Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 20:31   #1661
niti muškarac može prisiliti ženu da pobaci niti da rodi, isto tako niti žena može prisiliti muškarca da joj plati pobačaj niti ga može prisiliti da bude otac....................ali onda se lijepo upetlja država i prisili muškarca da čini ono što žena poželi.



znači nije dovoljno što država prisiljava muškarce za državnu korist (vojska u slučaju rata itd.) nego moramo raditi i u žensku korist. ni prvi ni zadnji put. još od adama to traje. žene djeluju naivno ali ja bih rekao da su pametnije od nas. fino nas izvozaju skoro svaki put.
kolkotolko is offline  
Old 20.09.2017., 20:36   #1662
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
A koga ja izbjegavam, po tebi? Ovdje pišem sa svima koji citiraju moje postove.

Pa, tvoje je pravo da tako misliš. Ja mislim da ti držiš stranu muškima.

Nije točno. Alimentacija se odnosi na svakog onog roditelja s kojim dijete ne živi. Ako dijete živi s ocem, onda je majka dužna plaćati alimentaciju. Što se tiče "napuštanja djeteta bez posljedica", to nitko nema pravo, ni otac ni majka. Druga je stvar što mnogi u praksi to rade, ali to onda ne rade samo majke, nego i očevi djece.
Jebemu fakat lose komuniciras.

Ja sam govorio kako nisam savjetovao izbjegavanje, a ti mene pitas koga ti izbjegavas.

Ne drzim stranu muskima. Da bolje pratis, onda bi vidjela da nisam uz ostale muske i da ja zastupam stav da nije ok da se mene moze uskratiti ocinstva iako ne bi nikoga ni na sto tjerao, a da mi nije problem odgajati i skrbiti o djetetu pa makar ono nastalo prilikom ONS-a.


Majka od oca moze traziti alimentaciju i to je skroz ok. Ne da moze vec mora jer je to djetetovo pravo.
Majka pak moze ostaviti dijete u domu i nikome nista. Tu dijete nema prava, ali i bolje da je u domu nego da je sa sljamom koji ga ne zeli, a isto mislim i za oceve.
Flat is offline  
Old 20.09.2017., 20:43   #1663
Flat, kod ovakvih rasprava moraš pazit na svaku riječ. ja sam jednom napisao da se žene mogu odreći bez posljedica i to na nekoliko načina i onda sam napadnut da pobačaj nije bez posljedica jer da je potencijalno opasan i tako dalje. dakle ispravno je: žena može riješiti problem bez PRAVNIH posljedica. ako ti fali PRAVNIH tema skrene u krivo po tko zna koji put.
kolkotolko is offline  
Old 20.09.2017., 20:44   #1664
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Zapravo jeste.

Žena može da izdejstvuje i da ne dozvoli ocu da vidja dete, iz čiste pakosti i sve institucije će biti na njenoj strani.
Može da izmanipuliše Centar za socijalni rad, odvede dete kod dečijeg psihologa i izmanipuliše da se dete plaši oca, da ne želi da ga vidja i bla bla a istovemeno da traži alimentaciju bez pardona.

Nisu ni žene cvećke i umeju da izmanipulišu samo tako, a u svemu najviše naškode svom detetu koga uskraćuju za očinsko prisustvo u životu.
:
Svega ima...
Ali ima i toga da žena zbog prijetnji bivšeg svim živima -centru, policiji, ministru....pa da joj on donese mrtvo djete i nju izbode pred zgradom Centra . . Koliku je kaznu platila jer nije neko vrijeme dopuštala ocu da viđa djete? Par tisuća eura, ne? A suđenje za njegovo neplaćanje alimentacije odgađano godinama?
Navela sam primjer iz Srbije, zar ne? I to samo na opasku kako žene manipulišu psihologa i sl. Ima takvih, ali ima i onih koji jesu opasni za dijete,pa ih centar primorava na viđanja. Ne samo očevi, nego i majke,bez obzira na istoriju nasilnog ponašanja, ne?
Ertrinken is offline  
Old 20.09.2017., 20:58   #1665
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Jebemu fakat lose komuniciras.
Ja sam govorio kako nisam savjetovao izbjegavanje, a ti mene pitas koga ti izbjegavas.
Nije točno. Ti si rekao sljedeće:
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ja nisam tip koji ikog izbjegava.
Prema tome, sugeriraš da ja nekoga izbjegavam. Zato sam to i napisala. A sad još prigovaraš da ja navodno "loše komuniciram". A pogledaj sebe!

