Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2014., 19:21   #41
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Stričko, Rusi su kaj se tiče minimalne i prosječne plate sirotinja čak i za Bosance, a o infrastrukturi da i ne pričamo. Svi, koji gledate razvijenost neke države, gledajte koliko im je razvijena provincija, selo, a ne dva ili tri najveća grada u državi, još link, koji postavlja minimalna i prosječna brutto i netto mjesečna primanja po državama:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ges_by_country
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...y_average_wage

Ne znam ko I kako sastavlja te tabele I ima ih raznih, ali kad sam video podatke za BiH samo sam se slatko nasmijao.


Evo tebi podataka iz 2013 godine od IMFa za GDP per capita pa malo pogledaj.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...al)_per_capita
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 19:39   #42
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
@Konev, koliko god pokušavam shvatit tvoj način razmišljanja, to ne mogu nikako. Za mene ljudi poput tebe, koji žele Evropi i svetu rat i krv nisu razumljivi, dali nije bilo dosta? Samo zamisli sve one pare, koje idu za naoružanje i sve one ljude, koji nemaju dostup ni do pijaće vode i trpe glad? Zar ne bi bilo bolje, da nikad više nema ratova i krvoproliča i EU je stvorena baš u tu svrhu, da se po mogućnosti spreči eventuelne ratove.

EU je stvorena da bi se zaštitili financijski interesi najvećih država. Takve države za sebe osiguravaju potrebnu količinu ljudi koji će kupovat njihove proizvode
a zaštićeni su prima vanka.

Pogledaj malo povijest EU i ideju iz koje je nastala pa će ti bit jasno.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 19:57   #43
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ne znam ko I kako sastavlja te tabele I ima ih raznih, ali kad sam video podatke za BiH samo sam se slatko nasmijao.


Evo tebi podataka iz 2013 godine od IMFa za GDP per capita pa malo pogledaj.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...al)_per_capita
GDP Rusije je prilično visok a plaćanja radnika niska. To znaći, da državu Rusiju baš i nije briga za svoje građane.
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:02   #44
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
EU je stvorena da bi se zaštitili financijski interesi najvećih država. Takve države za sebe osiguravaju potrebnu količinu ljudi koji će kupovat njihove proizvode
a zaštićeni su prima vanka.

Pogledaj malo povijest EU i ideju iz koje je nastala pa će ti bit jasno.
Konev, logika ti baš ne radi kako treba. Kako ti misliš, da hoće neko kupit tvoje proizvode, ako ništa ne radi i ništa ne zarađuje? Kreditima? Promet uvjek ide u obe smjeri.
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:11   #45
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Konev, logika ti baš ne radi kako treba. Kako ti misliš, da hoće neko kupit tvoje proizvode, ako ništa ne radi i ništa ne zarađuje? Kreditima? Promet uvjek ide u obe smjeri.
42.5 milijarde kuna Hrvatska triba samo 2014-e godine da preživi. Bez

još jedno minimalno 10 milijardi kuna zbog rebalansa koji će se dogodit tokom

2014-e ... dakle imaš jedno 50+ milijardi kuna po godini .... zaista predivno

Hrvatski čovik radi za nikakve novce u stranoj firmi i onda ide u stranu banku i

digne kredit da bi kupia strano auto .... nije li lip taj zatvoreni krug ...

Na drugu stranu naša država nemože ništa napravit po tom pitanju jer

mora te iste ljude moljakat za kredite .... naša država ne postoji već 15 godina
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:12   #46
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
GDP Rusije je prilično visok a plaćanja radnika niska. To znaći, da državu Rusiju baš i nije briga za svoje građane.
Upravo suprotno ... davanja državi po radnom čoviku su u Rusiji među najmanjima

na svitu 13% ..... Rusija je država di i BDP neumoljivo raste i plaće radnicima

rastu ... di postoji plan za otić na wc a kamoli šta više ....
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:19   #47
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
GDP Rusije je prilično visok a plaćanja radnika niska. To znaći, da državu Rusiju baš i nije briga za svoje građane.
Ne prika, nego Rusija troši u skladu sa prihodima.

