Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2017., 12:28   #601
evo konačno dobio Zaključak....i što sada? da li trebam nekako pokušati doći do vlasnnika i dogovoriti primopredaju... kako sada tu fazu odraditi, može netko podjeliti iskustvo?
Pozdrav svima
niramo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 22:24   #602
Ovrha zavrsena

Eto ga:

Platili smo i porez na kucu kupljenu na ovhri. 4% od cijene koju smo ponudili i platili na drazbi.

SAVJET: pazljivo procitajte cijeli thread, a narocito DVSBO (iako je meni ovrsenik nanio vise od 150,000kn stete pri iseljenju).
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 11:47   #603
Quote:
illyri kaže: Pogledaj post
Eto ga:
iako je meni ovrsenik nanio vise od 150,000kn stete pri iseljenju.
Kakvu stetu? Jel mozete napisati malo detaljnije?
Molim Vas, napisite kako je prosla delozacija (ako je doslo do nje) i koliki su Vam bili troskovi delozacije. Hvala
Damaiondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 22:26   #604
Quote:
Damaiondie kaže: Pogledaj post
Kakvu stetu? Jel mozete napisati malo detaljnije?
Molim Vas, napisite kako je prosla delozacija (ako je doslo do nje) i koliki su Vam bili troskovi delozacije. Hvala
Imate sve detaljno opisano. Postao sam kako se sve zbivalo. Procitajte cijeli thread, trebat ce vam.
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 10:28   #605
Quote:
illyri kaže: Pogledaj post
Imate sve detaljno opisano. Postao sam kako se sve zbivalo. Procitajte cijeli thread, trebat ce vam.
Procitala sam, ali sam mislila da govorite o necem novom i da bi informacije mogle biti korisne.
Meni je porezno rjesenje doslo za mj dn (i to ovo od 4 % koje postoji tek od 1.1.2107.) pa mi je logicno bilo da i Vi govorite o necem sto je bilo nedavno.

Zadnje uređivanje Damaiondie : 31.12.2017. at 10:43.
Damaiondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 11:57   #606
Molim pomoć!

Uplatio sam jednu jamčevinu još u 11. mjesecu, a sutkinja nikako da donese odluku o povratu novaca, a FINA navodno ne može vratiti novce bez njene odluke. Sigurno je već netko pisao sudu sa zahtjevom za povrat jamčevine, pa Vas molim da mi pošaljete ili stavite na forum šprancu za povrat jamčevine da ne izmišljam toplu vodu. Hvala.
darjan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:40   #607
Molim ako netko ima kakav kontakt od bravara i svih onih popratnih sudionika koji trebaju biti prisutni na ispražnjenju nekretnine u Zagrebu?

...može li netko i podijeliti iskustvo kod tog čina? tko treba biti prisutan, što treba pripremini/raditi, troškovi tog čina i sl...

unaprijed hvala
niramo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 17:46   #608
Quote:
niramo kaže: Pogledaj post
Molim ako netko ima kakav kontakt od bravara i svih onih popratnih sudionika koji trebaju biti prisutni na ispražnjenju nekretnine u Zagrebu?

...može li netko i podijeliti iskustvo kod tog čina? tko treba biti prisutan, što treba pripremini/raditi, troškovi tog čina i sl...

unaprijed hvala
Sud ce te[B] pismeno obavijestiti [/B tj. jasno ti navesti ]sto si kao ovrhovoditelj duzan organizirati; najcesce su to:
-ovlasteni bravar (s uredno prijavljenom firmom),
-trnsportna sredstva (kamione, kombije ili sl,)
-radnu snagu (osobe koje ce isprazniti nekretninu od stvari, mogu biti tvoji frendovi ili clanovi obitelji, npr.)
-prostor za skladistenje ovrsenikovih stvari (zakljucan prostor, a to moze biti i podrum susjedove kuce, nije nuzno da to bude skladistni prostor nekih spediterskih firmi )
Ove cetiri stavke ti organiziras i placas, ali nakon zavrsenog ispraznjenja savjetujem odmah se obratiti sudu radi tih troskova koje je po zakonu ustvari duzan snositi ovrsenk ( on si ih je i sam nabio buduci da je imao sansu nekretninu napustiti po zapremanju zakljucka o predaji nekretnine u posjed kupcu (tj. novom vlasniku, odnosno tebi) bez lipe troskova. Buduci da nekretninu nije napustio, a znao je i morao je, vec se moralo ici u prisilno ispraznjenje, pravedno je da te troskove sam i snosi.