Quote:
Ne drzim stranu muskima. Da bolje pratis, onda bi vidjela da nisam uz ostale muske i da ja zastupam stav da nije ok da se mene moze uskratiti ocinstva iako ne bi nikoga ni na sto tjerao, a da mi nije problem odgajati i skrbiti o djetetu pa makar ono nastalo prilikom ONS-a.
Majka od oca moze traziti alimentaciju i to je skroz ok. Ne da moze vec mora jer je to djetetovo pravo.
Majka pak moze ostaviti dijete u domu i nikome nista. Tu dijete nema prava, ali i bolje da je u domu nego da je sa sljamom koji ga ne zeli, a isto mislim i za oceve.
Nije točno da majka "može ostaviti dijete u domu" samo tako. Za to moraju postojati određeni uvjeti, primjerice, bolest, maloljetnost, nedostatak resursa. No, niti ja nisam nigdje rekla da se slažem s tim postupkom. Dapače, rekla sam već da mi je ostavljanje djece u domu isto što i bježanje nekih očeva glavom bez obzira kad čuju da su im partnerice zatrudnile. Prema tome, takvo ponašanje uopće ne podržavam ni za koga. Za mene je pobačaj, primjerice, daleko odgovorniji postupak od napuštanja djece nakon poroda, što sam također na puno tema do sada već napisala na forumu. Isto tako, mislim da je krajnje vrijeme da se pravosudna tijela i sudovi educiraju o potrebi većeg uključivanja očeva u brigu i skrb o djeci, pogotovo prilikom dosuđivanja skrbništva, umjesto što se rukovode patrijarhalnim predrasudama da su žene po definiciji zadužene za odgoj i skrb o djeci.

Jedino ne znam što se bolje i pametnije može napraviti za zaštitu interesa rođene djece u pogledu njihove zaštite od zloupotreba neodgovornih roditelja, de facto, a ne samo de iure?
north wind is offline  
Old 20.09.2017., 21:05   #1666
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Kako onda misliš provesti svoje zahtjeve oko "odricanja od očinstva"?
Odricanja od roditeljstva, molim.

Fino das dijete na usvajanje i izjavis da pojma nemas tko je roditelj broj dva. Bio je mrak.
ZloPrase is offline  
Old 20.09.2017., 21:14   #1667
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Odricanja od roditeljstva, molim.
Fino das dijete na usvajanje i izjavis da pojma nemas tko je roditelj broj dva. Bio je mrak.
Daj, molim te. Tebi su ovakvi komentari neki oblik "zabave" ili samo nemaš drugog posla?
north wind is offline  
Old 20.09.2017., 21:37   #1668
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Odricanja od roditeljstva, molim.

Fino das dijete na usvajanje i izjavis da pojma nemas tko je roditelj broj dva. Bio je mrak.
Ona koja to može uraditi bez emocija i samo da bi "riješila problem"-za to dijete je i bolje da nije sa njom. Meni kao majci je tako nešto neshvatljivo, kao i očevi koji "zaborave" na svoju djecu. Sam imaš djecu. Da li misliš da bi to mogao da uradiš? Ili misliš da to mora biti posebno duševno stanje (da ne kažem bolest) ? Kao ono što sam ja navela -to je više stvar psihijatrije i suda nego normalnog ljudskog ponašanja.
Ertrinken is offline  
Old 20.09.2017., 21:45   #1669
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Svega ima...
Ali ima i toga da žena zbog prijetnji bivšeg svim živima -centru, policiji, ministru....pa da joj on donese mrtvo djete i nju izbode pred zgradom Centra . . Koliku je kaznu platila jer nije neko vrijeme dopuštala ocu da viđa djete? Par tisuća eura, ne? A suđenje za njegovo neplaćanje alimentacije odgađano godinama?
Navela sam primjer iz Srbije, zar ne? I to samo na opasku kako žene manipulišu psihologa i sl. Ima takvih, ali ima i onih koji jesu opasni za dijete,pa ih centar primorava na viđanja. Ne samo očevi, nego i majke,bez obzira na istoriju nasilnog ponašanja, ne?
Upravo o tome i pričam.
Jer to je priča iz novina i to, ne zaboravi, novina iz Srbije u kojoj nemaš ni jedne opozicione novine, a vlastima ne odgovara da se prezentuju činjenice u kojima bi se prikazale slabosti i greške sistema.

