Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2007., 12:58   #41
iskreno, ja mislim da je to za propolis i alergije djeteta obično rekla-kazala...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:03   #42
Ma još možda može i imati neke sitne logike vezano uz pelud - al mislim da je kod alergija bitan razvijen imunološki sustav i genetika - ne propolis u trudnoći.
Pa propolis dokazano djeluje na stanice raka, na imunološki sustav sisavaca...
Pa moj mali šogor zna koliko je propolis dobar - čim ga počne peći grlo odmah mamu pita propolis da mu našprica u ždrijelo.

Kažem ja nisam nikad čula za to.
Znam da alergičari (odrasli) moraju biti oprezniji s medom i njima se od meda preporuča samo bagrem - jer ima najmanje, apravo praktički nema, peludnih zrnaca - jer ih biljka nema, ona samo medi.
Al u trudnoći - stvarno mislim da pčelinji proizvodi mogu samo pomoći.

Al tražim dalje
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:34   #43
Našla slijedeće:

propolis korišten preventivno pomaže očuvanju DNA pri radijaciji (zračenju)
http://www.hbd1885.hr/9kongres-zbornik.pdf - strana 99
To rade na PMF-u na animalnoj fiziologiji gdje se učinkom propolisa i meda bave već 10 i više godina.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:52   #44
onda može ili ne?

kaj kažu knjige?

Koja trudnica išta pije od tih imiunoloških pojačanja?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 14:02   #45
ja osobno mislim da smo svi mi individualci pa tako i naša djeca.....
i da pretjerujemo... sve u normalin granicama je OK... naravno da pušenje nije dobro, nadam se da nitko neće uzeti bocu viskija i naroljati se..... ali da med može štetiti, propolis????
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 14:16   #46
naravno. sa nicim ne valja pretjerivati..
ovo sa medom je cini mi se isto sto i sa tunom.. ne u velikim kolicinama..

ja ga u ovoj prehladi pijem u caju.. i nadam se da ne pretjerujem, tj. da ce sve biti ok sa bebom (da nece imati moju alergiju)..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 14:51   #47
Med može štetiti u velikim količinama samo ako je pčelareno s antibioticima i ostalim preparatima koji nisu biološki.
Što se mene tiče stvarno mislim da nema potrebe za strahom.
Paralele smo već povlačili s alkoholom i cigaretama.
Kažem moja sveki je u prvoj trudnoći se dizala po noći i išla jesti med - toliko joj je trebao.
Med sadrži folnu kiselinu... Ma ja stvarno ne znam kako bi (osim zbog preparata za tretiranje pčela) med i ostali pčelinji proizvodi mogli biti štetni (osim što ih ne smiju djeca do godinu dana zbog složenih ugljikohidrata od kojih je med građen - a bebin probavni sustav nije dovoljno razvijen u toj dobi da bi ga mogao probaviti).

baš smo čitali Lukino evanđelje sinoć mm i ja i na početku spominu med

Ja ga koristim bez problema- čak me kestenov spašavao pri jakim bolovima u pupku (radije med nego onu moju kemiju koju imam).

Mislim da smiješ io više d toga u čaju. Al ti odi po svom osjećaju
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 16:34   #48
Ja koristim propolis za dizanje imuniteta jer sam oduvijek sklona zimi nekakvim prehladama. Bila u ljekarni i teta mi je dala propolis bez alkohola, pojedem ga otprilike svaki drugi dan po 5-7 kapi s malo šećera i vode. Još uvijek nemam nikakvu prehladu, a to da može izazvati alergije u beba nije dokazano kako mi je rečeno, pa onda bolje da ga koristim ako mi pomaže za dizanje imuniteta nego da dobijem gripu. Imala sam i upalu sinusa tamo negdje početkom desetog mjeseca i spasio me propolis i fiziološka otopina za nos. A što se tiče ostalih pripravaka uzimam samo onaj novi pregnital i željezo jer mi ga manjka. Teta u ljekarni mi nije htjela dati za imunitet ništa osim bezalkoholnog propolisa. Inače obično uzmem ehinaceu, ali sada ništa od toga.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 20:41   #49
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
..najbolje je ne izlaziti nikuda iz kuce......
ma ja mislim da treba sto vise izlaziti iz kuce...naravno ne u zadimljene kafice pune virusa i bakterija u ovo doba godine, nego u prirodu....ja se svaki dan sat i po setam kraj mora, iako je zima, samo s dobro zabundam i picim...to je dobro za jacanjeimuniteta, bolju probavu, borbu protiv celulita, debljine, vena i kapilara.....osim setnje, drugo vjezbanje mi doktorica ne dozvoljava pa se nadam da mi to pomaze kako sam se ufurala

e da, i lgg probitik jogurti su dobri za imunitet
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 01:33   #50
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
meni je apotekarka rekla da se ehinacea ne preporuča trudnicama
ma, propolis je zakon
ehinaceu ne smiju uzimati osobe s autoimunim bolestima.