Drugi održavaju nerealno visoke place I onda gomilaju deficite. Pogledaš na primjer koliko Grci ili Španjloci imaju prosječne place I nije ti jasno odakle I šta to oni proizvode I privrjeđuju.

Oni održavaju to vještački na račun zaduživanja, tiskanja novca I ko zna šta sve ne.

I to onda jednom dođe na naplatu. Kod Rusa toga nema I zato imaju odlične makroekonomske parameter.

Problem Rusije je taj što je jedan model iscripio svoju unutrašnji potencijal a novi je još u sazrijevanju I to se odražava usporenim rastom I stagnacijom u posljednjih godinu dana. Ali to su svojevremneo prolazile I ekonomije poput Japana ili Južne Koreje.

Sve će to doći na svoje. Doduše treba vidjeti kako će proći ovi potresi sa Ukrajinom I sankcijama.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:49   #48
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
A nego šta su nego diktature u kojima opozicija takoreći ni ne postoji.
A ako ko vikne da je protiv vlasti,odmah ga zatvore.To je tebi demokracija?
Na znam da demokraciju ali jedan profesionalni sportaš sa zapada je određeno vrijeme živio u Atryauu i lijepo blogao o životu u Kazahstanu.
Pa tako možeš saznati da je u hotelima van Astane ili Alma Ate rijetko tko čuo:
za WC školjku
Da se brisanje dupeta završava tako da se pune koševi:
upotrebljenim tariguzom
Da je pitka voda iz vodovoda nedosanjani san i da iz špine izlazi nešto :
ovako
Da su konji velika delikatesa i u slobodnom uzgoju u gradovima :
Điha điha
..a kad ih izmesare na pločniku znaš naletiti na:
njam njam

Zadnje uređivanje cave troll : 24.03.2014. at 20:59.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 22:07   #49
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Stričko, Rusi su kaj se tiče minimalne i prosječne plate sirotinja čak i za Bosance, a o infrastrukturi da i ne pričamo. Svi, koji gledate razvijenost neke države, gledajte koliko im je razvijena provincija, selo, a ne dva ili tri najveća grada u državi, još link, koji postavlja minimalna i prosječna brutto i netto mjesečna primanja po državama:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ges_by_country
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...y_average_wage
Čovjek je napisao, da je prosječna plata na istoku Rusije 80 USD mjesečno.

A tvoji linkovi pokazuju, da je minimalna plata cca 100 EUR, a prosječna bruto po tvome 806 USD, s time da je prosječna neto 721 USD (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...y_average_wage) - znači država od bruto plate uzima vrlo malo!


Znači, autorova tvrdnja, da je prosječna plata 80 USD, je čista laž, to je sve.

A što se tvoje tvrdnje o selima tiče, u redu. Ako imaš priliku, odi jednom u jedno selo u zemlji, koja važi za biser među novim članicama - Češkoj. Pa tamo pogledaj, kako su im razvijena sela...
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 22:11   #50
Quote:
bad-ass kaže: Pogledaj post
Sve navedeno, i gore, postoji i u SADu. Što je pjesnik želio reći?
SAD imaju prejadnu infrastrukturu da bi ih primili u EAU?
Pa, svugdje možeš naletiti na vukojebine, ali ja nisam pisao o nekakvom pastiru nego o profesionalnom sportašu koji je dok se tim sportom bavio u USA bio naviknut na nešto sasvim drugo.
Nije isto živjeti u gradu sa velikim udjelom Rusa (Astana ili Alma Ata) i u gradu gdje je velika islamska većina kao Atryau. Drugi svijet.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 22:55   #51
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno ... davanja državi po radnom čoviku su u Rusiji među najmanjima