U realnosti su stvari drugačije. Lično znam gomilu primera baš takvih kakve sam navela.

Ne kažem time da su sve žene sklone manipulaciji ali da ih ima, ima i to gomila slučajeva gde koriste i manipulišu činjenicu da su zaštićene zakonom i institucionalno i to koriste ne za dobrobit svog deteta već da bi terale inat ili se osvetile bivšem mužu. A očevima je često pred sistemom nemoguće dokazati suprotno, jer sluša se volja deteta, a dete je pod uticajem majke i začaran je krug...

Nisu žene uvek cvećke.
MiSterium is offline  
Old 20.09.2017., 21:53   #1670
Ima svega -to sam i napisala. Nego zbog predrasuda se slučajevi ne gledaju posebno nego paušalno. Ne valja stavljati ljude u ladice, a tu naviku imamo svi. Navela sam da na žalost, centri obrađuju predmete bez udubljivanja, pa se često provuku kojekakvi gadovi. Sistem je sličan i u Srbiji i u Hrvatskoj,Njemačkoj...nekome će oduzeti djecu jer ih je jednom pljusnuo po guzici, a drugi će moći zanemariti djete dovodeći mu život u opasnost,a centar neće uopće reagirati.
Ertrinken is offline  
Old 20.09.2017., 22:00   #1671
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
odgovorno ponašanje je paziti da ti se ne dogodi neželjena trudnoća ali s obzirom da znamo da stopostotne kontracepcije nema, ako se dogodi neželjena trudnoća odgovorno je roditi i odgojiti dijete, vrijedi za obje strane i žensku i mušku.


...jer za svaku posljedicu postoji uzrok.
U ovom slučaju je uzrok snošaj koji nije slučajnost, već odabir...baš kao i žderanje bureka u ponoć, uživanje u nikotinu ili vožnja u pijanom stanju.
Quote:
(ovo moje mišljenje ne brkati sa zabranom pobačaja, ukoliko se oboje dogovore da ne žele dijete nemam ništa protiv pobačaja, ukoliko jedna strana želi dijete po meni se on/ona odgovorno ponaša kad su već zajebali stvar)

Ne daj Bože da to nekome padne na pamet!
Dvoje je pametnije od jednog pa ako dvoje odluče da se treba izvući iz problema onda je to sigurno ispravna odluka.

Tko jebe zigoticu>embrio> fetus> buduće dijete!!!

Quote:
naglašavam da moje mišljenje nije bitno. bitno je da se društvo odredi po tom pitanju što je odgovorno ponašanje pa ćemo znati tko je odgovoran, a tko se samo pravi da je odgovoran.
Kako nije bitno? Svi smo mi društvo i svatko ima pravo odrediti se, svrstati, postaviti, izjasniti, stati, ustati,... čemu strah?

Zapravo ti je i ovdje, kao i u mnogim drugim slučajevima, odgovornost postavljena dvojako. Ovisi tko je s druge strane cijevi.

Kad žena želi zadržati dijete, a muškarac ne želi, postavit će se prema njemu tako da očekuje da on bude odgovoran>>> da preuzme odgovornost. Budući da to nije njegov slobodni odabir(accountability) nego nešto što mu netko drugi nameće (responsibility) odbijat će takvu vrstu odgovornosti uvjeren da je u pravu.

Kad žena ne želi zadržati dijete, a muškarac se protivi tome, postavit će se prema njemu tako što će mu svoju odluku obrazložiti kao preuzimanje odgovornosti(accountability), a on će smatrati da je tim činom ignoriranja njegovog osjećaja dužnosti i spremnosti da ju prihvati vlastitom voljom (accountability) izigran jer mu je ona nametnula ne samo svoj odabir nego i tumačenje odgovornosti.

