Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2010., 22:45   #21
zasto ce ti brat sad odjednom doc?

ajde procitaj kaj sam ti gore napisala
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 27.04.2010., 22:45   #22
Da, trudnice moraju imati onaj karton na kojem piše krvna grupa. Bar sam ja morala. A možda ti i brat nemate istu krvnu grupu, i muž moje prijateljice se nadavao krvi, čovjek uredno ima dva kartona s dvije različite krvne grupe. Mislim, znam da su šanse za ovako nešto male da ne mogu biti manje, ali sve se nadam hepiendu. Jesi li sigurna da će ona reć mužu ako je pozoveš na raport. Šta će onda?
brodačka is offline  
Old 27.04.2010., 22:45   #23
Quote:
anastacia kaže: Pogledaj post
Ja znam ali ti neću reći jer te to ne bi trebalo zanimati. Možda ti život vrati za turanje nosa gdje ne treba. Ovo je moj savjet od srca.
O čem ti, ženo? Govori se o njenom vlastitom bratu i želi vidjeti jel moguće i kolko je moguće da dijete s tom krvnom grupom je ili nije njegovo. Uostalom, nije nikom ništa rekla i samim time ne zabada nos u ničija posla.
Freakette is offline  
Old 27.04.2010., 22:48   #24
Quote:
anastacia kaže: Pogledaj post
Ja znam ali ti neću reći jer te to ne bi trebalo zanimati. Možda ti život vrati za turanje nosa gdje ne treba. Ovo je moj savjet od srca.
A ti se ne bi tako zabrinula za svog brata? Ja kužim ovu ženu i ja bi bila zabrinuta. Imala sam sličnu situaciju u familiji.
dan-zena is offline  
Old 27.04.2010., 22:51   #25
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
zasto ce ti brat sad odjednom doc?

ajde procitaj kaj sam ti gore napisala
Valjda je čovjek skužio. Koja katastrofa. Nikome od njih ne bi htjela biti u koži, to je užas
dan-zena is offline  
Old 27.04.2010., 22:51   #26
Ajme još jednom. Jadan čovjek. Ne mogu ni zamisliti. Blago nama ženama, dijete koje rodimo je sigurno naše. Da ipak nekako i nije tako i da mi netko danas kaže da moj sin nije moj...... ne znam, doista ne mogu zamisliti. Toliko ga volim da mi se čini da to ne bi ništa promijenilo. Ali ne mogu znati, ne daj bože nikome.
brodačka is offline  
Old 27.04.2010., 22:56   #27
Quote:
anastacia kaže: Pogledaj post
Ja znam ali ti neću reći jer te to ne bi trebalo zanimati. Možda ti život vrati za turanje nosa gdje ne treba. Ovo je moj savjet od srca.
Potpisujem.

Jako puno ljudi zapravo ne zna svoju krvnu grupu, nego ju pretpostavlja, sjećajući se nekih davnih izjava roditelja iz djetinjstva.
To je jedna stvar.
Druga stvar: možda brat sve zna,ali ne želi da ostatak svijeta zna,jer se odlučio toj ženi i djetetu pružiti sebe cijeloga.

U svakom slučaju, ja se ne bih miješala. To nije pitanje savjeta o boji tepiha, tu se radi o životu jedne cijele obitelji,a ponajprije o životu djeteta koje ništa nije biralo.
Rossa is offline  
Old 27.04.2010., 22:59   #28
Quote:
Freakette kaže: Pogledaj post
O čem ti, ženo? Govori se o njenom vlastitom bratu i želi vidjeti jel moguće i kolko je moguće da dijete s tom krvnom grupom je ili nije njegovo. Uostalom, nije nikom ništa rekla i samim time ne zabada nos u ničija posla.
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
A ti se ne bi tako zabrinula za svog brata? Ja kužim ovu ženu i ja bi bila zabrinuta. Imala sam sličnu situaciju u familiji.
Neke istine i laži se ne trebaju znati. Blaženo neznanje.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Old 27.04.2010., 22:59   #29
Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post
Potpisujem.

Jako puno ljudi zapravo ne zna svoju krvnu grupu, nego ju pretpostavlja, sjećajući se nekih davnih izjava roditelja iz djetinjstva.
To je jedna stvar.
Druga stvar: možda brat sve zna,ali ne želi da ostatak svijeta zna,jer se odlučio toj ženi i djetetu pružiti sebe cijeloga.

U svakom slučaju, ja se ne bih miješala. To nije pitanje savjeta o boji tepiha, tu se radi o životu jedne cijele obitelji,a ponajprije o životu djeteta koje ništa nije biralo.
Pa žena je i napisala gore da mu nema srca reći ali normalno da je to muči.
dan-zena is offline  
Old 27.04.2010., 23:02   #30
Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post
Potpisujem.

