Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2005., 20:09   #1
e-zaba

Pretpostavljam da ljudi koji se nalaze na ovom forumu znaju koristiti e-banking.

Dakle, ja sam kod zagrebačke banke i hoću nekome uplatiti nešto na tekući u privrednu, što treba unijeti kućice:

Broj računa primatelja: ima sedam pa deset znamenki,

i,

Poziv na broj: dvije pa puno, ne znam točno koliko znamenki.

Hvala.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 23:10   #2
znam za taj e-banking ali se ne služim još njime, vidio sam da uplatnice izgledaju kao i "realne" pa ne kužim tvoj problem
__________________
Once a boy becomes a man, he's a man all his life, but a woman is only sexy until she becomes your wife.
Al Bundy
flamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 23:29   #3
Re: Mala pomoć oko e-bankarstva

Quote:
Feyd kaže:
...Broj računa primatelja: ima sedam pa deset znamenki,

i,

Poziv na broj: dvije pa puno, ne znam točno koliko znamenki.

Hvala.

1. varijanta-ako primatelj ima stari tekući u privrednoj (počinje s 041 ili 044)


broj računa primatelja: 7 znamenki je broj banke: 2340009
10 znamenki je broj poslovnice: 1000000013 (centralna poslovnica ako ne znaš u kojoj je tekući primatelja)

poziv na broj : 2 znamneke - ništa ne upisuješ
slijedeće polje: broj tekućeg 041......... ili 044..........

2.varijanta-ako primatelj ima oznaku tekućeg po novoj nomenklaturi (počinje s 322...... ili 320......)

broj računa primatelja: 7 znamenki jebroj banke: 2340009
10 znamenki je broj tekućeg: 32...............

poziv na broj : 2 znamneke - brojka 12
slijedeće polje: JMBG primatelja ili datum uplate ili neki dogovorni broj između vas dvoje.

to je to
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2005., 16:50   #4
Hvala!

Dugujem ti, a ja svoje dugove vraćam.

... one day, and I pray that day never comes, I'm going to ask a favour from you..

znaš kako to već ide.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 17:32   #5
E-zaba

Pozdrav, odmah se ispričavam jer neznam gdje bih postavila ovo pitanje...naime zanima me jučer sam uzela u ZG banci onaj token da mogu plaćati račune preko neta, bila sam na njihovom sajtu, ali neznam kako to funkcionira...ima li netko iskustva s tim da mi napiše gdje točno moram ić i šta trebam ukucati da to profunkcionira, može i pm...hvala puno
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 18:43   #6
Aj mi reci kakve ovo veze ima s internetom

Dalje, ako si dobila token, dobila si i upustva. U upustvima kaže da odeš ovdje pa odabereš E-zaba za građane - bankarstvo. Upišeš broj tokena koji ti se nalazi na samom tokenu s druge strane, a ovaj drugi podatak dobiješ tako da u tokken ukucaš svoj pin. Nakon toga ti token izbaci ovaj OTP (APPLI 1) broj.

To je teži dio posla, ostalo je lakše, e sad kako neznam jer tebe buni ovo gore ili samo plaćanje, nećuz dalje ništa pisat. Ako je ovo gore jasno, a plaćanje te muci, pitaj... (iako neznam što bi te kod placanja moglo mucit )

selim na bankarstvo
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 12:09   #7
Token ZABA

Na gore prednjoj strani tokena imaju neke kao lampice, je li to nekakav citac? ako je sta se s njim moze i kako se s tim radi.
petar0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:59   #8
token ti generira broj po nekome algoritmu koji ti je potreban za (najvjerovatnije) prijavu na internet bankarstvo on nije nikakav čitač,u ostalome treba si dobit uputstvo za rukovanje tokenom
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 14:59   #9
Niti ja ne znam čemu služe, to je valjda više kao ukras.
Kao led diode, mislim da su beskorisne.
Ako netko zna, nek javi.

Meni osobno izgledaju potpuno beskorisno.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 15:07   #10
te lampice nemaju nikakvu svrhu ...

svha mu je da izgenerira brojeve koji ti služe za prijavu na e zabu ili zabafon te za povrdu plaćanja kod tih usluga ...

možemo reći, moderna verzija TAN-ova koje su slali prije nekoliko godina ... mada neke banke još uvijek imaju te TAN-ove
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 21:03   #11
E-zaba

Dakle ovako....vlasnik sam d.o.o.-a koji (ko i svaki drugi ) ima dosta virmana za platit, posto koristim e-zabu ja unosim naloge ručno i mogu reči da je to dosta sporo i uzima mi dosta vremena, vidio sam da nude uslugu unos naloga iz datoteke, pa me sad zanima dal zaba nudi neki program preko kojeg bi se izradile te datoteke ili koji bi u još boljem slučaju uzimao podatke iz mog programa za vođenje firme i sam napravio tu datoteku......
Kako vi(oni koji ih imaju velik broj) plaćate račune?
Hvala!
deamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 08:58   #12
http://www.zaba.hr/info/sb/place.htm