Zaj*****
Elois is offline  
Old 20.09.2017., 22:06   #1672
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ima svega -to sam i napisala. Nego zbog predrasuda se slučajevi ne gledaju posebno nego paušalno. Ne valja stavljati ljude u ladice, a tu naviku imamo svi. Navela sam da na žalost, centri obrađuju predmete bez udubljivanja, pa se često provuku kojekakvi gadovi. Sistem je sličan i u Srbiji i u Hrvatskoj,Njemačkoj...nekome će oduzeti djecu jer ih je jednom pljusnuo po guzici, a drugi će moći zanemariti djete dovodeći mu život u opasnost,a centar neće uopće reagirati.
Pa upravo tako, Centri su marginalizovane institucije totalno koji svoj posao ne obavljaju ni približno tome kako bi trebalo.
Često svojim stavovima još više produbljuju razdor u porodici umesto da pomognu da se prevazidju. Realno i nemam pojma koja je njihova prava uloga.
MiSterium is offline  
Old 21.09.2017., 05:44   #1673
iz iskustva, ima toga dosta u južnoj americi, love se gringosi jer se misli da su bogati
ima, ovisno o državi, naravno i dosta onih koji nemaju pojima o zaštiti, čile recimo prednjači u tome jer je em abortus zabranjen (sad tek dozvolili u iznimnim slučajevima), em nema govora o ikakvoj biologiji i slično, u nekim školama je crkveni nauk u drugima ništa, kondomi skupi u pm
zato je i stopa mladenačke tudnoće ogromna

a kondom malo jače povućeš preko vrha i primjeti se, pa valjda seks traje malo duže od koje minute i promjeni se koja poza
KILLERDOG is offline  
Old 21.09.2017., 07:48   #1674
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Pa upravo tako, Centri su marginalizovane institucije totalno koji svoj posao ne obavljaju ni približno tome kako bi trebalo.
Često svojim stavovima još više produbljuju razdor u porodici umesto da pomognu da se prevazidju. Realno i nemam pojma koja je njihova prava uloga.
nisu marginalizirani vec feminizirani i rade po feministickim receptima
sto je jos zalosnije, sutkinje i policajci su takoder poslani na ispiranje mozga i seminare da nauce da je zena uvijek u pravu i da se samo nju slusa, bez obzira u kojem stanju bila
pa onda, a i prema videnom i ovdje na temi, jasno je kakav je dogovor moguc i koliko obicno ljudsko postenje ima sanse
ZgSash is offline  
Old 21.09.2017., 07:50   #1675
Quote:
Elois kaže: Pogledaj post
Kako nije bitno? Svi smo mi društvo i svatko ima pravo odrediti se, svrstati, postaviti, izjasniti, stati, ustati,... čemu strah?

Zapravo ti je i ovdje, kao i u mnogim drugim slučajevima, odgovornost postavljena dvojako. Ovisi tko je s druge strane cijevi.

Kad žena želi zadržati dijete, a muškarac ne želi, postavit će se prema njemu tako da očekuje da on bude odgovoran>>> da preuzme odgovornost. Budući da to nije njegov slobodni odabir(accountability) nego nešto što mu netko drugi nameće (responsibility) odbijat će takvu vrstu odgovornosti uvjeren da je u pravu.

Kad žena ne želi zadržati dijete, a muškarac se protivi tome, postavit će se prema njemu tako što će mu svoju odluku obrazložiti kao preuzimanje odgovornosti(accountability), a on će smatrati da je tim činom ignoriranja njegovog osjećaja dužnosti i spremnosti da ju prihvati vlastitom voljom (accountability) izigran jer mu je ona nametnula ne samo svoj odabir nego i tumačenje odgovornosti.

Zaj*****
svi smo mi drutvo, no i ovdje ce ti doci north wind i jos par slicnih i s lakocom objasniti kako je zena u oba slucaja u pravu i kako ona ima pravo i blablabla
za muskarca ces samo cuti kako kmeci i kako treba misliti prije nego ujutro ustane iz kreveta, jer, tko ga jebe
ZgSash is offline  
Old 21.09.2017., 08:02   #1676
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ona koja to može uraditi bez emocija i samo da bi "riješila problem"-za to dijete je i bolje da nije sa njom. Meni kao majci je tako nešto neshvatljivo, kao i očevi koji "zaborave" na svoju djecu. Sam imaš djecu. Da li misliš da bi to mogao da uradiš? Ili misliš da to mora biti posebno duševno stanje (da ne kažem bolest) ? Kao ono što sam ja navela -to je više stvar psihijatrije i suda nego normalnog ljudskog ponašanja.
Sve stoji. Ključno je da ona to može napraviti i la la, slobodna je, nikakve više terete roditeljstva nema. On kad zaboravi dijete, država ga grubo podsjeti da nije slobodan, nego (minimalno) dužnički rob.