Jako puno ljudi zapravo ne zna svoju krvnu grupu, nego ju pretpostavlja, sjećajući se nekih davnih izjava roditelja iz djetinjstva.
To je jedna stvar.
Druga stvar: možda brat sve zna,ali ne želi da ostatak svijeta zna,jer se odlučio toj ženi i djetetu pružiti sebe cijeloga.

U svakom slučaju, ja se ne bih miješala. To nije pitanje savjeta o boji tepiha, tu se radi o životu jedne cijele obitelji,a ponajprije o životu djeteta koje ništa nije biralo.
Točno i najviše bi tu dijete stradalo. Molim autoricu da svaki put kad ju uhvati sumlja popije času vode. Najviše ce dobiti na svježini kože .
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Old 27.04.2010., 23:05   #31
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Je, imaš pravo, ali ona je gore napisala da je njemu davala krv pa to znači da imaju istu
Kao što rekoh, ne nužno. Evo s weba:
Slijedi tablica koja prikazuje kompatibilnost krvi davatelja i primatelja.

primatelj Kompatibilne krvne grupe
A- A-, 0-
A+ A-, A+, 0-, 0+
B- B-, 0-
B+ B-, B+, 0-, +0
AB- A-, B-, AB-, 0-
AB+ A-, A+, B-, B+, AB-, AB+, 0-, 0+
0- 0-
0+ 0-, 0+
brodačka is offline  
Old 27.04.2010., 23:09   #32
Quote:
anastacia kaže: Pogledaj post
Točno i najviše bi tu dijete stradalo. Molim autoricu da svaki put kad ju uhvati sumlja popije času vode. Najviše ce dobiti na svježini kože .
Slažem se što se tiče djeteta. Ali nema potrebe da budeš gruba prema ženi, takva je situacija strahovito stresna i vjerojatno imaš blaženu sreću da nemaš pojma o tome. MM je saznao putem DNK analize da njegovo dijete iz prvog braka nije i biološki njegovo. Nitko to ne zna osim nas dvoje. Analiza se napravila putem Genos paketa i sve je ostalo tajno. MM nije nimalo promjenio svoj odnos s malim niti bi mu to palo na pamet jer ga obožava bez obzira na gene, a sa bivšom će se obračunati jednog dana kada dijete bude odraslo. Tako da meni je ova tema bliska, friška, i strašno mi je žao i tog čovjeka i klinca i ove žene. Takve su stvari strahovito bolne za sve koji to dijete vole, pa tako i za uvodničarku.
dan-zena is offline  
Old 27.04.2010., 23:09   #33
Quote:
tvrdibombon kaže: Pogledaj post
zar trudnicama vade krvnu grupu kad rode?
ako se već upuštaš u ovakve detektivske avanture onda se barem informiraj dobro prije nego kreneš donositi zaključke
da, svim trudnicama se utvrđuje krvna grupa
dakle, u trudnoći, a ne nakon poroda
između ostalog, za slučaj potrebe transfuzije
o primateljima i davateljima krvi te o utjecaju transfuzije na krvnu grupu možeš naći na internetu
baja is offline  
Old 27.04.2010., 23:12   #34
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, ne nužno. Evo s weba:
Slijedi tablica koja prikazuje kompatibilnost krvi davatelja i primatelja.