Cesto novi vlasnici ne traze troskove ovrhe jer misle da ovsenici ionako nemaju, mnogi su tu u velikoj zabludi; mozda ovrsenik zaista nije u mogucnosti otplacivati ratu kredita od npr. 9000 kuna za neki stan od npr. 200 m2, ali itekako moze mjesecno otplacivati npr. 12x po 1000 kuna da ti vrati troskove ispraznjenja.

Na ispraznjenju ce biti sudski ovrsitelj (ne sudac) kojeg je odredio sud i koji ce sve protokolirati u zapisnik koji ces dobiti pismenim putem od suda (nakon tjedan-dva-tri).

Nisi duzan osobno prisustvovati, moze samo odvjetnik koji ima tvoju punomoc.

Sto se bravara tice mozda ti koji forumas posalje pp s preporukom, a mozes malo i sam mrdnuti .... ili pogledati na webu te kontaktirati bravare.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:23   #609
Hvala na pomoći!
Jedino mi je problem oko rješavanja prostora za skladištenje, za ostalo već imam rješenje samo moram dogovoriti!
Ne znam što sa tim stavrima ukoliko ih bude i koliko dugo ih negdje treba držati, postoji li neko ograničenje ili se stvari može odmah baciti.
Koliko košta trošak iseljenja?
Pozdrav

Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Sud ce te[B] pismeno obavijestiti [/B tj. jasno ti navesti ]sto si kao ovrhovoditelj duzan organizirati; najcesce su to:
-ovlasteni bravar (s uredno prijavljenom firmom),
-trnsportna sredstva (kamione, kombije ili sl,)
-radnu snagu (osobe koje ce isprazniti nekretninu od stvari, mogu biti tvoji frendovi ili clanovi obitelji, npr.)
-prostor za skladistenje ovrsenikovih stvari (zakljucan prostor, a to moze biti i podrum susjedove kuce, nije nuzno da to bude skladistni prostor nekih spediterskih firmi )
Ove cetiri stavke ti organiziras i placas, ali nakon zavrsenog ispraznjenja savjetujem odmah se obratiti sudu radi tih troskova koje je po zakonu ustvari duzan snositi ovrsenk ( on si ih je i sam nabio buduci da je imao sansu nekretninu napustiti po zapremanju zakljucka o predaji nekretnine u posjed kupcu (tj. novom vlasniku, odnosno tebi) bez lipe troskova. Buduci da nekretninu nije napustio, a znao je i morao je, vec se moralo ici u prisilno ispraznjenje, pravedno je da te troskove sam i snosi.

Cesto novi vlasnici ne traze troskove ovrhe jer misle da ovsenici ionako nemaju, mnogi su tu u velikoj zabludi; mozda ovrsenik zaista nije u mogucnosti otplacivati ratu kredita od npr. 9000 kuna za neki stan od npr. 200 m2, ali itekako moze mjesecno otplacivati npr. 12x po 1000 kuna da ti vrati troskove ispraznjenja.

Na ispraznjenju ce biti sudski ovrsitelj (ne sudac) kojeg je odredio sud i koji ce sve protokolirati u zapisnik koji ces dobiti pismenim putem od suda (nakon tjedan-dva-tri).

Nisi duzan osobno prisustvovati, moze samo odvjetnik koji ima tvoju punomoc.

