Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 04:40   #41
Sorry za dizanje stare teme.

Ponekad prije nego zaspim, u trenutku kada ulazim u san, dobijem nekakav cim/tik na guzici ili na bedru (nekad guzica, nekad bedro, neznam je li samo lijeva ili samo desna strana) i to me probudi.

Isto tako, ponekad kad sam dugo u istom položaju, npr. pred kompjuterom, počne mi vibrirati mali dio nekog mišića i čim pomaknem neki dio tijela vibracija prestane. Mislio sam da to izmišljam dok nisam malo prije rukom osjetio vibraciju na nozi.

Inače nemam nikakve druge vrste tikova niti me to posebno ometa. Nisam izložen previše stresnim situacijama (još uvijek su praznici ). Samo me zanima jel postoji kakva opasnost da se razvije neka bolest od toga.
Epoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 22:09   #42
kao sto je gore neko spomenuo posjeti neurologa...
ja imam problema s tim jer imam epi... sto ne znaci da i ti imas. ja samo govorim sto je slucaj kod mene..
no, posto to sve dolazi iz mozga i ako te bas toliko smeta, onda se javi neur.
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 01:32   #43
titranje mišića

već drugi dan mi bez prestanka titra mišić na desnoj nozi. abnormalno je iritirajuće, pa bih molio savjet kako ga smiriti, bar na par minuta da zaspem.
i kao drugo, ako se netko kuži u to, koji uzrok može biti toga? koji mu je kiki?


hvala!
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 14:11   #44
probaj uzet ili voltaren ili ibuprofen 400 mg(probaj prvo ..... ougo)to bi ga trebalo smirit...a zakaj titra to ćeš ako te zanima otić doktoru na pregled...može bit umor, hladnoća, upala...mnošto stvari....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 15:41   #45
nece pomoc..ista stvar dogodila se meni prije 2 godine..titrao je puna 3 dana na nozi.nisam spavala, bila sam zivcana zbog toga..otisla doktorici dobila normabel..popila 1 i rijesio se problem u 5 min
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 19:01   #46
normabel sam baš imao doma, i popio sam jedan od 2 mg i prestao je za 5 minuta.

fala vam!
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 19:09   #47
nema na čemu..imala sam identican problem danima.. nastao nakon zestoke svade tu vecer.. doktorica mi je rekla da je vjerojatno od stresa i zato mi je dala normabel..prestalo prakticki odmah... steta sto ga nisam popila isti dan nego 3 dana kasnije
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 00:42   #48
ah....vidite šta stres radi....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:37   #49
Nekontrolirano trzanje trbušnih mišića

Naime, cijelu jednu godinu i pol sam imao nekontrolirano trzanje trbušnih mišića i to na početku u predjelu na sredini iznad želuca odmah ispod srednje rebrene kosti a nakon toga nekontrolirano po par dana na lijevoj strani trbuha, zatim desnoj itd, itd. Najčešće se to dešavalo kada sam bio uzrujan ili opterećen nekim problemom iako sam mislio da sam smiren. Interesantno, kada sam bio u sauni ili wellnesu nisam imao nikakve simptome sve dok ne bih pomislio na to trzanje i tada bi opet sve počelo. Pokušao sam na početku sa tabletama za smanjivanje tjeskobe Praxitenom cca 2-3 tablete na dan i tako 2 tjedna, zatim sam si kupio čaj za smirenje, pio ga mjesec dana, pokušao sam sa terapijom magnezija u šumećim tabletama sa B compleksom vitaminima u cilju opuštanja mišića, zatim sam napravio gastroskopiju da nemam kakav maligni tumor, obavio sam 7 tretmana akumpukture na području gdje su se javljali nekontrolirani trzaji trbušnih mišića, no sve uzalud. Slučajno sam naišao na netu poremećaj koji se zove anksioznost. Naposljetku sam otkrio da je uzrok tom mom problemu jednostavno anksioznost (na netu pročitajte o tome jer ima dosta). Kada sam se suočio sa tim problemom i prihvatio činjenicu da je to sve na psihičkoj bazi i da sam potpuno zdrav ti trzaji su iz dana u dan bili sve rjeđi i rjeđi. Naposljetku su potpuno nestali. Moram napomenuti da se povremeno svakih mjesec dva povremeno javi trzaj i to obavezno kada sam jako napet zbog posla ali ja se samo nasmijem i sve nestane. Eto, nadam se da sam nekome pomogao jer sam pretraživao net mjesecima i nigdje nisam našao opis o tom problemu.
navigator one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 06:51   #50
Vidi moj topik Sindrom benignih fascikulacija.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 17:47   #51
Question Titranje nečeg (?) iznad uha

Zadnjih par dana osjetim titranje iznad lijevog uha (ne znam što se točno tamo nalazi, kao neke žilice valjda...). Jel tko imao takvih problema, jel tko zna o čemu bi se moglo raditi? Bar da mi kaže što se nalazi tamo?