primatelj Kompatibilne krvne grupe
A- A-, 0-
A+ A-, A+, 0-, 0+
B- B-, 0-
B+ B-, B+, 0-, +0
AB- A-, B-, AB-, 0-
AB+ A-, A+, B-, B+, AB-, AB+, 0-, 0+
0- 0-
0+ 0-, 0+
Ok, ali pretpostavila sam da znaju svoju krvnu grupu kad je već situacija bila takva da mu je ona davala krv, valjda su gledali kompatibilnost
dan-zena is offline  
Old 27.04.2010., 23:14   #35
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Slažem se što se tiče djeteta. Ali nema potrebe da budeš gruba prema ženi, takva je situacija strahovito stresna i vjerojatno imaš blaženu sreću da nemaš pojma o tome. MM je saznao putem DNK analize da njegovo dijete iz prvog braka nije i biološki njegovo. Nitko to ne zna osim nas dvoje. Analiza se napravila putem Genos paketa i sve je ostalo tajno. MM nije nimalo promjenio svoj odnos s malim niti bi mu to palo na pamet jer ga obožava bez obzira na gene, a sa bivšom će se obračunati jednog dana kada dijete bude odraslo. Tako da meni je ova tema bliska, friška, i strašno mi je žao i tog čovjeka i klinca i ove žene. Takve su stvari strahovito bolne za sve koji to dijete vole, pa tako i za uvodničarku.
Najviše je muči sumlja pa da se ne muči previše to sam predložila. Nisam gruba već dobronamjerna. Nek neki ostanu jedna familija u svome toplom domu u ova ružna vremena.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Old 27.04.2010., 23:18   #36
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ako se već upuštaš u ovakve detektivske avanture onda se barem informiraj dobro prije nego kreneš donositi zaključke
da, svim trudnicama se utvrđuje krvna grupa
dakle, u trudnoći, a ne nakon poroda
između ostalog, za slučaj potrebe transfuzije
o primateljima i davateljima krvi te o utjecaju transfuzije na krvnu grupu možeš naći na internetu
Ma super su mi svi koji napadaju ovu ženu optužujući je za "detektivske" avanture a nitko još nije rekao ništa ružno o ženi koja je možda svijesno nekome podvalila tuđe dijete. Zanimljivo.
I još nešto, kod nas je situacija s krvnim grupama bila identična. In poruka uvodničarki: sve će se srediti. Ako ti brat i krene u neke provjere, neka bude pametan i razmišlja prvenstveno o djetetu. Mi smo saznali istinu ali je ignoriramo. Za sada. Ali i dijete ima pravo na istinu, zar ne?
dan-zena is offline  
Old 27.04.2010., 23:22   #37
Quote:
anastacia kaže: Pogledaj post
Najviše je muči sumlja pa da se ne muči previše to sam predložila. Nisam gruba već dobronamjerna. Nek neki ostanu jedna familija u svome toplom domu u ova ružna vremena.
Sumnja je najgora. Ona razdire tkivo iznutra, totalno te izjede. Mom je mužu nilo gore dok je sumnjao nego kad je saznao istinu. Ja kužim ovu ženu.
A sumnjam da će ostati familija, rijetko tko može preći preko takve izdaje. Ja se svom mužu divim kad priča s bivšom na mob i kad mu ona s druge strane drži propovjed da mu ne pukne film i da joj ne kaže: ma slušaj šta ti sereš podvalila si mi tuđe dijete. Ali treba doći u tu fazu i postati dovoljno jak za to. Mi smo za sada uspješni. Odlučili smo da dijete neće ispaštati zbog njenih laži.
dan-zena is offline  
Old 27.04.2010., 23:26   #38
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Ma super su mi svi koji napadaju ovu ženu optužujući je za "detektivske" avanture a nitko još nije rekao ništa ružno o ženi koja je možda svijesno nekome podvalila tuđe dijete.
a tko je napada?
da, upušta se u detektivske avanture jer istražuje tuđe živote i moj savjet je usmjeren prizemljavanju strasti kako se ne bi donosili brzopleti zaključci koji mogu donijeti dramu svim uključenima
a o ženi koja je možda nekome nešto podvalila možemo kad budemo znali da je to uistinu i učinila
baja is offline  
Old 27.04.2010., 23:27   #39
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Ok, ali pretpostavila sam da znaju svoju krvnu grupu kad je već situacija bila takva da mu je ona davala krv, valjda su gledali kompatibilnost
Vidiš da B- može dati krv B-, B+, AB- i AB+. Dakle ako su burazu jednom davno krivo utvrdili krvnu grupu, mogao je dobiti od sestre krv u još tri slučaja i sve 5.
Ponavljam, šanse su malecke, ali ipak, trebalo bi provjeriti. U nekim situacijama se doista može krivo odrediti krvna grupa a kod nekih bolesti i promijeniti.
brodačka is offline  
Old 28.04.2010., 00:24   #40
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
A bi li ti porazgovarala s premilom svojom šogoricom, za početak?
Ma naravno. A da pošalje na taj razgovor sa šogoricom svog muža? Nek ju on usput nauči pameti...

Što ljudima svašta pada na pamet.

tvrdibombon
Ma koliko god tebe razarale brige i sumnje, to ipak nisu tvoja posla.
Tvoj brat je odrastao čovjek i, ako si ti zbrojila dva i dva, može i on. Uostalom, zna da ga je žena varala, može se i tu pozabaviti matematikom da baš želi.
A možda niti ne želi sumnjati, preispitivati, možda namjerno živi u neznanju?

Bilo kako bilo, čovjek nije glup, a tebi nije mjesto u njegovom životu i njegovim poslovima, pa bio ti on brat sto puta.

Ukoliko je on večeras došao na ideju da dijete ipak nije njegovo, jedino što možeš je pružiti mu podršku u odluci koju on donese, ma kakva god ona bila. Nije na tebi čak niti u toj situaciji da sugeriraš što da napravi sa svojim životom i životom svog djeteta (to je njegovo dijete usprkos spermiću koji ga je napravio).
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.