Sto se bravara tice mozda ti koji forumas posalje pp s preporukom, a mozes malo i sam mrdnuti .... ili pogledati na webu te kontaktirati bravare.
niramo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:59   #610
Da li se može (kako) doći do informacije da li je itko uplatio jamčevinu za elektroničku dražbu koja je u najavi?
Bandeskan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 08:41   #611
Mjenjanje brava i naplata troskova delozacije

Moze li mi netko reci koje se sve brave mjenjaju?
Moja zgrada ima vrata za vozila i za pjesake na ulazu u vezu, zatim 2 ulaza u samu zgradu nakon sto se produ vec spomenuta vrata, te podrum i tavan.

Zgrada nije etazirana, ne znam koje supe i spremista pripadaju stanu, no pretpostavljam da ce mi to znati reci predstavnik suvlasnika.

Treba li mjenjati sve te brave? Jer ne zelim da mi bivsi vlasnik ulazi u zgradu i npr. unisti postanski sanducic ili izgrebe vrata ili da mi ulazi u podrum ili na tavan (koji je iznad mog stana) i maltretira me.

Da li je netko imao ovakav slucaj gdje su se mjenjale sve ove brave? Kako ste onda to rjesavali? Jer u slucaju da se sve to promjeni, moram napraviti kopije za sve suvlasnike, a u dvoristu zgrade je predstavnik suvlasnika ilegalno napravio jos jednu zgradu pa bih i za njene stanare trebala raditi kljuceve za vezu.

I na kraju, molim da mi netko opise postupak povrata troskova delozacije od ovrsenika. O ovome jos nitko nije pisao, a sudski savjetnik mi nista nije znao reci osim da cu dobiti papir na kojem ce pisati da mi je ovaj duzan, a ne i kako se naplatiti.
Hvala
Damaiondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 13:48   #612
Prijedlog za ovrhu radi ispražnjenja nekretnine i predaje u posjed kupcu

Poštovani svi,

da li netko ima važeću šprancu Prijedloga za ovrhu radi ispražnjenja nekretnine i predaje u posjed kupcu.

Unaprijed zahvaljujem.

LP
Grex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:12   #613
Quote:
Grex kaže: Pogledaj post
Poštovani svi,

da li netko ima važeću šprancu Prijedloga za ovrhu radi ispražnjenja nekretnine i predaje u posjed kupcu.

Unaprijed zahvaljujem.

LP
Nema neke "vazece" sprance. Napises 1 recenicu i predas na sud:
Sud taj i taj Ovr-xxxx/yy

PRIJEDLOG

Na temelju zakljucka ovog Suda o predaji nekretnine (u Gradu, gl knjiga/podulozak abcd, stambena zgrada Ulica bb, ko Opcinica, stan na x katu lijevo/desno) kupcu Grexu Grexovicu, iz Velegrada, ulica ta i ta od xx.yy.zzzz. predlazem ovrhu radi predaje nekretnine kupcu.


Osobni podaci,
potpis




Tak sam ja napisala
Damaiondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:35   #614
Quote:
Damaiondie kaže: Pogledaj post


I na kraju, molim da mi netko opise postupak povrata troskova delozacije od ovrsenika. O ovome jos nitko nije pisao, a sudski savjetnik mi nista nije znao reci osim da cu dobiti papir na kojem ce pisati da mi je ovaj duzan, a ne i kako se naplatiti.
Hvala
Odes sa tim svetim pismom kod odvjetnika, pokreneš tužbu i ako imaš sreće za tri godine imaš pravomoćnu presudu u svoju korist.

Zatim pokreneš ovrhu pa ako opet imaš sreće možda se naplatiš za deset godina.

Naravno, nemoj zaboraviti cijelo vrijeme plaćati odvjetnika, sudske pristojbe i ostale troškove postupka.



Ili možeš probati ovako ako misliš da si jako sretne ruke:

Posjetiš ovršenika i kažeš mu da ti je dužan xyz kuna, on se uhvati za novčanik i vrati ti lovu.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 18:34   #615
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Odes sa tim svetim pismom kod odvjetnika, pokreneš tužbu i ako imaš sreće za tri godine imaš pravomoćnu presudu u svoju korist.

Zatim pokreneš ovrhu pa ako opet imaš sreće možda se naplatiš za deset godina.

