Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 22:45   #1
Paušalni obrt za prirodnu kozmetiku

Pozdrav,
razmišljam otvoriti paušalni obrt ili udrugu (još se odlučujem) s izradom prirodnih krema, pilinga, maski i sličnih proizvoda za kožu. To su proizvodi za koje se ne koriste neke opasne kemikalije i mogu se raditi u kuhinji, a rade se u malim turama (po npr. 15 krema u jednoj turi) kako bi se održala svježina.

Inače živim u Osijeku gdje sam podstanar, no u Vinkovcima imam kuću na svoje ime u kojoj nitko nije trenutno i zanima me može li ta kuća proći kao poslovni prostor u mom slučaju. Međutim, mene zanima i mogu li samo voditi obrt na tu adresu, dok zapravo radim u Osijeku (ne želim preseliti nazad u Vk )

I ne znam ništa kako spada vezano za testiranje proizvoda, pa ako netko nešto zna, posebice vezano za cijene bilo bi mi od pomoći čuti te informacije!

Ili mi je jednostavnije i jeftinije otvarati udrugu...? No u tom slučaju me zanima kako izvlačiti novac s računa koji dobijem od prodaje proizvoda jer pretpostavljam da će mi za život trebati sve što zaradim, ne očekujem da ću zgrtati neke ogromne novce na početku

Hvala!
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 22:55   #2
Poznajem nekoliko proizvodaca prirodne kozmetike i svi su se prebacili na pausalni. A registrirat se mozes na e- gradani. To je to kaj znam za pocetak
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 22:56   #3
Mislim da ti je obrt najbolja opcija.

Što se tiče ostaloga, jesi pročitao možda ovo: https://zdravlje.gov.hr/UserDocsImag...0PROIZVODA.pdf ?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:48   #4
Hvala za link, znam za to ali svakako proučim dublje

Narikača, ti proizvođači za koje znaš - imaju li u opusu proizvoda onako 3-4 različita proizvoda ili npr. 20ak? Pitam zato što ne znam jel ima neki zakonski/financijski razlog zašto se jedna proizvođačica kozmetike za koju znam prebacila na samo 3 proizvoda iako ih je imala par desetaka prije nego što je registrirala?
Ako nije problem, možeš li mi dati imena obrta tih ljudi za koje znam da vidim kako to otprilike kod njih izgleda
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.