u polozaj vrtnog patuljka samo udesno, glavica joj je stalno nagnuta udesno, koma izgleda! radimo i vojtu i kod polovine ali jos nije nista bolje, jel puno vremena treba proci da se nesto pocne vidjeti? hvala
mackorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 12:01   #15
Quote:
Daydream kaže: Pogledaj post
Isti slucaj! 1. dan je bilo to jako izrazeno, svakim danom sve manje. Onda se pojavio tortikolis koji smo vjezbali..isli i na fizikalnu, al najvise je pomoglo spavanje na trbuhu na pravoj strani i dok smo ga uspavljivali nosili smo ga kao da vjezbamo. Na fizikalnoj je bilo samo deranje i u budnoj fazi nije bilo ucinkovito pa smo ga prestali maltretirati.
ja sam kod moje bebe primetila da joj je desni obraz manji nego levi, vidim da ste i vi imali isti problem, pa ako mozete recite mi na koju stranu cesce da ga okrecem
milica vanilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 22:23   #16
Quote:
mackorica kaže: Pogledaj post
kolko vam je trebalo da se asimetrija popravi, kada su bila prva poboljsanja? moja malena ima 7 mj., vjezbamo intenzivno nekih mj. dana a prije smo manje vjezbali, ali jos nema poboljsanja, gmize jednom stranom tijela, postavlja se u polozaj vrtnog patuljka samo udesno, glavica joj je stalno nagnuta udesno, koma izgleda! radimo i vojtu i kod polovine ali jos nije nista bolje, jel puno vremena treba proci da se nesto pocne vidjeti? hvala
znam da je jako stara tema..ali me anima ako stejos na forumu da mi napisete kako je sada vasa beba sto se tice asimetrije??
moja je 10mjeseci im malojoj ode asimetrija malose vrati vjezbaci smo i jako e to muci..
__________________
Maggy
Maggy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 09:28   #17
Ne znam kakve su dijagnoze imale vase babe, ali moja mala je imala kosu zdjelicu zbog cega je uvijek okretala se na jednu dominantiniju stranu. Siroko asimetricno povijanje i redovito vjezbanje i nakon mjesec dana se primjeti da se izravnalo sve


a ortopedica koja nam je rekla dijagnozu je rekla i da jako rijetki uopce kosu zdjelicu stavljaju kao dijagnozu jer kao, rjesit ce se samo od sebe.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.