A iskreno, ne vidim suštinsku razliku od odbacivanja roditeljstva kad dijete ima 10 godina ili zametak 10 dana. No ovo drugo je ispada neko moralno neutralno ljudsko pravo koje se ne smije niti ograničavati niti osuđivati niti komentirati niti nazivati ijednim drugim imenom osim službeno dozvoljenog.

Quote:
Elois kaže: Pogledaj post
Zapravo ti je i ovdje, kao i u mnogim drugim slučajevima, odgovornost postavljena dvojako. Ovisi tko je s druge strane cijevi.

Kad žena želi zadržati dijete, a muškarac ne želi, postavit će se prema njemu tako da očekuje da on bude odgovoran>>> da preuzme odgovornost. Budući da to nije njegov slobodni odabir(accountability) nego nešto što mu netko drugi nameće (responsibility) odbijat će takvu vrstu odgovornosti uvjeren da je u pravu.

Kad žena ne želi zadržati dijete, a muškarac se protivi tome, postavit će se prema njemu tako što će mu svoju odluku obrazložiti kao preuzimanje odgovornosti(accountability), a on će smatrati da je tim činom ignoriranja njegovog osjećaja dužnosti i spremnosti da ju prihvati vlastitom voljom (accountability) izigran jer mu je ona nametnula ne samo svoj odabir nego i tumačenje odgovornosti.

Zaj*****
Bemti, crystal clear...imaš valjda IQ 200. Nevezano na temu, i da se totalno ne slažem s tobom (a slažem se), luv'ya.
ZloPrase is offline  
Old 21.09.2017., 08:05   #1677
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
svi smo mi drutvo, no i ovdje ce ti doci north wind i jos par slicnih i s lakocom objasniti kako je zena u oba slucaja u pravu i kako ona ima pravo i blablabla
za muskarca ces samo cuti kako kmeci i kako treba misliti prije nego ujutro ustane iz kreveta, jer, tko ga jebe
A odakle tebi pravo da u moje ime podmećeš svoje umotvorine? Gdje sam ja rekla "tko ga jebe"? Navedi moj citat umjesto što izmišljaš.
north wind is offline  
Old 21.09.2017., 08:09   #1678
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ona koja to može uraditi bez emocija i samo da bi "riješila problem"-za to dijete je i bolje da nije sa njom. Meni kao majci je tako nešto neshvatljivo, kao i očevi koji "zaborave" na svoju djecu. Sam imaš djecu. Da li misliš da bi to mogao da uradiš? Ili misliš da to mora biti posebno duševno stanje (da ne kažem bolest) ? Kao ono što sam ja navela -to je više stvar psihijatrije i suda nego normalnog ljudskog ponašanja.
koga boli krasan kurac za njezine emocije?
kao bolja je osoba ako uradi to isto, ali pri tome place i zavija?

da se skrbinstvo nakon rastave dodjeljuje prema tome gdje ce dijete imati bolje uvjete, pa da i neki veci postotak muskaraca dobije djecu, mislis da bi majke se ponasale drugacije nego sad ti ocevi?
ZgSash is offline  
Old 21.09.2017., 08:13   #1679
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
A odakle tebi pravo da u moje ime podmećeš svoje umotvorine? Gdje sam ja rekla "tko ga jebe"? Navedi moj citat umjesto što izmišljaš.
ako ti se ne svida, a ti placi

nisi izrijekom rekla, no kompletni tvoj diskurs ovdje je u tom smislu i tonu
necu valjda opet morati vaditi tvoje postove?
ili je dovoljno da te podsjetim kako muskarac mora misliti unaprijed, a kako je zenino pravo svoje "greske" rijesiti kako ona hoce i odluci?
ZgSash is offline  
Old 21.09.2017., 08:41   #1680
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
A odakle tebi pravo da u moje ime podmećeš svoje umotvorine? Gdje sam ja rekla "tko ga jebe"? Navedi moj citat umjesto što izmišljaš.
Pa tupis svoje i to samo u korist zena.
Imas bias shvacanja jer si feministkinja.
Da ga nemas, ne bi bila ni feministkinja.
To tak ide sa ideologijama.
Flat is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger