Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2007., 02:37   #41
Evo da ne otvaram novi topic postat ću ovdje. Student sam koji nema prihode (osim staraca) pa me zanima mogu li otvoriti tekući račun. Vidio sam da PBZ, Zaba i Erste imaju tu mogućnost, ali me zanima mogu li ja otvoriti račun premda na njega neće stizati redovite uplate. Taj bi mi račun trebao zato što se dobije Maestro kartica, a ona mi treba za net trgovinu. Kada bih ja npr. stavio na račun 500kn i onda tom karticom kupio nešto na netu u tom iznosu, je li to moguće? Dakle mogu li otvorit račun?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 03:04   #42
dodjes tam

dobar dan,dobar dan, (imate li kišobran), ja bi otvrio račun....
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 03:06   #43
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
dodjes tam

dobar dan,dobar dan, (imate li kišobran), ja bi otvrio račun....
Znači nema veze što nemam prihode?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 03:15   #44
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Znači nema veze što nemam prihode?
pa cek malo, kakve bi ti prihode? u kuverti?

denken malo...

otvoris u onoj banci za koju pretpostavljas da ima najvise bankomata u tvom kvartu/mjestu...
jos bolje ako imaju neke pogodnosti za studente....
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 03:28   #45
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
pa cek malo, kakve bi ti prihode? u kuverti?

denken malo...

otvoris u onoj banci za koju pretpostavljas da ima najvise bankomata u tvom kvartu/mjestu...
jos bolje ako imaju neke pogodnosti za studente....
Pa kažem ti za što mi treba račun. Da bih dobio karticu. Dakle, kada bih nešto želio kupiti preko neta (npr. košta 400kn), ja stavim na račun 500kn i onda platim karticom jer se drugačije na netu niti ne može kupovati (pogotovo ako kupuješ npr. na ebay-u).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 03:35   #46
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Pa kažem ti za što mi treba račun. Da bih dobio karticu. Dakle, kada bih nešto želio kupiti preko neta (npr. košta 400kn), ja stavim na račun 500kn i onda platim karticom jer se drugačije na netu niti ne može kupovati (pogotovo ako kupuješ npr. na ebay-u).
dobijes maestro (koji odmah skida sa tekuceg racuna)
jesi li siguran da na netu mozes placat maestrom?

ovdje nije rijec o kreditnim karticama....
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 14:58   #47
nemožeš
treba ti devizni račun u pbz za kupnju preko neta
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 22:16   #48
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
nemožeš
treba ti devizni račun u pbz za kupnju preko neta
A jel mogu otvorit taj račun, stavit na njega npr. 200 eura i onda kupovat ili i za to trebam imati stalna primanja?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 22:33   #49
Pa obično i služi za takvu kupovinu. Položiš unaprijed iznos na devizni račun, potrošiš ga i tako u krug i siguran si da i ako ti netko ukrade broj kartice ne može nabiti račun pošto se on odmah tereti, a ako nema novca transakcija neće proći.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:25   #50
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Pa obično i služi za takvu kupovinu. Položiš unaprijed iznos na devizni račun, potrošiš ga i tako u krug i siguran si da i ako ti netko ukrade broj kartice ne može nabiti račun pošto se on odmah tereti, a ako nema novca transakcija neće proći.
E super, onda mi takav račun treba. Znači odem u banku i otvorim devizni račun. Jel trebam na njega odmah stavit neku lovu ili...? I jel dobijem karticu s kojom onda mogu kupovati na netu? Hvala na odgovorima
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:48   #51
Sigurno imaju nekakv početni ili minimalni polog jer moraju od nekuda naplaćivati održavnje računa. Plastična kartica ti obično dođe nakon 2-3 tjedna.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 00:14   #52
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Sigurno imaju nekakv početni ili minimalni polog jer moraju od nekuda naplaćivati održavnje računa. Plastična kartica ti obično dođe nakon 2-3 tjedna.
Ok. Hvala na info. A jel znaš možda koja je banka dobra po tom pitanju. Nešto sam gledao po netu i sviđa mi se PBZ. Ako sam sve dobro skužio, oni daju Visa Electron Chip karticu s kojom se onda diže lova ili plaća (i vani i kod nas). Samo im nigdje ne piše koliki minimalni iznos treba biti na računu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 00:31   #53
Koliko sam ja čuo kod nas jedino Pbz i Erste imaju kartice deviznog računa s kojima se može plaćati vani (jer imaju taj cvc2 tj. cvv2 broj odotraga). Za minimalni iznos ne znam, no sigurno je neka sića.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 17:26   #54
Ugovor o autorskom djelu i tekući račun