(samo ti nemože vadit podatke iz tvog software-a)

Sam si napravi predloške i sve će ti ić puno brže i lakše.
__________________
Bila jednom u tim davnim danima, Grabovčeva lijepa kći, gdje iz kamena voda teče
na Hercegovu tlu, gdje iz kamena raste cvijeće u sjećanje na nju.
+++
mkrajaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:14   #13
Pravilo za sve banke je da klijent mora sam kreirati datoteku iz svog računovodstvenog programa u skladu da oblikom sloga dotične banke. Kunski nalozi imaju od strane FINAe propisan slog tako da je situacija u svim bankama ista (osim kanala dostave), dok je za devizne naloge usvojen HUB slog koji je preporučen svim bankama (ZABA i PBZ ga primijenjuju, za ostale ne znam).
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 23:33   #14
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Pravilo za sve banke je da klijent mora sam kreirati datoteku iz svog računovodstvenog programa u skladu da oblikom sloga dotične banke. Kunski nalozi imaju od strane FINAe propisan slog tako da je situacija u svim bankama ista (osim kanala dostave), dok je za devizne naloge usvojen HUB slog koji je preporučen svim bankama (ZABA i PBZ ga primijenjuju, za ostale ne znam).
Kaj ti si neki stručnjak ili?

Pa čovek je postavil lajičko pitanje ili ja nisam dobro shvatil?

Predložio sam mu zabin program jer on ispravno kreira datoteku dok neki drugi programi možda nemaju dobro podešene datoteke (susreo sam se s mnogima koji krivo kreiraju datoteke). Al eto nek proba pa će dat svoje mišljenje.

Pozdrav.
__________________
Bila jednom u tim davnim danima, Grabovčeva lijepa kći, gdje iz kamena voda teče
na Hercegovu tlu, gdje iz kamena raste cvijeće u sjećanje na nju.
+++
mkrajaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:13   #15
Quote:
mkrajaci kaže: Pogledaj post
Kaj ti si neki stručnjak ili?
Da. Ja sam u PBZ-u vodio projekt uvođenja deviznog zbrojnog naloga i znam dosta o deviznim i kunskim zbrojnim nalozima.

Quote:
mkrajaci kaže: Pogledaj post
Pa čovek je postavil lajičko pitanje ili ja nisam dobro shvatil?

Predložio sam mu zabin program jer on ispravno kreira datoteku dok neki drugi programi možda nemaju dobro podešene datoteke (susreo sam se s mnogima koji krivo kreiraju datoteke). Al eto nek proba pa će dat svoje mišljenje.

Pozdrav.
Po meni je sigurnije doplatiti ljudima koji su ti radili računovodstveni program da naprave kreiranje datoteka. Tada u slučaju promjene podataka ili dodavanja zaposlenike nema potrebe za dvostrukim ažuriranjem podataka. Samim tim se i smanjuje mogućnost pogreške.
I da, ovo što si ti preporučio je program za kreiranje plaća, a čovjek je pitao za kreiranje naloga.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:00   #16
uplata fizičkoj osobi

eto, da ne otvaram novu temu.

dakle, moram nekome nešto uplatiti na tekući račun zagrebačke banke.
jedino što neznam je šta upisati pod poziv na broj?
ima dvije kućice. šta upisat u prvu, a šta u drugu? frendica mi veli da u drugu napišem opet broj tekućeg te osobe...
a u prvu?

eto, inače samo račune plaćam preko Zabe i nisam nikada prije fizičkoj osobi uplaćivala tako da nemam pojma.

hvala.
nimfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:04   #17
Quote:
nimfa kaže: Pogledaj post
eto, inače samo račune plaćam preko Zabe i nisam nikada prije fizičkoj osobi uplaćivala tako da nemam pojma.

hvala.
Poziv na broj ja uvik ostavljam prazan. Upišem ime i prezime, grad, adresu (ako neznam upišem opet ime grada), svrhu, iznos i br. računa. I to je to, nikad problema
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:12   #18
ma da, al mi kad plaćam preko Zabe neda da pustim prazno to polje. tak da trebam nešt upisat...
nimfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:15   #19
Quote:
nimfa kaže: Pogledaj post
ma da, al mi kad plaćam preko Zabe neda da pustim prazno to polje. tak da trebam nešt upisat...
Meni ide bez problema, zato san i ti napisa gore koje točno podatke ja upišem. Sve ostalo ostavim prazno i ide bez problema, napravljeno preko 50 puta sigurno i uvijek sve ok ispalo.
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:20   #20
a dobro...znači poziv na broj prazan. ajd idem opet probat.
nimfa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.