Titranje osjetim npr. popodne, ali onda intenzivnije, svakih dve minute.. a ima da prođe dosta dugo da ništa ne osjetim.
bisque is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 01:55   #52
Poput titranja kapka? Onda su obične fascikulacije, a titra mišić. Vjerojatno uslijed stresa.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 18:51   #53
jeb'o me pas ako ja neću otić kvragu zbog ovog...zadnje 4 noći nisam oka sklopio.
ovo sa stresom ima smisla, jer već mjesec dana učim za jedan kolokvij, makar ne vidim neku povezanost, i prije sam učio nonstop, pa mi ništa nije titralo. najgore je kaj nema nikakvog lijeka, nikakvog položaja u kojem to nestane. jučer i prekjučer sam popio normabel, kako je jedna draga osoba predložila, ali ni to više ne pomaže.

ugl. bio sam danas kod doca, čovjek se nasmijao, nije me ni pogledao i rekao mi da uzmem magnezija, da ga pijem par tjedana, da će proć' kakti. vidit ćemo.
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 15:54   #54
ne pomaže ni magnezij, ni normabel, ni persen ni ništa, jednostavno moram čekat dok se mišić odluči smirit, što nekad traje 4 sata ili zategnut taj mišić, ali to ne dolazi u obzir jer tako ne mogu zaspat. popizdiću ;(
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 16:27   #55
Meditiraj..
cana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 16:37   #56
zajebavaš, ili? nemogu ja meditirat'. u biti oćeš reć da je to na psihološkoj bazi?
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 12:44   #57
E ovo mene muči već neko vrijeme. I kako vrijeme prolazi, sve se više i češće dogadja. Najviše me smeta kad legnem u krevet, valjda tad najviše primjetim.
Nije da to boli, ali je zaista iritirajuće....a i htjela bi znat koji je uzrok toga. Štitnjača nije, bila nedavno na pretragama... Anybody???

E da i da napomenem....pojačalo se od kad pijem AB pilule...e sad neznam ima li to ikakve veze ili se slučajno poklopilo...takodjer mi se pojačalo i strujanje zraka kroz želudac...vrlo iritantna stvar takodjer!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 14:22   #58
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
E ovo mene muči već neko vrijeme. I kako vrijeme prolazi, sve se više i češće dogadja. Najviše me smeta kad legnem u krevet, valjda tad najviše primjetim.
Nije da to boli, ali je zaista iritirajuće....a i htjela bi znat koji je uzrok toga. Štitnjača nije, bila nedavno na pretragama... Anybody???

E da i da napomenem....pojačalo se od kad pijem AB pilule...e sad neznam ima li to ikakve veze ili se slučajno poklopilo...takodjer mi se pojačalo i strujanje zraka kroz želudac...vrlo iritantna stvar takodjer!
moj doc veli da je stres, pretjerana aktivnost ili nedostatak magnezija. bio sam dva puta već, isto mi kaže, a meni je neugodno treći put ići. ne znam, ako te baš jako zajebava, popij normabel, persen ili nešto tek toliko da ti se opuste mišići. mene to već skoro godinu dana zajebava, nekad manje, nekad više. Vrlo moguće da je od stresa, probaj otkriti izvor, pa o'ladi malo.
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 14:30   #59
Meni se nekad događalo, ne cijeli dan, nego povremeno...ali je prošlo samo od sebe... štitnjača nije, ali stres bi mogao biti.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 15:34   #60
Gle, stres je prisutan već dvije godine onako fino...bez prestanka...ali kome nije, a ima preko 25 godina?

Čini mi se da su ti doktori počeli sve ono šta neznaju rješit pripisivat stresu!

A ništa, probat ću s tim magnezijem, nekako mi se neda gutat normabele i slično...
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.