Što se događa ako se u ugovoru o autorskom djelu ne navede broj žiroračuna već broj tekućeg računa osobe kojoj se isplačuje honorar?
Nedavno sam sklopio s jednom firmom takav ugovor koji još nije isplačen. Tražili su me broj žiroračuna, a ja sam im (ne znajući razliku između žiroračuna i tekućeg računa) dao broj tekućeg računa i taj broj su oni naveli u ugovoru.
Sad sam pročitao threadove vezane uz tu temu te linkove na koje su upućeni oni koji su slično pitali (npr. http://www.imamnovac.com/Autorski-honorar/4.aspx) pa vidim da sam pogriješio.
Može li se to ikako riješiti bez sklapanja novog ugovora?
Hoće li sve biti u redu ako oni naprave uplatu na taj moj tekući račun i pritom plate porez kako nalaže porezna uprava?

Zahvaljujem na odgovoru.
qweertz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 19:28   #55
Ne može. Mora bit žiro.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:04   #56
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Ne može. Mora bit žiro.
A što će biti ako eventualno tako uplate?
Ili uopće ni ne mogu uplatiti?
qweertz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 00:45   #57
Neće ti uplatiti, vjeruj mi. Ako ti uplate, onda su zaista bedasti.
Na autorske honorare nema doprinosa pa su opterećenja nešto manja nego kod "običnih", ali to je i dalje honorar i naravno da se mora uplaćivati na žiro.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 01:04   #58
Quote:
qweertz kaže: Pogledaj post
Može li se to ikako riješiti bez sklapanja novog ugovora?
Pa lijepo im javiš da si pogriješio, tamo će napraviti knjigovodstvenu bilješku i uplatiti na pravi račun.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:29   #59
Da se nadovežem na početno pitanje: pretpostavimo da mi firma preko autorskog ugovora isplati honorar veći od 10000, a manji od 50000 kn i da su mi to jedina primanja u godini.
Student sam i roditelj zbog mene ima porezne olakšice kod obračuna poreza na dobit. Uzdržavana osoba sam tako dugo dok mi primanja ne premaše 9600 kn, dakle, u trenutku isplate honorara na moj žiroračun roditelj gubi pravo na porezne olakšice.

Koja je tad procedura?
Znam da roditelj tad treba na kraju godine pisati poreznu prijavu i platiti naknadno taj porez na dobit koji nije plačao tijekom godine.
Trebam li i ja pisati kakvu poreznu prijavu?
Imam li možda i pravo na povrat poreza iako je meni isplačen neto iznos iz ugovora, a porez je platila firma?

Pročitao sam puno kontradiktornih izjava o tome i sad u ništa više nisam siguran.
qweertz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 14:37   #60
Quote:
qweertz kaže: Pogledaj post
Koja je tad procedura?
Znam da roditelj tad treba na kraju godine pisati poreznu prijavu i platiti naknadno taj porez na dobit koji nije plačao tijekom godine.
Trebam li i ja pisati kakvu poreznu prijavu?
Imam li možda i pravo na povrat poreza iako je meni isplačen neto iznos iz ugovora, a porez je platila firma?

Pročitao sam puno kontradiktornih izjava o tome i sad u ništa više nisam siguran.

Najbolje je da i ti i roditelj predate poreznu prijavu. On će nadoplatiti razliku a ti ćeš dobiti povrat. Nemoj slučajno da samo tvoj roditelj predaje, a ti ne jer onda gubite novac od poreza.

U praksi se događa da nitko ne prijavi i nikome ništa, a nekad zovu ljude da podnesu prijavu. Ako se želiš "igrati" onda samo ti podnesi prijavu i traži povrat, a roditelj neka ništa ne prijavljuje (osim ako ne želi ili mora iz nekih drugih razloga)

U svakom slučaju što god kao nezaposleni (ili student) radio preko autorskog ugovora ili ugovora o djelu: OBAVEZNO traži povrat poreza.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.