Naravno, nemoj zaboraviti cijelo vrijeme plaćati odvjetnika, sudske pristojbe i ostale troškove postupka.



Ili možeš probati ovako ako misliš da si jako sretne ruke:

Posjetiš ovršenika i kažeš mu da ti je dužan xyz kuna, on se uhvati za novčanik i vrati ti lovu.
Nisam pravnik, no nekako mi se cini da gore navedeno bas i nema smisla i da ga ne pise osoba koja ima iskustvo sa ovrsnim postupkom.

Zasto bih tuzila nekog za povrat novca nakon sto sam vec od istog tog suda dobila pravomocno rjesenje/zakljucak/ovrsnu ispravu/sto god na kojoj pise tko mi je i koliko duzan?

Zasto ne bih sama mogla sudu predati prijedlog za ovrhu na temelju ovrsne isprave i zasto bi mi za to trebali odvjetnici?
Za iznose do 1000kn ni ne treba cekati pravomocnost kada se radi o fizickoj osobi pa 3god cekanja nemaju smisla. Jasno,troskovi ce biti veci od 1000kn.

Bilo bi dobro da netko tko je stvarno imao iskustvo sa povratom troskova delozacije napise nesto, vjerujem da ima jos ljudi koje to zanima.
Hvala
Damaiondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:24   #616
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Odes sa tim svetim pismom kod odvjetnika, pokreneš tužbu i ako imaš sreće za tri godine imaš pravomoćnu presudu u svoju korist.
Zatim pokreneš ovrhu pa ako opet imaš sreće možda se naplatiš za deset godina.

Naravno, nemoj zaboraviti cijelo vrijeme plaćati odvjetnika, sudske pristojbe i ostale troškove postupka.



Ili možeš probati ovako ako misliš da si jako sretne ruke:

Posjetiš ovršenika i kažeš mu da ti je dužan xyz kuna, on se uhvati za novčanik i vrati ti lovu.
tri godine bi bilo ne ako imas srece vec veliki, veliki, veliki peh

u konkretnom slucaju trajalo je 3 mjeseca prvostupanjska i nakon jos dodatnih 4 mjeseca ,zbog zalbe ovrsenika koja je naravno odbijena, dakle cca. 7 mjeseci
nakon toga dopis suda odnesemo i Finu i to je to
da prodje i jedna godina, so what?
Najbitnije je da kupcima mora biti jasno da je to njihov novac, a ne ovrsenikov. Ovrsenik je po zaprimanju zakljucka o predaji nekretnine kupcu imao sansu i vremena da nekretninu napusti bez ijedne lipe troska, a buduci da to nije namjerno ucinio te je prisilno ispraznjenje bio jedini nacin, sasvim je normalno da troskove iste i snosi.

btw. nema potrebe posjecivati ovrsenika, njega ce podsjetiti sud i itekako ce morati podmiriti troskove koje si je sam nabio, kad -tad i ovisi dali mu se pride placaju zatezne kamate ili ne
ponavljam, kad se radi o nekretninama, ovrsenici mozda nisu u stanju placati hipotekarnu ratu od 5-10 tisuca mjesecno, ali jednu tisucu mogu bez problema, no ostavite to Fini da odradi svoje.

mislim da su se kolege na ovoj forumskoj temi uvjerile da ne blebecem gluposti vec da su moji postovi, pogotovo kad se radilo o trajanju nekih postupaka, itekako bili prilicno tocni

bedastoce koju su ovdje pokusavali plasirati saboteri da od kupnje nekretnine na jd do ulaza u posjed kupljene nekretnine moze proci hrpa godina takodjer su se pokazale, naravno, netocnima, a kolege forumasi su iz svojih iskustava ovdje i pisali i potvrdili da i najgorem scenariju traje max, ali zaista max. oko 2 godine (i to je rijetkost).
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:03   #617
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post

bedastoce koju su ovdje pokusavali plasirati saboteri da od kupnje nekretnine na jd do ulaza u posjed kupljene nekretnine moze proci hrpa godina takodjer su se pokazale, naravno, netocnima, a kolege forumasi su iz svojih iskustava ovdje i pisali i potvrdili da i najgorem scenariju traje max, ali zaista max. oko 2 godine (i to je rijetkost).
Jedno konkretno pitanje za tebe, ako možeš odgovori samo sa da ili ne.