na svitu 13% ..... Rusija je država di i BDP neumoljivo raste i plaće radnicima

rastu ... di postoji plan za otić na wc a kamoli šta više ....
Konev, sada si mi otvorio oči i vidim te u pravom svjetlu. Po mentalnom sklopu si teški komunista, koji pati za regulisanim životom do te mjere, da mora imati sve određeno, čak i osobni život i mišljenje, bez slobode i prava.
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 23:50   #52
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Konev, sada si mi otvorio oči i vidim te u pravom svjetlu. Po mentalnom sklopu si teški komunista, koji pati za regulisanim životom do te mjere, da mora imati sve određeno, čak i osobni život i mišljenje, bez slobode i prava.
Bome sad kad san ti otvoria oči još ti fale naočale jer si sve krivo reka ... skužit čovika nakon šta pročitaš dvi rečenice znači imat jako malo znanja i

bit pun predrasuda od čega ne znam šta je gore
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 00:12   #53
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Bome sad kad san ti otvoria oči još ti fale naočale jer si sve krivo reka ... skužit čovika nakon šta pročitaš dvi rečenice znači imat jako malo znanja i

bit pun predrasuda od čega ne znam šta je gore
Ne, Konev, počeo sam čitat neke teme na forumu i prestao, jer su neki postovi, kao da su iz jednoumlja, ponajviše tvoji, ali nisam te mogao svrstit u koju klasu pripadaš. Na Rusiju gledaju kroz ruzičaste naočale samo bivši i sadašnji komunisti, jer misle da tamo još uvjek postoji onaj komustički red, gdje je planiran i odlazak na WC i gdje moraju svi građani misliti i govoriti isto, podupirati lidera, inaće se ih hapsi i progoni. Konev, ti se svrstavaš tačno među ove. Svi ostali misle drukčije, ne nužno slabo, možda čak poštuju drukčije od sebe, ali ne misle, da je potrebno, da država građanima planira odlazak u WC.
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 00:17   #54
Stari, ne znam šta si ti čita ali nikakvo jednoumlje ni diktature ni komunizam ja NE PODRŽAVAM ! .....

Međutim kad već misliš da si tako pronicljiv i hvališ se zaključcima koji proizlaze iz te pronicljivosti onda si na temelju mojih postova ima materijala skužit daleko inteligentnije stvari

od nekakve dičije analizice
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 00:23   #55
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Stari, ne znam šta si ti čita ali nikakvo jednoumlje ni diktature ni komunizam ja NE PODRŽAVAM ! .....

Međutim kad već misliš da si tako pronicljiv i hvališ se zaključcima koji proizlaze iz te pronicljivosti onda si na temelju mojih postova ima materijala skužit daleko inteligentnije stvari

od nekakve dičije analizice
Zaključio sam, da se zalazeš za propast i raspad EU i to u ratu i krvi, te da podržavaš politiku Putina, koji provodi jednoumlje u sopstvenoj zemlji, a ti ga prenosiš na ovaj forum. Toliko postova na naoružanje i na vojnu tehniku ja u životu nisam vidio. Ako nisi komunista, onda si obična mona.
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 00:27   #56
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Zaključio sam, da se zalazeš za propad EU i to u ratu i krvi, te da podržavaš politiku Putina, koji provodi jednoumlje u sopstvenoj zemlji, a ti ga prenosiš na ovaj forum. Toliko postova na naoružanje i na vojnu tehniku ja u životu nisam vidio. Ako nisi komunista, onda si obična mona.
Skužia si me stari ... ja sam Kim Yong Il glavom i bradom

btw ... sve to šta si skužia si u potpunosti u krivu ... možda da naučiš čitat prvo?
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 01:46   #57
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Čovjek je napisao, da je prosječna plata na istoku Rusije 80 USD mjesečno.

A tvoji linkovi pokazuju, da je minimalna plata cca 100 EUR, a prosječna bruto po tvome 806 USD, s time da je prosječna neto 721 USD (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...y_average_wage) - znači država od bruto plate uzima vrlo malo!


Znači, autorova tvrdnja, da je prosječna plata 80 USD, je čista laž, to je sve.

A što se tvoje tvrdnje o selima tiče, u redu. Ako imaš priliku, odi jednom u jedno selo u zemlji, koja važi za biser među novim članicama - Češkoj. Pa tamo pogledaj, kako su im razvijena sela...


Nisu te tablice pouzdana mjerila jer vrijednost valuta se mijenja svaki čas. PA tako I njihove protuvrijednosti u dolarima ili Eurima.