propolis (iako postoji alergija na pcelinje proizvode, o kojoj bi trudnica vec trebala znati ako ju ima, i onda se ni propolis ne smije uzimati, ali pretpostavljam da je to jako rijedak slucaj).
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 01:42   #51
Svako jutro uz doručak barem jedna šalica toplog čaja sa žlicom domaćeg meda i limunom .
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:13   #52
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post

propolis (iako postoji alergija na pcelinje proizvode, o kojoj bi trudnica vec trebala znati ako ju ima, i onda se ni propolis ne smije uzimati, ali pretpostavljam da je to jako rijedak slucaj).
To je jako rijedak slučaj - al i dalje taj propolis i ostali pčelinji proizvodi ne bi djelovali loše na bebu, nego na trudnicu.
Dakle ta trudnica ni van trudnoće to ne bi smjela koristiti.

Charlyse, moja mama ti svako jutro popije na tašte jednu žlicu meda, prst jabučnog octa i nadopuni s vodom u čaši. To pije već nekih 20 godina - diže joj imunitet, riješilo joj teške migrene koje je imala prije (udarničke i svaki dan u isto vrijeme).

Istina treba biti oprezan s ljekovitim biljkama, one mogu imati raznorazna djelovanja, al propolis i med nisam nikad čula da su nekome naškodili (izuzev možda opreza alergičara na med, i dijabetičara)
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:27   #53
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Charlyse, moja mama ti svako jutro popije na tašte jednu žlicu meda, prst jabučnog octa i nadopuni s vodom u čaši.

ovo mora da je super zdravo i teeeeški bljak za pit

btw, misiz, kad si toliki stručnjak za med- reci jel bapska priča ili istina da med ne smije u vrući čaj (nego topli), jer da gubi blagotvorna svojstva u vrućoj tekućini?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:31   #54
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ovo mora da je super zdravo i teeeeški bljak za pit

btw, misiz, kad si toliki stručnjak za med- reci jel bapska priča ili istina da med ne smije u vrući čaj (nego topli), jer da gubi blagotvorna svojstva u vrućoj tekućini?
Istina, ja uvijek pričekam da se malo ohladi čaj tek onda stavljm limun i med, jer gube na svojoj vrijednosti...
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:33   #55
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ovo mora da je super zdravo i teeeeški bljak za pit

btw, misiz, kad si toliki stručnjak za med- reci jel bapska priča ili istina da med ne smije u vrući čaj (nego topli), jer da gubi blagotvorna svojstva u vrućoj tekućini?
Bljak je, al kaže moja mama da začepiš nos i popiješ, a nakon 20 godina se i navikneš - al ona se super drži (da kucnem u drvo).

Za temperaturu na koju smije med - ne smije biti iznad 40 stupnjeva - onda gubi svoja svojstva.
Zato recimo stari ljudi više vole kupiti med koji je ručno punjen nego u punioni (gdje bi morao biti po zakonu) jer u punioni ga često zagriju i iznad - jer je onda tekućiji i lakše se puni - i onda taj kupiš u dućanu

Dakle trebalo bi ga izbjegavati stavljati u vrući čaj i slično - ma kažem ne smije preći temperaturu od 40 stupnjeva.

Dakle nije bapska priča nego stvarna činjenica. Sad bi mogli ulaziti u to koji se sve spojevi unutra nalaze na koje toplina djeluje... al nema potrebe
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:35   #56
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Istina, ja uvijek pričekam da se malo ohladi čaj tek onda stavljm limun i med, jer gube na svojoj vrijednosti...
Da i C-vitamin iz limuna isto izgubi svoju vrijednost na vrućini.


al neki to samo zbog okusa pa nek izvole - al ako se to dodaje u čaj radi ljekovitih djelovanja - onda treba pričekati.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:35   #57
hvala
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:37   #58
Any time sweety
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:52   #59
e, da! i svakako sam protiv zatvaranja u kuću za imunitet..treba izlazit jer baš kad se zatvoriš u kuću dogodi se da čim izađeš na kratko do dućana ili doktora pokupiš nešto
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 12:52   #60
Ja potpisujem za češnjak i kiseli kupus.Porodično se davimo u tome i prehladimo se svega jedanput u tri godine.
Matični mliječ sam pila prije trudnoće ali nisam osjetila nikakvo poboljšanje a med ne mogu jesti-previše mi je sladak.Dajem sinu prirodni domaći bagremov med jer voli i nema alergiju.Doduše ga je počeo uzimati tek od treće godine.
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.