Da li postoji mogućnost da kupac nekretnine nikada ne naplati od ovršenika troškove deložacije ?
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:39   #618
Skračeno, Oglasna ploča

REPUBLIKA HRVATSKA
OPĆINSKI GRAĐANSKI SUD U ZAGREBU
Ulica grada Vukovara 84
Poslovni broj: .....

R J E Š E N J E

Općinski građanski sud u Zagrebu, po sutkinji toga suda... kao sucu pojedincu, a po prijedlogu sudskog savjetnika ... u pravnoj stvari ovrhovoditelja ... protiv ovršenika ... iz Zagreba, radi ovrhe, dana 11. srpnja 2017.
r i j e š i o j e

I. Izriče se XY, novčana kazna zbog ometanja provedbe ovrhe u ovom predmetu dana 6. lipnja 2017., u iznosu od 6.000,00 kn.

II. Nalaže se XY da novčanu kaznu uplati u roku od osam (8) dana od dana dostave otpravka ovog rješenja i dokaz o tome dostavi na poslovni broj spisa: ...

III. Novčana kazna se uplaćuje u korist računa prihoda Državnog proračuna Republike Hrvatske broj: HR1210010051863000160, model HR 64, pozivom na broj: 6092-42910-116-901616, opis plaćanja: novčana kazna

IV. Neplaćena novčana kazna zamijenit će se kaznom zatvora po pravilima kaznenog prava.

V. U slučaju da novčana kazna ne bude plaćena u roku iz točke II. izreke ovog rješenja sud će rješenje s potvrdom ovršnosti dostaviti Financijskoj agenciji (FINA) radi izravne naplate novčane kazne provedbom ovrhe na novčanim sredstvima kažnjene osobe sukladno zakonima koji uređuju provedbu ovrhe na novčanim sredstvima.

VI. Nalaže se Financijskoj agenciji (FINA) izdati nalog bankama da iznos iz točke I. izreke rješenja, za koji je određena izravna naplata prenese sa svih računa kažnjene osobe koji se vode pod njegovim Osobnim identifikacijskim brojem (OIB) na račun prihoda Državnog proračuna Republike Hrvatske navedenog u točci III. rješenja.

VII. Ovo rješenje ima učinak rješenja o ovrsi kojim su određeni zapljena novčane tražbine i prijenos radi naplate.

Obrazloženje

Rješenjem o ovrsi posl. ... od 23. rujna 2016. određena je ovrha protiv ovršenika radi ispražnjenja i predaje nekretnine na adresi u Zagrebu, ... upisane kod Općinskog građanskog suda u Zagrebu, zk.ul. ...k.o. ... stambena zgrada br...

Zaključkom od 4. travnja 2017. zakazana je provedba rješenja o ovrsi za 6. lipanj 2017.. u 7.00 sati.

Na navedenom uredovanju XY fizički je sprječavala provedbu ovrhe na način da je sjedila ispred ulaza u zgradu te se oglušila na prethodno izrečena upozorenja i naredbe. Po nalogu sudskog ovršitelja sukladno čl. 48. Ovršnog zakona („Narodne novine“ broj 112/12, 25/13, 93/14 i 55/16, dalje OZ) djelatnici II. Policijske postaje pružili su asistenciju sudu te su nakon savladavanja otpora uz nužnu upotrebu sredstava prisile – tjelesne snage, udaljili navedenu osobu.

Odredba čl. 48. st. 6. Ovršnog zakona(„Narodne novine“ broj 112/12, 25/13, 93/14 i 55/16, dalje OZ) propisuje da sud može prema osobi koja ometu provedbu ovrhe odrediti mjere propisane čl. 16. OZ-a. Nadalje, odredbom čl. 256. st. 1. OZ-a propisano je da se ovrha radi ispražnjenja i predaje nekretnine provodi tako da sudski ovršitelj, nakon što udalji osobe i ukloni stvari s te nekretnine, predaje nekretninu u posjed ovrhovoditelju, dok je st. 3. istog čl. propisano da će sud, ako je to potrebno, protiv osoba koje ometaju provedbu ovrhe izreći novčane kazne ili odrediti pritvor iz čl. 16. OZ-a.