U kvalitet života se ne ubrajaju samo primanja preračunata u dolare, nego I troškovi života, cijene usluga I režija, kao I cijene hrane I još nekih stvari.

Jer šta ti recimo vgrijedi ako si u Njemačkoj I imaš 3000 Eura plaću a samo za stan daješ recimo 2000 Eura. Plus ostali režijski roškovi.

Na papiru ti imaš dobra primanja, a u suštini ćorak. Mora da ti radi I supruga da bi živio normalno. A ako ne radi supruga e najebo si prika moj. Onda moraš da dereš dva posla ili vikende na crno, a to već ne spada u tablice regularnih prihoda niti se vodi u statistikama.

STvarno stanje nečijeg standard ovisi o mnogo faktora koji se u statistikama I tabelama uglavnom ne uzimaju u obzir.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 02:33   #58
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
GDP Rusije je prilično visok a plaćanja radnika niska. To znaći, da državu Rusiju baš i nije briga za svoje građane.
U Rusiji je bolji zivotni standard nego u Hrvatskoj,iako Rusi imaju manje prosjecne place. Stvar je u tome da Rusija ima bitno nize prosjecne troskove od Hrvatske,tu narocito mislim na troskove rezija i energenata.
Zasto su prosjecne place manje u Rusiji nego u Hrvatskoj,iako Rusija ima bitno veci BDP po stanovniku,zato jer Rusija ulaze veliki novac u razvoj.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 02:41   #59
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
U Rusiji je bolji zivotni standard nego u Hrvatskoj,iako Rusi imaju manje prosjecne place. Stvar je u tome da Rusija ima bitno nize prosjecne troskove od Hrvatske,tu narocito mislim na troskove rezija i energenata.
Zasto su prosjecne place manje u Rusiji nego u Hrvatskoj,iako Rusija ima bitno veci BDP po stanovniku,zato jer Rusija ulaze veliki novac u razvoj.
MA u većini zemalja su place prenapuhane u odnosu na stvarnu vrijednost prihoda. ZAto I deficit cvjetaju a to void u krize kad tad.

MMF jesu kurvini sinovi ali ne inzistiraju oni bez veze na rezanju plaća I mirovina.

Kad bi se sada u svim zemljama svijeta place odjednom svele na realna primanja u skladu sa stvarnom snagom ekonomije I realne visine prihoda per capita, e imali bi mi sasvim drukčije tablice I statistike vjeruj mi.

Rusija je jedna od malobrojnih zemalja koja troši koliko zaradi I place I usklađuje sa time.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 02:42   #60
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ne prika, nego Rusija troši u skladu sa prihodima.

Drugi održavaju nerealno visoke place I onda gomilaju deficite. Pogledaš na primjer koliko Grci ili Španjloci imaju prosječne place I nije ti jasno odakle I šta to oni proizvode I privrjeđuju.

Oni održavaju to vještački na račun zaduživanja, tiskanja novca I ko zna šta sve ne.

I to onda jednom dođe na naplatu. Kod Rusa toga nema I zato imaju odlične makroekonomske parameter.

Problem Rusije je taj što je jedan model iscripio svoju unutrašnji potencijal a novi je još u sazrijevanju I to se odražava usporenim rastom I stagnacijom u posljednjih godinu dana. Ali to su svojevremneo prolazile I ekonomije poput Japana ili Južne Koreje.

Sve će to doći na svoje. Doduše treba vidjeti kako će proći ovi potresi sa Ukrajinom I sankcijama.
Nije to slucaj samo sa Spanjolskom i Grckom da su im place debelo iznad onoga sto zaraduju. To se desava u velikom broju EU clanica,a najgori primjer je bas Hrvatska. Kod nas je prosjecna placa 5.500 kuna,a stanje u gospodarstvu je takvo da bi prosjek place u Hrvatskoj trebao biti 3500 kuna.
Lani se drzava zaduzila 30 miljardi kuna kako bi imala za podmiriti place i mirovine. Ove godine ce opet biti slicno.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.