Odredbom čl. 16. st. 6. OZ-a propisano je da sud može kazniti novčanom kaznom fizičku osobu ako poduzme radnje kojima se sud, sudski ovršitelj ili druge ovlaštene osobe ometaju u provedbi ovršnih radnji. Na novčanu kaznu na odgovarajući se način primjenjuju odredbe OZ-a o zamjeni novčane kazne zatvorskom kaznom prema pravilima kaznenog prava. Odredbom čl. 16. st. 1. OZ-a propisano je da se novčana kazna fizičkim osobama može izreći u iznosu od 1.000,00 do 30.000,00 kuna, a zatvorska kazna u trajanju od 15 dana do tri mjeseca. St. 13. istog čl. propisano je da će sud pri odabiru kazne ili prijetnji kaznom, odnosno odabiru vrste kazne, primijeniti blažu kaznu ako se njome može ostvariti ista svrha.

Ovršni postupak je postupak u kojem se prinudno ostvaruje tražbina ovrhovoditelja, u ovom slučaju tražbina ovrhovoditelja na predaju u posjed nekretnine koja je predmet ovog postupka. Postupanje XY na uredovanju 6. lipnja 2017. pokazalo je očito nepoštivanje sudskih odluka te stav da se provođenje sudske odluke smije zaustavljati fizičkim otporom i da je to društveno prihvatljivo ponašanje.

Pritom treba ukazati na to da je i Ustavni sud Republike Hrvatske u svojoj odluci br. U-III-2852/2015 i U-III-2853/2015 U-III-2551/2015 od 7. srpnja 2015. naveo da postoji bezuvjetna obveza svih da poštuju pravomoćne i ovršne sudske odluke, te da je apsolutno neprihvatljivo da bilo koja osoba (ili skupina osoba) uzima "pravdu u svoje ruke" suprotstavljajući se tim odlukama, jer time narušava javni poredak zemlje i gazi vrijednosti demokratskog društva utemeljenog na vladavini prava. Nadalje, u demokratskom društvu utemeljenom na vladavini prava ne mora se biti zadovoljan odlukom suda. Ona ne mora biti dočekana s odobravanjem, ali neslaganje s odlukom suda ne oslobađa stranke da je poštuju i da pristanu na njezino izvršenje. Svi koji potiču neizvršenje sudskih odluka, ili s njima u vezi potiču otpor, svoje ponašanje zasnivaju na neprihvatljivoj i pogubnoj premisi da se sudski pravorijeci moraju poštovati samo ako se s njima mi osobno slažemo, a takvo je stanje uvod u bezakonje.

Također treba uzeti u obzir da se ometanjem provedbe ovrhe odugovlači postupak te da ovrhovoditelji nisu u mogućnosti na brz i zakonit način ostvariti svoju tražbinu utvrđenu valjanom ovršnom ispravom.

Slijedom svega naprijed iznesenog, ovaj sud je XY izrekao novčanu kaznu, smatrajući sukladno čl. 16. st. 13. OZ-a da će se njome postići svrha kažnjavanja, i to u visini od 6.000,00 kn koju visinu kazne sud smatra primjerenom opisanom ponašanju i smatra da će u budućnosti utjecati na istog na način da ga odvrati od kažnjivog postupanja, a i da će takva visina kazne djelovati u budućnosti i na druge osobe na način da ih odvrati od pokušaja opstruiranja sudskog postupka. Stoga je odlučeno kao pod točkom I.

Budući je odredbom čl. 16. st. 4. OZ-a propisano je da sud određuje rok u kojem je kažnjena osoba dužna platiti novčanu kaznu, odlučeno je kao pod točkom II.

Pravila kaznenog prava o zamjeni novčane kazne zatvorskom kaznom navedena su u čl. 43. Kaznenog zakona ("Narodne novine", broj 125/11, 144/12, 56/15, 61/15, u daljnjem tekstu: KZ) kojim je prvenstveno propisano da će se novčana kazna, kad nije plaćena u cijelosti ili djelomično u roku koji je određen, naplatiti prisilno putem ovlaštene institucije sukladno odredbama posebnog zakona (Ovršni zakon i Zakon o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima).

Zakon o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima u čl. 4. st. 1. (Narodne novine broj: 91/10 i 112/12, u daljnjem tekstu: ZPONS) propisuje da se ovrha na novčanim sredstvima ovršenika provodi na novčanim sredstvima po svim računima i oročenim novčanim sredstvima u svim bankama, prema osobnom identifikacijskom broju ovršenika, bez njegove suglasnosti i bez obzira ako u osnovi za plaćanje nije određena ovrha na novčanim sredstvima po svim računima i oročenim novčanim sredstvima.

Slijedom navedenog, sud je odlučio kao u točkama IV.-VII. izreke rješenja.

U Zagrebu, 11. srpnja 2017.

Sutkinja:.....
Pouka o pravnom lijeku:
Protiv ovog rješenja je dopuštena žalba. Žalba se podnosi ovom sudu pismeno u četiri (4) istovjetna primjerka u roku od tri (3) dana od dana primitka pisanog otpravka ovog rješenja, a o njoj odlučuje nadležni županijski sud.
Žalba protiv ovog rješenja ne odgađa provedbu rješenja (čl. 11. st. 4. OZ-a).
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 08:16   #619
Quote:
Damaiondie kaže: Pogledaj post
Nema neke "vazece" sprance. Napises 1 recenicu i predas na sud:
Sud taj i taj Ovr-xxxx/yy

PRIJEDLOG

Na temelju zakljucka ovog Suda o predaji nekretnine (u Gradu, gl knjiga/podulozak abcd, stambena zgrada Ulica bb, ko Opcinica, stan na x katu lijevo/desno) kupcu Grexu Grexovicu, iz Velegrada, ulica ta i ta od xx.yy.zzzz. predlazem ovrhu radi predaje nekretnine kupcu.


Osobni podaci,
potpis




Tak sam ja napisala
Tako sam i ja napisao pa su mi vratili da dopunim sukladno ovršnom zakonu međutim nije mi jasno što da više dopunim kada je sve napisano i prvi puta. Da li si pisala gdje se nalazi predmetna nekretnina ili si se samo pozvala na Zaključak o predaji nekretnine kupcu? Da li osim tog Zaključka treba priložiti i Rješenje o dosudi i Rješenje o uknjižbi prava vlasništva?

Hvala
Grex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:00   #620
Quote:
Grex kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja napisao pa su mi vratili da dopunim sukladno ovršnom zakonu međutim nije mi jasno što da više dopunim kada je sve napisano i prvi puta. Da li si pisala gdje se nalazi predmetna nekretnina ili si se samo pozvala na Zaključak o predaji nekretnine kupcu? Da li osim tog Zaključka treba priložiti i Rješenje o dosudi i Rješenje o uknjižbi prava vlasništva?

Hvala
Prepisala sam ovo gore od rijeci do rijeci sa prijedloga koji sam predala na sudu i nakon toga mi je dosao Zakljucak o ispraznjenju nekretnine i predaje kupcu. Nisam bas nista predavala uz to, ali sam predala tek nakon sto sam upisana kao vlasnik.
Da, u zagradi sam napisala u kojem je gradu, ulica, KO, glavna knjiga, podulozak, stan na tom i tom katu... Tocno kak sam ti napisala gore, od rijeci do rijeci. Ne znam zasto su ti vratili, ja se nisam pozivala na nikakve zakone ni nista, samo na zakljucak o dosudi, ali ga nisam predala uz to, ionako oni to imaju pa oni su donjeli zakljucak

Zadnje uređivanje Damaiondie : 31.01.2018. at 13:02. Reason: zakljucak-rjesenje
Damaiondie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.